Fórum

Ki akarja a fogyását velem elkezdeni: Támogassuk egymást

Fórum profilkép
Engel
2016-02-13 20:56

Sziasztok' Többször belekezdtem már és végig is csináltam több-kevesebb sikerrel egy-egy fogyókúrát. Az igazság az, hogy az elmúlt években azonban semmit de semmit az ég világon nem tettem azért.hogy a felkúszott kilók inkább lefelé menjenek. Most van itt az ideje, hogy elegem lett ebből és szeretenék társakat találni ehhez a nemes és igazán nem könnyű feladathoz. Együtt talán könnyebb.

Az imént kiszámoltam a kalkulátorral a mai napi étkezéseim összértékét, így szembesültem azzal, hogy csak a mai napon közel 1ooo kalóriával ettem többet, annál mint amennyit lehetne ahhoz, hogy fogyjak is. A normáltól is közel 5oo kcal-al több. Szóval ez így nem jó. Holnaptól elkezdem, akinek van kedve csatlakozzon és támogassuk egymást

Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1549
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(moncsi60 részére, #1548)
2016-02-24 18:17

sziasztok és szia Moncsi,

 

ugy érzem legdràkoibb fogyokuràjàba kezdtem...ez egy 30 éves probléma(màrhogy a tulsuly)..az én véleményem szerint kb 20 kilot kellene leadnom

hétfötöl bekeményitettem

tartom az 1000 - 1100 kalori közti értéket

de a CH beviyelt leszoritottam 20 és 30 gramm közé

ez màr lassan - lassan a ketogén diétànak megfelelö érték

ezt azért nehéz tartani;mert vegetàrius vagyok,igy asok fehérjét csak turobol,sajtbol,tejfölböl tudom bevinni

ezen a hiten szigoruan tartom magam ehhez,a jövö héttöl pedig hetente két alkalommal szénhidràtfeltöltö étkezést tartok...de ez csak annyi,hogy kétszer egy héten egy-egy étkezésre gyümölcsöt eszem;de igy is tartom magam az elöirt kaloriaiértékhez...mostanra az étrendem elég monoton lett...meglàtjuk...

igyekszem élvezniSmiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1550
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(krisztinahajnalka részére, #1549)
2016-02-24 18:28

az életemnek(igy a jo a mondat)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1551
Fórum profilkép
Engel
(moncsi60 részére, #1548)
2016-02-24 21:07

Sziasztok:)

Én igyekszem az 15oo kcal tartani, ezen belül főként zöldség, gyümölcs, hús amit kiszorítottam (többé kevésbé), mert a nagy hajtó erő azért hiányzik az az édesség, csoki, süti, keksz elhagyása. Én alapjában nem eszem sokat az én túlsúlyom tulajdonképpen az édességek és a mozgáshiány miatt alakult ki. Tehát azt gondoltam ha ezeket megvonom vagy minimálisra csökkentem már fogyni fogok:)

Amióta lekezdtem, azóta volt két három kilengésem szégyellem magam de valahogy a motiváció hiányzik. Igy a két hét alatt 1 kg minusz. Bár tudom hogy ez semmi hisz csak a víz. Viszont most jelentkeztem be egy fogyjunk együtt klubba. Nekem kell a kontroll. Régen igy sikerült már leadni majdnem 1o kg egy hónap alatt. Ez a fogyi klub heti egyszer egy órában tart megbeszélést, még a jövőhéten kezdem. Meglátjuk. De ott legalább tuti betartom majd a dolgokat, mert ugye ha ellenőrzik kéthetente a súlyunkat senki sem akar szégyenkezni:)))) Ez az én műhelytitkom Moncsi.....

Szasztok mindenkinek sok sikert' 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1552
Fórum profilkép
Engel
(Rigoletta részére, #1547)
2016-02-24 21:11

Szia Rita:)

gratulálok az elszántságodhoz és a kitartáshoz. Abban 1ooo százalékig igazad van, hogy minden fejben dől el:)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1553
Fórum profilkép
Rigoletta
2016-02-25 10:28

Nekem ez az első fogyókúrám, hogy nem nézem a kalóriákat. Reggelire fél deci meleg tejben áztatott zabpelyhet eszek. Tízórai attól függ mikor kelek :) Délben rendesen ebédelek, ami tetszik, de mivel sosem tudtam nagy mennyiségeket megenni, így mondhatjuk azt, hogy fél adag ebédet sikerül bepuszilni. Délután egy tejeskávé, munkából indulás előtt ( du. 4-5 óra) egy narancs vagy joghurt. Utána már nem eszek semmit csak iszok. És természetesen figyelek a folyadékbevitelre.  Ez egy kicsit drasztikus, ha összeszámolnám a kalóriát van, hogy nem éri el az 1000-t, de inkább olyan 1000-1200 körül van. Nekem most muszáj az elején keménykedni, mert ha lesz egy kis eredmény akkor könnyebb folytatni. Szerencsére nem vagyok édességfüggő, bár ma anyukám 80. születésnapját ünnepeljük, és biztos eszek az amerikai csoki tortájából :) Miért is ne férne bele?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1554
Fórum profilkép
Rigoletta
(Engel részére, #1552)
2016-02-25 10:29

Köszönöm szépen :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1555
Fórum profilkép
moncsi60
(Engel részére, #1551)
2016-02-25 11:42

Sziasztok egyre karcsubb csajok !!!

Hát szerintem kcalt nézve én eszem a legtőbbet és óriási le a kalappal az aszkéták elött Rita és Krisztina szerintem én anyi táplálékkal it kúsznék másznék ,De amugy böjti időszak van és lehet hogy ez a legjobb időszak az ilyen erős diétákhoz .Smiley

Engel A fogyi klubb helyi szerveződés? Én is kb enyiket eszem mint te kicsit még többet is próbálom itt vezetgetni a táplálkozási naplót és mozogni.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1556
Fórum profilkép
Ancsi7
2016-02-25 12:44

Sziasztok Sorstársak!

Gratulálok a kitartásotokhoz! Így tovább!

Rita! 

Egyetértek veled, sokat kell inni.Ti mennyit isztok? Én kb. 3litert. Isten éltesse Édesanyád és még szép, hogy eszel a tortájából!Egyszer belefér.

Moncsi!

Te úgy érzed többet eszel, de legalább mozogsz, ami szerintem is elengedhetetlen és sikerhez vezet!Smiley

Én tartom az 1000 - 1100 kalóriát és napi min. 20 percet tornázok. Ez nem sok mozgás, de apránként fogom növelni és ha bejön a jó idő futni fogok. Nyaranta szoktam mindig.Hozzá lehet szokni, erőt ad és jó a lelkemnek is.

Ez a 3. napom, örülök,hogy elkezdtem, hetente fogom magam mérni, amit fel is írok magamnak. Majd beszámolok.

Örülök, hogy nem kell egyedül, hanem veletek csinálhatom!

Szép napot! Kitartás!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1558
Fórum profilkép
Altair4
2016-02-26 11:08

Sziasztok! A héten kezdtem a fogyókúrám - két év után újra. Tegnap regisztráltam ide és érdekes volt látni ezt a topicot, hogy valamiért Ti is most kezdtetek bele a diétába épp. :)
Az ok, amiért újra belevágok a kalóriaszámlálós mókába, az az, hogy több mint egy éve boldog párkapcsolatban élek és hát, szerintem nem kell ecsetelnem, hogy ilyenkor az ember mennyire jó érzéssel eszik együtt a párjával, nasiznak a film alatt...hát, ennek meg is lett rajtam az eredménye. :)
A legutóbbi sikeres kúrám eredménye: 81 kg-ról sikerült 55 kg-ra karcsúsítani magam. Sokáig tartottam is és hát persze irtó boldog voltam és kiegyensúlyozott.
Az utóbbi évben viszont felszaladt 10-13 kg, amitől szeretnék újra megszabadulni. S mivel már TUDOM, hogy képes vagyok rá, így nem látszik elérhetetlennek a cél elérése.
Felsorolnék pár dolgot, amit megfigyeltem a kúrám alatt, hátha segíthetek másnak:
- kisebb méretű tányérról eszem
- amit eszem, kalóriában számolom (nem szőrszálhasogató módon, csak úgy nagyjából)
- ebédnél NEM eszem köretet, csak a húsrészt (pl.: a pörköltet magában eszem, semmi tészta vagy krumpli vagy tarhonya, általában frissen vágott zöldséggel vagy savanyúkápival eszem, mert azt imádom)
- ebédnél ha nagyon éhes vagyok, inkább eszem még egy tányér levest a főétel előtt
- mozgást is szoktam művelni, ebben Rubint Réka "20 perc önmagadért" videóját használom (főleg a hasizom- és a csípő-popsi erősítő részeket). Igyekszem mindennap lenyomni azt a bizonyos 20 percet munka után otthon - attól függetlenül, hogy 13 órát dolgozom egy nap.
- mindennap megiszom minimum 2 liter vizet vagy ízesítetlen teát (szerencsémre én eleve úgy szeretem)
- én nem szoktam ilyenkor semmiféle pékárut enni, ami először furcsa, ezért Dexivel vagy Abonettel pótlom, de aztán idővel ez is elmarad, mert nem kívánom (ilyenkor például reggelire a jó kis házi kolbászt is simán bármiféle pékáru nélkül eszem, mert nem is hiányzik hozzá)
- sok gyümölcsöt eszem, főleg ilyenkor télen. Bevágok egy nagy grapefruitot meleg zöldteával, aztán majd' szétpukkadok, úgy televagyok, haha! Nasizni is kis darabokra aprított gyümit majszolok, vagy karikázott kígyóubit.
- volt olyan, hogy ehetnékem támadt - ismerjük ezt az érzést. Nem vagyok éhes, csak úgy megennék valamit. Magam hajlamos vagyok a bűntudatra, ennek elkerülésére ezekben a pillanatokban egyszerűen fogat mosok. Tudom, hogy esetleg hülyén hangzik, de nekem simán elveszi az ehetnék-érzést.
- nem állok a személymérlegre napi szinten. Az első időszakban hetente teszem, majd pedig havonta.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1559
Fórum profilkép
Rigoletta
2016-02-26 12:32

Üdv Mindenkinek!

 

Köszönöm a jókívánságokat, és a hozzászólásaitokat.

 

Tegnap lecsusszant a szelet torta, a végét már alig bírtam megenni :) De a pogácsából már nem ettem, ezért hősnek tekintem magam, mert az a kedvencem.

 

Ma indiait rendeltem, sajt paradicsomos szószban, jó fűszeres, kevés elég belőle.

 

Igen, nálam az ivás a kritikus, mert min. 2 l-t kéne innom, de nagyon nehezen megy. Érdekes, hogy mostanság levesre vágyok, talán zöldségléből le tudok majd nyomni egy nagyobb adagot.

 

Az új kislány beírása nagyon tetszett, és szuperek a trükkjei amit alkalmaz. Köszönjük!

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő