Fórum

Meséljük el mindennapjaink diétáját!

Fórum profilkép
hilduci25
2014-08-25 12:31

Hogyan, milyen módon próbálkoztunk, és melyik volt a legsikeresebb fogyókúra/diéta/életmód számunkra. Oszd meg velünk tapasztalataid, ezáltal motiválni fogyni vágyókat!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1600
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(miragehun részére, #1599)
2016-03-13 19:37

olvastam a könyvet is,nagyszerü,sokat segitett

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1604
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2016-03-14 15:42

sziasztok

 

én ketogén diétàt folytatok..

a lényege annyi,hogy a bevitt kaloriaànak csak 5%-a szàrmazik szénhidràtbol,20% fehétjéböl és 75 % zsirbol..

Nem akarom itt most hosszasan magyaràzni mi is  alényeg,hoszen a neten bàrki utànaolvashat.

én két dolog miatt kezdtem el.

egyrészt,mert kivàncsi vagyok arra,valoban müködik-e(vagyis szàmomra)

màsrészt:én nagyon édesszàju vagyok,elég egy kis stressz,szomorusàg,unalom és nagy vàgyat érzek,hogy süssek valami édeset..amit aztàn elajàndékozok vagy etetem acsalàdom..dehàt asütemény széleböl nekem is szokott jutni böven...tehàt végre valahàra rövidre akartam zàrni az édességtöl valo függésem...napi 20 - 30 gramm CH eszem csak...ebbe a gyümölcsök,tészta,kenyér,rizs,krumpli egyàltalàn nem fér bele...a dologban meg még az  a csavar,hogy vegetàrius is vagyok,tehàt a zsirbevitel az kokuszzsir,vaj,olivaolaj,tejtermékekböl adodik..kezdetben fejfàjàst és erös fàradtsàgot tapsztaltam...mostanra ez eltünt...bàr elég sokat alszom(9 oràt naponta..legalàbb)naponta sportolok 1/2 oràt...nem lötyögés,elliptikus tréner 8-as fokozaton(az én gépemen ez a legmagasabb fokozat)a jövö héttöl pedig sulyzos edzések kezdödnek és végre kiràndulàs,biciklizés aszabadban...havonta egyszer mérem magam...mert alig birnàm elviselni lelkileg asulyingadozàsokat...1 honap alatt 4.8 kilot fogytam,testzsirszàzalékom pedig 33.1 % rol 31%ra csökkent..a gyorsan hizo,nehezen fogyaszthato,gyorsan asszonyosodo kategoriàba tartozom..azok tàboràt gyarapitom,akik nem esznek sokat..de egész nap...vagyis ràm és a sulyomra az unalom,a szomorusàg,a feszültség hat nagyon rombolo modon...na ez utobbiakat igyekszem elkerülni..még aketogén diétàhoz annyit szeretnék hozzàtenni,hogy nemcsaka zsir,fehérje,CH arànyokat figyelem,hanem akaloriàt is...1000 / 1200 kalori között eszem egy nap...sajnos gyakorlott fogyokuràzo vagyok,a sok tapasztalat sajnos azt is eredményezte,hogy jocskàn lelalassulhatott az anyagcserém..de azt is,hogy kellö ismeret birtokàban vagyok màr ahhoz,hogy ez a nekifutàs életem utolso nekifutràsa legyen(ami a fogyokuràt illeti)mert ez màr szàmomra nem lesz kura(melyhez eddig alemondàsok és szenvedések kapcsolodtak)hanem életem egyik szép etape-jànak kezdete!!!!!Minden jot kivànok nektek!!!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1616
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2016-03-19 00:08

http://body.builder.hu/magazin.htm4?url=/edzes/edzes-cikkek/minden-amit-tudni-kell-az-aerob-edzesrol

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1620
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2016-03-19 15:36

ha esetleg valaki elolvasta az àltalam ajànlott cikket és van tapasztalata,tudna vàlaszolni a következö kérdésemre?

Mi az oka annak,hogy a szöveg szerzöje(gondolom,trénze vagy edzö)azt tanàcsolja,hogy az aerob edzés legalàbb 40 és maximum 1 oràig tartson..kb 130-as pulzuson...

azt nem értem,miért nem célravezetö napjàban többször egy oràs aerob edzést tartani?ezzel nem növelnénk meg a leadott zsir mennyiségét??

köszönöm szépen

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1626
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2016-03-20 11:28

megvan a vàlasz

 

"Én úgy tanultam, hogy közepes intenzitású edzés, amit 40-60 percig végzünk kb. 140-es pulzus körül (ez függ az életkortól és a testsulytol) a legjobb zsiregeto tartomany, illetve az intervall edzesek, ahol az intenzitást válogatva (1-2, 2-2 percenként ) végezzük az aerob edzest. Ez utóbbi lehet 20-40 perc. Edzettsegtol fuggoen. A több órás aerob edzes nagyon leterheli a szervezetet, nem tudod a megfelelő intenzitást és pulzus azon a szinten tartani, ami a kívánt eredményhez kell. Illetve a szervezet csak egy bizonyos ideig nyúl a zsirkeszlethez ahhoz, hogy energiát nyerjen, utána pedig az izmokban a fehérjét vonja el, ami izomvesztessel jar."

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1650
Fórum profilkép
ChloeMila
2016-04-13 16:08

Én napi 600 kalóriát eszem és azzal próbálok lefogyni de elég szenvedős viszont ha ennél többet eszem akkor nem  tudok fogyni:(

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1651
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(ChloeMila részére, #1650)
2016-04-13 18:07

szia,

 

gondolom,sokadszorra futsz neki...

sok oka lehet ennek...

pl:lelassult a tested anyagcseréje a sok probàlkozàs miatt

aztàn lehet pajzsmirigy alulmüködés...

és persze lelki oka is..én példàul külföldön élek és folyton "veszélyben"érzem magam...a test tartalékol...készül a védekezésre..

amit tanàcsolnék..

keress fel egy orvost...nézze meg,nincsen-e valamilyen szervi oka.(pl inzulinrezisztencia)..ha nincsen..akkor rendbe kell tenni a lelassult anyagcserét....most ebben a pillanatban nincsen ötletem,hova fordulj..de amint megtörtént a mindenféle laborvizsgàlat és van eredmény:negativ vagy pozitiv...addigra igyekszem neked keresni valakit...

talàn ha a sportot beiktatnàd...napi egy ora aerob edzés..nézz utàna kérlek a neten,mit is jelent ez pontosan...semmiképpen se add fel!!!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1652
Fórum profilkép
Timon
(ChloeMila részére, #1650)
2016-04-13 23:30

600 kalória de mit?

Talán a kalóriaszámolgatás helyett inkább azt nézd meg hogy mennyi zsírt és szénhidrátot eszel és azokból tartsd a kalkulált értékeket.

A kalóriaérték önmagában semmit sem ér. Pár kocka csoki vagy egy kanál kristálycukor is rengeteg kalória, mégsem tápanyag, nem való semmire.(a zsírraktározáson kívül)

Ebből így 600 kalóriával az éhezésen és az izomvesztésen kívül nem sok minden lesz.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1653
Fórum profilkép
yoyo
(ChloeMila részére, #1650)
2016-04-14 13:08

Legalább 1200 kcalt egyél. Nőknél egészségügyi szempontból azaz ajánlott minimum. Azt sokkal könnyebb tartani és hidd el tudsz ezzel is fogyni, de nem izomból fog menni a fogyás, hanem zsírból. Ha ilyen keveset eszel nem csak az izmaid, de a szíved (mert az is egy izom) és a belső szerveid is fogyni és károsodni fognak.

 

Először növeld mega a kalóriabeviteled minimum 1200-1500-ra majd az étrendedet meg szépen apránként alakítsd át, úgy hogy minél inkább a fehérje domináljon (szárnyasok, hal, tojás, sovány tej/túró) a szénhidrátot meg csökkentsd. Nem kell kiiktatni teljesen mert arra is szükség van de mértéket kell tartani. Amikor szénhidrátot fogyasztasz, az is lehetőleg egészségesebb alternatíva legyen. Attól lesz egészségesebb egy szénhidrát, hogy lassabban bontja le a szervezet így kisebb valószínűséggel lesz belőle zsírpárna. Ezért fehér lisztes pékáruk esetében inkább a teljeskiőrlésűt keresd, köretek esetén burgonya helyett inkább rizs, zöldség, bab, stb.

 

Egyél napi 5-6 alkalommal keveset. Egyszerűen oszd el 5-6 étkezésre az 1200-1500 kcalt és kész. Persze az adataidra is szükség lenne a pontosabb értékek megállípításához, de a nagyon kevés 600-hoz képest minden jobb.

 

És ami még muszály az a SPORT. Találd ki mi az amit szívesen csinálnál és kezd el. Én tapasztalatból beszélek, megjártam már a hadak útját. Havi 2-3 kilós fogyással számolj maximum!

 

Hidd el menni fog csak vágj bele rendesen, ne csak immel-ámmal és eléred a célod. Amint én is beálláttam, hogy másként nem megy csak odafigyeléssel és mozgással azóta 25.5 kilót adtam már le. Egyébként kalóriaszámolok és konditerembe járok heti 4-szer. De ha mondjuk Te csak heti 2-szer tudnál menni valahova már az is rengeteget számít.

 

Szóval mindent bele! Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1654
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(yoyo részére, #1653)
2016-04-14 18:56

ez szép volt Yoyo!!!!!Smiley

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő