Fórum

Ki akarja a fogyását velem elkezdeni: Támogassuk egymást

Fórum profilkép
Engel
2016-02-13 20:56

Sziasztok' Többször belekezdtem már és végig is csináltam több-kevesebb sikerrel egy-egy fogyókúrát. Az igazság az, hogy az elmúlt években azonban semmit de semmit az ég világon nem tettem azért.hogy a felkúszott kilók inkább lefelé menjenek. Most van itt az ideje, hogy elegem lett ebből és szeretenék társakat találni ehhez a nemes és igazán nem könnyű feladathoz. Együtt talán könnyebb.

Az imént kiszámoltam a kalkulátorral a mai napi étkezéseim összértékét, így szembesültem azzal, hogy csak a mai napon közel 1ooo kalóriával ettem többet, annál mint amennyit lehetne ahhoz, hogy fogyjak is. A normáltól is közel 5oo kcal-al több. Szóval ez így nem jó. Holnaptól elkezdem, akinek van kedve csatlakozzon és támogassuk egymást

Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1825
Fórum profilkép
Beu78
2016-07-14 18:11

Sziasztok!!Èn ismèt elvèreztem....lement 5 kiló....ès hopp már vissza is ugrott...valamit nagyon rosszul csinálok....

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1826
Fórum profilkép
Nati26
2016-07-14 19:12

sokat gondolkoztam már azon, mégis hogyan s miképp találhatnám meg a lelkibékém ésatöbbim.

ha lemondok a kedvenc ételeimről,arról, hogy akkor eszem mikor éhes vagyok, azt amit akarok, addig amíg jól nem lakok, jó érzés az a pár perc míg felveszek egy ruhát és leszelfizem magam. de a napom többi  rész pocsék, hiszen folytonos fegyelmezettség jellemzi mindazt amit teszek. 

ha eszem amit akarok, ha csak akkor mozgok ha jól esik, akkor jól esik az a pár perc finomság, viszont a többi része a napomnak elégedetlenséggel telik.

mi a kiút? 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1827
Fórum profilkép
yoyo
(Nati26 részére, #1826)
2016-07-14 22:04

Az utóbbi napokban én is így vagyok. Mostanában a kelleténél többször jön rám az édesség ehetnék, amit beletudok kalkulálni a napi keretbe úgy, hogy közben a célom felé haladjak. Ilyenkor arra gondolok, hogy ha megeszem, akkor úgyis csak kb. fél óráig fogom jól érezni magam, de utána meg bosszús leszek. Erre gondolva könnyen túl tudok rajta jutni. Ilyenkor inkább eszek mást, így fél óráig kicsit rossz lesz, de aztán jól érezni magam, hogy megint sikerült ellenállni, és egy lépéssel megint közelebb vagyok a célhoz. Szerintem ez az egyetlen kiút, mindig tudatosítani kell, mi a fontosabb hosszabb távon. Meg odafigyelve azért lehet enni néha "ezt-azt". Szerintem kell is, hogy ne legyél feszült. Ha meg már elérted a célod, akkor meg még többször engedheted meg magadnak a lazítást. Persze azért figyelni kell, hogy ne lépjünk át egy határt és akkor nincs gond.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1828
Fórum profilkép
yoyo
(Beu78 részére, #1825)
2016-07-14 22:08

5 kiló nem jön csak úgy vissza. Írd le mit és hogyan csinálsz. Talán csak pár apró változtatás kell, hogy könnyebben menjen.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1829
Fórum profilkép
Beu78
(yoyo részére, #1828)
2016-07-15 06:10

Szia! Sajna nem tudom mi a hiba nem eszem èdessèget.Talán a rendszertelensèg.lehet a gond ès az hogy napi 2-szer eszem...sajna most elèg pörgős időszakom volt, de arra mindíg figyeltem hogy dèlután,este már csak valami könnyűt egyek. De ma ismèt nekiugrok ès akkor is megcsinálom....

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1830
Fórum profilkép
Nati26
(yoyo részére, #1827)
2016-07-15 06:44

Koszonom szepen igazad lehet Smileymeg kell talalni a merteket es az alternativakat... Akkor is ha eppen rossz. Mondhatni a csabulasnak ellentmondani a kúra alatt, ez a dieta diktaturaja, hosszutavon szukseges rossz... Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1831
Fórum profilkép
yoyo
(Beu78 részére, #1829)
2016-07-15 08:31

Igen, a rendszertelenség és a napi kétszeri evés az nem jó. Napi 5-6 kisebb étkezés kell és nagyjából ugyanabban az időben. Persze ez nem mindig megoldható, de azért igyekezni kell. Egy étkezés lehet akár egy alma, joghurt vagy egyéb egyszerű valami is, ha épp nincs nagyon időd enni. Amivel még segítheted a dolgot, ha este már nem eszel szénhidrátot egyáltalán vagy csak nagyon keveset. És persze sok víz meg mozgás.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1832
Fórum profilkép
Beu78
(yoyo részére, #1831)
2016-07-15 12:35

Rajta vagyok!!!! Bár a folyadékra nem is gondoltam!! Köszi!!!!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1833
Fórum profilkép
judo81
2016-07-16 11:15

Szia.Tanácstalan vgyok..150cm 64 kg vagyok főleg a derekamon van néhány kg felesleg..Meguntam változtatni akarik.. Mivel is kezdjem ,talán azzal hogy kevesebbet eszek.. Meg iszom a zöd teát..Elkezdtem egy aerobic edzést, és mellé ugrálóköteletzek..De taácstalan vagyok mikkor csinálja mennyit?Ha tud valaki az jó lenne.. üdv Judo

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1835
Fórum profilkép
raczbeus
2016-07-16 15:08

A napi 5x -i  étkezés  nekem sem megy   sajnos.

A vízivás ok.

Reggel egy tejhabos KV cukor nélkül, de.valami gyümölcs, de csak  néha, ebédre valami könnyű, du.semmi,vacsi könnyű, ez 3 étkezés, ha a tejeskávét is számolom.

Későn fekszem,  és  7 felé tökre éhes vagyok, most 3.napja iszom peak lassú felszívódású fehérjét.

És ma annyira kívánom az édességet,munka után sütök egy kakaóskevertet eritrittel meg kókuszliszttel. Már megőrülök végre valami sütiért.

 

Ma extra kitartást mindenkinek ebben a gáz időben, ilyenkor nagyobb a csábítás,bekuckózni a kanapéra egy jó könnyvvel,finomsággal.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő