Fórum

Táblázattal kapcsolatos kérdés

Fórum profilkép
szofitamamma
2015-04-16 08:30

Sziasztok!

 

Tegnap jöttem fel először erre az oldalra és nagyon tetszik. Minden része a fórum is!

Azt szeretném kérdezni hogy ha rakeresek valamire akkor mi a mértékegység amit találok ? Tehát sonka 1 szelet?  100gr?segítsetek legyszi tok hülyének érzem magam....Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#939
Fórum profilkép
admin
2015-04-16 11:46

A táblázatban szereplő értékek mindenhol 100 grammra vonatkoznak, hogy összehasonlíthatóak legyenek egymással az élelmiszerek. Folyadékok esetén 100 gramm 1 deciliternek felel meg.

 

A sima kalóriatáblázatban, ha rá kattint egy élelmiszerre, vagy a naplóban, miután kiválaszt egy élelmiszert egyéb métékegységek is elérhetőek sok élelmiszernél, és a mennyiség is módosítható lesz.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#960
Fórum profilkép
zinnike
2015-04-28 10:18

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy az a táblázat, ami arról szól, hogy milyen mozgásformákkal mennyi kalóriát égetünk el, az mi alapján számolódik ki? Azt láttam, hogy más eredmény jön ki, ha én 52 kiló vagyok, és más ha 62. Azt gondolom, hogy egy túlsúlyos embernek több energia kell ugyanahhoz a mozgáshoz, de honnan tudja a rendszer, hogy én 62 kilósan túlsúlyos vagyok-e, mert csak 144 centi magas vagyok, vagy veszettül sovány, mert 195 centi a testmagasságom? Mert hogy nem kér a rendszer a számoláshoz magasságot, csak súlyt. 

 

Előre is köszi a segítséget. :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#961
Fórum profilkép
admin
(zinnike részére, #960)
2015-04-28 12:37

Jelenleg a tömeg és a tevékenység időtartama alapján számol a rendszer, mert főként ezek, és persze az intenzitás a befolyásoló tényezők. Korábban már gondoltunk rá, hogy kibővítjük további paraméterel is, de most hogy szóba került a dolog előre vesszük a feladatot. Pár hét biztos kell neki, mert épp a design és egyebek átalakítását végezzük.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő