Fórum

Ketogén diéta

Fórum profilkép
Ili
2017-01-04 15:18

Sziasztok

 

Gondoltam nyitok egy témát a ketogénnek :-)

december 29-én kezdtem el, és le fogom írni a tapasztalataimat. Talán segít ez másoknak.

Túl vagyok már a 2000-ik fogyókúrán, gondolom mint sokan itt. Ugyanígy túl vagyok már dietetikus tanácsadáson és táplálkozás beállításos tanácsadáson és mindent betartva, mondhatom majdnem tökéletes vérképpel 93 kiló lettem az én normál 63 kg helyett. Tehát szép kerek szám ez a 30.

Ezt célóztam most meg!

Többet nem hallgatok senkire, mert abban hiszek, hogy mindenki magának kell kialakítsa a saját étkezését, figyelve a testét és a lelkét.

Ja, és a sok fogyókúra megtanított arra, hogy nem a kal-tól hízunk vagy fogyunk. Tudnék mesélni a saját történetembő: szigorú diéta 700-900 kcal és egy fél év alatt lement vagy kb 5-6 kg.

 

Most sokat tanulmányoztam a ketogén témát, régen már csináltam, csak nem szakszerűen. Most utánaolvastam, tanulmányoztam minden magyar oldalt /pro és kontrát/ és rengeteg külföldi oldalt is, ahol azért nagyobb az irodalma.

 

A következőt csinálom:

Az itt kiszámított kalórikalkulátorból kinézem a fogyáshoz ajánlottat és azt a következő felosztásban eszem:

20% fehérje

75% zsír

5% fehérje

Amit szedek: omega3, C vit, D vit, szelén

fél órát naponta lépcsőzőgép

 

Hat nap alatt 3,9 kg ment le. Tudom, a CH tartja vissza a vizet, tehát a víz ürült/ azért nem árt ha kiürül az a víz ami a szövetek között van és csak felfújt/, mégis jó így első hétre :-)

 

 

Ha van valaki aki ezt a fogyókúrát csinálja, örülnék ha megosztaná a tapasztalatait.

Ellendrukkerek nem kellenek!- A bíztatás jöhet :-)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2371
Fórum profilkép
mjenoe
2018-04-23 11:34

Látom itt hosszabb ideig nem történt semmi, gondoltam megtöröm a hallgatást. Nos én most állok neki ismét a ketogén diétának. Az előző alkalom az épp 10 évvel ezelőtt volt , amikor sikeresen leadtam közel 4 hónap alaptt 27 kg-ot. Nagyon sok kedvező élettani változást észleltem magamon ( nagyobb távolságok megtétele, teherbirás, fáradékonyság, vércukorszint stb stb. ) sajnos azonban egy radikális változás miatt nem tudtam tovább foyltatni a jól begyakorolt ritmust.  Ennek a lényege az volt hogy ki kellett alakitani egy bizonyos ritmust amivel a szervezet védelmi ( raktározó ) mechanizmusait nem aktiváljuk a diéta révén.  Ez abban állt hogy 3 napig 50g -os szigoru CH megvonás történt, majd ezt követte egy nap pihenő 200-250g-mal. majd visszavettünk belőle 120-150g-ra és ez megy öt napig. közben folyamatosan teszteljük a ketonszintet a reggeli vizeletben. (Nem szabad engedni hogy tul magas legyen!) Ezután megint egy pihenőnap s ujra vissza a CH szinttel. Ezzel azt hiszem elég szépen tudtam leadni. Most veszek egy pontos mérleget és kezdem ujra az egészet. Drukkoljatok.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2383
Fórum profilkép
Vizslaboxer
(mjenoe részére, #2371)
2018-05-05 20:10

Ezt a módszert lehet cukorbetegnek is alkalmazni?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2384
Fórum profilkép
mjenoe
(Vizslaboxer részére, #2383)
2018-05-06 10:13

Igen, mindenképp. csak cukorbetegnél vissza kell fogni a zsirbevitelt, a szénhidrát megvonás nagyon hatásos. jómagam is ebbe a körbe tartozom egyébként

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2385
Fórum profilkép
Kalanta
2018-05-06 10:35

Sziasztok!  

Látom a kérdésekre nincs válasz.

Sajnálom.

Pedig nekem is van kérdésem. Pl.: a tejtermékekről, lehet, vagy nem lehet fogyasztani? Sok oldalt elolvastam, magyart is,külföldit is. Van amelyik azt írja lehet, jó zsírosat, más oldal kifejezetten tiltja.

Az elfogyasztott kalóriákkal szintén ez a helyzet. Ha van ketozis nem kell számolni,csak enni a zsírt zsírral és alacsony Ch-ju zöldségekkel, más oldal pedig az ca. 1300kal-ra teszi az esküt.

Szeretnék tisztán látni a fenti témákban!

Igen, a sportot mindenki javasolja,ebben legalább egységesek. De , hogy milyet,melyiket,mennyit no,ebben eltérnek a vélemények. Vannak korlátok amikkel számolni kell! Súlyfelesleg,életkor stb. 

Ha van valakinek ismerete megbízható oldalról, szívesen venném ha megosztaná, a tapasztalatokat szintén!

A feltett kérdésre, hogy diabetesben lehet e ketozni, az én véleményem szerint, konzultálj a diabetológussal, mert ugye nem mindegy, hogy inzulinos vagy e, vagy csak diéta és gyógyszeres.

Ajánlom mindenkinek A gabonaagy című könyvet (Dr.Dávid Perlmutter) rávilágit sok tényre. Ő a tejterméket nem zárja ki, csak legyen zsíros. Vaj, tejszín,sajt. 

Ennyi jutott eszembe most.

Várom a tapasztalatokat, üdv mindenkinek!

Le a kilókkal, hajrá egészség!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2389
Fórum profilkép
Icusss
2018-05-24 10:33

Sziasztok! :)

 

Most szeretném elkezdeni a ketogén diétát és érdekelne,hogy esetleg valami érdemleges mintaétrendet tudna e valaki ajánlani?

Így  elsőre a sok olvasgatás után olyan nehézkesnek tünik összerakni mit ehetek és mennyit..

Nagyon köszönöm előre a tanácsokat,segítséget. :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2390
Fórum profilkép
mjenoe
2018-05-24 12:30

Azt hiszem a tejjel az a baj, hogy szinte teljes értékű , tehát kb egyenlő arányban van benne mind a három tápanyag tipus.  A sajtok kivételek, a mozzarella pl nulla szénhidrátos. Jómagam mindig affelől közelitettem meg a kérdést, hogy ha valamit amit szeretnék enni, hogy változatosabb legyen az étrend, nos ha ennek a megvonása egyfajta áldozat-attitüdöt generálna , akkor inkább kis mennyiségben fogyasztom. A szervezetünk minden ilyen megvonásból eredő támadást azzal honorál hogy beáll védekezni. A keton tesztcsik elkezd kivilágosodni és ujra elkezd a szervezet raktározni. Na ezt szeretném elkerülni.
A diabetessel kapcsolatban nyilván szükséges az orvosi ellenőrzés, egyébként általában ajánlott a ketogén diétához ha időnként van orvosi feügyelete az egész folyamatnak.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2399
Fórum profilkép
addy
2018-06-15 22:08

Én ma végeztem az Expressz Diéta Program -mal. Ebben húsz zacskó por volt, könnyen elkészíthető csak vízzel kellett keverni. Nos fogyni nem fogytam, pedig 850kcal volt egy napi adag, viszont elértem, hogy nem kívánom az édességet. Szóval szerintem ez a ketogén diéta legalább egészségesebbé tett, energikussá, jobb a közérzetem stb. Most kicsit tanácstalan lettem mivel folytassam, mert a csomag elég drága, de munkába is könnyen szállítható volt és nincs ötletem helyette.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2400
Fórum profilkép
yoyo
(addy részére, #2399)
2018-06-16 15:28

Ezek a diétás programok, ahol valami port is venni kell mellé, csak a pézt viszik. Erre vannak kitalálva, hogy valakik megszedjék magukat. Ha fogysz is, az nem a portól van, amit veszel, hanem attól a diétától max, amit mellé leírnak, hogy tartsd be. Az ilyen diétás porok tényleg max arra jók, hogy kiválts velük egy étkezést, vagy nasi helyett. De akkor inkább nézz körül bármelyik testépítő szaküzletben vagy weboldalon és inkább a testépítő porokat vedd meg. Akciók mindig vannak, akkor érdemes venni. Azok sokkal minőségibbek és lehet őket nagy 4-5 kilós vödrös kiszerelésben venni, így akár több havi adagot is megvehetsz egyszerre. Én Scitec Nutrition termékeket javaslom, azok elég jó minőségűek, nem a legdrágábbak, és az ízük, oldódásuk abszolút jó. Sport mellé mindenképp, de ha csak nasi helyett, akarod, akkor akár egy olcsóbb márka is megteszi.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2401
Fórum profilkép
Redpoo
2018-06-17 17:49

Fél éve csinálom a ketogén "diétát", bár inkább étrendváltásnak  nevezném. Eddig is vega voltam, de az nem óv meg a felesleges kilóktól.:) Ülő munkát végzek napi x órát ülök a gép előtt, utána semmi kedvem még sportolni, vessen meg aki akar:)
Véletlen találtam rá a youtube-on néhány videóra, ami felkeltettem az érdeklődésem, nekem valónak tűnt, de nem számítottam semmi extrára. Több centit mentem le, több mint 10 kilót, jobban érzem magam, úgy mint előtte még nem.  Eleinte sok méricskélés volt, meg számolgatás, de mostanra kb. tudom mit ehetek és mit nem és persze mennyit. Nem mondom, hogy néha nem hiányzik pl a tészta, kenyér, de túl lehet rajta lépni.:) Aki belekezd, annak kitartást!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2402
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(Redpoo részére, #2401)
2018-06-17 19:00

szia Redpoo,

 

két kérdésem lenne

neked sikerült összeboronálni a vegán táplálkozást a ketogén diétával?

mennyi szénhidrátot eszel az étrendváltás következtében?

 

én vegetárius táplálkozást folytatok és igyekszem 100/120 között tartani a CH-t..elég nehéz mutatvány(nekem)

köszönöm

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő