Fórum

Meséljük el mindennapjaink diétáját!

Fórum profilkép
hilduci25
2014-08-25 12:31

Hogyan, milyen módon próbálkoztunk, és melyik volt a legsikeresebb fogyókúra/diéta/életmód számunkra. Oszd meg velünk tapasztalataid, ezáltal motiválni fogyni vágyókat!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1671
Fórum profilkép
Uhu
(szivgy részére, #1669)
2016-04-19 06:28

Nem látom jól, de mondjuk 20%. De aránytalanul...:)

 

Férfi vagyok egyébként.

 

Igen, olvasgattam, hogy a szervezet milyen furfangos kópé, a súlyzóz(gat)ást ezért is csinálom. Egyébként kb 3 éve volt már egy nagyobb fogyásom, azt magánéleti problémák váltották ki és nem is mozogtam. Szóval innen is jött a motiváció, hogy  - főleg, ha mozgok - működhet.

 

1000 körül azért tartottam, mert nyilván úgysem lehet pontosan számolni és ráadásul a limit nálam 1700-1800 kcal. De igen, majd emelkedik nyilván, de egyelőre fontos a sikerélmény...:))

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1672
Fórum profilkép
Uhu
(yoyo részére, #1670)
2016-04-19 06:36

Igen, gyakorlatilag az elő 2-3 napban lement 2 kiló és az utána való 12 napban a másik 2. A folyadékutánpótlás nehéz, de figyelek rá (nehéz, mert most nem sörözök....:D)

 

Én az egyik kihízott nadrágomon mérem magam, 2 hete úgy kellett (volna) magamra erőszakolni, mint egy 18. századi grófkisasszonyra a ruhát, ma már rám jön, de még nem áll jól. SZóval, mint "tapasztalt vén róka" üzenem a kezdőknek, hogy nem kell olyan tudományosan csinálni, mint ahogyan sok helyen olvasni, nem számít, hogy hány minimum 40 perc x pulzusszámon meg ilyesmi. A lényeg, hogy lestrapáljuk magunkat.

 

Jó tükröd lehet, ha látod benne a hátad...:D

 

Az oldalon lévő aktivitás adatok egyébként nem tudom, hogy hogy lettek kiszámolva, de szerintem nem lehet igazán helyes, ha a gyors séta - séta felfelé - kirándulás - gyalogtúra - ezeknél kb mind ugyanolyan kalória szerepel.

 

A sóvárgás ellenn mit tettél? Én nem merek egy csomag popcornt sem megenni, mert félek, nem bírok leálllni....:D

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1673
Fórum profilkép
yoyo
(Uhu részére, #1672)
2016-04-19 14:32

Nincs csodatükröm. :) Csak úgy oldalra fordulva "testépítő pózolás" közben pillantottam meg és akkor láttam hogy tökre lement róla a fölösleg ott ahol korábban teljesen fedett volt. Most már szerencsére kezdenek kirajzolódni az izmok, ami sok motivációt ad az edzésekhez, de elég hosszú volt az út amíg eljutottam idáig.

 

Az aktivitás adatok teljesen jók. Sok aktivitás adatai azért úgyanaz, vagy közeli mert hasonló a mozgás. Nyilván ezek csak átlagok, de arra pont megfelelő, hogy nagyjából nyomonkövessük, mennyit kalóriát égettünk el. Ennél pontosabban nem is lehet követni. Hogy valaki egy adott mozgással mennyit éget el, annyi mindentől függ, hogy azt nem lehet mérnöki pontossággal meghatározni, kell egy átlag és az bőven elég. Ha egy edzőteremben ráálsz mondjuk egy futógépre, ahány féle gyártmány mind más adatot fog mutatni. Tapasztaltam!

 

A sóvárgás idővel megszűnik, ritkul minél inkább átáll a szervezeted. Napi 5-6 alkalommal egyél keveset, hogy egyenletes legyen mindig a vércukrod. Mindig legyen az eszedbe, hogy akkor tör ránk a sóvárgás valami édes vagy egyéb nassolni való után, ha esik a vércukor. Valójában nem a popcorn kell, csak rendes kajára van szüksége a szervezetednek. Elég pár falat, iszol rá egy pohár vizet/tejet vagy valami rendes folyadékot, eltelít, vársz egy kicsit (10 perc) és a sóvárgás megfog szűnni. Sokszor próbáltam már működik!

 

Egyébként, ha beépíted a napi kalóriakeretedbe nyugodtan eheted néha, de csak mértékkel. Én csimán eszek csokit vagy sütit is. Belekalkulálom a napi keretbe és így nem kell agódnom. Általban két étkezésközött eszem egy keveset, vagy étkezés helyett (sose kaja után mert az már sok lenne), ha nagyon megkívánom és hogy csökkentsem a felszívódás sebességét egy kis tejet szoktam rá inni. Nálam ez jól bevált.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1675
Fórum profilkép
miragehun
2016-04-20 17:36

Lassan 6 hét telt el mióta ide írtam.

 

Azt hiszem sikeresnek mondható az életmódváltásom. A menetközben célul kitűzött 85 kg-os súly már nincsen messze. Jelenleg 88 kg-ot mutat a mérleg, ami 17 kg mínusz a kiindulási értékből.

 

Az új táplálkozás mentálisan is megváltoztatott, az agyamat is átállította. Régebben szinte elképzelhetetlen volt, hogy kívánjam a zöldséget, hogy nyers paradicsomot (minap annyira jó illata volt a paradicsomnak, hogy késztetést éreztem enni belőle J ) vagy kefirt egyek.


A leginkább a minőségi szénhidrát (teljes kiőrlésű lisztekből készült kenyér) és a nyers zöldség bevitel volt a sikerem kulcsa. Egy-egy délelőtti időszakban az ebédig éhezés nélkül elegendő volt 70 g teljes kiőrlésű rozs/tönköly/búza kenyér, vajjal, sonkával, sajttal, zöldségekkel és 1 kefirrel (300-400 kalóriával letudható).


Pozitív hozama még, hogy sokkal jobban különbséget tudok tenni az éhség érzet és a „fals” éhség érzet (szomjúság, hangulat miatti „éhség”, unatkozom, tehát eszem) között. Fontos, hogy ne jutalom és ne büntetés legyen a táplálkozás, hanem a létfenntartás módja. Természetesen a kedvenc ételeinket rendszeresen fogyasztani kell, hogy kielégítsük a „lelkünket”, e nélkül féktelen habzsolás lesz a vége és elbukhat az ember!

 

Az utóbbi 3 hétben kimaradt az edzés (ellenben volt sok aktivitás, a házkörül, amit még mindig nem számolok az aktivitások közé). Ennek ellenére is jött a siker, de érzem, hogy szükséges lenne, mert biztosan csökkent az izom százalékom.


Beszereztem egy diagnosztikás mérleget, ami alapján 20% zsír, 58.4% víz és 41% izom van a testemen. Egy kicsit szkeptikus vagyok a mért eredménnyel kapcsolatban, mert biztos nem lehet tökéletesen meghatározni a százalékokat, de viszonyítási értéknek jó lesz. Látni lehet majd, hogyan változik.

 

A következő lépés idézőjelben a maradék zsírpárnák, izomra cserélése lesz. Heti 2-3 súlyzós, sajátsúlyos edzés és 1-2 kardió edzés beiktatása az életembe. Ez az utolsó lépés a normál léthez történő visszatéréshez.
A következő két és fél hétben visszaállok a tartom a súlyom kalória mennyiségre (kiegészítve az edzésen elégetett kalóriával), ami nagyjából 100-200-200 bevihető kalória növelést jelent a fogyáshoz javasolt értékhez képest.

 

Amiket tanácsolni tudok:

-          Mindenki találja meg azt az életvitelt, amit hosszútávon, akár egész életében lemondások, önsanyargatás, szenvedés nélkül tud csinálni

-          Őszinteség, főleg saját magatokkal, ne csapjátok be magatokat

-          Mértékletesség és önuralom (egyetek bármit, amit jónak éreztek, de mértékkel)

-          Mozogjatok sokat

-          És ahogy a SOUTH PARK-ban mondták „MENTSÜK MEG A NAPPALIT”, érdemes félretenni a kütyüket, kikapcsolni a TV-t és ideje beszélgetni a családdal, a barátokkal, bárkivel (akinek inge vegye magára J ), ha rendben vagyunk mentálisan, lelkileg akkor nem lesz gond a testünkkel se.

 

Az egyetlen negatív (részben pozitív, új ruhák) hozadéka, hogy a ruhatár jelentős részét cserélni kell J

Nagy köszönet az oldal fejlesztőinek, üzemeltetőinek és mindenkinek, aki direkt vagy indirekt módon hozzájárult a változásomhoz. Nagyon sokat segített az oldal abban, hogy betartsam az új szabályaimat, továbbra is vezetem a kalóriákat még egy ideig, mert szeretem a statisztikákat és szeretek visszanézni a múltba, hogy mit és mennyit ettem.

 

Mindenkinek sikeres létet kívánok!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1677
Fórum profilkép
Huszarne66
(Uhu részére, #1667)
2016-04-23 09:12

Gratulalok.

 

10 napja kezdtem a fogyot sok evi huzavona gondolkodas utan,

lokest a szivem adta meg.

no vagyok 50 eves es 115 kg rol kezdtem.

a diatetikus kiadta 1200 kaloria 130gramm szenhidrat 60 gramm zsir 60gramm feherje. mondanom se kell az elso napon feladtam, de jott ez a fantasztikus oldal ahol esszeru adatokat talaltam.

Atallitottam a dietamat 1500kaloriara +_ 100kaloria.

Bejott. 10 nap alatt 3,5kg es nem adtam fel. Nem vagyok sport ember, de a mozgast  a meredek kertben elvegzem.

Igaz a diatetikus azt mondta az semmi. 

Kovetkeztetes: magunkat kontrolalva kovetve az etkezest es nem csalva irom a kaloriakat, a napi mozgast sikeres lehet.

A pekarurol nehez lemondani mert otven ev helytelen etkezese nem megy tiz nap alatt atallitani.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1678
Fórum profilkép
Huszarne66
(yoyo részére, #1673)
2016-04-23 09:13

Ez negyon jo En is megprobalom.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1679
Fórum profilkép
Uhu
(Huszarne66 részére, #1677)
2016-04-23 10:10

Üdv,

 

Hát 115 kiló az kemény, még akkor is ha magas vagy, DE legalább akkor tényleg ütemes, nagyléptékű lehet a fogyás is. Itt az egyik előző hozzászóló is brutál ütemben fogyott.

 

A kerti munka nem tudom milyen jellegű, ha nem ásás, vagy hasonlóan nehéz munka, akkor az valóban nem sokat ér szerintem. A lényeg, hogy lestrapáld magad. Viszont ilyen súlynál tényleg úgy gondolom, hogy a fokozatosság még fontosabb, nehogy sérülés/túlerőltetés legyen a vége. Itt az egyik előző hozzászóló is brutál ütemben fogyott.

 

Én 82-ről mentem le, most 77 vagyok, de  a múlt hosszú hétvégén mégis túlerőltettem a lábam (2X Kékestető és 3X kisebb túra), kár volt, mert most nem tudok olyan szintű kalóriafelhasználást produkálni.

 

Én eszek pékárut, csak nagyon keveset, kb fél kilót egy hét alatt. Az viszont kiváló minőségű, kovászos rozsos kenyér. :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1680
Fórum profilkép
Huszarne66
(Uhu részére, #1679)
2016-04-23 18:41

Rozskenyeret eszem, remelem En is eljutok a het otven dekaig. En ugy gondolom es ismerve magamat (es sok egeszsegugyi problema ami miatt idaig jutottam) lassabb utemet szeretnek. Inkabb kevesebbet egy honap alatt, de az maradjon is meg. 

Hat a kerti munka pl. A palantalas amikor 100 palanta az szaz lehajlas es fel.

Persze nem csak ez a mozgas.

izomlaz az van legfokeppen a combomnal.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1681
Fórum profilkép
szivgy
2016-04-24 16:27

Szia!

 

1500 kalóriás étrenddel ilyen súly mellett akkor is fogyni fogsz ha nem csinálsz semmit. Kalória égetés szempontjából a kertészrekedés nem igazán jó, de szerintem neked nem is kell cél legyen a minél több kalória égetés. Ilyen súlytöbbletnél és kornál nem lehet hirtelen nekiugrani és pattogni mint a gumilabda, nem igazán díjazná a szíved és az ízületeid. Ha palántálástól izomlázad van, vagy szokatlan mozgást csináltál (mikroszakadások az izomban) vagy alapból magas a pulzusod és ezért hamar átmész anaerob zónába és ezért „normál” izomlázad van. Ha naponta egy órát sétálsz vagy biciklizel az bőven jó, amíg a súlyból nem megy annyi kg, hogy már pl egy erőltetett séta is menjen.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1682
Fórum profilkép
Timon
(Huszarne66 részére, #1677)
2016-04-24 20:07

"Igaz a diatetikus azt mondta az semmi."

Nem kell ilyenekkel foglalkozni.

A mozgás bármilyen formája jó, csak legyen. Erőltetni pedig nem kell és nem is szabad.

Az emberek fejében él valami féle idióta téveszme hogy fogyni csak akkor lehet ha belerokkan a sportba vagy szakadásig hajtja magát, na meg persze közben éhenpusztul.

Röviden: ez nem így van.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő