Fórum

Táblázattal kapcsolatos kérdés

Fórum profilkép
szofitamamma
2015-04-16 08:30

Sziasztok!

 

Tegnap jöttem fel először erre az oldalra és nagyon tetszik. Minden része a fórum is!

Azt szeretném kérdezni hogy ha rakeresek valamire akkor mi a mértékegység amit találok ? Tehát sonka 1 szelet?  100gr?segítsetek legyszi tok hülyének érzem magam....Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2112
Fórum profilkép
admin
(Gyerek részére, #2111)
2017-02-26 11:52

Mennyi idő alatt tetted meg a távot? Az a 14,5 km/h kicsit gyorsnak tűnik nekem. Persze lehet tényleg ilyen jó formában vagy, ezt nem tudhatom. :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2137
Fórum profilkép
cseriliza
2017-03-29 10:53

Sziasztok! Új vagyok, lehet , hogy butaságot kérdezek, nézzétek el nekem... A kalóriszámítás a receptekben az ételek nyers vagy főtt állapotára vonatkozk?   Pl:a recept a zabos omlettnél 40 gr zabpelyhet ad meg - itt a zabpehely nyers vagy főtt? Ugyanígy a hús esetén:  100 gr csirkemellet grillezve vagy nyersen kell érteni?Köszi, ha segítetek!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2138
Fórum profilkép
yoyo
(cseriliza részére, #2137)
2017-03-29 21:00

Szia! A recept leírásából nekem nem derül ki, de az alacsony kalória adat miatt a receptet beküldő valószínűleg már főtten adta hozzá. Egyébként a húsok, zöldségek vagy bármi egyéb esetén is valószínűleg a nyers/száraz van megadva, ha nincs külön feltüntetve. Legalább is így célszerű összeállítani a receptet. A legtöbb esetben nem kell, de néha fontos a sütést/főzést is figyelembe venni. Itt egy kis leírás.

 

http://www.xn--kalriaguru-ibb.hu/fogyokura/fogyoku...

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2204
Fórum profilkép
bjuco
2017-06-25 19:37

Kedves Admin! Nekem a tevékenységek közül az "átlagos háztartási munka" kategóriájával van kérdésem. Egy átlagos vasárnap nekem több órám telik el azzal, amit én átlagosnak nevezek. Ez tartalmaz sok olyan kategóriát, amit egyesével is beválaszthatnék az további tevékenységek listájából, mint felmosás, portörlés, porszívózás, főzés stb. Nekem ez az "átlagos". Nálatok ez a kategória mit takar?

Másik kérdésem inkább megérzés.  Tudjuk jól, hogy a fogyás akkor indul be, ha napi energialeadás több mint a napi energiabevitel. Ha minden szokásos napi tevékenységet beleveszek a napi aktivitás listámba, mint pl. alvás, fekvés, ülés stb, akkor olyan szép magas végszámot kapok kalória égetésre, hogy nyugodtan vállon veregethetném magam, viccesen azt is mondhatnám, hogy azzal hogy ülök és lélegzem, máris több kalóriát égetek el, mint amennyit beviszek a szervezetembe :-D Csakhogy mégsem fogyok, ennyitől nem, a súlyom csak akkor indul meg-nagy nehezen, apró dekákban-lefelé, ha intenzíven sportolok is, ami nem meglepő, mindannyian így vagyunk ezzel. Akkor viszont, nem lehet hgy a tevékenységek kalóriaszükséglete kicsit túl van kalibrálva ezen az oldalon? Tényleg nem kötekedni akarok, csak megérteni. Köszönöm.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2205
Fórum profilkép
admin
(bjuco részére, #2204)
2017-06-26 12:21

Szia!

 

Az átlagos háztartási munka pont az áltlad említett általános dolgokat tartalmazza (felmosás, portörlés, ...)

 

A fogyással kapcsolatosan sajnos a többségnél ez van. Csak sport mellett lehet normális ütemben fogyni. Egyébként nagyon lelassulna az anyagcsere. A szervezet nagyon jól tudja kompenzálni a csökkentett kalóriabevitelt. Csak diétával is lehet fogyni, de úgy tényleg csak hosszú idő alatt. És mivel ilyenkor a fogyás nagyon lassú úgy tűnhet, hogy nincs változás. Pedig van, de a lassú folyamat és a testsúlyingadozás miatt csak hosszabb idő alatt lehet észrevenni. Ezért kell körülbelül 500 kcal deficitet tartani mindig. Ez alatt meg se kottyan a szervezetnek a hiány. Ha szükséges lehet egy egészen picit több is, de nem szabad koplalásba mennie a dolognak, mert az megint nem jó. Persze akadnak könnyen fogyó típusok is. Nekik elegendő lehet még kevesebb is. Ezt ki kell mindenkinek kísérleteznie, hogy mire reagál jól a saját szervezete, de általában az 500 elegendő.

 

Az egyes tevékenységek kalóriaszükségletét nem mi határoztuk meg. Az értékek ezzel foglalkozó amerikai tanulmányokból származnak. De ezek az értékek is csak átlagos értékeknek tekintendők hiszen egy sporttevékenység kalóriafelhasználása számtalan állandó és pillanatnyi tényező függvénye. De arra pont jók, hogy tudjuk körülbelül mennyi volt az energiafelhasználásunk.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2239
Fórum profilkép
Jutuska
2017-08-31 20:22

Sziasztok. Segitsetek nekem. Ma regisztráltam, és valozinu nem mindent értek. A beállitások menuben a táblázatba ha beirom az általam maximalizált kcal ártáket és a szénhidrát értéket /1300, 160/ megváltoztatják egymást. Mivel cukros vagyok és fogynom is kell kb.8 kilot, igy ezért akartam ezt beirni. Ugy láttam csak ha beirom akkor tud osszesiteni naponta, persze az a valoszinubb nem igazán értek hozzá. El udnátok mondani nekem? Koszonettel. Judit  Egyébként egy csodálatos oldal, nagyon koszonom hogy létrehoztátok.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2240
Fórum profilkép
admin
(Jutuska részére, #2239)
2017-08-31 21:44

Szia!

 

A kalóriaértéket a fehérje, zsír és szénhidrát egyértelműen meghatározza. Hagyd üresen az energia mezőt és akkor a program kiszámítja az általad beállított fehérje, zsír és szénhidrát alapján. Ekkor nem fogja módosítani a 160 g szénhidrátot.

 

Ha mégis megadod a kalóriát is, akkor a program úgy veszi, hogy számodra az a fontos adat, így szükség esetén a többit fogja módosítani.

 

Egyébként a napló mindenképp összegzi, amit megettél, függetlenűl beállításoktól.

 

Üdv,

 

Admin

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2290
Fórum profilkép
Juditta
2017-12-05 08:58

Üdv Mindenkinek!

Segítsetek lécci, a táplálkozás naplóban kiválasztható ételek milyen mennyiségekre vonatkoznak? 1 szelet, 1 db, 10 dkg?

Próbáltam visszaolvasni a hozzászólásokat, de erre vonatkozó választ nem találtam...

Köszönöm szépen! 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2291
Fórum profilkép
admin
(Juditta részére, #2290)
2017-12-05 13:14

Szia!

 

A listában minden érték egységesen 100 grammra vonatkozik. Kiválkasztás után, amit beraktál az étrendbe, ott módosíthatod a mennyiséget és a mértékegységet is.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2292
Fórum profilkép
Juditta
(admin részére, #2291)
2017-12-07 10:50

Köszi!

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő