Fórum

Meséljük el mindennapjaink diétáját!

Fórum profilkép
hilduci25
2014-08-25 12:31

Hogyan, milyen módon próbálkoztunk, és melyik volt a legsikeresebb fogyókúra/diéta/életmód számunkra. Oszd meg velünk tapasztalataid, ezáltal motiválni fogyni vágyókat!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#666
Fórum profilkép
yoyo
(ANIKO1976 részére, #665)
2014-12-06 13:05

Szia!

 

Itt az oldalon is van kalória kalkulátor. Csak írd be az adataidat és megmondja mennyit kell enned. Állítsd az "Energiadeficit" mezőt 500-ra az sokkal jobb fogyáshoz. A táplálkozási naplóban ezután a "Beállítások" lapon ezeket az adatokat megtudod adni, így a programban mindig kijelzi a napi limitet, hogy még mennyit ehetsz aznap.


http://www.xn--kalriaguru-ibb.hu/kalkulator/kaloria-kalkulator/kaloria-kalkulator.php

 

Elsőként szerintem érdemes lenne a táplálkozási naplóban egy átlagos étkezésed összeállítani, hogy megtudd mennyi kalóriát szoktál elfogyasztani, így összetudod hasonlítani a kalória kalkulátorral kapott értékkel és tudsz viszonyítani.

 

Szerintem állíts be maagdnak kb. 1800-2000 kcalt egy napra, aztán max 1500-ra lecsökkentheted, ha néhány hét után sem lesz változás.

 

Biztosan tudod, hogy kemény feladat vár rád, és hosszú folyamat lesz és mozognod is kell valamit, mert másképp nem fog menni, főleg, ha pajzsmirigyproblémád is volt.

 

Igazából a kalória betartása a legfontosabb. Állíts magadnak össze olyan étrendeket, ami evésileg kielégít (így nem leszel feszült), de a kalóriákra figyelj. Ha van egy kedvenc kajád azt az "Új receptek" résznél összetudod állítani és már is megtudod, hogy mennyi kalória és egyéb van benne.

 

A lényeg, hogy a nap során figyelj a mennyiségekre és mozogj, minél többet.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#667
Fórum profilkép
ANIKO1976
(yoyo részére, #666)
2014-12-06 14:09

Szia ! Nagyon kedves vagy h ilyen hamar vissza válastoltál ...köszönöm (Y)igen elvégeztem a kalkulátoros tesztet ,de mivel ahogyan irtam neked h kezdő vagyok ,nem csak a fogykurázásban ,de itt az oldalon is ...ezért sajnos nem tudom pontossan hol is találom az "Energiadeficit" mezőt ..ebből kifolyólag beálltani sem tudom ...ha kérhetel még ebben egy kicsi segitséget tőlled ..az étkezési naplot megtaláltam ,de ott nem én állitottam be rajta az adatot szerintem ...sajnos nem tudom h hogyan kell ...

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#668
Fórum profilkép
ANIKO1976
(yoyo részére, #666)
2014-12-06 14:20

Bocsika :D megtaláltam az "Engergiadeficitet"de ott hiába iróm át 500 ra ...a táplálkozási naplóm alján még mindig ugyan az a szám van ...ami a ktőltés előtt már ott volt ...

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#669
Fórum profilkép
yoyo
(ANIKO1976 részére, #668)
2014-12-06 16:46

A kalória kalkulátorban beállítod az 500 energiadeficitet, majd a kiszámolt fogyáshoz szükséges értékeket (energia, fehérje, zsír, szénhidrát), beírod a táplálkozási napló "Beállítások" lapján a hét minden napjára. Elmented a változtatás és meg fog változni.

 

A Beállítások lapon grammban és százalékban is beállíthatod. Válaszd ki a neked tetszőt. Ha százalékban adod meg, akkor elég lesz csak az energiáértékeket átírnod, mert a többit magától kiszámolja.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#670
Fórum profilkép
ANIKO1976
(yoyo részére, #669)
2014-12-06 20:06

Siiikerüüült :D nagyon szépen köszönöm :D Ha esetleg van valami jó és hasznos tanácsa valkinek még nekem ,mint kezdőnek ...naaagyon szivesen venném (Y) 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#686
Fórum profilkép
danpress
2015-01-05 12:45

sziasztok

 

 

21 év után abbahagyom szeretett sportomat (kosárlabda) :( sajnos az utóbbi két évben sorozatos sérülések miatt már nem tudtam rendesen mozogni, az étkezésem maradt monumentális, eredmény ---> 20-25kg súlyfelesleg.. :(

 

ma konzultálok két személyi edzővel, hogy milyen ízületkímélő mozgásokat javasolnak, szerintem eliptikus trainer és súlyzós edzés lesz.

 

emellett az étkezésemre is kérek tanácsot, mert sajnos magamtól csak zabálok.. csirkemell+zöldségköret szerintem a könyökömön fog kijönni, de ki kell tartani.. :)

 

a legnehezebbek az esték lesznek, sajnos szeretek éjszakai baglyot játszani és közben enni.. azt hiszem 10kor mennem kell aludni :)

 

cél: júniusra leadni a felesleget, akkor van a szülinapom. 

 

szurkoljatok :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#691
Fórum profilkép
danpress
2015-01-08 14:30

4. napja tolom, 5-6szor eszek egy nap tehát 3 óránként, és egyáltalán nem vagyok éhes.

1600-1800kcal között vagyok, max. 150g szénhidrát, max 50g zsír és min 200g fehérje naponta. csirkemell, tojás, cs.mellsonka, zsírszegény túró nagyon megy, párolt zöldségek, leves, kis narancs, még 1-2 kifli is belefér. néha már nem is ennék, csak az anyagcserét nem hagyhatom lassulni, ezért muszáj :D ez azért érdekes, mert régen sem sokkal ettem többet, de nagyon rosszakat és rendszertelenül így néha bizony estére nagyon megéheztem, és tele is ettem magam. ez most fel sem merül.

 

találtam egy tök jó konditermet nem messze, és egy ex-kosaras srác a személyi edző, beszéltem is vele, tudja a sérüléseket, stb. összerak egy programot. hétfőn erőfelmérő, aztán ahhoz belőjük hogy miből mennyit. 

 

ennél még csak szenvcedősebb próbálkozásaim voltak eddig, úgyhogy bizakodom. tegnap lazán nemet mondtam palacsintára, ami korábban elképzelhetetlen volt :D

 

hajrá nektek is

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#703
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2015-01-13 09:53

szép napot nektek,

 

van itt a forumon valaki,aki ketogén diétàval probàlkozik...és azt màr régota tartja is?mi a tapasztalat rola,az is érdekelne,nem veszitek-e észre,hogy csökkenne jelentösen a szellemi teljesitményetek?hàny gramm CH alatt kell tartani a szénhidràt bevitelt?

köszönöm szépen

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#714
Fórum profilkép
danpress
2015-01-20 18:14

harmadik hetet kezdem.

 

a diéta egyre könnyebb. :) komolyan, már nem esik jól a nehéz kaja, a sok kaja. csirkemellt néha kicsit unom, de kezdem megszeretni a zöldségeket, gyümölcsöket. a folyadékkal még van egy kis gondom, néha nem jut eszembe, de azért jelentősen javult a helyzet.

 

 

első két hét napi átlaga: 210gr fehérje, 160gr szénhidrát, 70gr zsír, és 2100 kcal. teljesen vállalható. érzem hogy fogytam is, de még nem mértem magam..majd február 1-én, addig inkább belehúzok még :) (korábban naponta mértem magam, nem volt jó nekem, ha jó volt a napom, akkor megengedtem magamnak egy kis bűnt, ha meg rosszul sikerült a nap, akkor elkeseredtem.. ez így nekem jobb :) )

 

hajrá mindenkinek

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#723
Fórum profilkép
Bombanő
(hilduci25 részére, #486)
2015-01-30 09:20

Szia! Szeretném  megnézni a viedót. Sajnos azt írja ki, nem lehet, privát.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő