Fórum

Fehérje-Kalória hogy is van ez :

Fórum profilkép
kpt
2017-02-14 19:37

Barátom diétázik valami szuper nemtom mi, 50.000 Ft ért vettek ezt-azt. Ahogy elnéztem a csomagok tartalmát gyakorlatilag magas fehérje, kevés zsír és nulla szénhidrát. Viszont a zacsik tartalma valami 430 kcal amiből napi 5-öt kellett innia, sok vízzel. Egy hét alatt nulla mozgással 6 kilót fogyott.
Kalóriában bő 2000 felett vitt be, és mégis... 

Aztán megnézegettem étrendkiegészítők, fehérje, protein porok összetételét, gyakorlatilag ugyanaz. 
Miért indul valaki fogyásnak egy hét alatt habár legalább annyi kalóriát visz be mint előtte ? Rossz a kalória számláló ?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2080
Fórum profilkép
yoyo
2017-02-15 02:49

A drasztikus étrenddváltás miatt a 6 kilóból kapásból legalább 2-3 kiló a kiürült víz és emésztőrendszer miatt van. A nulla szénhidrát bevitel miatt a szénhidrátok is kiürülnek a szervezetből, ami még egy kis ráadás. Ez nem fog sokáig tartani, amint újra enni kezd rövid időn belül visszajön az összes, vagy még több.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2081
Fórum profilkép
kpt
2017-02-15 07:26

Elfeljtettem mondani hogy napi 5 liter vizet itattak meg vele...

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2082
Fórum profilkép
yoyo
(kpt részére, #2081)
2017-02-15 08:26

Attól még a szervezete leadja a fölös vizet. Általábna minden drasztikusabb fogyókúránál az első 2-3 kiló csak víz meg a kiürülés.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2090
Fórum profilkép
MESEK
2017-02-18 12:43

Talan ez arrol a teoriarol szol hogy nem egyformak a kaloriak, valamint hogy a szenhidrat hianya beinditja a "ketozist" vagyis a zsirlebontast

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2091
Fórum profilkép
yoyo
2017-02-18 14:29

Hát igen általában a szénhidrát a nagy mumus. De azért kell az is. A testnek szüksége van egy minimumra. A drasztikus fogyás sosem vezet jóra. És általában rövid ideig marad meg az eredmény, mert a fogyás meg volt, de a megtartáshoz az új étkezési szokások is kellenek. No meg főként akarat erő.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő