Fórum

Táblázattal kapcsolatos kérdés

Fórum profilkép
szofitamamma
2015-04-16 08:30

Sziasztok!

 

Tegnap jöttem fel először erre az oldalra és nagyon tetszik. Minden része a fórum is!

Azt szeretném kérdezni hogy ha rakeresek valamire akkor mi a mértékegység amit találok ? Tehát sonka 1 szelet?  100gr?segítsetek legyszi tok hülyének érzem magam....Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#969
Fórum profilkép
fogyas
2015-05-14 21:17

Szeretném megkérdezni, hogy akkor mennyi is a sör szénhidrát tartalma?  3-5/dl. között szoktam olvasni különböző helyeken és hogy nem is ezzel van a baj (a tejben is van ennyi), hanem az hogy éhséget kelt és utána jön a chips, kenyér, csoki stb.  Ugyanakkor az EU mostani hír szerint szeretné ha rajta lenne az üvegen, hogy mennyi a szénhidrát tartalma, mert szerintük önmagában, minden evés nélkül annyi, hogy felér egy tábla csoki elfogyasztásával...Akkor most mennyi az annyi?  És akkor még nem beszéltem S.N. nullás bármikor fogyasztható 1-es besorolású söréről.  Én szeretem a sör izét és nem szeretnék feleslegesen fogyózni (futok is) csak azért mert másképp számolom, mert azért nem mindegy, hogy szinte semmennyi, vagy tábla csokinyi.  Köszönöm előre is aki tudja

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#970
Fórum profilkép
yoyo
(fogyas részére, #969)
2015-05-15 19:42

Mindig a cimkének és a puszta tényeknek kell hinni. Ahogy írtad a sörök valóban csak kevés szénhidrátot tartalmaznak, de alkoholt is tartalmaznak átlagosan 5% körül. Egy deciliterben tehát kb. 5 gramm alkohol lesz és 1 gramm alkohol pedig 7 kcal. Így 1 dl sör kb. 50 kcal körül van (alkohol + szénhidrát). Ez nem sok és aki tud mértéket tartani, annak nincs oka emiatt aggódni.

 

Ha azt mondod, hogy megiszol 3 decit az csak 150 kcal, ami simán bekalkulálható a napi egészséges és kiegyensúlyozott étrendbe. Csak az első pohár után meg kell állni. A gond inkább a mértéktartással és ahogy írtad a chips és hasonlókkal van. Például egy csomag chips kapásból 500 kcal.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#971
Fórum profilkép
fogyas
2015-05-15 21:32

Köszi szépen a választ!

Csak akkor honnan veszi az EU ezt a rengeteg szénhidrátot..:)

No, mindegy.  Tartom a mértéket és inkább többet futok, de néha legurítom (különösen nyáron) azt a sört:)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#972
Fórum profilkép
boglarkazagyi
2015-05-17 09:34

Sziasztok!  Én is új vagyok, és egy totál hülyeséget kérdeznék a kalóriatáblázatban, az utolsó oszlop a GL mit jelent pontosan?  :) előre is köszönöm! 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#973
Fórum profilkép
admin
(boglarkazagyi részére, #972)
2015-05-17 10:49

Szia!

 

GI = Glikémiás Index

 

Az ételek vércukorszintemelő hatását jellemzi. Minél nagyobb ez a szám annál gyorsabban és jobban emeli meg a vércukorszintet.

 

Itt bővebben le van írva:

http://www.xn--kalriaguru-ibb.hu/dieta/glikemias-i...

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1103
Fórum profilkép
betsyl
2015-07-13 08:46

Sziasztok!

 

Én is új vagyok mától akarom vezetni a fogyinaplomat arra viszont nem sikerült rájönnöm,hogy saját receptet hogy tudok feltöltetni és berakni a napi táplálkozási naplómba.

Kösz a segítséget

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1104
Fórum profilkép
admin
(betsyl részére, #1103)
2015-07-13 11:08

Szia!

 

A táplálkozási napló "Receptek" lapján tudsz összeállítani új recepteket, és a meglévőket is itt nyithatod meg szerkesztésre.

 

Új recept összeállításához keresd ki a hozzávalókat táblázatban, vagy a kereső segítségével. A hozzávlóra kattintva a megjelenő menüben tudod hozzáadni a recepthez. Ekkor bekerül a lejjebb lévő táblázatba, ahol állítsd be a mennyiségeket.

 

Ha kész a recept, mentsd el és már is feltudod használni, akár az étrendedben is.

 

Üdv,

 

Admin

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1106
Fórum profilkép
victory77
2015-07-14 07:38

Én cssk kissé vagyok itt új, és szeretném beírni a paramétereimet, de nem találom, hol tehetem meg? A statisztikát látom, de a bevitelt nem... Köszi!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1108
Fórum profilkép
admin
(victory77 részére, #1106)
2015-07-14 12:55

Szia!

 

Az "Egészség" fülre kattintva tudod a paramétereket megadni.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1257
Fórum profilkép
Katanagy
2015-08-31 13:10

Sziasztok! Új vagyok, és abban kérném a segítségeteket, hogy hiába állítom be a napi limitenek a fogyáshoz kiszámított adatokat, mikor kinyitom a táblázatot, hogy beleírja a "napi fogyasztást" alul a limitnél nagyobb számokat ír. Miért lehet ez?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő