Fórum

Meséljük el mindennapjaink diétáját!

Fórum profilkép
hilduci25
2014-08-25 12:31

Hogyan, milyen módon próbálkoztunk, és melyik volt a legsikeresebb fogyókúra/diéta/életmód számunkra. Oszd meg velünk tapasztalataid, ezáltal motiválni fogyni vágyókat!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1683
Fórum profilkép
Uhu
(Timon részére, #1682)
2016-04-24 22:03

Nem olvastam belerokkanásról, de nyilván könnyebb fogyni, ha 500 kcal-t még pluszban elégetek és így összesen mondjuk -800 jön ki egy napra és nemcsak 300.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1684
Fórum profilkép
Huszarne66
(szivgy részére, #1681)
2016-04-26 17:48

Koszonom mindanyiutok hozzaszolasat.

Termeszetesen odafigyelek mindenre, de azert elkel a segitseg, legfokeppen a mennyisegeknel kell odafigyelni.

nagyon sokat segit, hogy leirjatok Ti hogyan csinaljatok.

Konnyu barhonnan is azt mondani ennyi az annyi.

Pl. A pekaru, a koret, (krumplit regen sem ettem csak elvetve).

Annak idejen ha leteptem a farol egy szem gyumolcsot eszembe nem jutott, hogy az komoly kaloria es abbol tetemes a szenhidrat is.

az hogy meg az uborkaban is van plane nem. Most, hogy minden falatot irok sokkal jobban kontrolalhatom magamat. De meg igy is nagyon nehez, mert korog a gyomrom es a rossz berogzodesek meg itt vannak.

Ti hogyan kerulitek ki a fentieket?

Minden tanacsot megfontolok, koszonom!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1685
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(Huszarne66 részére, #1684)
2016-04-26 18:31

szia...

ugye tegezödhetünk?...

nekem az segit, ha elöre eltervezem,holnap mi lesz a menü,akàr külön dobozokba becsomagolva el is teszem...

ennek az az elönye,hogy amikor éhes vagyok nem kapkodok be össze vissza mindenféle kajàt..

szàmomra az nagy segitség ,hogy keresek valami jo elfoglaltqàgot,mert àltalàban én unalmamban ettem...valami hobbit,ami leköti a figyelmed..

én példàul nyelvet tanulok,és varrok...ruhàkat tervezek és elkészitem karcsubb önmagam szàmàra

nem jutalmazom magam ennivaloval,tehàt nem tartok csalos napot...eddig pont az volt a baj,hogy az ennivalot nyugtatoszerként hasznàltam vagy öröforràst làttam benne...amikor eszem igyekszem alaposan ràgni és elvezni az izeket..kevés füszert hasznàlok,pont azért,hogy az izlelésem is fejlödjék...màr nagyon hosszu ideje nem hasznàlok cukrot...és eszembe sem jut megdézsmàlni a gyerekeim csokolàdéjàt..pontosan elegendö és örömet ado az az édesség,ami gyümölcsökben van...

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1686
Fórum profilkép
Timon
(Uhu részére, #1683)
2016-04-26 18:32

Csak a toronyeszű dietetikus elmés megállapítására reagáltam.

És ha elégetnél az 500 helyett mondjuk akár 3000-ret akkor az még eredményesebb lenne?

Mert ezzel az erővel anno az Auschwitzi tábor vendégeit is sikeres diétázóknak gondolhatnánk.

Lehet hogy egy 50-60 éves átlagembernek (pláne jelentős túlsúllyal) nem kimondottan a heti 3-4 kardio/súlyzós edzés lebeg a szemei előtt, hanem hogy esetleg sétál 20-30 percet naponta és mint mozgás csak számít valamit.(számít)

Erre szokták páran az elégetett kalóriákkal jönni hogy épp mit láttak a szobabicaj kijelzőjén tegnap (még közelítő értéknek is hülyeség) egy óra tekerés után és hogy anélkül semmit sem lehet elérni. 

A fogyás 80%-ban az étrenden múlik, az edzés csak rásegít. 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1687
Fórum profilkép
Huszarne66
2016-04-26 19:50

Nagyon jo hogy vagytok Nekem!

 

Nem panaszkodom, de van eleg.

Amikor ideges vagyok akkor ettem, most kimegyek es csinalok valamit, barmit.

Amikor meg 51 kg voltam es 55-l szultem kettot tizszer ennyit ettem, igen, de huszor ennyit mozogtam.

Felnottek a kolykok, az elet lelassult, jottek az elet arnyoldalai es jottek a kilok is. Most sem vagyok hurkaval teli, mert a 115kg szepen eloszlik, van derekam, csipom, stb de a suly az suly es lasabban megy minden, a kalyat meg nem kell venni, mert megtermeljuk es borzalmasan csabito az oszibarack a korte stb a fan a bokron. Sajnos a zoldeket is korlatlanul ettem. Most, hogy valaszut ele allitottam magamat elkezdtem keresgelni a neten. Nagyon szimpatikus volt az oldal es igy keveredtem kozetek?

kulonben mindenki tegezzen, veletek egyidosek a gyermekeim, akik borzalmasan vekonyak a ferjemmel egyutt. Kulonben veluk a legnehezebb fogyni, mert azt hiszik, hogy akkor szeretnek ha vesznek nekem nasit amit szeretek. Ezert csak a 81% etcsokit vehetik meg. Es az tizszerre osztom el.(tiz napra)

Ha nincs csoki nyolc szem diot osztok el napkozben.

Es mindent irok nem csalok.

 a mozgas meg nem sport, mert nem lehet, de akkor is mozgom, ha kert vegeig lemegyek es vissza.

Majd ha szaz ala lementem' akkor elkezdem en is valamilyen formaban. Kulonben minden nap ketszer gyogytornazok 2*20 perc.

ket het utan a merleg 111kg mutat.

Szoval ennyi.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1688
Fórum profilkép
Huszarne66
(krisztinahajnalka részére, #1685)
2016-04-26 19:52

Meg a hosszu ideig valo ragast meg kell tanulnom, mert mindent egyszerre nyelek le.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1689
Fórum profilkép
szivgy
(Huszarne66 részére, #1684)
2016-04-27 10:08

Szia!

 

Én az éhezést úgy próbálom elkerülni, hogy napi ötször eszem. Tízórainak vagy uzsonnának müzlit, gyümölcsöt, túrórúdit, vagy bármit ami nem több 150 kalóriánál. Szendvicskenyeret eszek, mert abból nagyon kicsi és vékony egy szelet. Próbálok minél inkább fehér húsokat enni. Csak olyan felvágottakat veszek aminek alacsony a zsírtartalma. Rizsbe nagyok sok és sokféle zöldséget szoktam rakni, ami növeli a mennyiségét és, változatosabbá teszi, hogy mit eszek (elméletileg lassítja a szénhidrát felszívódását is).

Próbálom úgy alakítani a dolgot, hogy ez egy életmód legyen és ne egy eltervezett időszak amíg így eszem, ezért minden további nélkül tartok csaló napot (ha vendégségbe megyek nem fogom azt mondani, hogy bocs de én ilyeneket nem ehetek ) vagy lépem túl egy-egy nap a tervezett kalória értéket. A hosszú távú átlagot figyelem, és azt csökkentem, ha megáll a fogyásom.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1690
Fórum profilkép
yoyo
(szivgy részére, #1689)
2016-04-27 15:04

A rizsben a sokféle zöldség valóban lassítja a szénhidrát felszívódását. Még egészségesebbé és tartalmasabbá teheted a köretet, ha len és/vagy szezámmagot is szórsz bele egy keveset. Én szoktam, érdemes kipróbálni.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1691
Fórum profilkép
Huszarne66
2016-04-29 09:33

Mindenben igazatok van.

 

Azt vettem eszre, hogy egeszsegesen taplalkozom, csak a mertekekkel volt a baj. Az is hozzajarult a hizashoz, hogy a nasik (nem feltetlenul edesseg, inkabb gyumolcs, aszalt gyumolcs, a kerti ragcsak) hozzajarultak a nem kivant tobblethez.

Bevezettem, hogy minden etkezes utan irom a mennyiseget. (Etkezesenkent egy perc).

Levettem a mennyiseget.

Pl. A reggeli rozskenyer mar nem 100 gramm, hanem 40 gramm.

vekonyabbra szelem, csak fel vagy egyharmad szelet.

A tej nem nagy poharban hanem kisebbe.

Szamolom (tam) a ragasok szamat. Minden falatot minimum tizszer.  Tehat lassitomm es csokkentem is az elelmiszerek mennyiseget. A kenyeret kivaltottam tobb zolddel. A koretben egyre tobb a zold. Azt is irom, es szamolom, ha zoldet nasizok. A sok kicsi sokra megy elv alapjan csokkentem meg a kicsiket is.  Igy a napi bevitt kaloria bozony tetemes mennyiseggel csokken. A kivaltott pekaru, koret pedig sokkal csokkentette bevitt szenhidratot. Nalam az els harom hetben lement stabilan negy kilogramm, tehat nem jojoztam (heti sulymeres). Most mar a centimeterekbol is megy le. Persze a mereteimnel fogva eez latvanyosabb de elore vetiti a jovokepet es ez nagyon fontos es biztato. Igaz azer mindig van egy negativ fordulopont, es ekkor nagyon nehez, de jo ez az oldal, mert minden nap bekukkantok es akkor segitseget ad.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1692
Fórum profilkép
szivgy
(Huszarne66 részére, #1691)
2016-04-29 09:59

Szia!

 

Arra azért figyelj, hogy ha túlságosan leviszed a szénhidrát bevitelt, fizikai aktivitáskor mivel szénhidrát nincs a tested fehérjét, azaz izmot fog bontani (a zsírbontás lassú folyamat, csak nagyon alacsony terhelésnél fedezi abból az energiaigényt komoly arányban a szervezet). Az edzés is inkább azért fontos, hogy a szervezeted ne ítélje felesleges plusz tehernek az izmokat, minél kisebb arányból fedezze abból az energia igényt.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő