Fórum

Eltérő adatok értelmezése

Fórum profilkép
Meanna
2017-01-02 16:44

Sziasztok!

Most regisztráltam mert nagyon megörültem az oldalnak :)

Amit viszont nem értek -és ebben kérnék kis segítséget-hogy amikor egy kiválasztott terméknél megvan a "receptek" között hogy miből hány gramm van egy adagban, de ha berakom az étkezéshez ott már nem azok a mennyiségek látszódnak. Nem tudom, hogy érthetően írtam-e le, de pl a tejeskávémra (3dl tej, nescafé, és pici cukor) azt írja hogy 17,1gramm szénhidrát, de ha beteszem reggelihez akkor 31,1 gramm lesz belőle...miért? Számol ott még valamit hogy duplán jön ki? Előre is köszönöm a segítséget!

Anna

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2011
Fórum profilkép
admin
2017-01-02 20:47

Szia!

 

A megjelenő élelmiszer listában az élelmiszerek/receptek tápérték adatai az összehasonlíthatóság miatt egységesen 100 grammra vonatkoznak. Ha kiválasztasz egy ételt, akkor viszont a beállított alapértelmezett mértékegységnek megfelelő adatok jelennek meg például: 1 adag, 1 evőknál, 1 darab, 100 gramm stb.

 

Amikor összeállítasz egy receptet és elmented, akkor az alapértelmezet mértékegység receptek esetében az "1 adag" lesz, amihez az értékeket a program a beállított adagszám alapján határozza meg. Így, ha az étkezésnél kiválasztod a receptet, akkor az egy adagra számított értékek jelennek meg automatikusan.

 

Miután kiválasztottad az adott receptet, a táblázatban módosíthatod a mértékegységet például grammra, így olyan tömeget állíthatsz be, amit szeretnél, vagy amennyit épp fogyasztottál.

 

Ha például azt szeretnéd, hogy a recept kiválasztásakor egyből a gramm legyen az alapértelmezett mértékegység, akkor a recept mentése előtt módosítsd, hogy az legyen az alapértelmezett.

 

Ehhez a recept összeállításakor, vagy akár utólag a szerkesztésekor, kattints az "Adagok száma" mező melletti második gombra. A felugró ablakban a "Beállított egységek" táblázatban válaszd ki a "gramm" mértékegységet, majd mentsd a változtatásokat.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2012
Fórum profilkép
Meanna
2017-01-03 12:04

Szia!

 

Sikerült, nagyon köszi a segítséget SmileySmiley

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő