Fórum

Ketogén diéta

Fórum profilkép
Ili
2017-01-04 15:18

Sziasztok

Gondoltam nyitok egy témát a ketogénnek :-)

december 29-én kezdtem el, és le fogom írni a tapasztalataimat. Talán segít ez másoknak.

Túl vagyok már a 2000-ik fogyókúrán, gondolom mint sokan itt. Ugyanígy túl vagyok már dietetikus tanácsadáson és táplálkozás beállításos tanácsadáson és mindent betartva, mondhatom majdnem tökéletes vérképpel 93 kiló lettem az én normál 63 kg helyett. Tehát szép kerek szám ez a 30.

Ezt célóztam most meg!

Többet nem hallgatok senkire, mert abban hiszek, hogy mindenki magának kell kialakítsa a saját étkezését, figyelve a testét és a lelkét.

Ja, és a sok fogyókúra megtanított arra, hogy nem a kal-tól hízunk vagy fogyunk. Tudnék mesélni a saját történetembő: szigorú diéta 700-900 kcal és egy fél év alatt lement vagy kb 5-6 kg.

Most sokat tanulmányoztam a ketogén témát, régen már csináltam, csak nem szakszerűen. Most utánaolvastam, tanulmányoztam minden magyar oldalt /pro és kontrát/ és rengeteg külföldi oldalt is, ahol azért nagyobb az irodalma.

A következőt csinálom:

Az itt kiszámított kalórikalkulátorból kinézem a fogyáshoz ajánlottat és azt a következő felosztásban eszem:

20% fehérje

75% zsír

5% fehérje

Amit szedek: omega3, C vit, D vit, szelén

fél órát naponta lépcsőzőgép

Hat nap alatt 3,9 kg ment le. Tudom, a CH tartja vissza a vizet, tehát a víz ürült/ azért nem árt ha kiürül az a víz ami a szövetek között van és csak felfújt/, mégis jó így első hétre :-)

Ha van valaki aki ezt a fogyókúrát csinálja, örülnék ha megosztaná a tapasztalatait.

Ellendrukkerek nem kellenek!- A bíztatás jöhet :-)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
yoyo
2017-01-05 10:26

Jól látod! Mindenkinek egyedi a szervezete és meg kell találni a neki megfelelő diétát, ételeket és mennyiségeket. Azt csináld ami jó neked, hallgass a tested jelzéseire és ne erőltess semmit, ami nem jó neked. Lehet neked a ketogén fog beválni.

Egyébként valószínűleg azért nem fogytál, amikor 700-900 kcal-t ettél, mert az túl kevés. Az már koplalás. Persze több más oka is lehet, mert a fogyás összetett dolog. De azért úgy is fogytál havi átlagban 1 kilót, szóval nem volt sikertelen!

Én kalóriaszámolással napi 1500-1700 kcal bevitellel + heti 4 edzéssel 27 kilót fogytam, havi átlagban 2 kilót. Nekem ez vált be.

Az én legjobb tanácsom és tapasztalatom, hogy ne siettesd a dolgot és élvezettel csináld életmódváltásként és akkor biztos a siker!

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő

Ketogén diéta

Ketogén diéta Fórum téma: Ketogén diéta

Ketogén diéta A mérlegre maximum csak egyszer álljon rá egy héten, és ha a mérleg épp nem mutat változást esetleg egy egész kicsit többet mutat nem kell aggódnia, mert a testtömege ingadozhat a szervezete vízvisszatartásától és egyebktől függően. Olykor teljesen leállhat egy időre a fogyás (akár 1-2 hétre is), ami teljesen természetes, így ha ilyen eset állna elő nem kell bosszankodnia, folytassa tovább kitartóan a fogyókúrát. Keressen elő egy régebbi fotót magáról, amin még elvárásainak megfelelően néz ki. Ezt a régebbi fotót tegye egy olyan helyre (Pl.: hűtő), ahol minden nap látja és ösztönzi Önt. Ha épp arra készül, hogy engedjen a kísértésnek vegye kezébe ezt a képet és álljon a tükör elé, majd gondolja át, hogy valóban megéri-e elfogyasztani azt a néhány tiltott falatot.