Fórum

Ki akarja a fogyását velem elkezdeni: Támogassuk egymást

Fórum profilkép
Engel
2016-02-13 20:56

Sziasztok' Többször belekezdtem már és végig is csináltam több-kevesebb sikerrel egy-egy fogyókúrát. Az igazság az, hogy az elmúlt években azonban semmit de semmit az ég világon nem tettem azért.hogy a felkúszott kilók inkább lefelé menjenek. Most van itt az ideje, hogy elegem lett ebből és szeretenék társakat találni ehhez a nemes és igazán nem könnyű feladathoz. Együtt talán könnyebb.

Az imént kiszámoltam a kalkulátorral a mai napi étkezéseim összértékét, így szembesültem azzal, hogy csak a mai napon közel 1ooo kalóriával ettem többet, annál mint amennyit lehetne ahhoz, hogy fogyjak is. A normáltól is közel 5oo kcal-al több. Szóval ez így nem jó. Holnaptól elkezdem, akinek van kedve csatlakozzon és támogassuk egymást

Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1891
Fórum profilkép
Beu78
(Betulla részére, #1890)
2016-08-25 15:18

Gratulálok!!!!Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1892
Fórum profilkép
Betulla
(Beu78 részére, #1891)
2016-08-25 20:53

KöszönömSmiley.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1893
Fórum profilkép
rositakeki
(Rekviem részére, #1775)
2016-08-27 15:26

Szia "Rekviem"! Gratulálok! Jó úton haladsz.

Hasonló halyóban evezük, és kb egy súly csoportba tartozunk./legalább is nem rég meg én is 110 voltam ma reggel 98-at mutadott a mérleg

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1929
Fórum profilkép
Kagika
2016-10-05 19:56

Sziasztok! 

Csak néhány napja regisztráltam itt - ha nem bánnátok, csatlakoznék a társasághoz. 

Én kb. egy éve veszem észre magamon, hogy kúsznak fel a kilók. Az első időkben ruhaméretet még nem ugrottam, csak kibuggyant itt-ott (ha értitek, mire gondolok) - szóval kicsit lezserebb ruhákban éreztem jól magam, amikben nem látszott pl. hogy "két derekam van". Mostanra ott tartok, hogy bizony egy számmal nagyobb holmi kell, érdekes módon a felsőkből. A nadrágoknál még maradt a régi méret, igaz derékban kicsit passzosak, de fenéktájon, combon lötyögnek a nagyobbak. 

Szóval +10 kiló, ami így 40 körül, alattomosan érkezett, vaskos a karom, nagyok a melleim, pocakos vagyok. Engem már most nagyon zavar, ráadásul néhány napja ismét rakoncátlankodik a szívem (ritmuszavar, ismert) - ez utóbbi utoljára terhességem alatt jelentkezett. Én mindezt már intő jelnek vettem.

Vessenek meg, de nekem konditeremre se nem futja, se időm nincs. Napi 8 órában dolgozom, 16 órakor aztán irány haza, bevásárlás, főzés, háztartás, mire észbe kapok, már este 8... Szóval nem sportolok, egyelőre kalória megszorítással próbálkozom.

Ahogy itt már olvastam valamelyikőtöktől: kiszámoltam itt az oldalon a kalkulátor segítségével, hogy minimum kb. 500-800 kcal-val haladtam meg a napi szükségeset. Ez valahogy régen nem okozott gondot, de a menopauza közeledtével bizony már nem olyan az anyagcserém (ezt egyébként az emésztés kapcsán is megérzem). Nem különösebben hiányzik az édesség, nem vagyok édesszájú, a kelt tészták, kenyérfélék a gyengém! 

Most próbálok odafigyelni... de mióta számolom a kalóriákat, állandóan éhes vagyok! Eddig is naponta 3x étkeztem, de most már a főétkezést követően 2 órával iszonyatosan korog a hasam! Hogy meddig fogom ezt bírni...?! :-D 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1930
Fórum profilkép
yoyo
(Kagika részére, #1929)
2016-10-05 20:33

Szia! Minden diéta elején kell egy kis idő, amíg hozzászoksz. Amire figyelj, hogy naponta legalább 5 étkezést csinálj. A főétkezések közé tegyél be valami apróságot és így könnyen kijön az 5 étkezés, plusz nem leszel éhes. Ez lehet bármi:gyümülcs, egy fehérjedús turmix, magvak, saláta vagy akármi (na jó azért valami egészségesSmiley

 

Egyébként mennyi kalóriát viszel be egy nap, mert lehet túl keveset? Amit kiszámoltál csak egy irányadó érték. Nyugodtan emeld meg egy kicsit. Később, ha szükséges még vissza csökkentheted. Fő a fokozatosság.

 

Amiatt ne aggódj, ha nem tudsz sportolni. A munka (főleg ha sok mozgással jár) meg a háztartási teendők is épp elég, főleg egy kiadós takarítás. Legközelebb, ha takarítasz erre gondolj. Én ezt szoktam, és már is jobb kedvel végzem a pórszívózást vagy egyebet.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1931
Fórum profilkép
Kagika
(yoyo részére, #1930)
2016-10-06 18:09

Köszi a biztatást! 

Igen, azt hiszem, a napi ötszöri étkezéssel kibírhatóbb. 

Kalkulátor segítségével a napi energiaszükségletem kb. 1800 körül van, hogy fogyjak, 1200-at állítottam be.

Tegnap azt hittem, elájulok! A két  buszmegállónyira lévő nagyáruházat máskor is gyalog járom meg, oda-vissza, nagyobb bevásárlás címén (nincs bérletem, és nagyon drága a buszjegy, amúgy meg ennyi mozgás belefér hetente egyszer-kétszer). Már mikor odaértem a szupermarketbe, éreztem, hogy menten éhen halok (ebéd után 4 órával voltam), de mire végeztem a bevásárlással, már szinte forgott  velem a világ!

Aztán most vettem észre, hogy a napi aktivitást is számolni kell - hiszen az kalóriát éget el! Na tessék! A napi 1200 kalóriámmal, meg a két órás gyaloglással nem csoda, hogy az ájulás környékezett! :-D :-D 


Jajj, bele kell még ebbe jönni... 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1932
Fórum profilkép
yoyo
(Kagika részére, #1931)
2016-10-06 18:53

Igen, az aktivitásokat is állítsd be. De az 1200 kcal amúgy is kicsit kevés lenne. Általában maximum -500 kcal-val szokás kevesebbet enni. Azaz a te esetetben az minimum 1300 kcal. Az a legegyszerűbb, ha előre kiszámolsz egy átlagot a kalória kalkulátorral a napi szokásos mozgásokat is figyelembevéve és előre beállítod.

 

Amúgy örülj, hogy gyalog mész, mert a gyaloglás az egyik legjobb zsírégető, főleg, ha cipekedsz is közben, plusz pénzt is spórolsz ahogy írtad. Én csak tudom -26 kg fogyás után. Ahova csak lehet mindenhova gyalog megyek. Minden mozgásra így gondolj, hogy karbantartja az egészséged és a súlyodat. Legyen az hólapátollás, vagy hogy épp felmostál. Így már is öröm lesz egy csomó minden, ami korábban esetleg nyűg volt.

Mindig így gondolj rá, ha épp valami fizikailag megterhelőt kell végezned és már is sokkal könnyebb lesz a fogyás, az életmódváltoztatás, minden. Például a környezetemben sokan bosszankodnak, ha épp rosz a lift és fel kell gyalogolniuk a 3.-ra, én meg örömmel felgyalogolok, pedig a 10.-en lakom. Az előnyeire gondolok! Nyilván, ha épp elvan valakinek törve a lába vagy nehezen jár a kora miatt az más eset.

 

Emeld a kalóriát és jobb lesz!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1934
Fórum profilkép
Kagika
(yoyo részére, #1932)
2016-10-08 14:52

Oké, megfogadom a tanácsod! Emelek az alapkalórián egy százast. A napi 5-szöri étkezéssel is jobban betartható. Talán mint ha kicsit "megereszkedett  volna az 'úszógumim' - de mérlegre még nem álltam, nem akarom naponta stresszelni magam a kilókkal, ráadásul a ciklus végén járok, ilyenkor egyébként is sok rajtam a víz :-P

 

Fura módon ma hiába adtam hozzá a napi aktivitásomat, nem adta hozzá a napi megengedett kalóriamennyiséghez... :-( Biztos valami rendszerhiba lesz. Remélem, megjavul! 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1935
Fórum profilkép
yoyo
(Kagika részére, #1934)
2016-10-08 16:06

A Beállításokban legyen bekapcsolva, a "Limitek automatikus változtatása az aktivitásnak megfelelően". De a limit nem csak simán növekszik az aktivitással, mint korábban. Valami újítás.

 

Egyébként egy hónapban egyszer mérd magad max. De a fotó jobb. Azon akkor is látszik a változás, ha a mérlegen épp nem. Van ilyen!!! Meg a nadrág is jó mérce, ami egyre lazább lesz.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1936
Fórum profilkép
Kagika
(yoyo részére, #1935)
2016-10-09 18:05

Oké, köszi!

A nadrág-mércén ma reggel magamtól is rájöttem - olyan gatyóba ugrottam bele reggel véletlenül, ami kb. másfél hete még begombolhatatlan volt rajtam. Ma reggel viszont.... igaz kicsit még be kellett húzni a hasam! :-D

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő