Fórum

Ki akarja a fogyását velem elkezdeni: Támogassuk egymást

Fórum profilkép
Engel
2016-02-13 20:56

Sziasztok' Többször belekezdtem már és végig is csináltam több-kevesebb sikerrel egy-egy fogyókúrát. Az igazság az, hogy az elmúlt években azonban semmit de semmit az ég világon nem tettem azért.hogy a felkúszott kilók inkább lefelé menjenek. Most van itt az ideje, hogy elegem lett ebből és szeretenék társakat találni ehhez a nemes és igazán nem könnyű feladathoz. Együtt talán könnyebb.

Az imént kiszámoltam a kalkulátorral a mai napi étkezéseim összértékét, így szembesültem azzal, hogy csak a mai napon közel 1ooo kalóriával ettem többet, annál mint amennyit lehetne ahhoz, hogy fogyjak is. A normáltól is közel 5oo kcal-al több. Szóval ez így nem jó. Holnaptól elkezdem, akinek van kedve csatlakozzon és támogassuk egymást

Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1755
Fórum profilkép
Betulla
(yoyo részére, #1754)
2016-06-04 20:12

Köszönöm a bíztatást,majd figyelek a kalóriákra.A szénhidrát nem hiányzik, nem vagyok éhes,betartom az ötszöri étkezést.Ami a "sportolást" illeti, nem nehéz betartanom, autóm nincsen, ha közlekedem, azt gyalog vagy biciklin teszem.A hasi háj kétszer tűnt el rólam, egyszer egy intenzív több hónapos munkavégzés mellékhatásaként, másodszor pedig egy betegség miatti hirtelen fogyásban. Sajnos, mindig visszajön, mindig több jön vissza, és maradni akar-ez a szervezet vésztartaléka és raktára:-(.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1756
Fórum profilkép
yoyo
(Betulla részére, #1755)
2016-06-04 20:57

Ahogy írtad a mozgás a mindennapjaid része, ami jó és szerencsés. Amikor majd eléred a kívánt alakod (mert elfogod!) már lehet lazítani a gyeplőn, emelheted a kalóriabeviteled is, persze csak a szintentartás mértékéig és akkor többé nem fognak visszajönni a kilók. Nyugodtan ehetsz majd akármit, mert ha tudod, hogy belefér még a napi keretbe úgy sem lesz belőle zsír. Én pont ezért szeretem a kalóriaszámlálást.

 

Amúgy mire eléred az alakod, hozzászoksz majd az új étkezési szokásokhoz, a kisebb menyiségekhez és nem is akarsz majd visszatérni a régiekhez. Nálam is így van. Már el sem tudom képzelni, és nem is bírnák olyanokat és annyit enni mint régen. Szóval ne sürgesd a dolgot. Korábban azért jöttek vissza neked a kilók, mert az étkezésed a régi maradt. Ezt az időd például arra is használd fel, hogy kipróbálsz új egészségesebb ételeket, vagy a régieket kicsit átvariálhatod, hogy jobbak legyenek.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1758
Fórum profilkép
Betulla
(yoyo részére, #1756)
2016-06-08 20:24

Eltelt az első diétázó hét.Máris jobban érzem magam,lement 1 kg és 1 cm a csípőről, amit amúgy is érzek. ha ez így megy a továbbiakban, akkor 2 hónap alatt el lehet tüntetni a 6 kg felesleget (meg persze a többit is szeretném).A hét tanulsága, amit az elején már észrevettem,a zsírok a kritikus részei az étkezésnek. A vajat el kell felejteni, emrt a főzéshez és a salátákra használt olívaolaj, lenolaj, kókuszzsír és a diófélék bőven fedezik a limitet.A szénhidrátokból mindig marad még tartaléklimit a fehérjét sikerült feltornásznom a megfelelő értékre. Vezetem a naplót,bőszen mérek mindent,ami eléggé komikus, mert csak egy vacak falimérlegem (10-dekás skálával és ferdén felszerelve) és egy grammos kicsi levélmérlegem van, ezeket kombinálom .Itt az oldalon nem értek még mindenhez, ma pl. felfedeztem a "csíkos" diagrammot a táplálkozásról és a sportbólSmiley. Ami néha bosszant, hogy be szeretnékm írni valamiből, hogy egy evőkanál, de hiába mentem el a mértékegységet,valahogy ez nálam nem működik.Még van mit felfedeznem és tanulnom,de szórakoztató és tanulságos ez az egész.Éhes nem vagyok,most szerencsére jó időszak van,sok a zöldség, gyümölcs,és remek az idő a szabadidős sportokra a friss levegőn.Hát mára ennyi,köszönöm a támogatást!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1759
Fórum profilkép
yoyo
(Betulla részére, #1758)
2016-06-09 10:17

Remek! Gratula! A vaj valóban sok zsírt tartalmaz (kb. 80 %), de helyette használhatsz light margarint. Én a Delma Light Margarint szoktam használni szendvicsekre. Persze nem vaj, de szendvicsekhez pont jó. Aztán meg ha elérted a célt utána módjával azért ehetsz. De lehet addigra már nem is kívánod majd. Az olívaolaj, lenolaj, diófélék zsírja az egészséges, sőt kell is. Még a fogyást is segítik. A vaj állati zsiradék azt valóban ajánlott kiiktatni/csökkenteni.

 

Nálam mindenhol működik a mértékegység mentés. Nálad hol nem megy?
Ha mondjuk egy új mértékegységet akarsz létrehozni egy kajához, akkor a mértékegységszerkesztőben először keresd ki (pl.: evőkanál), írd be alá a tömegét. Kattints a mellette lévő zöld plusz gombra, ami hozzáadja a mértékegység táblázathoz (itt ha rákattintasz, akkor alapértelmezetté teheted, ha akarod), majd mentés.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1760
Fórum profilkép
Betulla
(yoyo részére, #1759)
2016-06-09 22:57

Köszi a segítséget,így már sikerült a mértékegység mentése. nem csináltam végig a teljes folyamatot.Amint látom, utólag is meg lehet nyitni az elmentett új ételeket és korrigálhatom a mértékegységeket. Hát,a számítógépes tudásomat még lehet csiszolni.

Én egyelőre nem eszek szendvicset,reggelire müzli gyümölccsel,este saláta sok salátalevéllel, uborkával-ez az alap,hozzá paradicsom, paprika,sárgarépa váltakozva,aztán sonka, sajt,tonhalkonzerv vagy tojás. Öntetnek kitaláltam ,hogy 2 kanál zsírmentes túrót kikeverek egy kis savóval + 1 TK lenolaj, zöldfűszerek,egy kis só.Vagy magában eszem meg, vagy eszek hozzá vékony szelet rozskenyeret.Nyáron ez kitűnő vacsora,ha jönnek a hidegebb évszakok, akkor szívesen eszem meleg levest, s aztán talán jöhetnek a szendvicsek is.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1761
Fórum profilkép
Babci68
2016-06-18 23:53

Sziasztok!

 

48 éves leszek. 5 hete volt epeműtétem, az epediétával 115 kg-ról 106 kg-ra fogytam.

Most már kezdhetek átállni a rendes étkezésre. IR és PM alulműködés nehezít. 160g Ch étrenden vagyok. 75-80 kg a célom.

 

Szeretném megosztani veletek a történetem:

 

Van egy 1cm göböm a  pm-en. Ezt 1/2 évente ellenőrzik. Hasi uh-n találtak egy kisebb epekövet, ezt követően amikor mentem a pm uh-ra mindig néztek hasi  uh-t is.

2014. júliusában kezdtem az életmód váltást,amikor kiderült az IR és a pm alulműködés. Az életmódváltásnak része volt a rendszeres mozgás is. Az étrendem tk pékárú-tészta-sütemény, sok zöld, sok 0ch értékű ételek, amik többnyire magas zsírtartalommal rendelkeztek, minden kenyeret vajaztam, margarinoztam, mert 0 a ch-ja és azt lehet.

115kg-ról lementem 96kgra. 2015 tavaszán megállt a fogyás (annak ellenére, hogy állandóan ment a hasam) és éhes voltam állandóan. Az étrenden nem változtattam, csak a mennyiségen. Több tk cucc, még több zöld, mégtöbb 0ch ételek... szépen visszahíztam 115 kg-ra. 2015. tavaszán még 1 kicsi követ mutatott az uh, 2015. decemberben már 2x1,5cm és sok kicsi kövem lett. Kiderült, h a hirtelen étrend váltás túlterhelte az epémet. Ez ritka.

Most már nem ehetek teljeskiőrlésű ételeket, a rostost is mértékkel, hozzáadott zsírt nagyon minimálisra kell szorítanom, cukrot édesítővel helyettesíteni, más főzés technikát alkalmazni.

Most már ezek szerint étkezem és így sikerült a súlyom csökkenteni.

Szóval ... saját bőrömön tapasztalva megtanultam, hogy nem lehet sablont ráhúzni mindenkire, egyénileg kell kitapasztalni, h mi a jó nekünk.

 

Örülök, h rátaláltam erre az oldalra. Remélem a támogatásotokkal és tanácsaitokkal sikerül kitartanom és elérni a célom:) Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1762
Fórum profilkép
yoyo
(Babci68 részére, #1761)
2016-06-19 10:50

Szia! Most már minden rendben lesz. Jó úton és jó helyen vagy. Csak szép lassan! Figyelj a megérzéseidre! A szervezet tudja mi a jó neki. Ahogy Te is említetted, nekem is az a véleményem és a saját tapasztalatom, hogy valóban nincs mindenkire egyformán érvényes és egészséges diéta. Kicsit mindenkinek magára kell szabni az ételeket és a mennyiségeket és nem szabd erőltetni semmit amin érezzük, hogy nem jó. Fokozatosan és mértékkel kell mindent. Mindig az aranyközép út a jó. Nekem is az vált be.

 

Egyébként nálad nem csak a hirtelen étrendváltás, hanem elsősorban a sok zsír tett be. Mert főként az szokta megterhelni az epét. Nyilván kitapasztaltad már mi az a zsír mennyiség, ami nem terhel le, de az állati zsíradékokat tényleg célszerű kerülni még akinek épp nincs semmi baja sem. Tehát vaj kilőve (az 80% állati zsiradék). Helyette próbáld a Light margarint (én a Delma Light-ot szoktam venni). Kevés a zsírtartalma és annak is a jelentős része telítettlen zsírsav, ami hasznos. Persze ez nem vaj, de legalább egészséges.

 

Meglátod eltelik egy kis idő és úgy hozzászoksz az új kajákhoz is, hogy a régieket már nem is fogod kívánni.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1763
Fórum profilkép
hermione
2016-06-19 14:52

Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni. Röviden rólam: 42 éves vagyok, többször próbálkoztam már, általában sikertelenül, vagy csak nagyon kevés sikerrel. Sajnos inzulinos cukorbeteg lévén beleestem abba a hibába többször is, hogy azokat az ételeket részesítettem előnyben, amik kevés ch-t tartalmaznak, de sajnos nem kevés kalóriát. Én is 108kg-ról indultam, jelenleg kalóriaszámlálással sikerült 101,5 kg-ra lemennem. Kb. 1 hete találtam rá erre az oldalra, ami szerintem nagyon nagy segítség. Jó az is, hogy ennyien írtok a tapasztalataitokról, sok tanulság van bennük. Kívánok minden fogyni vágyónak sok sikert, és rengeteg sok akaraterőt!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1764
Fórum profilkép
serike
2016-06-19 15:34

Sziasztok! Szeretnék én is hozzátok csatlakozni! 41 éves vagyok 10kg-tól szeretnék megszabadulni.Töbször belekeszetem diétákba,de sajnos nincs kitartásom :( remélem lesz  húzoero.

Akkor holnaptól :) 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1765
Fórum profilkép
Babci68
(yoyo részére, #1762)
2016-06-19 16:07

Valóban a zsír sem tett jót. 

Azt mondta az orvos, hogy július közepétől elkezdhetek mozogni, augusztustól már teljes intenzitással sportolhatok.

Milyen mozgást csináljak július közepétől? 

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő