Fórum

Meséljük el mindennapjaink diétáját!

Fórum profilkép
hilduci25
2014-08-25 12:31

Hogyan, milyen módon próbálkoztunk, és melyik volt a legsikeresebb fogyókúra/diéta/életmód számunkra. Oszd meg velünk tapasztalataid, ezáltal motiválni fogyni vágyókat!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1490
Fórum profilkép
rhewa
2016-02-04 11:25

Sziasztok,
Andrea vagyok, negyvenplussz, három gyerek.
Három év alatt húsz kiló ugrott fel anélkül, hogy különösebben változtattam volna a szokásaimon. A legutóbbi vércukor vizsgálaton magas volt az éhgyomri vércukrom, illetve amellett, hogy megalmásodtam, egyéb tünetek is vészcsengetik az IR-t.
A háziorvosom azonban ezügyben nem mozdul, még a pozitív vércukorteszt után sem mondott annyit se, hogy bikmakk. Se terheléses vércukor vizsgálatra nem küldött el, de még egy dietetikus tanácsadó füzetecskét sem vágott hozzám, csak odalehelte, hogy drágám, maga kövér, fogyjon le.
Ebben persze igaza van, de attól még simán úgy otthagyott az út szélén egyedül, mint a sicc.

Így én voltam kénytelen kézbe venni a dolgokat; február 19-én megyek laborba (a nagy rutin mellett célzottan inzulin, kortizol, pajzsmirigyhormonok) nem kevés pénzbe kerül, de legalább kiderül, hogy tényleg van-e hormonális oka a súlyszaporulatnak. Ha nincs, én leszek a legboldogabb.

A végső lökést az adta meg, hogy januér elején ráálltam a mérlegre és szembesültem azzal, hogy cirka négy kilóval több vagyok, mint a legkisebb gyerekemmel a kilencedik hónapban 2004-ben.
Minden terhességem után szépen lefogytam, 2013-ig aktívan sportoltam is (futás, krav maga, vívás.), 2007 és 2013 között 55-65 kiló között tartottam a súlyomat. 
Aztán sajnos 2013 nyarán a hasi összenövéseim megint beindultak - sajnos hajlamos vagyok rá, így a császármetszések után pár évvel mindig elkezdődnek a fájdalmak. Kénytelen voltam abba hagyni a sportot, sőt, az egyik munkahelyemen is emiatt mondtunk fel egymásnak a munkáltatómmal. A háziorvosom még csak betegszabadságra sem írt ki, mondván, hogy ez nem betegség, hanem állapot és menjek fájdalomambulanciára, ahol majd adnak szteroid injekciót.
Ezek a görcsös, fájdalmas "rohamok" esetenként a pár órás időtartamtól a pár napin keresztül akár 1-2 hónapig is elhúzódnak és évente többször ismétlődnek minden különösebb előjel nélkül. Konkrétan a vécére is négykézláb megyek ki, mert nem tudok kiegyenesedni, annyira fáj olyankor a hasam. Tavaly aktuálisan két hetet nyomtam az ágyat emiatt.
Azóta átálltam home office-ra, mert rájöttem, hogy egyetlen munkáltató sem fogja ölbe tett kézzel nézni, hogy évente többször is "csak" azért nem megyek dolgozni, mert fáj a hasam. Roppant banálisan hangzik, de a tény ez: fáj a hasam és pont.

A nagy szembesülés után, úgy döntöttem, hogy itt vonalat húzok, éppen elég nekem az állandó fájdalommal együttélni, a túlsúly okozta jelenlegi és várható terheket már nem vagyok hajlandó tovább cipelni.
Azóta a GI-diétát igyekszem tartani.
Január 14-én kezdtem.

Napi átlagok:
Energiabevitel:1556 kcal/nap

Tápanyagbevitel:

- Fehérje:80 g/nap

- Zsír:71 g/nap

- Szénhidrát:151 g/nap

- Folyadékbevitel:2.1 liter/nap
- Fizikai aktivitás: 135 perc/nap (ez az eredmény csalóka: az tolja meg ennyire, hogy kéthetente egyszer takarítani járok és akkor konkrétan öt órán keresztül megyek, mint a gőzgép :) )

Eredmény:
A begombolt nadrágom ból kibújok anélkül, hogy ki kéne gombolnom, illetve 1,3 kilogramm mínusz.

A terv: év végéig mínusz 15 kiló. Ha a szülinapomat decemberben már 70 kilósan fogom ünnepelni, annak is örülni fogok.
A végcél maximum két év múlva: 60 kiló. Annál kevesebb lehet, de több nem, mert csak 155 centi vagyok.
Szóval, jelen pillanatban könnyebb átugrani, mint megkerülni, de rajta vagyok a témán.

Kitartást mindenkinek!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1504
Fórum profilkép
miragehun
2016-02-14 09:36

Sziasztok!

 

Én január 21-én kezdtem bele az életmódváltásba ( nem diéta, nem fogyókúra, nem jedi trükk).

 

Nagyon sok évig tartottam a 100 kiló körüli súlyt, de az utóbbi időben lassan kezdett nőni az érték, jött az elhatározás: VÁLTOZTATNI KELL!

 

Két hét kellett mire eljutottam oda, hogy ráléptem erre az útra, ebben a két hétben leginkább csak felkészültem az új életemre.

Táplálkozásom fő hiányossàga a nagyon kevés zöldség-gyümölcs fogyasztás volt. 

 

Az eredmények azt mutatják, hogy jó úton járok.

 

Napi átlagok:
Energiabevitel: 2182 kcal/nap

Tápanyagbevitel:

- Fehérje:101 g/nap

- Zsír: 93 g/nap

- Szénhidrát: 226 g/nap

- Folyadékbevitel:2.1 liter/nap
- Fizikai aktivitás: 0 perc/nap 

 

A legutóbbi 3 vasárnapi mérés alapján  -0,9 kg; -1,2 kg; -1,1 kg

A célom a heti átlag 1 kg-os fogyás, a rendszer jól működik, helyesen adja meg a napi max kalória bevitelt.

 

Látszik a statisztikámból, hogy a sportot be se vetettem, nálam az nem sport, hogy elsétálok vásárolni, házimunkát végzek vagy bármilyen napi rutinhoz kapcsolódó mozgást.

 

Alap elveim:

 

Légy magaddal őszinte, inkább felfele csalj a kalóriákkal, lehető legkevesebb időt tölts a számolgatással nehogy jöjjön a nincs rá időm effektus.

Egyél ugyanannyit, de kevesebb kalóriát (köztes étkezéskor péksüti helyett, nyers zöldség-gyümölcs).

Tartani a szénhidrát-zsír-fehérje 2-1-1 arányt, ne mondj le az agyad egyetlen energiaforrásáról a szinhidrátról, mert nem fogja hagyni hogy elérd a célod!

Egyél változatosan, majdnem minden belefér az étrendbe, csak mértéket kell tartani.

Kerülöm a fehérliszt, fehércukor kettőst, a hozzáadott cukros dolgokat. Viszont a teljeskiörlésű ételek, barnacukor, nagytápértékű, rostban gazdag, lassan felszívódó, vércukor szintet kis mértékben rángató ételek jöhetnek.

Naponta 5x kevesebbet, mint 2-3x többet enni.

 

Összeállítottam egy excelt, amiben benne vannak a tudatos táplálkozásom alapjai:

Napi 4 féle zöldség ( 2 földalatt, 2 földfelett termő)

Napi 2 féle gyümölcs, változatosan, nem csak alma létezik

1-2-3 Naponta olajosmagvak, tejtermékek, nyers gabona, élesztő

 

Ezt még csak 35-40 %-ban sikerült betartani, de dolgozom rajta.

 

Hetente:

2x hal

1x máj

1x vöröshús

3x tojás

2x hüvelyesek

 

Legalább ennyiszer, ilyen alapanyagot tartalmazó ételeket enni. Ezt szinte maradéktalanul betartom.

 

Összefoglalva ennek az lett a következménye, hogy a szervezetem megkap minden fontos tápanyagot és nem követelőzik, hogy egyek valamit, mert hiányzik valami (össze eszünk minden félét, mégis éhesek vagyunk).

 

Néhány étel a 3 hétből amit sokan a fogyás ellenségének tartanak: csülökpörkölt, gyoréttermi hamburger, brassói aprópecsenye, sültkrumpli, torta, pogácsa ( 400 kcal/ 100g)

 

 

Röviden ennyit akartam írni Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1505
Fórum profilkép
miragehun
2016-02-14 09:52

Még egy gondolat, mindenkinek magának kell megtalálni a járható útját.

 

Én sose fogok áttérni a divat cuccokra sztivia, xilit, mindenből zsírszegény.

Nem fogom elhagyni a vöröshúst, tojást, a bűnös szénhidrátot.

 

Ahány kutatás annyi eredmény, hogy éppen mi jó nekünk embereknek!

 

Ti is legyetek egyénuségek az életmódban is!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1544
Fórum profilkép
mogyeszt22
2016-02-24 10:19

Sziasztok! 

Én 25 éves vagyok ápolóként dolgozom egy sürgősségi osztályon. A munkámat csak azért tüntettem fel, hogy nagyjából képben legyetek azzal hogy mi a "mozgásformám". Szóval emelett nem mozgok semmnit amit sportnak mondhatnák.

Én nővérem sikerénen felbuzdulva kezdtem meg az életmód váltásomat január elsejei fogadalommal. 

Az életmódváltást már próbálgattam korábban ( egy ideje már teljes kiörlésű, alacsony ch tartalmú kenyér, tészta ilyesmik), de a mértékre nem figyeltem, ezért nem is fogytam. Most elsejétől viszont a mennyiségre is figyelek, így sikerült fogynom elseje óta 10-11 kg. Ennek az oldalnak a segítségével tudom követni, hogy mennyi kalóriát és ch-t fogyasztok. Ezek kb 1000-1300kcl, és olyan 100-120gr ch. Szerintem ez egy tökre betartható dolog,eleinte volt pár holtpont, de így, hogy hozzászoktam ehhez a mennyiséghet így már nem is vészes. :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1545
Fórum profilkép
mogyeszt22
(mogyeszt22 részére, #1544)
2016-02-24 10:22

JANUÁR ElSEJE ÓTA!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1562
Fórum profilkép
Melinda71
(miragehun részére, #1504)
2016-02-27 18:10

Sikert kivanok .Szeretem amit irtal ,ugyanis gyerekkorom ota nagyevo vagyok es altalaban buntetesnek fogok fel minden fogyokurat,ezert jo tudni hogy nem kell semmirol lemondjak, csak a mennyisegre figyeljek.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1563
Fórum profilkép
hilduci25
2016-02-27 20:45

Smiley     

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1564
Fórum profilkép
hilduci25
2016-02-27 20:55

En ugy gondolom,hogy mindenkinek van kedvenc eledele.Ugy e a cicak whiskast ennenek.En imadom a krumplit,es valoban nem kell lemondani mindenrol elegseges ha mersekeled,viszont vannak olyan alapelelmiszerek ami neheziti a fogyast illetve az emesztest.Ez pedig cukor.A zaharoz.Ezt probald meg 2 hetig tavoltartani.Tehat no kristalycukor,No mez. Eezaltal a nasi is gyumolcsre es kakaora valt.Ha kibirod mar nincs visszaut.  ;-)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1598
Fórum profilkép
miragehun
2016-03-13 08:36

Sziasztok!

 

Újabb 4 hét telt el és az életmódváltásom továbbra is hasít. Igaz, hogy sokszor nagy önfegyelem kell, hogy ne csábuljak el a sok finom ételnek.
Próbálom agyilag ráállítani a szervezetemet, hogy az evés az nem pótcselekvés, nem jutalom, hanem a napi rutin/létfenntartás része.

Utóbbi 4 héten már a sportot is bevetettem, amivel szabályozom a fogyás ütemét, még mindig az átlag 1 kg/hét a cél, de most egy kicsit túl
teljesítettem.

 

Jelenleg a 2126 kcal/nap a fogyáshoz szükséges limit, az oldal szerint.

 

Napi átlagok:
Energiabevitel: 1797 kcal/nap
Tápanyagbevitel:
- Fehérje: 79 g/nap
- Zsír: 68 g/nap
- Szénhidrát: 216 g/nap
- Folyadékbevitel:2.2 liter/nap
- Fizikai aktivitás: 16 perc/nap és 182 kcal/nap

 

A bevitt tápanyagok közül a fehérje bevitel 22%-kal csökkent, a zsír bevitel 27% csökkent, míg a szénhidrát bevitel 4,5%-kal csökkent. Amit azért
tartok nagy eredménynek, mert egyáltalán nem figyelek oda, hogy az ételek összetétele milyen, csak a bevitt kalória érdekel. Természetesen arra
figyelek, hogy a felállított szabályaimnak minél jobban megfeleljek, és HETI összevetésben az "előírt" ételtípusokat elfogyasszam.
Még mindig mindenféle "ördögtől való" ételeket eszek, csak kellően csökkentett mennyiségben. Ami zavar, hogy mostmár sokszor nem tudok elég kis
kiszerelésű ételt venni, van olyan szeletelt sonka, amit már 3 hete felbontottam és még nem fogyott el. Következő lépésként fel kell kutatnom a
megfelelő beszerzési forrásokat.


Az is zavar, hogy túl sokszor foglalkozom 1-1 étel kalóriatartalmával (főleg sütemények) és azért nem eszek belőle, még ha bele is férne a napi
limitbe, mert hogy kis adagban nagy kalória mennyiség van. De ezen majd próbálok változtatni.
A testsúlyom a következőképpen változott (105 kg-ról indultam, jelenleg 95,2 kg-nál járok)

A legutóbbi 4 vasárnapi mérés alapján -1,6 kg; -0,6 kg; -1,6 kg -1,1 kg

Heti 2-2-2-1 szobakerékpározás, ami alkalmanként 1 óra hosszú volt. A sportnál a legfontosabb, hogy komolyan vegyük és odafigyeléssel csináljuk.
Ha nincs meg a kellő intenzitás enyhe túlzással semmit sem ér. A komfortzónánkból ki kell lépni edzés közben, különben csak időpazarlás. A
segítségemre a "3 csíkos sportszergyártó multi" pulzusmérője van. Sokat segít, hogy az edzések után grafikusan megjeleníthető és elemezhető,
látszik, hogy melyik edzésen nem koncentráltam eléggé. Az is látszik belőle, hogy egyre intenzívebben (nagyobb sebességgel) kell edzenem, hogy
ugyanazt a kalóriát elégessem.
Amit viszont nem csinálok, hogy ma úgyis edzek/edzettem és megengedhetem, hogy túllépjem a kalórialimitet. Ezt nektek is javaslom, NEM JUTALMAZOM
MAGAM AZÉRT, MERT EDZETTEM!!!!


Még 2 négyhetes etap és reményeim szerint elérem a kitűzött célt a 85 kg-os testsúlyt, még azt nem döntöttem el, hogy mikor kezdem el a heti 3-4
alkalmas intenzív edzést, hogy ne csak a zsír olvadjon, hanem az izomzat is épüljön. Ezzel egyidőben jelentősen növelnem kell a
kalóriabevitelt/kalória limitet, hogy nehogy "elfoggyak" :).

 

A szervezetem hozzászokott az új életmódhoz, így egyik napom egy 1121 kcal-ás napra sikeredett, minden szenvedés nélkül. Aznapi "menüm":

 

Reggeli
10 gramm Dolce Gusto Café au Lait
82 gramm Classic Bagels
6 gramm Vaj
12 gramm Wein Fekete-erdei szeletelt füstölt sonka
20 gramm Szarvasi Light Mozzarella


Ebéd
3.3 deciliter Hohes C Mild Multivitamin 100%-os vegyes gyümölcslé
380 gramm Rakottburgonya


Vacsora
22 gramm Hanuta

A legnagyobb elismerés, hogy követőim is akadnak, soha nem agitáltam őket, csak látták az eredményeket és meggyőzte őket.


Remélem az eredményeim és gondolkodásmódom másokat is motivál itt az oldalon :)

Nem tudom, hogy örüljek neki vagy szomorkodjak, de új ruhatárra lesz szükségem, 12 éve nem voltam ilyen sovány.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1599
Fórum profilkép
miragehun
2016-03-13 19:06
Hozzászólás
Sorrend időben növekvő