Fórum

SEGÍTSÉG!Elfogyott az erőm! :(

Fórum profilkép
ancsuka0501
2017-02-18 17:25

Sziasztok Drága sorstársak!!

 

2015októberében indultam 76kg-ról egy este bekattantam és kitartottam!! Sokat néztem a kaloriaguru fórumot, és erőt kaptam....decemberre 63kg voltam!!! Smiley

Aztán még karira is Norbi beigli meg tök ügyi voltam...aztán tavasszal leállás:(

Elhagyott az erőm a szuper kitartásom!! :(

De miért???

Nem tűnik vészesnek a dolog mert most65kg vagyok (160cm) ez még oké de tudom így indul aztán vissza kúszok szép lassan 70re....Neeeeee!!!

Egy 4és egy 2éves gyerkőcöm van akik amikor az isteni friss kenyérrel, mézes kenyeret kérnek...

Január óta csak jojózok elkezdem, egy hét... újra kezdem, két hét!! Aztán falás!!

Katasztrófa!!!

Szerintetek hová lett az erőm a kitartásom???

60kg lenne az álomsúlyom, de ha ötössel kezdődne maga volna a menyország!!

Dec vége óta heti 3x járok úszni (2000m) Ez inkább hobbi, tartásjavítás, és nem mellesleg nyáron szeretném átúszni a Balatont!! Régi álmom!

Kérlek segítsetek!! Egy pár jó tanács, bíztatás olyan jól esne!!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2093
Fórum profilkép
yoyo
2017-02-18 18:32

Csak semmi pánik! De jó hogy észbe kaptál. 65 kg semmi. Az csak 2 kiló plusz, aminek egy része kis víz is lehet stb. Figyelj, ha most úőgy érzed nincs erőd, magánéleti gondok stb. Ne erőltesd a fogyást, csak arra figyelj, hogy szintentarts. Aztán 1-2 hét múlva, ha rendben vagy, felfrissültél folytasd.

 

A lényeg, hogy ne este egyél kenyeret meg ilyesmit, mert az biztos zsír lesz. Napközben amikor amúgy is sok fizikai aktivitásoid lenne, akkorra időzitsd az ilyeneket, így ledolgozod és nem vagy veszélyben. Elensúlyozhatsz mozgással, vagy egy másik étkezésen, ha épp egy kicsit többet ettél. Megtartani nem nehéz csak figyelj oda. Én is estem már bele hogy elszaladt a ló és visszahíztam egy csomót. Utána bántam rendesen.

 

Szóval kitartás. Lazíts egy kicsit, de figyelj a mértékre, az ellensúlyozsra, hogy ne este egyél meg ilyesmi. Ha mézes kenyeret akarsz akkor inkább reggel, mert az délutánra lemegy. De ha este eszed, már egy része oda fog menni ahova nem akarod. Ez adjon erőt. Szóval. Hajrá!!! 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2095
Fórum profilkép
ancsuka0501
2017-02-19 20:45

Köszönöm szépen yoyo!

Látom Te mindig olyan jókat írsz!

Akkor lehet egyenlőre csak szinten próbálok tartani! Rendeltem update menüt, elég gáz lenne, ha utána nasiznék!! Ezt próbálom szem előtt tartani, meg ahoz elég drága!

Meg az is baj, hogy ha elkezdem, (amúgy ezt a gli-kémiás diéta jött be) hajlamos vagyok át esni a koplalásba, ami azért sem jó, mert jártam úgy hogy le mentem úszni és alig bírtam evickélni!! Hát pesze miből is merítene erőt a testem ha keveset eszem...elméletben megvan!!!

Egy szó, mint száz gyűjtöm az erőt!! Smiley

Te/Ti melyiket csináljátok?? Van kész tervetek, hogy pl holnap mikor mit esztek?? Nekem sztem ez is baj h nincs!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2097
Fórum profilkép
yoyo
2017-02-20 12:53

Én kalóriaszámlálok, de már csak szintentartok. A legfontosabb a kalória, meg a szénhidrát betartása. Ha nem léped át a napi kalóriakeretet esélyed sincs elhízni. Napi 4-5-ször eszek keveset. Az esti szénhidrát hanyagolása a legfontosabb. Egyébként nekem jól bevált módszerem, ha nassolni akarok, akkor napközben lehetőleg valamilyen fizikai aktivitás elött (takarítás, sport, bevásárlás). Egyből elégeted és nincs gond.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2103
Fórum profilkép
molnarviki23
2017-02-22 16:06

Szerintem az úszás mozgásnak szuper,csak extra éhes tőle az ember....legalábbis én !

Esetleg próbálj ki más mozgást is,egy kis erősítés az egyik gyerek segítségével.Jó keresztedzés az úszás mellé.

Ha egy ideig tartod a súlyod az tényleg nagyon jó ötlet,csináld a szintentartást,az önbizalmat ad.

 

Szeretettel: Viki

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2271
Fórum profilkép
Ranna
(yoyo részére, #2093)
2017-10-16 20:53

Sziasztok!Smiley

 

Tetszik az a mód ahogyan Yoyo fogy, én picit szigorúbbnak képzelem a plusz kilok leadását, nekem az életmódváltás lászik nyerőnek, nagyon nehéz- át kell programoznod teljesen az étkezésedet, illetve a gondolataidat az étkezés körül. Különben könnyen ott leszel megint, hogy éhes vagy-eszel-hízol. És könnyen beleeshetsz megint a csapdába, hogy hízol-lefogyod-visszahízod-lefogyod, vagyis a jojo effektusba. 

Ha nem éhes az ember egész nap, könnyebben megy a kevesebb kalória értékű ételek fogyasztása. Ezért jó a GI szerinti étkezés, mert ha felmegy a vércukorszint éhesebb vagy reggel, és az étkezést követően is. Én inkább mozgok keveset de mindig, mint nagyon megerőltetni magam, mert ha nehezemre esik, a gyaloglást akkor is lehet csinálni.

További sikeres fogyást kívánok!

Ranna

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2272
Fórum profilkép
yoyo
(Ranna részére, #2271)
2017-10-16 21:31

Ahogy mondod! A séta mindig ott van. Én ahova csak lehet gyalog megyek. Sokan lebecsülik, pedig teljesen mindegy, hogy egy adott távot lefut az ember, vagy legyalogol. A megtett táv a lényeg. A gyaloglás csak több idő, de energia szükségletben körülbelül ugyanaz. Ha nem tud valaki kocogni, sérülés vagy bármi egyéb miatt ott a séta/gyors séta! Az is megteszi a hatását.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő