Fórum

Táblázattal kapcsolatos kérdés

Fórum profilkép
szofitamamma
2015-04-16 08:30

Sziasztok!

Tegnap jöttem fel először erre az oldalra és nagyon tetszik. Minden része a fórum is!

Azt szeretném kérdezni hogy ha rakeresek valamire akkor mi a mértékegység amit találok ? Tehát sonka 1 szelet?  100gr?segítsetek legyszi tok hülyének érzem magam....Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
Gyerek
2017-02-25 17:36

Üdv,

A kalóriaszámolás pontosságáról érdeklődnék.

Kerékpározni szoktam és van pulzusmérőm, ami teljesen eltérő adatokat ad az itteniekhez képest.

Pl. 40km aszfaltos túra, amiben 650m szintkülönbség 330kcal a pulzusmérő szoftvere szerint, másik szoftver szerint csak 285 kcal. Ezek nagyon alacsony értékek az itt megadott 1400-1900kcal-hoz képest. Ha pedig nehezebbet választok a szintemelkedés miatt még többet számol az oldal.

Jó lenne 2000kcal elhasználni ilyen rövid idő alatt, 1 hét alatt le is fogynék 10kg-ot. Nyilván nem reálisak ezek az értékek.

Ezen kívül túra után nem kell ennem semmi pluszt, normál ebéd / vacsora elegendő.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
admin
(Gyerek részére, #2109)
2017-02-25 18:26

Szia!

Köszi a kérdésed! Nos egy 40 km-es táv bizony nem kevés és sok kalóriát éget el a szervezet ez alatt. Hogy mennyit, az a mozgás típusán és intenzitásán kívül sok tényező, de leginkább a testtömeg befolyásolja.

Nem minden részletet adtál meg, de testtömegtől függően az 1400-1900 kcal teljesen reális egy 40 km-es távra.

Amit a pulzusmérő mutatott az szinte biztos, hogy az óránkénti kalóriaégetés volt és nem az összes.

Tegyük fel a 40 km-es távot egy átlagos 5 km/h-s sebességgel tetted meg, akkor az út 8 óra volt. Ha beszorozzuk 8-cal például az egyik pulzusmérő által mutatott értéket (285 kcal), akkor 2280 kcal-t kapunk a teljes távra, ami nagyjából annyi, sőt még több is mint az oldal által számolt. Tehát látható, hogy az valószínűleg az óránkénti adat volt.

200-300 kcal-t egy negyed órás kocogással könnyen ellehet égetni. Ellenőrizd a beállításait, ill. hogy pontosan mit mutat.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
Gyerek
(admin részére, #2110)
2017-02-25 23:19

Közben rájöttem hogy elírtam az értékeket, a programok az alábbiakat írják:

3100Cal; 2842Cal - Ezek egyértelműen nem kcal-ban vannak megadva, tehát igazából 3kcal-t használtam el (?).

A pulzusmérőt ritkán használom mert nem szeretem, de jó lenne tudni minden edzésről kb mennyi kcal lehetett, ezért próbálnám valahogy kalibálni a dolgokat, hogy az oldalon megadott értékekkel számolhassak később.

A túra részletei: táv:44,5km; átlag sebesség: 14,5km/h; szintemelkedés: 657m; 80kg vagyok; 171cm.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
admin
(Gyerek részére, #2111)
2017-02-26 11:52

Mennyi idő alatt tetted meg a távot? Az a 14,5 km/h kicsit gyorsnak tűnik nekem. Persze lehet tényleg ilyen jó formában vagy, ezt nem tudhatom. :)

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő

Táblázattal kapcsolatos kérdés

Táblázattal kapcsolatos kérdés Fórum téma: Táblázattal kapcsolatos kérdés

Táblázattal kapcsolatos kérdés Ha néha előfordul, hogy nem bírt ellenálni a csábításnak, akkor sem kell marcangolnia magát, mert néhány plusz gyakorlat beiktatásával elégetheti a plusz kalóriákat. De fontos, hogy ez nem jelent kibúvót mert, ha túl gyakran csinálja ezt, akkor azzal a fogyókúra sikerességét veszélyezteti. A legfontosabb dolog, amit ez egészséges és sikeres fogyókúra kapcsán meg kell jegyeznie, hogy sose kezdjen olyan fogyókúrás módszerbe, amely egyoldalú és bizonyos tápanyagokat teljesen kizár az étrendből. Az egyoldalú és bizonyos tápanyagokat teljesen kizáró vagy koplalós fogyókúrás módszerek már rövidtávon is rendkívül károsak lehetnek az egészségére. Azonkívül, hogy ezek a modszerek károsak lehetnek az egészségre, még nehezen is tarthatóak be, de ha már próbált ilyen módszert, akkor nagyon jól tudja.