Fórum

Akinek nem megy egyedül, ide!

Fórum profilkép
Noncsi09
2015-06-17 22:16

Helló mindenkinek! 

Nem jutott eszembe jobb cím, magamból kiindulva. Hónapok óta küszködök 5-6 kg leadásával. No kitartás, no önbizalom, no ösztönzès. Több alkalommal belekezdtem már ilyen-olyan fogyókúrás módszerekbe. De sajna mindig visszaesek. :(  

Szeretnèm , ha hozzám hasonló gondokkal küszködők csatlakoznának, ès segítenènk egymást . Ötletekkel, receptekkel, egymás ösztönzèsèvel.

Szèp estèt mindenkinek! 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1002
Fórum profilkép
yoyo
2015-06-18 15:31

Szia!

 

Kitartás, előbb-utóbb lefog menni csak meg kell találnod a neked megfelelő étkezési szokást és mozgás formát! Kicsit kísérletezni kell.

 

Én saját tapasztalatból mondom, hogy ne fogyózz az nem megoldás. Nekem is évekbe telt mire kénytelen voltam ezt belátni. A tanácsom, hogy először alakítsd át, vagy is inkább rendszabályozd az étkezési szokásaidat, hogy a jelenlegi súlyod szintenttarsd. Apránként próbáld kicsit jobbá tenni, az étkezési szokásaidat. A nassolni valókat ne vond meg magadtól mert az csak feszültté tesz és hosszútávon úgysem fenntartható. Inkább tervezd be őket a napi kalóriakeretbe, így nem fogsz tovább gyarapodni. A legjobb ha valamelyik kisebb étkezés helyett eszed őket, de semmi képp sem étkezés után mert az rengeteg extra kalória.

 

Nem tudom, hogy sportolsz-e, de ha nem akkor kezdj el valamit csinálni mert az tényleg kell. Ha nem válik be az egyik, próbálj ki egy másikat. A fogyást majd a mozgás meghozza.

 

Én az utóbbi kb. 1 évben inkább csak szintentartottam és nem mozogtam semmit, de nem is fogytam. Most, hogy az utóbbi hetekben ismét elkezdtem mozogni nem gyorsan de azért elkezdtem észrevenni a változást, pedig az étkezésemen semmit nem változtattam, és ha lassan is de biztos vagyok benne, hogy lemegy a maradék is. Szóval, a mozgás kell! Ez a legjobb tanács amit adhatok.

 

Egyébként ha az az 5-6 kiló, amit írtál a szokásos, és makacs utolsó 5-6 kiló, ami még hátra van, vagy eleve csak annyi van rajtad, akkor azzal nem vagy egyedül. Általában mindig az utólsó pár makacs kilóval van a legnagyobb gond. Ez mindenkinél így van, ahogy nálam is. Az tényleg csak apránként megy le.

 

Kitartás! Ne fogyózz! Sportolj! Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1003
Fórum profilkép
Noncsi09
2015-06-19 12:38

Szia yoyo!

 

Köszönöm, hogy megosztottad velem mindezt! Igen utolsó 5-6 kg. Mozgás gyanánt taposni szoktam. Itt a gond a kitartásommal van. Elkezdem, csinálom pár hètig, aztán egy ideig semmi. Tudom, hogy ezen csak èn tudok változtatni. Ide is azèrt írtam, háha van valaki hasonló cipőben, akivel bíztatnánk egymást. Az ètkezèsemen annyit má változtattam, hogy kenyeret egyáltalán nem fogyasztok, ezt abonettel helyettesítem. Teljesen el vagyok nèlküle. Illetve nem falom az èdessèget lèpten -nyomon. 

 

További szèp napot! :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1004
Fórum profilkép
yoyo
(Noncsi09 részére, #1003)
2015-06-19 16:51

Szerintem jó úton jársz és ahogy látom főként a mozgás mennyiséget kéne növelned és az majd minden megold.

 

Ha van rá lehetőséged járj edzőterembe mert az nagy ösztönző erő. Gondolom otthon szoktál taposógépezni és az otthoni tornánál mindig ez van hol csinálja az ember, hol nem, de amikor megveszük a bérletet, akkor már csak azért is elmegyünk edzeni, hogy ne vesszen kárba.

 

Javaslom az aerobikot fogyáshoz. Rengeteg fajta van, biztos valamelyik felkelti az érdeklődésed. Egy próbát megér. Kuponos oldalakon is érdemes szét nézni, ott olcsón hozzá lehet jutni havi bérlethez. De itt a nyár biciklizhetsz, futhatsz is.

 

Egyébként az abonettal kapcsolatosan, én nem rég áltam át rá. Teljesen kielégíti az igényem, pedig 2-3 évvel ezelött még kenyérfüggő voltam. Mindenhez kenyeret ettem és rengeteget, de fokozatosan leszoktattam magamat róla. Most már csak hébe-hóba veszek "rendes" kenyeret, zsömlét, de utána jó darabig megint elvagyok nélküle.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1015
Fórum profilkép
soma
2015-06-21 18:19

Szia Noncsi09!

 

pontosan hasonló helyzetben vagyok, kitartás, önbizalom, motivació 00000.

ugy, hogy veled vagyok.

Jelenleg járok személyi edzőhöz, nem tudom meddig, 10 kg leadása a cél. 2 éve probálkozom, de egyre kövérebb vagyok.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1021
Fórum profilkép
Noncsi09
2015-06-22 21:36

Yoyo!  Beletaláltál :) itthon az a baj, hogy ha kihagyok 1-2 napot valami miatt, akkor utána tologatom: majd holnap...majd holnap... Megfordult már a fejemben, hogy valahová el kellene járnom valahová edzeni. 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1022
Fórum profilkép
Noncsi09
2015-06-22 21:51

Szia Soma! Mesèlsz erről a szemèlyi edzőről? Már nem a szemèlyèről gondoltam, hanem , hogy milyen? Milyen változást veszel èszre magadon stb. Ètkezèsi szokásaid? 

Nekem , mondom a legfőbb bajom a kitartásommal van vagyis annak hiányával. Ezzel nem tudom mit kezdjek? :(  

Kitartás!!!! Szèp estèt! :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1023
Fórum profilkép
victory77
2015-06-23 06:51

Sziasztok! Én újrakezdő vagyok... évekkel ez előt leadtam 30kg-ot, amit sokáig szépen tartottam is. Aztan tavaly nagyon sűrű vem lett, abbamaradt a sport és elkezdtem kevésbé figyelni és felkúszott 10kg. Egy ideje ezzel kínlódok, mert most meg 2-3kg mozog ide oda, de nem akar megindulni. Sajnos az életem most is nagyon sűrű  emiatt nem tudok rendszeresen sportolni, de a it lehet megteszem,pl.ha nem esik akkor bicajjal közlekedem ahová lehet. Sokat agyaltam,miért megy most nehezebben mint 6 éve, de nem igazán tudom. Lehet hogy az idő múlása is benne van? Most vagyok 38, de sokan nem nézik ki belőlem sem a külsőm, sem az aktivitásom alapján, mert borzalmasan pörgős életet élek. Ami még nagyon rossz volt az elmúlt hetekben, hogy a sok stressz miatt jöttek 1-2 napos falási rohamaim, ami lehet másnak nem lett volna sok, de nekem sok volt. Most pár napja megint tartom ügyesen magam és megint megindult lefelé, de a hitemet össze kell kaparni,hogy ezuttal ne torpanjak meg és ne legyen megint ilyen mélyrepülésem... Van ott valaki hasonlóan? És aki ezt sikeresen leküzdötte?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1024
Fórum profilkép
victory77
2015-06-23 06:52

Bocs a hibákért, nehéz írni a tableten...

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő