Fórum

Ki akarja a fogyását velem elkezdeni: Támogassuk egymást

Fórum profilkép
Engel
2016-02-13 20:56

Sziasztok' Többször belekezdtem már és végig is csináltam több-kevesebb sikerrel egy-egy fogyókúrát. Az igazság az, hogy az elmúlt években azonban semmit de semmit az ég világon nem tettem azért.hogy a felkúszott kilók inkább lefelé menjenek. Most van itt az ideje, hogy elegem lett ebből és szeretenék társakat találni ehhez a nemes és igazán nem könnyű feladathoz. Együtt talán könnyebb.

Az imént kiszámoltam a kalkulátorral a mai napi étkezéseim összértékét, így szembesültem azzal, hogy csak a mai napon közel 1ooo kalóriával ettem többet, annál mint amennyit lehetne ahhoz, hogy fogyjak is. A normáltól is közel 5oo kcal-al több. Szóval ez így nem jó. Holnaptól elkezdem, akinek van kedve csatlakozzon és támogassuk egymást

Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
yoyo
(Kagika részére, #1931)
2016-10-06 18:53

Igen, az aktivitásokat is állítsd be. De az 1200 kcal amúgy is kicsit kevés lenne. Általában maximum -500 kcal-val szokás kevesebbet enni. Azaz a te esetetben az minimum 1300 kcal. Az a legegyszerűbb, ha előre kiszámolsz egy átlagot a kalória kalkulátorral a napi szokásos mozgásokat is figyelembevéve és előre beállítod.

Amúgy örülj, hogy gyalog mész, mert a gyaloglás az egyik legjobb zsírégető, főleg, ha cipekedsz is közben, plusz pénzt is spórolsz ahogy írtad. Én csak tudom -26 kg fogyás után. Ahova csak lehet mindenhova gyalog megyek. Minden mozgásra így gondolj, hogy karbantartja az egészséged és a súlyodat. Legyen az hólapátollás, vagy hogy épp felmostál. Így már is öröm lesz egy csomó minden, ami korábban esetleg nyűg volt.

Mindig így gondolj rá, ha épp valami fizikailag megterhelőt kell végezned és már is sokkal könnyebb lesz a fogyás, az életmódváltoztatás, minden. Például a környezetemben sokan bosszankodnak, ha épp rosz a lift és fel kell gyalogolniuk a 3.-ra, én meg örömmel felgyalogolok, pedig a 10.-en lakom. Az előnyeire gondolok! Nyilván, ha épp elvan valakinek törve a lába vagy nehezen jár a kora miatt az más eset.

Emeld a kalóriát és jobb lesz!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
Kagika
(yoyo részére, #1932)
2016-10-08 14:52

Oké, megfogadom a tanácsod! Emelek az alapkalórián egy százast. A napi 5-szöri étkezéssel is jobban betartható. Talán mint ha kicsit "megereszkedett  volna az 'úszógumim' - de mérlegre még nem álltam, nem akarom naponta stresszelni magam a kilókkal, ráadásul a ciklus végén járok, ilyenkor egyébként is sok rajtam a víz :-P

Fura módon ma hiába adtam hozzá a napi aktivitásomat, nem adta hozzá a napi megengedett kalóriamennyiséghez... :-( Biztos valami rendszerhiba lesz. Remélem, megjavul! 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
yoyo
(Kagika részére, #1934)
2016-10-08 16:06

A Beállításokban legyen bekapcsolva, a "Limitek automatikus változtatása az aktivitásnak megfelelően". De a limit nem csak simán növekszik az aktivitással, mint korábban. Valami újítás.

Egyébként egy hónapban egyszer mérd magad max. De a fotó jobb. Azon akkor is látszik a változás, ha a mérlegen épp nem. Van ilyen!!! Meg a nadrág is jó mérce, ami egyre lazább lesz.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
Kagika
(yoyo részére, #1935)
2016-10-09 18:05

Oké, köszi!

A nadrág-mércén ma reggel magamtól is rájöttem - olyan gatyóba ugrottam bele reggel véletlenül, ami kb. másfél hete még begombolhatatlan volt rajtam. Ma reggel viszont.... igaz kicsit még be kellett húzni a hasam! :-D

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő

Ki akarja a fogyását velem elkezdeni: Támogassuk egymást

Ki akarja a fogyását velem elkezdeni: Támogassuk egymást Fórum téma: Ki akarja a fogyását velem elkezdeni: Támogassuk egymást

Ki akarja a fogyását velem elkezdeni: Támogassuk egymást Akik folyton "kiskapukat" keresnek mindenféle csodamódszer, csodatabletta formájában, azok képtelenek lesznek lefogyni és az elért eredményeket megtartani. Csak gondolja át az egészet egy percre és vizsgálja meg reálisan! Még ha sikerül is rálelnie egy olyan gyors fogyást ígérő módszerre, amely valamilyen varázslatos oknál fogva Önnél épp működik, és sikerül leadnia felesleges kilóit, nagyon rövid időn belül mindenképpen visszahízza az egészet ill. jóval többet, ahogy az általában lenni szokott. Mert azzal, hogy lefogyott a dolognak még nincs vége. Az elért eredményeket nyilván meg is szeretné tartani, viszont ehhez helyesen kell étkeznie és rendszeresen kell mozognia, máskülönben a kilók biztosan vissza jönnek.