Fórum

Kérés, bővítés

Fórum profilkép
bleedingsky
2016-08-28 15:33

Sziasztok!

 

Lehetne egy olyan kérésem, hogy a kalóriatáblázatoknál bekerüljenek a rostok is +1 oszlopba?

Jó lenne aszerint is rendezni, pl. a zöldség és gyümölcs táblázatokat.

 

Köszönöm!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2725
Fórum profilkép
lackotuende
2019-05-21 21:41

Segitenétek ??

 

Beállítottam hogy fogyni szeretnék és ezt dobta ki a táblázat

A követendő napi kalória és tápanyaglimited az alábbiak:

  • Energia: 1907 kcal
  • Fehérje: 71 gramm
  • Zsír: 63 gramm
  • Szénhidrát: 262 gramm

 

De mindenhol azt olvasom hogy 1200 kcal, és max  160 gr Szénhidrát a követendő.

 

Akkor most mi van, vagy hogy is van??

Vagy én csináltam valamit rosszúl??

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2726
Fórum profilkép
yoyo
(lackotuende részére, #2725)
2019-05-22 13:09

Szia!

 

A kalória a fogyáshoz sokmindentől függ. Például egy nagyobb termetű férfi építőmunkás, mondjuk egy kőműves, aki egész nap kemény fizikai munkát végez és eléget mondjuk napi 3500 kcal-t vagy még többet, az lehet még 3000 kcal-al is fogyni fog. De aki ülőmunkát végez az meg elhízik ennyitől. Minden a kalóriaszükségleten múlik,ami egyén függő.

 

Az 1200 kcal nők esetén az ajánlott minimum, ami alá már semmi képpen nem ajánlatos menni. A te esetedben is az 1907 kcal reális lehet fogyáshoz, a paramétereidtől függően, amiket beállítottál, és amiket nem ismerek, így nem tudom megmondani. Ha fizikai munkát végzel és azt állítottad be, akkor a kalóriaszükségleted is magasabb az átlagosnál, azért ilyen magas érték jött ki.

 

Mindig érdemes nagyobb értékkel kezdeni és ha nem indul be a fogyás vagy lassúnak ítéled, akkor fokozatosan csökkenteni lehet. Ehetsz ennél kevesebbet is, a lényeg, hogy ezt ne lépd túl! A kalóriára meg a szénhidrátra figyelj elsősorban, azok a legfontosabbak fogyásnál. Azokat ne lépd túl! A fehérje minél több annál jobb, a zsír meg nem számít.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2748
Fórum profilkép
fjell
2019-06-26 16:56

Sziasztok!

Hol, hogyan tudom az aktuális súlyomat feljegyezni? 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2749
Fórum profilkép
admin
(fjell részére, #2748)
2019-06-26 17:54

Szia! A táplálkozási napló "Egészség" lapján. Ott több mindent is megadhatsz, de nem kötelező.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2750
Fórum profilkép
fjell
(admin részére, #2749)
2019-06-26 20:42

Köszönöm, szuper!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2854
Fórum profilkép
lacierika
2019-12-27 08:51

Sajnos nem tudom, hogy a saját receptjeimet hová írhatnám. Lehet, hogy elkerülte a figyelmem. Ezzel kapcsolatban kérdezem, hogy a párolt vegyes zöldségek kalóriáját hogyan számolhatnám ki? Minden beletett zöldséget külön-külön mérjek le? Et elég macerás lenne. Vagy az elkészült étel mennyiségét adjam meg?

Köszönöm a választ.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2855
Fórum profilkép
admin
(lacierika részére, #2854)
2019-12-27 12:49

Szia! A napló receptszerkesztő lapján tudsz recepteket összeállítani. Kiválogatod az összetevőket a listából vagy a keresőt használva, majd utána beállítod az alatta lévő táblázatban, hogy melyik hozzávalóból mennyit tartalmaz a recept. Ehhez egy egyszerű digitális mérleget használj.

 

Nem olyan macerás, mert csak egyszer kell lemérned az összetevőket, utána elmented és legközelebb már felhasználhatod a receptet az étkezési naplóban (ha vezeted) vagy akár egy másik recept összeállításához is. Vagy azt is teheted, hogy egy már megosztott hasonló receptet megnyitsz szerkesztésre és azt módosítod az igényeidnek megfelelően.

 

Egy étel kalória, fehérje, zsír és szénhidrát tartalmát máshogy nem lehet meghatározni, csak, ha ismerjük, hogy miből mennyit tartalmaz, így azt muszáj legalább egyszer beállítani.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2861
Fórum profilkép
dinnyextra
2020-01-05 12:53

Sziasztok!

 

Glikémiás Terhelés számítását fel lehetne venni a funkciók közé?

Az lenne a legjobb ha beírom, hogy adott étkezésen belül miből mennyi ettem és a Glikémiás indexekből és az elfogyasztott szénhidrátokból kiszámolná az adott étkezés glikémiás terhelését.

 

Az meg aztán plusz varázslatos lenne, ha még Glikémiás Terhelés limitet is be lehetne állítani 1-1 étkezéshez, vagy a napi fogyasztáshoz. :)

 

Szép napot!

Edina

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2862
Fórum profilkép
lacierika
(admin részére, #2855)
2020-01-06 09:26

Szia! Ezzel az a baj, hogy mindíg más és más zöldségeket rakok össze, mindegyik kis mennyiség és sokféle. Így lesz megfelelő az a mennyiség, amit megeszek. Mindíg nagyon finom és nagyon hamar kész lesz. Egy-egy maréknyi zöldséget nem tudok mérni, mert addigra este lesz. Köszönöm a választ, majd valahogy megsaccolom és megoldom.

Erika

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2863
Fórum profilkép
admin
(dinnyextra részére, #2861)
2020-01-06 11:22

Köszi a javaslatot átgondoljuk!

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő