Fórum

Fogyás anyatejes baba mellett

Fórum profilkép
Hucus
2016-11-07 16:47

Sziasztok!

 

Úgy döntöttem ismét nekiugrok az életmódváltásnak. A terhességemet kb. 15 kg plusszal kezdtem és alatta felszedtem még 10-et.

 

A kórházban azt a tanácsot kaptam a csecsemős nővérektől és a kórházi védőnőtől egymástól függetlenül, hogy ha megvan a napi kb. 3-4 liter folyadékbevitel, akkor nagyjából zavartalanul lesz tejtermelés. Ezen felbuzdulva el merem kezdeni a diétámat hogy a régi-régi alakomat legalább megközelíthessem.Smiley

 

Ha valaki szintén az anyatejes babája mellett szeretne fogyni, vagy van már tapasztalata ezzel kapcsolatban, szívesen várom a hozzászólásaikat.

 

Támogassuk egymást, ebben az érzelmi hullámvasútban, amit egy pici érkezése okoz, minden segítség számít, hogy kitartsunk!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1970
Fórum profilkép
Bertimama
2016-11-23 09:40

Szia! Kifejezett fogyókúra sem a terhesség, sem a szoptatás alatt nem javasolt. A rendszeres szoptatás napi plusz 500-800  kalóriaégetéssel jár. Természetesen nem kell hizni, de az amúgyis igénybevett szervetedet ne terheld diétával. Nehéz a szoptatás alatt összeállítani az étrendet, hisz számos étek tiltólistás. Ha ehhez még a fogyókúra miatt bejönnek újabbak, előbb utóbb hiánybetegséged kesz. Persze a döntés a Tiéd, de én a kúra megkezdésével megvárnám a szoptatás befejezését. 

Üdv:Bertimama

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1991
Fórum profilkép
Dark
2016-12-15 16:10

Gratulálok az elhatározásodhoz, az első lépést már megtetted! Nem tilos szoptatás alatt mozogni, odafigyelni a táplálkozásra, fogyni (sokan, többek között én is, 20 kilót adtam le szoptatás alatt az elsővel...)

A kutatásokon (és nem szokásokon, szóbeszéden) alapuló ajánlások szerint NINCS tiltott ételféleség szoptatás alatt, sem a rettegett K-betűsök, sem más! Ami emberi fogyasztásra alkalmas, az ilyenkor is ehető. Nyilván a drog, alkohol, gyógyszer nem tartozik bele ebbe a körbe. Vannak babák, akik egy-egy összetevőre érzékenyek vagy akár allergiásak is lehetnek, azokat az ételféleségeket egy időre jobb elkerülni. De ez a FELTÉTELEZÉS nem ok arra, hogy az anyákat eltiltsuk a legtöbb vitamin- és ásványianyag-forrástól akár évekre és kenyéren és vizen (meg esetleg főtt rizsen) tartsuk, amíg szoptat. Ez egy rettenetesen KÁROS és alaptalan szokás!
Figyelmedbe ajánlanám W. Ungváry Renáta könyveit, ő IBCLC (=laktációs szaktanácsadó) és a szoptatás alatti sportolás az egyik szakterülete. Ha Facebook-on fent vagy, megtalálhatod a Szoptatási tanácsadás - Kérdezz, felelek csoportban pl. (biológus, 2x anya)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2034
Fórum profilkép
kanna41
2017-01-19 14:02

Én a hozzataplalas bevezetese utan joval kezdtem el csokkenteni a bevitt kaloriat, hogy ne hizzak meg tovabb. Tobb korulottem levo anyuka inspiralt erre. Egy honap utan mindketten jol vagyunk. Kisfiam no mint a gomba, 10 honapos most, egyre tobb gyumit, kiflit stb. eszik. Rengeteg zoldseget eszunk, o is en is. Semmit nem vonok meg magamtol, csokit sem, csak a kaloriat csokkentettem ugy, hogy heti fel vagy max 1kg legyen a fogyas. Olvadnak a kilok!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2043
Fórum profilkép
Hokuszpok
2017-01-26 23:14

Sziasztok!

Én a terhesség alatt ,,csak" 8kg-t híztam, viszont eleve rengeteg többlettel indultam neki. 165 cm magas vagyok, 86 kg-val kezdtem a terhességet. Azóta a szoptatás alatt még 2 kg feljött, szóval lassan, de biztosan üldözöm a mázsás határt...

A lányom most töltötte az 1 évet, nagyon cicis, hiába eszik szinte már mindent (és rengeteget :-) ).

Úgy döntöttem itt a vége a duci időszaknak, ha törik ha szakad, de valahogyan fogynom kell. Sokat. Nagyon sokat. Mivel a tabletták nem az én világom, szoptatás miatt egyébként sem lehet, így maradt a mozgás, ami baba mellett egyenlőre kimerül az itthoni ugra-bugrálásban, felülésben és pár  guggolásban. A fő vonal az étrend váltás lesz, jelenleg mindent eszem amit nem kéne diéta alatt  és azt is gusztustalan mennyiségben. Kenyér, csoki, tészta és társaik. Nagyon remélem, hogy tényleges és jelentős fogyást sikerül elérnem, holnaptól indul a buli és a nyarat tűztem ki célul. Bocsi a hosszúra sikerült hangvételért, de remélem ez is ad nekem egy kis löketet, hogy ezt bizony csinálni kell és hátha másokat is ösztönöz. 

Sok sikert kívánok mindenkinek!

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő