Fórum

hasznos könyvek

Fórum profilkép
Joleszemhu
2016-06-06 18:17

Sziasztok!

ti milyen könyveket olvastok a diéta/táplálkozás témában, amik jók is? :)

hihetetlen mennyiségű könyv van, de nagyon kevés a jó..

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2016-06-06 19:31

Szia,

az egyik kedvencem:Lukàcs Liza :az éhes lélek gyogyitàsa

yo yo diéta szindroma ,a szerzö Doreen Virtue

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
Gólyaneni
2016-08-01 17:00

Szia! Pados Gyula könyveit ajánlanám. Több kötete is megjelent már, a teljesség igénye nélkül egypár: "Elhízás- fogyókúra", "Az elhízás kezelése" vagy a "Tudatos fogyás". A szerző orvos, egyetemi docenns, évtizedek tapasztalatával rendelkező táplálkozás tudós. Könyvei közérthetőek, szenzációhajhászástól mentesek.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
atomik
2016-09-03 09:20

Minden az agyban dől el, ezért ajánlom a GABONA AGY című könyvet, Dr David Perlmutter neurológus táplálkozáskutató professzor írásából. 2013 évben adta ki, tehát a legújjabb kutatások alapján íródott. Idézek Szendi Gábor-tól amit írt a könyvről "Ez a könyv tetszik vagy sem-egy újabb repedést ütött a nyugati táplálkozás piramisán." Mindig érdekelt a téma véletlenül jutottam hozzá, mert ajándékba kaptam a lányaimtól az 54. születésnapomra. A könyv teljesen megváltoztatta a gondolkodásomat táplálkozás témában. Újra elkezdtem sportolni. teljesen normális, hogy pár hónap alatt öt kilót fogytam, pocakos emberből izmos fitt testet építek. Így hív a családom a "gyúrós nagypapa" mivel háro unokám van. Remélem példát mutatok nekik!

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő

hasznos könyvek

hasznos könyvek Fórum téma: hasznos könyvek

hasznos könyvek Fontos, hogy a rost csak megfelelő folyadékbevitel esetén tudja kifejteni hatását, így ez is indokolja, hogy igyekezzen betartani a napi minimum 2 liter folyadékbevitelt. Ha sportol és ráadásul még fogyókúrázik is mellette, akkor különösen fontos a megfelelő vitamin és ásványianyag utánpótlás, amit legkönnyebben valamilyen multivitamin készítménnyel tud megtenni. Azért is érdemes multivitamin készítményt szednie, mert bizonyos vitaminokat és ásványianyagokat, csak nagyon nehezen tud étkezéssel biztosítani megfelelő mennyiségben és minőségben úgy, hogy közben a fogyókúra sikerességét ne hátráltassa. Fontos, hogy a vitaminkészítmények nem mentesítik a gyümölcsök és zöldségek rendszeres fogyasztása alól, hisz a vitaminkészítmények csak a helyes étrendel együtt nyújtanak teljes, a szervezet számára minden vitamin és ásványianyag tekintetében megfelelő ellátottságot. Számtalan diétás módszer létezik, de igen kevés közölük az, ami valóban működik és még egészséges is.