Fórum

Felvitt elfogyasztott ételek súlya.

Fórum profilkép
Seres Lajosné
2017-01-05 19:46

Sziasztok.

 

A kérdésem az: felviszem az ételt amit elfogyasztottam, szuper, ki is írja, hogy az adott étel mennyi kalóriát, stb....tartalmaz. 

Viszont az elfogyasztott étel mennyiségét nem tudom beállítani. 

Pl. 5 dkg. csirkemellet fogyasztottam, vagy pl. 20. dkg-ot. 

Van lehetőség a valóban elfogyasztott mennyiséget felvinni, vagy számolnom kell? 

 

Előre is köszönöm a válaszokat. 

 

UI: Új vagyok itt.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2020
Fórum profilkép
yoyo
2017-01-05 20:27

Kiválasztod a listában miket ettél és mikor. Kicsit lejjebb az étrend táblázatban megjelennek, ahol beállíthatod a mennyiségeket és a métékegységeket is. Csak rákattintasz a mennyiség mezőre és átírod, majd mented. Kész! Akár a sorrendet is változtathatod. Megfogod egérrel és áthúzod máshova.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2021
Fórum profilkép
Seres Lajosné
2017-01-05 21:34

Kedves yoyo.  

 

Köszönöm válaszodat. 

Próbálkozom így. 

Köszi a segítségedet.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2035
Fórum profilkép
mari mandl
2017-01-20 12:11

Sziasztok,

 

új élelmiszerben szeretném felvinni, adagként,  és nem 100 g-ra vonatkoztatva az adatokat.  hogyan tudom így felvinni?  a gép kéri a 100 g-os egyeztetést és nem menti el amit felvittem.  felvittem gyümölcsöt, de a kategóriát nem engedte a gép, hogy bevigyem  kedvencek - gyümölcsök közé. (Nem működik a kategórizálás)

 

előre is köszönöm a választ.

 

üdvözlettel

 

Mandl Mari

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2039
Fórum profilkép
admin
(mari mandl részére, #2035)
2017-01-20 18:14

Szia! A termékek csomagolásán általában mindig 100 grammra szokták az értékeket feltüntetni és itt is 100 grammra kell megadni, mert ez egy szükséges referenciaérték a számításokhoz. De felvitelkor vagy akár utólag is a mértékegységek gombra kattintva megadhatsz egyéb mértékegységeket is például az adagot. Válaszd az új mértékegység megadásakor a listából az "Adag - (egyéni beállítás)" egységet, add meg, hogy mennyi egy adag tömege az esetedben és, hogy mennyi legyen az alapértelmezett adagszám a kiválasztáskor (célszerű 1-et beállítani, de ahogy tetszik), majd mentsd. 

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő