Fórum

Kérés, bővítés

Fórum profilkép
bleedingsky
2016-08-28 15:33

Sziasztok!

 

Lehetne egy olyan kérésem, hogy a kalóriatáblázatoknál bekerüljenek a rostok is +1 oszlopba?

Jó lenne aszerint is rendezni, pl. a zöldség és gyümölcs táblázatokat.

 

Köszönöm!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2434
Fórum profilkép
admin
(Surabaya részére, #2433)
2018-07-24 21:52

Szia!

 

A napló "Új élelmiszerek" lapján te is tudod bővíteni a személyes adatbázist bármikor, ami gyorsabb. Az élelmiszer csomagolásán lévő 100 grammra vonatkozó tápérték adatokat kell megadni.

 

Üdv,

 

Admin

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2542
Fórum profilkép
Gólyaneni
2018-11-28 13:14

Sziasztok!

Már elmúlt két éve, hogy regisztráltam az oldalra. Sokat segített a táplálkozási napló a sikeres fogyókúrám kivitelezésében. Most a férjem is csatlakozott az életmódváltáshoz, de sajnálattal tapasztalom, hogy nem tudom az ő naplójában használni az általam bevítt recepteket. Rengeteg receptet felvittem, de nem azért, hogy megosszam őket, hanem azért, hogy kiszámolhassam például egy gombaleves kalóriatartalmát. Szerintem telhesen felesleges, hogy tizszer fent legyen például a gombaleves receptje, úgyis csak az azt elkészítő fogja naplójába használni. Rengeteg idő mire mindent beírogatok, nem szeretném két oldalon is megtenni, viszont a rendszer csak abban az esetben engedi megosztani -így az ismerősök által is használhatóvá tenni a saját receptet, ha ott receptleírás is szerepel. Az megint csak nem megoldás, ha élelmiszerként viszem be, hiszen egy-egy saját magunk által elkészített étel nem ebbe a kategóriába sorolandó.

Remélem sikerült érthetően megfogalmazni a problémát és tudtok segíteni!

Köszönettel: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2543
Fórum profilkép
admin
(Gólyaneni részére, #2542)
2018-11-28 16:54

Köszönjük az észrevételeit, majd végzünk pár fejlesztést, ezzekel kapcsolatosan is. De nem kell a férjéhez is beirogatni külön-külön az élelmiszereket, recepteket és nem is kell őket nyilvánosan megosztania, ha nem akarja. Csak külön a férjével is meg tudja őket osztani. Ehhez a napló "Ismerősök" lapján egyszerűen vegye fel a kapcsolatot a férjével és adjanak egymásnak hozzáférést az adatbázisukhoz. Az Ismerősök lapon le vannak írva ehhez az instrukciók, de ha kell segítség jelezze.

 

Ha ezt megtették, akkor az éllemiszer kereső jobb oldalán lévő gombra kattintva betölthetik egymás éllemiszer és receptadatbázisát. Így nem kell bármit újra beírni, de amelyiket tételt akarják a szokásos módon át is másolhatják egymsától.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2544
Fórum profilkép
telstar
(admin részére, #2543)
2018-11-28 20:29

Igen, ez pontosan így igaz! De...

 

Sajnos ezeken a megosztott recepteken és élelmiszereken NEM LÁTSZIK, hogy melyik a recept és melyik nem az (azaz élelmiszer) és ez egyfelelől megtévesztő (mert ha nincs recept jelzés, akkor az automatikusan élelmiszert jelent), másfelől nehezíti a keresett megtalálását. Azt gondolom, ez hiba, mem így lett ez tervezve.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2545
Fórum profilkép
admin
(telstar részére, #2544)
2018-11-28 21:01

Valóban. Köszönjük, hogy felhívta a figyelmet rá. Elvileg ott is kellene mutatnia. Ezt pár napon belül módisítjuk.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2546
Fórum profilkép
Gólyaneni
(admin részére, #2543)
2018-11-29 08:11

Köszönöm a gyors választ! Sajnos a probléma, amiről írtam most is fent áll. A férjem és én ismerősök vagyunk, a beállítások értelmében hozzáférünk egymás adatbázisához, de a gyakorlatban nem. Például nov. 27- én felvittem egy joghurtus gombalevest, saját oldalamon rögzítettem, de ha rálépek a férjem táplálkozási naplójára a kereső nem adja be. Valamit rosszul csinálok? Most is csak azok a receptjeim jelennek meg a férjemnél, amikhez receptleírást is mellékeltem.  

Üdvözlettel: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2547
Fórum profilkép
admin
(Gólyaneni részére, #2546)
2018-11-29 19:01

Most már tiszta a probléma. Utánanézünk ennek is. Jelzem, ha megcsináltuk.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2548
Fórum profilkép
admin
(Gólyaneni részére, #2546)
2018-11-29 19:21

Utánanéztünk. Jelenleg a kereső az Ismerősök élelmiszerei és receptjeiek között nem keres, de hamarosan módosítjuk azt is. Addig is a korábban javasolt lehetőséget ajánlom:

 

Az élelmiszer kereső jobb oldalán lévő gombra kattintva betölthetik egymás összes éllemiszerét és receptjét.


Pár nap, max jövő hét folyamán megcsináljuk a modosításokat. Jelzem itt a fórumon ha kész.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2551
Fórum profilkép
telstar
(admin részére, #2545)
2018-12-04 20:59

Kedves admin!

 

Látom, hogy teljesítettétek a kérésemet.

 

Köszönet érte!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2552
Fórum profilkép
admin
2018-12-04 23:23

Kész vannak a kért módosítások és most már az ismerősök adatbázisában is működik a keresés (ha van hozzáférés). Valamint lett egy új beállítási lehetőség a Beállítások lap, Egyéb beállíások részénél, utolsó pont:

 

"Keresés más felhasználók nyilvánosan megosztott receptjeiben is"


Ezt igény szerint ki lehet kapcsolni, és akkor a keresés csak a kalóriaGuru, a saját és az ismerősök adatbázisában történik.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő