Fórum

Meséljük el mindennapjaink diétáját!

Fórum profilkép
hilduci25
2014-08-25 12:31

Hogyan, milyen módon próbálkoztunk, és melyik volt a legsikeresebb fogyókúra/diéta/életmód számunkra. Oszd meg velünk tapasztalataid, ezáltal motiválni fogyni vágyókat!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1657
Fórum profilkép
szivgy
(krisztinahajnalka részére, #1626)
2016-04-15 00:48

Szia!

 

Amiről írsz az két külön dolog az aerob edzés kifejezetten alacsony pulzus tartományban van (maximum a max pulzus 60%) ahol lassú az energia felhasználás és ezért van idő zsírbontással fedezni az energia szükségletet. Több órán keresztül lehet folytatni, akkor sem lesz gond (a postás is életben marad. :) )

60% felett egyre inkább kardió edzésről van szó, ahol már oxigén adósság van ezért nem zsírt hanem cukrot bont a szervezet, itt egy óra után már megindul a fehérjebontás (izombontás).

Valószínűleg azért javasolnak egy órát mert egyrészt az embereknek véges ideje van edzésre, másrészt ha nem tudja valaki folyamatosan nyomon követni a pulzusát akkor sincs gond.

(Max pulzus terheléses teszt nélkül 220-életkor, 140/0,6=233 az már elég biztosan nem aerob edzés, hanem kardió)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1659
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(szivgy részére, #1657)
2016-04-15 14:24

szia,

 

köszönöm szépen a helyreigazitàst

amit leirva làttàl a nevem alatt az nem az én véleményem,hanem egy edzöé volt...

összegezve,azt gondolod a 140-es felsöhatàr az magas??

szàmomra ez azért furcsa megàllapitàs,mert én azt olvasom a 60%-os pulzusemelés..az also hatàr

vagyis 60- 75 %-os emelkedés között van az aerob edzés

az edzetel embernek magasabb az alappulzusa is,ezért szàmàra  a 140 még lehet hogy beleesik az aerob tartomànyba...

de végül is maradjunk az én problémàmnàl

az nyugalmi pulzusom 82...eznkivül szivbillenttyu pronlémàm is van,ami azt jelenti,hogy nagyon alacsony intenzivitàsu edzés is megemeli a pulzusom...példàul:futogépen gyaloglàs,5.5 km/ h/,nincsen emelkedés:az màr 140-s pulzusszàmot eredményez.....a kérdés az:szeretnék zsirt égetni...akkor ebben az esetben nekem elegendö lenne csak poroszkàlni 3 km/h -val???mert akkor csak 128 a pulzusom....na erre varrjunk gombotSmiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1660
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(szivgy részére, #1657)
2016-04-15 14:26

bocs,elirtam

az edzettebb emberek alacsonyabb nyugalmi pulzussal birnak

vagyis szàmukra a 125 màr zsirbontàs lehet

de idelinkelek vaklamit

szerintem,igen hasznos

http://body.builder.hu/magazin.htm4?url=/edzes/edzes-cikkek/minden-amit-tudni-kell-az-aerob-edzesrol

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1662
Fórum profilkép
szivgy
(krisztinahajnalka részére, #1660)
2016-04-15 20:55

Szia!

 

Zsírégető zóna a max pulzusod 60-70%-a. (Pl 30 évesen ez úgy néz ki, hogy 220-30*0,6 illetve 0,7 = 114-133.) Az edzettségi állapottól csak nagyon kis mértékben függ, hogy egy adott pulzus milyen zónába esik valakinél (pár %), az edzett embernek alacsonyabb a nyugalmi pulzusa ezért jóval nagyobb terhelés esetén is még bent marad a zsírégető zónában.

Szerintem elsősorban neked akkor inkább kardió edzésre lenne szükséged, hogy a nyugalmi pulzusod lejjebb menjen először. (Max pulzus 70-85%-a). Ugyanúgy 1 óra viszont, csak heti 3.

Az aerob edzéssel amúgy az a gond, hogy gyaloglás, kocogás, biciklizés ami ilyen pulzustartományba végezhető, viszont ezek alapvetően a lábat terhelik csak. Ami azért problémás mert ha mellette diétázol akkor a szervezet hajlamos azokat az izmokat bontani amik nincsenek terhelve. Szóval valószínűleg komoly izomvesztés következik be, ami elég jó megágyaz a jojó fogyókúrának.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1663
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(szivgy részére, #1662)
2016-04-16 13:26

szia ,

 

értettem,amit irsz(legalàbbis remélem)

eddig elliptikus trénert hasznàltam

vagy

napi 1 ora gyaloglàs 5.5 km/H( de gyalogoltam 220 km-ert is 8 kilos hàtizsàkkal,nyàron 8 nap alatt)...tehàt ezt jol birja a szivem,a futàsnàl nagyon kalimpàl,kifejezetten rosszul érzem magam

vagy bringàzàs,pulzusmérö oràval

sulyzos edzést is beiktattam..de a vàll izületem nem rajong érte...azért folytatom,aztàn felülés,guggolàs...tehàt ugy érzem,igyekszem megörizni a felsötestem izmait is...

43 éves vagyok és kb 15 kilotol szeretnék megvàlni...

ez nem kevés de nem extrém sok...

mit gondolsz,milyen kardio edzést vàlasszak?

vàrosban élek,Strasbourgban..ezt azért irom,mert itt a konditerem elég dràga,sulyzokat vettem és az otthon elkezdett edzéseket folytatom,csak kevesebb eszközzel,otthon..

a nevedböl arra következtetek értesz a szivügyekhez,netàntalàn kardiologus vagy?

ha igen..akkor azt szeretném tudni,esetleg ha megmütenék a szivbillentyüm,megtehetném,hogy hosszabb tàvokat is fussak?egyébként öröklött betegségem van,a zsebes szivbillentyü nem csapodik vissza az érfalhoz(édesapàmat a napokban mütötték ugyanilyen problémàval)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1666
Fórum profilkép
szivgy
(krisztinahajnalka részére, #1663)
2016-04-17 21:46

Szia!

 

A nicknevem nem a foglalkozásomból hanem a nevemből van. Nem orvos vagyok, csak érdekel a testedzésnek a tudományos háttere is. Sajnos a fogyókúra részemre is szükségem van, szerencsére nekem ez is menni szokott, leginkább mezomorfhoz húz a testalkatom, anyagcserém.

Nagyon olcsón lehet edzeni saját testsúllyal, (fekvőtámasz, húzódzkodás, négyütemű fekvőtámasz, kitörés, guggolás), vagy ha van egy gumikötél és van hová beakasztani valahová, akkor a teljes testet végig lehet vele edzeni. http://www.bodylastics.com/pages/resistance-bands-... itt pl nagyon sok gyakorlat van gumikötélre. Érdemes a nagy izmokat dolgoztatni, a legnagyobb a comb izom azután a hát és azután a mell. Kardió szempontból szinte mindegy mit csinálsz ha a megfelelő pulzuszónában csinálod, izommegtartás szempontjából diéta közben nem mindegy. (Az izom pihenés közben is több energiát éget mint a zsír, és jobban is néz ki tőle az ember. :) )

Én pl csináltam P90X nevezetű edzésprogramot, otthoni edzésprogram a tv előtt lehet ugrálni, DVD-re :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1667
Fórum profilkép
Uhu
2016-04-18 21:22

Üdv mindenkinek,

 

Életemben először diétázok-fogyózok tudatosan. 2 hete 82 voltam, most 78. (183/43 vagyok).

 

Igazából nem gondoltam, hogy ez ennyire könnyű, illetve pont ezért él bannem a gyanúm, hogy lesz valami furcsaság.

 

Amit csinálok, az az, hogy igyekszem a napi bevitelemet 1000 kcal körül tartani (fehérje az limiten vagy azon túl van, a zsír és főleg a szénhidrát, amin tudok "spórolni") és heti 2-4 alkalommal túrázok (úgy, hogy erőltetem, azaz nem sétafikálok) és ugyanilyen sűrűséggel súlyzózgatok (kis súllyal sokat). Így 2 hét alatt -17e kcal az egyenlegem, kb -4 kiló.

 

Az úszógumi volt a motiváció, az azért még továbbra is megvan, így bár 78 volt a kitűzött cél, de folytatom a projektet. Gondolom, a fogyás lassulni fog.....

 

Kérdezném a szakiktól, hogy látnak-e a fentiekben valamilyen hibát, veszélyt....:)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1668
Fórum profilkép
Uhu
2016-04-18 21:28

Ja és abszolút nem figyeltem ezeket a tudományos dolgokat, hogy aerob vagy kardio, meg mennyi a pulzus. Ha a hegynek felfelé nagyon nem bírom, akkor meg is állok kicsit pihenni.

 

Viszont ami után sóvárgok, az a pop-corn. :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1669
Fórum profilkép
szivgy
(Uhu részére, #1667)
2016-04-18 22:01

Szia!

 

Nőknek 1200 pasiknak 1500 kalória alatti fogyókúrát nem javasolnak. Több dolog miatt, egyrészt ilyen kevés étellel nem igazán lehet bevinni a szükséges vitam és ásványi anyag mennyiséget(hiába veszed be a zsírbanoldódó vitamint ha nincs amiben oldódjon :) ), mástrészt a szervet nagygázzal izombontásba kezd, és sporól  a zsirral.

Az elején nagyon gyors a dolog mert, kiülnek a cukorraktárak, ami vizet kötött meg, így távozik a víz is.

Igazából a testzsír százalékodat kellene megtippelni, hogy tudd mennyit kellene fogyni. Kép alapján próbáld megtippelni a dolgot, hogy állsz most és mennyire szeretnél lemenni. http://fitbuthow.com/wp-content/uploads/2016/01/bo...

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1670
Fórum profilkép
yoyo
(Uhu részére, #1667)
2016-04-18 22:20

Az elején mindig lemegy gyorsan 2-3 kiló is (főként fölös víz), de aztán a havi 2-4 kiló fogyás a reális és a jó. A mozgás teljesen jó, főleg a túra/erőltetett séta az nagyon jó zsírégető. Csak így tovább! A fehérjével ne spórolj, az mehet bőven. A szénhidrátot kell kordában tartani, az okozza mindig a gondokat, ill. az is sokat segít, ha lecseréled teljes kiőrlésűre, az lassabban szívódik fel.

 

Egyébként, hogy honnan fogysz azt nem lehet befolyásolni. Hiába van a legtöbb mondjuk a hasadon, lehet, hogy a hátadról fogsz fogyni.

 

Egyszer velem is előfordult, a mérleg szerint több kilót is fogytam én meg kerestem, hogy honnan a fenéből jött le mert nem láttam. Aztán egyszer véletlen a tükörben megpillanbtottam a hátam és végre rájöttem.

 

Az embereken jóval több fölösleg van mint gondolnák, csak sok olyan helyen ami nem feltűnő. Meg az egész eloszlik és ezért sem látszik soknak. Az elején azt hittem elég lesz 10 kilót leadnom és tök jól fogok kinézni. Hát tévedtem. Mindig azt hittem: óóó már csak 2 kiló van és kész. De mindig akadt egy újabb 2 kiló. Most 25.5-nél tartok és nagyjából most értem a vég célba. Most már tényleg csak 1-2 kiló plusz van rajtam. De tényleg.  Most már jól feltudom mérni. Smiley

 

Egyébként nekem a hasam ment le utoljára. Hol innen, hol onnan megy le. Szóval csak kitartás, és ne csüggedj sose, ha épp nem onnan megy le ahonnan akarod, csináld kitartóan és majd onnan is lemegy.

 

Egyébként az 1000 kcal hamarosan egy kicsit kevés lesz és így növekszik az esélye, hogy az izmod is fogyni fog. Nem ez a cél. Ha nagyon gyengének, fáradékonynak érzed magad mindenképp emelj rajta 1500 kcal-ig nyugodtan. Én most 78 kiló vagyok és kb. 1500 kcalt eszek és heti 4-szer kondizok. Így kb. 2 kilót adok le havonta. De az szépen csak zsírból megy le.

 

Ja és a fehérje, vitamin és folyadékbevitelre figyelj oda. Az fontos!

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő