Fórum

Ki akarja a fogyását velem elkezdeni: Támogassuk egymást

Fórum profilkép
Engel
2016-02-13 20:56

Sziasztok' Többször belekezdtem már és végig is csináltam több-kevesebb sikerrel egy-egy fogyókúrát. Az igazság az, hogy az elmúlt években azonban semmit de semmit az ég világon nem tettem azért.hogy a felkúszott kilók inkább lefelé menjenek. Most van itt az ideje, hogy elegem lett ebből és szeretenék társakat találni ehhez a nemes és igazán nem könnyű feladathoz. Együtt talán könnyebb.

Az imént kiszámoltam a kalkulátorral a mai napi étkezéseim összértékét, így szembesültem azzal, hogy csak a mai napon közel 1ooo kalóriával ettem többet, annál mint amennyit lehetne ahhoz, hogy fogyjak is. A normáltól is közel 5oo kcal-al több. Szóval ez így nem jó. Holnaptól elkezdem, akinek van kedve csatlakozzon és támogassuk egymást

Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1646
Fórum profilkép
Timon
(szcin részére, #1645)
2016-04-10 11:55

" hogy a legtöbb súlyfelesleggel küzdő ember aktívan próbál tenni a felesleges zsírpárnáktól való megszabadulásért, azonban ez sokszor sikertelen kísérlet."

Ezzel nem teljesen értek egyet.

Én ezt úgy fogalmaznám meg hogy a legtöbb súlyfelesleggel küzdő ember tudja hogy kéne valamit tennie de gyakorlatilag pár gyenge kísérleten kívül nem tesz semmit csak várja a csodát vagy hülye kifogásokat/magyarázatokat gyárt hogy ő épp miért ilyen.

Minden sz.rt megvesz/beszed csak ne kelljen megmozdulni és lemondani a megszokott kajákról amikről a lelke mélyén tudja hogy tönkreteszik. (nem hinném hogy egyedi eset lennék, nagyjából én is ilyen voltam)

 

Amíg őszintén szembe nem néz magával és meg nem érti a problémát, majd el nem határozza magát hogy ezen változtat addig esélytelen bármiféle eredményt elérni. (pl. könnyű úgy filozofálni hogy: le kéne szokni a cigiről, miközben épp ott ég a kezében egy szál, épp túl van egy raklap tortán és megállapítja hogy ez helytelen volt vagy épp irigykedve nézi a sportműsort a tv-ben hogy milyen jó lenne csak negyedennyire fittnek lenni a napi lépcsőzéshez)

Amíg nincs elérendő cél/kiváltó ok addig nem fog tenni gyakorlatilag semmit az egyszeri túlsúlyos állampolgár. (sokukkal beszélgettem erről, nem hajlandóak tenni a valódi változás érdekében pedig némelyikük már menni is alig tud, egyszerűen a megszokások rabjai, elképzelni sem tudják hogy ők másképp éljenek/belássák hogy amit eddig csináltak az úgy nem jó)

Elhagytam a cigit ~15 éve mert tudtam hogy árt (hülye voltam hogy rászoktam) leadtam 21 kilót csodaszerek nélkül az utóbbi 1,5 évben mert ha lassan is de megértettem hogy amit csinálok az vissza fog ütni majd 50-60 éves koromban, elég csak körülnéznem magam körül. (és az nem magyarázat rá hogy "jó de már 40 lettem, ebben a korban már......")

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1647
Fórum profilkép
Mela345
(Timon részére, #1646)
2016-04-10 20:56

Teljes mértékben igazad van:D

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1648
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(szcin részére, #1645)
2016-04-11 14:19

kitöltöttem a kérdöivet

tanulsàgos volt,remélem segitettem...

én 7 éves koromig kifejezetten vékony gyerek voltam...

mostanàban döbbentem meg,amikor a csalàdi fotokat néztem és làttam magam 7 évesen szeptemberben és egy évvel késöbb...döbbenetes vàltozàs volt..

mi történhetett velem egy év alatt???

iskola,a testvérem születése...gondolom ,sok màs gyerekkel is történik ilyesmi..de mégis itt kell keresgélni a "zakkanàs"okàt...

teljesitménykényszeres gyerek voltam,maximalista...szorongo..

sosem volt bensöséges kapcsolatom a szüleimmel.olyan fura érzésem volt,mintha azt mondanà az anyukàm:az élet küzdelem,szivàs,csak rengeteg munkàval lehet talpon maradni tökéleteset teljesitve...ha én szenvedek te is szenvedj!...kifejezetten tilos volt könnyen venni a dolgokat...

ugy 14 éves korom ota àllok harcban azért,hogy megvàltoztassam a külsöm....mostanra vértezödtem fel annyi tudàssal és van bennem annyi kitartàs és türelem,hogy biztosan sikerülni fog!!!!!!!

Azt gondolom;érdemes kutakodni a gyerekkorban,föleg az anya- gyerek kapcsolat a meghatàrozo(de ezt màr annyian megàllapitottàk)...a kérdés inkàbb az,mit lehet tenni...hogyan lehet meggyogyitani a szeretethiànyos,sokszor megalàzott gyereket önmagunkban???

én nem tudom,mennyi sérülés van még bennem...de azt tudom,hogy megbocsàtottam az anyukàmnak...csak azt adta,amiröl azt gondolta,hogy jo..csak olyan eszközökkel nevelt,melyeknek birtokàban volt...ennyi telt töle!!!!......én màshogy csinàlom...amikor cseperedett a lànyom...félelemmel és szomoruan làttam,hogy hizékony alkat,söt:kövér...rettentöen elszomorodtam,nem miatta..magam miatt,önmagam làttam benne viszont...vettem egy kondibérletet...most együtt gyurunkSmiley,együtt fözünk,elmondok neki mindent,amit 30 év alatt tapasztaltam és megéltem...talàn igy szakitom meg a rossz csalàdi mintàt...mert az ember nem azért kövér ,mert szereti a csokolàdét meg a pacalpörköltet...azért kövér,mert éhes!szeretetre,elfogadàsra,értelmes idötöltésre,elfoglaltsàgra,megbecsülésre...

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1714
Fórum profilkép
madaieva26
2016-05-17 15:19

Múlthét pénteken szembesültem a testsúly tragédiámmal :( tudtam h híztam az elmúlt egy évben de azt nem gondoltam volna h 13 kilót mára 77 kg ot nyomok.26 éves fiafal nőként :( a karcsú 64-65 kilómhoz képest amit teszek hozzá nagyja részt izombsn kell elképzelni.Rettenetes amit a tükörben látok. Rátesz egy lapáttal hogy a párom kb 95 kg izom és erőbajnok :( ehez képest borzalmasan el vagyok fajulva :D Mai nappal felveszem a harcot a kilóimmal és társulok a kalória napló készítőihez :) az elérni kívánt testsúlyim pedig a 65 kiló!! Edzés képpen már a trx et el is kezdtem :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1724
Fórum profilkép
Mela345
(madaieva26 részére, #1714)
2016-05-19 18:19

Üdvözlünk itt sok sikert kívánok!:)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1725
Fórum profilkép
szundi1968
2016-05-20 11:17

Sziasztok.47 éves vagyok.108 kilo......borzalmas.segitsük egymást talán ugy könnyebb.tegnap kezdtem én is.a szemem kopog olyan éhes vagyok....

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1728
Fórum profilkép
yoyo
(szundi1968 részére, #1725)
2016-05-20 12:12

Szia! Hány kalóriát fogyasztasz egy nap? Lehet túl keveset. Amúgy pár nap kell míg a kevesebb bevitelhez hozzászokik a szervezet. Mindenképp napi 5-6 étkezést tarts. Egy étkezés lehet akár egy alma is, egy doboz joughurt, vagy valami apróság. A lényeg, hogy sose legyen üres a gyomrod, így sose leszel éhes. Próbáld ki! Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1729
Fórum profilkép
Timon
(szundi1968 részére, #1725)
2016-05-20 15:16

Hát, legalább van bennünk valami közös, én is 108 kilóról kezdtem. És mivel 171 centihez társult így valóban borzalmas volt. (40 éves vagyok)

A megoldás egyszerű ha VALÓBAN hajlandó vagy változtatni az életviteleden: konyhamérleg amin MINDENT lemérsz amit megeszel, ezeket beírod itt a táblázatba és betartod a kalkulátor által kiszámolt értékeket és nem leszel türelmetlen. Ennyi.

Amikor épp beírsz, látni fogod hogy hogy az aktuális élelmiszer mennyire fogja elcseszni a napi limitedet és így gyorsan rájössz majd hogy mik azok amiből sokat ehetsz (=nem leszel éhes) és bele is férsz a keretbe. (az gondolom világos hogy a mekibe mostanában nem kell bemenni de azt amúgy sem javasolnám senkinek)

Nem kell szedni semmiféle fogyasztó marhaságot és maratoni távokat és tonnákat sem kell leküzdeni, ha sétálsz mindennap kb. 30 percet (nem andalogva hanem azért tempósan) akkor az edzés részén is túlvagy.

Vitaminokat erősen ajánlott szedni (multivitaminok de a nagyobb dózisúak, amúgy egyébként is kéne mindenkinek) és ha fehérjeturmixot is iszol naponta egyet akkor az Isten sem ment meg attól hogy karcsú legyél.

Arra még felhívnám a figyelmet hogyha azt érzed hogy éhes vagy az rossz és kerülendő. 3-4 óránként enni KELL! (nyilván ésszel) és akkor nem fog feltűnni a kaja hiánya. (ezt jelenleg 80,9 kilósan írom, egy héttel ezelőtt még 82 voltam és zuhanok tovább mint egy bazinagy meteor mert van még miből)

Sok sikert, csak rajtad múlik.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1753
Fórum profilkép
Betulla
2016-06-04 14:49

Sziasztok!

 

Ezennel belépek én is a fogyókúrás klubba.Két hónapja hagytam abba a gluténmentes étkezést (lisztérzékeny-gyanús voltam),már előtte is küzdöttem a kilókkal,de ezalatt a 2 hónap alatt feljött rám 6 kg!!!!!!!!!!!!. Legalább 8 kg-t szeretnék fogyni, de a 10-12 lenne az ideális.Mivel  kövér gyerek voltam, túl vagyok a változókoron, lassú a pajzsmirigy-működésem, nagyon könnyen felszedem és nehezem adom le a kilókat. Rátaláltam erre az oldalra,és elkezdtem vezetni a naplót, 3 nap alatt rájöttem, hogy sok a zsírfogyasztásom, tehát ezen kellene dolgozni,viszont a 6 kg-s hízás ellenére a szénhidrátfogyasztás deficites marad.Vagy talán le kellene csökkenteni a megadott 55%-ról (200 gr) alacsonyabbra? Ami a mozgást illeti,naponta gyalogolok és biciklizem,így kb. 400 kalóriát fogyasztok el.Most rettenetesen rosszul érzem magam a bőrömben,újra fájnak az izületeim,szorítanak a ruháim,tehát mindenképpen fogyni akarok.Remélem, veletek sikerülni fog.Föleg deréktől lefelé terebélyesedtem el.Tapasztalataim szerint a felszedett hasi háj rettenetesen nehezen tűnik el.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1754
Fórum profilkép
yoyo
(Betulla részére, #1753)
2016-06-04 18:01

Szia!

 

Csak légy türelmes és eléred a célod. Ha a szénhidrátfogyasztásod alulmarad nem baj. Sőt a legtöbb embernél épp a túl sok szénhidrát okozza az elhízást. A legfontosabb a kalóriakeret betartása. Spórolj azon, amin tudsz. Ha neked a zsírfogasztásod emeli meg nagyon a kalóriabeviteled, akkor azt csökkentsd. Séta, bicikli remek. Legjobb zsírégetők. A séta legyen intenzív! Ne aggódj a hasi háj is eltűnik, de valóban lassabban. Tudom, mert nekem is már csak ott van egy kicsi.

 

Ne fogyókúraként gondolj a dologra, hanem életmódváltásként. Tedd a mozgást, a sportot a szokásoddá. Meg azt is hogy odafigyelsz az étkezésre és sokkal könyebb lesz.

 

Sok sikert!

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő