Fórum

Felvitt elfogyasztott ételek súlya.

Fórum profilkép
Seres Lajosné
2017-01-05 19:46

Sziasztok.

A kérdésem az: felviszem az ételt amit elfogyasztottam, szuper, ki is írja, hogy az adott étel mennyi kalóriát, stb....tartalmaz. 

Viszont az elfogyasztott étel mennyiségét nem tudom beállítani. 

Pl. 5 dkg. csirkemellet fogyasztottam, vagy pl. 20. dkg-ot. 

Van lehetőség a valóban elfogyasztott mennyiséget felvinni, vagy számolnom kell? 

Előre is köszönöm a válaszokat. 

UI: Új vagyok itt.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
yoyo
2017-01-05 20:27

Kiválasztod a listában miket ettél és mikor. Kicsit lejjebb az étrend táblázatban megjelennek, ahol beállíthatod a mennyiségeket és a métékegységeket is. Csak rákattintasz a mennyiség mezőre és átírod, majd mented. Kész! Akár a sorrendet is változtathatod. Megfogod egérrel és áthúzod máshova.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
Seres Lajosné
2017-01-05 21:34

Kedves yoyo.  

Köszönöm válaszodat. 

Próbálkozom így. 

Köszi a segítségedet.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
mari mandl
2017-01-20 12:11

Sziasztok,

új élelmiszerben szeretném felvinni, adagként,  és nem 100 g-ra vonatkoztatva az adatokat.  hogyan tudom így felvinni?  a gép kéri a 100 g-os egyeztetést és nem menti el amit felvittem.  felvittem gyümölcsöt, de a kategóriát nem engedte a gép, hogy bevigyem  kedvencek - gyümölcsök közé. (Nem működik a kategórizálás)

előre is köszönöm a választ.

üdvözlettel

Mandl Mari

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
admin
(mari mandl részére, #2035)
2017-01-20 18:14

Szia! A termékek csomagolásán általában mindig 100 grammra szokták az értékeket feltüntetni és itt is 100 grammra kell megadni, mert ez egy szükséges referenciaérték a számításokhoz. De felvitelkor vagy akár utólag is a mértékegységek gombra kattintva megadhatsz egyéb mértékegységeket is például az adagot. Válaszd az új mértékegység megadásakor a listából az "Adag - (egyéni beállítás)" egységet, add meg, hogy mennyi egy adag tömege az esetedben és, hogy mennyi legyen az alapértelmezett adagszám a kiválasztáskor (célszerű 1-et beállítani, de ahogy tetszik), majd mentsd. 

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő

Felvitt elfogyasztott ételek súlya.

Felvitt elfogyasztott ételek súlya. Fórum téma: Felvitt elfogyasztott ételek súlya.

Felvitt elfogyasztott ételek súlya. A legfontosabb dolog, amit ez egészséges és sikeres fogyókúra kapcsán meg kell jegyeznie, hogy sose kezdjen olyan fogyókúrás módszerbe, amely egyoldalú és bizonyos tápanyagokat teljesen kizár az étrendből. Az egyoldalú és bizonyos tápanyagokat teljesen kizáró vagy koplalós fogyókúrás módszerek már rövidtávon is rendkívül károsak lehetnek az egészségére. Azonkívül, hogy ezek a modszerek károsak lehetnek az egészségre, még nehezen is tarthatóak be, de ha már próbált ilyen módszert, akkor nagyon jól tudja. A másik hátrányuk ezeknek a módszereknek, hogy még siker esetén is csak átmeneti eredményeket lehet velük elérni, mivel ha valaki a táplálkozási szokásait és életmódját nem változtatja meg, akkor hamarosan újra megfog hízni és általában jóval több kilót szed magára, mint amennyit leadott. Koplalással nem lehet lefogyni, mert a szervezet néhány nap után "takaréklángra" kapcsol, hogy ellensúlyozza a tápanyag hiányt, így nincs semmi értelme és ne is tegye.