Fórum

Ki akarja a fogyását velem elkezdeni: Támogassuk egymást

Fórum profilkép
Engel
2016-02-13 20:56

Sziasztok' Többször belekezdtem már és végig is csináltam több-kevesebb sikerrel egy-egy fogyókúrát. Az igazság az, hogy az elmúlt években azonban semmit de semmit az ég világon nem tettem azért.hogy a felkúszott kilók inkább lefelé menjenek. Most van itt az ideje, hogy elegem lett ebből és szeretenék társakat találni ehhez a nemes és igazán nem könnyű feladathoz. Együtt talán könnyebb.

Az imént kiszámoltam a kalkulátorral a mai napi étkezéseim összértékét, így szembesültem azzal, hogy csak a mai napon közel 1ooo kalóriával ettem többet, annál mint amennyit lehetne ahhoz, hogy fogyjak is. A normáltól is közel 5oo kcal-al több. Szóval ez így nem jó. Holnaptól elkezdem, akinek van kedve csatlakozzon és támogassuk egymást

Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1561
Fórum profilkép
Melinda71
2016-02-27 17:47

Sziasztok! 45 eves vagyok, az utolso fogyokuram 10 evvel ezelott volt. Azota felszedtem 20 kilot.Ennek nagy mestere vagyok ugyanis imadok enni.A baj hogy sokat.Sokszor elofordult hogy ketszer is vacsoraztam.Harom hettel ezelott elhataroztam hogy megprobalom egy kicsit megvaltoztatni az eletem, ugyanis kezdtem nagyon nem szeretni magamat.Azota kaloriaszamlalassal probalkozom.MIvel az etelmegvonast en buntetesnek fogom fel,legalabbis egyelore,ezert elhataroztam hogy nem fogok nagyon szigoru lenni magamhoz.Mivel 1200 es 1500 kozt ehetek ezert nem fogok ketsegbe esni ha nem tartom be az 1200at.Ezert ha belefert minden nap jutalomkeppen egy egy kocka csoki is volt.Sportolni nem szerettem soha,sajnos, ezert marad a napi seta az iskolaig a fiammal,kb 25 perc.Eddig 2 kilo ment le es hetfon ujra meretkezesi nap.Egy heten csak egyszer allok merlegre mert ha latom hogy nem mozognak a kilok akkor hajlamos vagyok nagyon hamar feladni a harcot.Udvozlok minden sorstarsat es sikert kivanok.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1565
Fórum profilkép
Ancsi7
2016-02-29 12:16

Sziasztok!Üdv. az újaknak!

1 hét telt el a kúrámból, ma méreszkedtem - 1kg. Nem sok, de nagyon örülök, hogy valami beindult! Egész jól bírom.

Ti hogy vagytok? Bírjátok?

Kitartást nekünk!

Sziasztok!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1566
Fórum profilkép
moncsi60
(Ancsi7 részére, #1565)
2016-02-29 12:27

Szia szerintem az 1 kg teljesen jó nem is nagyon szabad nagyobb léptékkel haladni az okosok szerint.Én is itt tartok .Ha megy a heti 1 kg hamar látszani fog és elvileg tartós lessz a végeredmény Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1567
Fórum profilkép
Rigoletta
2016-02-29 21:34

Sziasztok! Huszon-harmincévesen 1 hét fogyózás után -3 kg. Igaz érzem, hogy vízet tartogatok, de akkor is a - 1 kg nagyon hervasztó ahhoz képest, hogy 25 kg-t kéne fogynom. Hiába, elment az idő felettem :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1568
Fórum profilkép
Timon
2016-02-29 22:24

Üdvözlök mindenkit.

(sokáig fontolgattam hogy írjak-e ide vagy inkább halgassak)

Én ugyan nem azért vagyok itt hogy (eddig -18 kiló után töretlenül lefelé) bárkire is támaszkodjak vagy valamilyen terméket ajánlgassak, csak látva némelyek tanácstalanságát, némi segítő szándékkal hozzászólnék.

Előrebocsátom hogy nem széttrollkodni szeretném a topikot vagy kétségbe vonni mások elért eredményét/célját de az eddigieket olvasgatva páran talán nem ártana ha elolvasnák (többek között) ezt: http://shop.builder.hu/alapismeretek-iii-resz-a563...  csak úgy iránytűként, hátha segítene egy kicsit. (a stílus ugyan nem túl finom és nőies de ami benne van az egyrészt olyantól van aki nem a facebookról és egyéb divatfitness oldalakról okosodik, másrészt amit leír az bármennyire is fájdalmasan hangzik: így igaz)

Előrebocsátom hogy nem vagyok testépítő, nem csirkén és rizsen élek (mivel az ott csak MINTA étrend) én is itt vezetem a dolgaim már egy ideje, ennek ellenére az ott leírtak elég komoly segítséget adtak hogy könnyedén hagyjam el a felesleget. (108-ról jelenleg 90,8kg-on vagyok egy év után, ebből 6 kg január eleje óta ment le itt ez az oldal és a linkelt segítségével)

Ezt a kommentet csak annak szántam akit esetleg érdekel, nem szándékozom meggyőzni vagy vitába keveredni senkivel, aki nem érzi magáénak a fentieket az csak egyszerűen hagyjon figyelmen kívül.

Üdv: Timon

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1569
Fórum profilkép
Tünde117
2016-03-01 19:30

Sziasztok a 6. hétnél járok -5,8 kg. Tünde117 már csak 111. Nagyon pontosan vezetem a naplót sokat segít. új kajákat gyártok és az elmaradhatatlan almás sütimet (nem kizárólag a kellő rost anyag bevitele miatt de zabliszttel fahéjjal édesítővel 9 perc a mikróban) estére tartogatom. Így nyugodtan alszom nem éhezem. A kevés sport mellett is a heti -1 kg  meg van. Naponta mérem magam, mert kíváncsi vagyok magamra, most tanulom meg mi jó nekem, mitől kell tartózkodnom. Ami a legjobb jókat eszem ezért tartani tudom.  1000-1200 kcal a napi kalóriabevitelem, és a szénhidrát bevitelt csökkentettem drasztikusan. Tapasztalataim:a krumpli és a tészta helyett a karfiol, és a brokkoli kíváló helyettesítő. 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1570
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(Tünde117 részére, #1569)
2016-03-01 21:02

Gratulàlok!!!

én 22-én àttértem a ketogén diétàra..

a bevitel 5%a CH,25%a fehérje és 75%a zsir..és csökkentett kaloriabevitel(1100 cal..kb)

nem eszem hust,ezért a zsirt vaj és tejtermékek adjàk...

miért tértem àt?

azért mert nagyon kivàncsi vagyokSmiley

terveim szerint nhàny honapig csinàlom(azt gondolom,a dinnyeszezonigSmiley

aztàn meglàtjuk...mihelyt elértem a kb 25%-os testzsirt visszatérek a vegetàrius tàplàlkozàsra

minden nap sportolok..egyelöre elleiptikus bigyo(2 ora)

boroskartonok pakolàsa..napi 2 oràban(éppen raktàrtköltöztetünk)

hétvégén kiràndulàs és biciklizés lenne...ha nem lenne költöztetés...

màrcius végén pedig konditerembe szeretnék jàrni...nehezen szànom rà magam..egyrészt a sok kigyurt ficko mellett nagyon szerencsétlennek érzem magam,màsrészt itt elég dràga,harmadrészt Franciaorszàgban élek..és ez is kicsit neheziti az egészt...de most azt hiszem àt/bekattantam

mérlegelés,5-én..akkor lesz egy honapja,hogy elkezdtem

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1571
Fórum profilkép
Rigoletta
2016-03-02 12:09

1,5 hét -2 kg... Még akkor is ha salak vagy víz, de megmozdult, ami máskor nem...

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1572
Fórum profilkép
Ancsi7
2016-03-03 10:51

Köszönöm a bíztatást és az elismerést Moncsi!

Nagyon gratulálok Tünde! Ügyes vagy, csak így tovább.

Sajna engem ledőntött az influenza, így most a gyógyulásra koncentrálok. Már nincs lázam, de még elég rosszul erzem magam. Itthon kúrálom magam. Az étvágyam kezd visszatérni, de azért figyelek, amennyire lehet.Smiley

A fekvés mellett nem szabad sok kalóriát bevinnem. Nálam most előtérbe került a kamillatea, a fokhagyma, a gyömbér és társaik... Bízom a gyors gyógyulásba és folytathatom teljes gőzzel!

Üdv, mindenkinek!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1580
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2016-03-08 19:21

sziasztok,

 

mérlegelés volt ma,szombaton volt 1 honapja,hogy elkezdtem

4 kilo 80 dekàval vagyok kevesebb,a zsieszàzalékom pedig 33,1 röl 31 re csökkent

kiloban még vagy 20 van vissza,zsirszàzalékban pedig kb 6

februàr 22 -én modszert vàltoztattam,a ketogén diétàra tértem àt,ennek oka,hogy én szénhidràtfüggö vagyok,gondoltam igy rövid uton végezek a függéssel...jol gondoltam,ezen idö alatt egyszer fordult elö,hogy puszedlit ettem vacsoràra(kettötSmiley)meg egy datolyaszilvàt..màsnap fejfàjàsra ébredtem és nem birtam elliptikus bigyozni csak 20 percet(napi penzum :két ora..ma reggel megàllàs nélkül végigcsinàltam,eddig kb 10 perces szünet volt a két ora között)...szinte biztos vagyok benne,hogy a sulycsökkenés kevesebb  lesz késöbb...de màr àtbillentem!!!Smiley  végigcsinàlom....söt mindent beleadok a sportba(màrcius végén konditeremmel is kiegészitem a sportot..közeledik  atavasz..és végre kiràndulhatok és biciklizhetem a szabadba!!)

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő