Fórum

Beállítási kérdések

Fórum profilkép
süni
2015-03-02 07:57

Sziasztok!

A táplálkozási naplóban be lehet valahol állítani a napi kalóriaszükségletet?Jelenleg 2000 van benne,de fogyáshoz 1300-ra van csak szükségem.Ez így zavaró,ezért szeretném módosítani.

Köszönöm.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2886
Fórum profilkép
akire77
2020-02-10 20:40

Kedves Admin,

 

nem szeretném a sort törölni, mert a saját ételeimet szeretném tovább másolni.

A másolt naplóban a tétel mennyiségének nullázására lenne szükségem.

Köszönöm,

Erika

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3072
Fórum profilkép
josephtaylor
2021-03-21 12:45

Sziasztok ! 

 

Miert nem lehet egy mar megadott kaloria limitet valtoztatni? Vagy csak nalam nem mukodik?

 

Koszi

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3073
Fórum profilkép
admin
(josephtaylor részére, #3072)
2021-03-21 21:33

Szia!

 

Pontosan mi az ami nem megy nálad? Hol akad el a dolog? A Beállításokban a Cél és limit részben vagy megadod az adataid és a programra bízod a limitek kiszámolását vagy vagy te magad állítasz be tetszőleges értékeket. A Mentés gombra kattintva frissülnie kell az új értékekkel.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3074
Fórum profilkép
josephtaylor
(admin részére, #3073)
2021-03-22 08:02

Kedves admin, 

 

A beállitásokban a Cél és Limit résznél már nem látom azt a felületet amit régen, ahol be lehetett állitani a kalórialimitet, a feherjét, szénhidrátot, és zsirt. Nem tudom az előző általam megadott limiteket felül irni. Ahogy olvasom a hozzászólásokat van még más is akinél ugyan igy van.

 

Köszönöm!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3075
Fórum profilkép
josephtaylor
(josephtaylor részére, #3074)
2021-03-22 08:05

Kedves admin, 

 

Elnézést, most vettem csak észre, hogy változott a Cél és Limit lap és el lett rejtve a célok közé.

 

Köszönöm :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3081
Fórum profilkép
anmama
2021-04-26 11:14

Szeretném megtudni, hogy a receptszerkesztőben kiszámolt 1 adag mennyiséget át lehet-e vinni az Étkezések fülre. Egyszerűbb lenne, mint a 100 g-mos mennyiség, mert így a receptszerkesztőben meg kell nézni az egy adag mennyiségét, és azt beírni az Étkezések részletezéséhez. Lehet így is, de ha az adagot emelné át a program, egyszerűbb lenne.

Köszönöm.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3082
Fórum profilkép
admin
(anmama részére, #3081)
2021-04-26 19:39

Szia!

 

Nem kell az adag tömegét megnézned és neked beírnod. Ha az étrend összeállításakor kiválasztasz egy receptet, és utána a mértékegységeknél kiválasztod a gramm helyett az adagot, akkor a program automatikusan az adaghoz korábban kiszámolt tömeggel fog számolni.

 

Lehet nem értettem jól mit szeretnél, kicsit pontosíts kérlek! Esetleg azt szeretnnéd, hogy mondjuk a mértékegységek listájában az adag mellett legyen az is jelezve, hány gramm vagy ilyesmi?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3084
Fórum profilkép
anmama
(admin részére, #3082)
2021-04-27 08:54

Kedves Admin, tökéletesen megértetted a problémámat, válaszoltál is rá. Én voltam figyelmetlen, itt az Étkezések fülnél meg sem néztem a mértékegységeket, csak a reagálásod után. Úgy néz ki, hogy ha figyelmesebb vagyok, akkor nem rabolom az idődet. Bocsánat ezért, köszönettel tartozom. :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3114
Fórum profilkép
anmama
(anmama részére, #3084)
2021-09-30 08:58

Mit jelent az autolimit? A statisztikák-diagramok ablaknál látható, de nem tudom itt értelmezni, azaz van ötletem, hogy itt mit jelenthet, de nem tudom. Kérlek Admin, magyarázd el! Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3115
Fórum profilkép
admin
(anmama részére, #3114)
2021-10-01 12:31

Szia!

 

Van az alap limit (vagy más néven fix limit) és van az autolimit. Így neveztük el őket, mert jó tömör. :) Mindkettő az ajánlott napi fogyasztás mértékét jelöli, amit a napi étkezés során nem célszerű túllépni és az étkezési napló limit sorában láthatóak.

 

Alap limit:

 

Ha az ember semmilyen különösebb kalóriaigényű fizikai tevékenységet nem végez, akkor ez nem változik, ill. közel állandó minden nap. Ez a limit a testparaméterek és még néhány egyéb adat alapján meghatározható. Nem tartalmazza az extra tevékenységeket.

 

Autolimit:

 

Az autolimit az extra tevékenységeket is tartalmazza. Ha valamilyen extra tevékenységet rögzítesz az aktivitást lapon, akkor a program mindig újraszámítja, de csak akkor, ha a beállításokban engedélyezted. Ilyenkor az étkezési lapon is az autolimit értékek jelennek meg a limit sorban. Mivel szokták néha kérdezni, fontos tudnod, hogy az aktivitásokból származó kalóriaigény nem egy az egyben adódik hozzá az alap limithez, ennél kicsit bonyolultabb a számítás.

 

Célszerű engedélyezned az autolimitet, de ha jobban szeretnél fix értékekkel vagy akár az általd megadott fix értékekkel számolni, akkor a Beállítások lapon a "Cél és limit beállítások" részél kikapcsolhatod, ill. akár egyedi limit értékeket is megadhatsz.

 

Így mindenki igényei szerinti beállításokat használhat.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő