Fórum

Akinek nem megy egyedül, ide!

Fórum profilkép
Noncsi09
2015-06-17 22:16

Helló mindenkinek! 

Nem jutott eszembe jobb cím, magamból kiindulva. Hónapok óta küszködök 5-6 kg leadásával. No kitartás, no önbizalom, no ösztönzès. Több alkalommal belekezdtem már ilyen-olyan fogyókúrás módszerekbe. De sajna mindig visszaesek. :(  

Szeretnèm , ha hozzám hasonló gondokkal küszködők csatlakoznának, ès segítenènk egymást . Ötletekkel, receptekkel, egymás ösztönzèsèvel.

Szèp estèt mindenkinek! 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1085
Fórum profilkép
Szábbéjsz
2015-07-08 16:08

Sziasztok!

Most bukkantam erre a fórumra, és mivel hasonló cipőben járok én is, gondoltam csatlakoznék Hozzátok. :) (Mondjuk nem vagyok egy nagy fórumozó, de ki tudja, lehet hogy mostantól az leszek :D )

Szóval én 34 éves vagyok, 170 cm kb. 68 kg (az utóbbi időben már egyáltalán nem mérem magam. Utoljára kb. 2 hónapja álltam mérlegen, akkor 64,5 kg voltam, de azóta érzésre híztam legalább 3-4 kg-t). Ez elsőre nem is tűnik olyan rossz aránynak, de kb. úgy vagyok magammal, mint Noncsi, fürdőruhában elég siralmasnak találom a látványt. Pedig rendszeresen mozgok heti 4-szer futok 5-6 km-t, kb. 30 perc alatt, ami szerintem elég jó. Mostanra eljutottam egy olyan szintre, hogy muszáj mennem futni heti 4-szer, mert kell a lelkemnek is, viszont az evésre egyáltalán nem tudok figyelni...mindent eszem ész nélkül...vhogy úgy képzeljétek el, hogy mondjuk 2 napig bírok diétázni, aztán 2-3 napig minden felzabálok, amit látok. És ez így váltakozik....sajnos ezt csinálom amióta az eszemet tudom.

Két kisfiam van. Az első terhesség alatt 20 kg-t híztam, ez kb. 2 év alatt ment le. A második terhességem alatt 27 kg-t híztam. Ezt viszonylag gyorsan, kb. fél év alatt leadtam, de ahogy a kisebbik fiam is ovis lett, én meg visszamentem dolgozni a kilók is visszakúsztak rám.

Tavaly nyáron 75 kg voltam, szeptemberben kezdtem el aktívan sportolni és diétázni, igazából ez nagyon gyorsan eredményes is volt, mert kb. december, január környékére lementem 64 kg-ra, de azóta mivel csak a sportolás részét veszem nagyon szigorúan, az étkezést nem, ezért csak-csak felszaladt rám még pár kiló.

Igen, igen, tudom jól, hogy ha be tudnék tartani egy egészséges, diétás étrendet (és nem nyomnék le éjszaka 23:27-kor még egy kis jégkrémet...), akkor...áááá...de úgyis értitek :(

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1089
Fórum profilkép
Noncsi09
2015-07-09 09:52

Eri! A lassan,de biztosan elmélet a legjobb. Habár én is azt szeretném, ha egy nap alatt menne le mind. :)  

Mióta nem beszêltünk volt valami említésre méltó? Mi velencei tavon voltunk 2x. 

 

Szábbéjsz...mintha én írtam volna. Ugyanez vagyok! Pedig az étkezésre kellene nagyon figyelni. Ez mind-mind a kitartáson , az önfegyelmen múlik. Amin nekem is kell csiszolnom. Ezen ez a fürdőruhas kêp lendített kicsit. Egyébkénténsem vagyok az a fórumozós, ez az első. :) Amit Soma írt , hogy minden nap beszámolunk itt fent, az aznapi dolgokról, az számomra jónak tűnik. Mit szóltok?

Szép napot Nektek!!!:)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1094
Fórum profilkép
eri32
2015-07-10 07:05

Üdv az újaknak!

Hát azóta lement még negyven dkg szóval majdnem egy kiló lement 2 hét alatt a forgalmi vizsgámat áttették 15-ére szerdára uh izgalom van a köbön .Tegnap lettem 32 éves juhééééééééé!

Hétvégén megyünk családi banzájra nagyon oda kell figyelnem mit zabálok!

Na de menni fog ez a héten sokat nem mozogtam mert elment az egész napom azzal hogy vezetni voltam és ez így is marad szerdáig.Remélem meglesz a vizsga bakker már ha rágondolok is kivagyok.Az izgulást nem tudom legyőzni :(

Így most ezt a hetet 90 kilóval nyitottam remélem hamarosan 8-sal kezdődik majd a súlyom.Nem bánom ,ha lassú csak olyan nehéz kivárni mire jobban látszik az eredmény.Mindenkinek kitartás igyekszem jönni mikor csak tudok !

Köszi a bátorítást Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1095
Fórum profilkép
eri32
2015-07-10 07:10

Szábbéjsz!az nem baj ha néha elengeded magad így könnyebb kibírni azt azt csinálom hogy minden héten van egy bűnözös nap amikor belefér egy csoki fagyi egy kis pizza de csak egy ha vendégségbe megyünk az a bűnözös nap akkor kilőttem ha hétközbe van.Igyekszem hétközbe betartani a szigort és hétvégén pedig belefér egy kis lazítás így nem kapok idegbajt minden étkezés előtt iszok 3 dl folyadékot .És reggel éh gyomorra langyos citromos vizet nagyon jól pucolja a beleket és a c vitamin beindítja a zsírégetést :)Hajrá

Ja és vettem útifűmaghéjat azt minden nap eszem joghurttal azóta lapos a hasam nem vagyok felpuffadva és beledagad az ember gyomrába így éhes se vagyok túlzottan

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1096
Fórum profilkép
Szábbéjsz
2015-07-10 08:30

Sziasztok! Igen, igen Eri, erre a heti egy bűnözős napra én is gondoltam már, megpróbálom. A hétvégétől én is nagyon tartok, vendégek jönnek hozzánk, sütnöm-főznöm kell mától vasárnapig, remélem a kajaillat mámorában azért észnél tudok maradni annyira, hogy tartsam a diétát. Tudom, nem egy egetrengető eredmény, de 3 napja szépen tartom a diétát, és már most kényelmesebbek a ruháim :) .

 

Kitartás mindenkinek! Szép hétvégét!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1097
Fórum profilkép
Szábbéjsz
2015-07-10 08:31

Ja és Eri, utólag is Boldog Szülinapot! :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1098
Fórum profilkép
aylam
2015-07-10 09:30

Sziasztok!
Olavsom egy ideje a forumot de eddig nem szóltam hozzá.
Én sem vagyok az a nygon fórumozós fajta. Most gonodltam leírom az én kis történetemet, hátha motivál valakit.
Januárban kezdtem az életmódváltásomat. Nem azért mert fogyni akartam volna (mert én tök jól éreztem magam 94kg súllyal is, de tényleg sosem volt olyan problémám hogy nem fogadom el magam), hanem mert inzulin rezisztenciát diagnosztizáltak amire a gyógymod a diéta és a sport.
Azóta 5ször eszem egy nap összesen 180g ch-t . Nem eszem sem cukrot sem fehérlisztet. Rizs helyett barnarizs, bulgur vagy gersli. Krumplit csak 3-4 alkalommal havonta. Tészta durum vagy szénhidrát csökkentett vagy saját készítésű nokedli tönkölylisztből.  Az első két hét nehéz volt de megszokható. Vannak napok amikor folyton ehetnékem van ilyenkor csalok egy picit.
A lényeg hogy nem szenvedek, nem vagyok folyton éhes. A sportolást is elkezdtem. Nem is értem miért hanyagoltam el ezt az utóbbi időben (utobbi 8 év) hisz elötte is mindig szerettem mozogni.
Az eredmény: áprilisi kontrolon az inzulin szintem felére csökkent :-)
Számomra magyon meggyőző volt hogy mennyire meghatározza az egészségünket (nem csak a kinézetünket) az hogy mit eszünk mennyit mozgunk. Azt hiszem ez a info az ami megerősitett abban hogy most már mindig oda fogok figyelni arra mit eszem. Nem mondom hogy nem fogok egyszer egyszer fehér kenyeret enni meg sültkrumplit. Dehogynem hisz finom, csak nem sűrűn hanem alkalmanként.
Mára 11kg-al könnyeb vagyok, de még nem állt meg havi 1,5-2kg kúszik lefele. A ruháim leesnek rólam. Jó sok pénz ruhatárat cserélni de sebaj. Smiley
Szép napot nektek.



Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1099
Fórum profilkép
Szábbéjsz
2015-07-10 12:43

Gratulálok Aylam! Ez nagyon szép eredmény! És persze nem az elvesztett kilók száma az elsődleges, hanem az egészségi állapotod jelentős javulása! Nagyon ügyes vagy, csak így tovább!

Nekem nagyon motiváló olvasgatni a történeteiteket! Ilyenkor mindig magamba szállok, és rájövök, hogy tényleg én vagyok a legnagyobb akadály saját magam számára. De ezen változtatok, illetve már változtattam is :)...azt hiszem :D...remélem...talán...oh yeahh :D

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1101
Fórum profilkép
Noncsi09
2015-07-10 21:55

Sziasztok Csajok! 

Eri! Boldog szülinapot utólag! :) Figyelj oda a hétvégén! :) Gondolok Rád, menni fog!

Olyan ügyesek vagytok! Gratulálok mindenkinek!

Nekem is nagyon gördülékenyen ment a  hét, és napról-napra egyre könyebb! Érzem, hogy kevesebb étel is elég. Mozgás egyenlőre napi 30 perc, de ez nagyon jól esik. Majd idővel emelek rajta.

Béres Alexandra: Vitalitás-t próbálta valaki? Ezzel szemeztem ma. Egyenlőre R.R. 20 perceseit csinálom, kicsit kiegészítve. 

Útifűmaghéjról nem hallottam tényleg olyan jó?

Jó éjt és sok kitartast Mindenkinek!!!!!!! :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1107
Fórum profilkép
victory77
2015-07-14 07:46

Sziasztok! Bocs, hogy eltuntem, de nagyon suru heteim voltak. Mult heten nyaraltunk, es a hazajovetelemmel ujrakezdes is lett a fogyiban. Voltam tegnap edzeni, az etrendemet helyre raktam, es nagyon nem szeretnem ha ujra falasi roham torne kette az elhatarozasomat... A tegnapi nap jol ment. Vettem update termekeket is, amik regebben is bevaltak, es visszaterek oda, ahol meg jo volt minden. Egyelore itt tartok, majd beszamolok a fejlemenyekrol.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő