Fórum

Meséljük el mindennapjaink diétáját!

Fórum profilkép
hilduci25
2014-08-25 12:31

Hogyan, milyen módon próbálkoztunk, és melyik volt a legsikeresebb fogyókúra/diéta/életmód számunkra. Oszd meg velünk tapasztalataid, ezáltal motiválni fogyni vágyókat!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1711
Fórum profilkép
Uhu
2016-05-08 20:37

Nos, gyakorlatilag befejeztem a diétát, illetve jelenleg a "visszaszoktató" fázisban vagyok.

 

5 hét alatt -7 kiló, de igazából az első 3 hét alatt jött le a nagyja.

 

Jelenleg fokozatosan emelem az adagokat, de az a fura, hogy a szervezetem nem követeli igazából, hozzászokott a kalóriaszegény kajákhoz. Na jó, a popcornt követeli, ettem is párszor....és már mertem borozgatni is. Módjával.

 

Sok sikert kívánok a diétatársaimnak! :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1726
Fórum profilkép
szundi1968
2016-05-20 11:35

sziasztok 47 éves vagyok es 108 kilo .borzalmas.tegnap kezdtem el szivesen vennék sok jó tanácsot

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1727
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(szundi1968 részére, #1726)
2016-05-20 12:06

isten hozott Szundi!!!

 

màr hogy lenne borzalmas???

elkezdted és igy uton vagy...

pörgesd végig itt a hozzàszolàsokat

sok okos tanàcs,tapasztalat van bennük

 

sikert,kitartàst!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1766
Fórum profilkép
Babci68
2016-06-19 16:27

Van köztünk olyan aki személyes ügyfélszolgálaton dolgozik?

Hogyan oldja meg többszöri étkezést?

Reggeli otthon, ebéd a munkahely által előírt időpontban. A kisétkezést -uzsonna, tízórai - hogyan oldjátok meg?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1933
Fórum profilkép
fodor anke elisabeth
2016-10-08 14:19

Nos, miután az idén januárban a mérlegre álltam, elhatároztam, hogy ez így nem mehet tovább, fogyni kell, 53 évesen. Indulási súlyom akkor 87,6 kg volt. Elkezdtem sportolni és odafigyelni, mit eszem. Kenyeret nem fogyasztok, cukrot csak keveset. Néha készítem a kedvenc zabpehely lisztes kekszemet, lisztes dolgokat mindig zabpehely lisztből készítem. Teába,kávèbe egyáltalán nem teszem cukrot.

 Nagy segítség volt számomra a kalória táblázatotok, amit megköszönöm, hogy van ilyen lehetőség. Ha minden bevitt ételt és italt  és a kicsi külön falatokat is rögzítjük,  hamar kiderül, mire kell jobban odafigyelni. Így sikerült 68,4 kg- re lefogyni. 

Több kisebb célt állítottam be magamnak (80 kg,75 kg,70 kg és az alatt),  hogy legyen sikerélményem is , ami erőt ad a folytatáshoz. Most már csak tartani szeretném a sulyomat a 70 kg alatt. 

Hozzaszoktam a mozgáshoz, néhány nap kihagyás után már hiányzik.

Nagyon jól érzem magam így a bőrömben. 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1950
Fórum profilkép
rhea
2016-11-01 19:21

Hello! Készeítettem egy felmérést arról, hogy hol vásárolunk élelmiszert. Egy Budapestről készülő földrajzi tanulmányhoz van rá szükségem. A városban élők tölthetik ki. Hálás lennék, ha kitöltenéd. Köszönöm! Milyen messze utazol, hogy ételt vásárolj (Budapest)?https://nicpaul88.typeform.com/to/UjuxbR

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1954
Fórum profilkép
Petmen
(miragehun részére, #1704)
2016-11-05 16:00

Hasonló tápanyag bevitellel.....

 

Energiabevitel:1947 kcal/nap

Tápanyagbevitel 

Fehérje:89 g/nap

Zsír:77 g/nap

Szénhidrát:200 g/nap

Folyadékbevitel:3.6 liter/nap

 

Kiegészítve némi bt táplálék kiegészítővel omega 3 ,izület védő, zsírégető, zöldkávé kivonat + sport(otthoni edzés minden nap 30 p)no cukor!!

Van sok alterbnatív élelmiszer illetve saláta amivel jól kilehet tömni a bendőt...

 

122Kg-ról 2 hónap alatt 103 kg !! nál tartok ...hajrá mindenki és köszönöm a lehetőséget az oldal készítőinek nagy segítség a napló.

 

Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1956
Fórum profilkép
Hucus
(Babci68 részére, #1766)
2016-11-07 16:37

Szia Babci!

 

Én is ügyfeleztem (most a kisfiammal vagyok itthon), valóban nem egyszerű.

 

A kolléganőimmel azt mondtuk, hogy ha másnak is járt a cégnél cigiszünet - márpedig járt - akkor mi is hadd tartsunk már 5-10 perc "egészségügyi szünetet" ;)

Aki nagyon korán indult otthonról (busszal járt, a hivatalos munkaidő előtt mindig negyedórával beért) akkor még kezdés előtt is bekapott valamit, hogy kihúzza a tízóraiig. Teszem hozzá, mi 7:30-as kezdés után 12-kor ebédelhettünk.

 

Annak az 5-10 percnek amíg bekapsz valami gyümit joghurttal vagy keksszel bele kéne férjen, gondolom a tena ladyt se fizetik, pipilni is kiengednek ;)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1972
Fórum profilkép
kása
2016-11-24 17:41

nincs valakinek diabeteszes készreceptje.Megköszönném. 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1981
Fórum profilkép
miragehun
2016-11-30 19:53

Július 17-e óta tartom a 84 kg körüli súlyt :)

 

A mai napig a következő értékeket viszem be:

 

Napi átlagok:
Energiabevitel: 2673 kcal/nap
Tápanyagbevitel:
- Fehérje: 199 g/nap
- Zsír: 108 g/nap
- Szénhidrát: 299 g/nap
- Folyadékbevitel:2.2 liter/nap
- Fizikai aktivitás: 9 perc/nap és 122 kcal/nap

 

Jelenleg heti 1x spinninggel aktiválom a zsírégető állapotot.

 

Már csak érdekességből írogatom a bevitt kalóriákat. Szerencsére már nem kell annyira figyelnem, hogy mit eszek. A mennyiségekre helyezem a hangsúlyt.

 

Mindenkinek kívánom, hogy találja meg a saját étrendjét, ami élvezetet ad neki és nem szenvedést. :)

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő