Fórum

Limit

Fórum profilkép
zsoda
2017-03-17 22:49

Nem értek valamit.

Ha a napi limit pl. 1875 kcal és beírok 100 perc röplabdát (443 kcal) akkor a napi limitem nem 1875+443 = 2318 -ra kellene változzon? Csak azért, mert nekem 2187-et ír ki.

Valaki tudna segíteni?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2209
Fórum profilkép
Gálné
2017-07-05 13:55

Én azt nem értem, ha a tevékenységet beírom, a limit a kcal, fehérje, zsír esetében emelkedik, de a szénhidrát csökken. Ez azt jelenti, ha tornázolk pédául, vagy bármilyen fizikai tevékenységet végzek kevesebb szénhidrátot ehetek?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2210
Fórum profilkép
admin
(Gálné részére, #2209)
2017-07-05 20:32

Szia!

 

Köszi az észrevételt! Normál esetben a fehérje, zsír és szénhidrát egyértelműen meghatározza az energiát. A limitbeállításnál van is rá lehetőség, hogy ha üresen hagyjuk az energia mezőt a program automatikusan kiszámolja hozzá. Eredetileg nem is lehetett megadni külön, éppen ezért. Ha a programra bízzuk az energia meghatározását a megfelelő módon tudnak változni. De sokan kérték, hogy lehessen az energiát függetlenül is módosítani, ami viszont körültekintést igényel. Ha a fehérje, zsír és szénhidráttól függetlenűl egyedi energiát állítunk be, ami nincs összhangban velük a limit növekedésekor a programnak valahogyan korrigálnia kell ezt, és mivel a legtöbb embernél a túlzott szénhidrátbevitel okozza a fő problémát, így a program azon korrigál. Már egy ideje mi is szeretnénk ezen változtatni, így hamarosan (1-2 hét) módosítunk a limit beállításon, hogy a jövőben az eltéréseket ne engedje, mert így sokaknak ez a jelenség valóban zavaró lehet.

 

Ha újra beállítod a limiteket a programra bízva az energia meghatározását, nem lesz ilyen. Ha kisebb energiát szeretnél megadni, azt inkább kisebb fehérje, zsír, vagy szénhidrát megadásával érd el.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2369
Fórum profilkép
sasa1100
2018-04-23 06:09

Nem tudok 1 dolgot beálitani. Kérnék segitséget. Tegnapi súlyt rögzítem X összeggel a mait Y összeggel. Hol jelenik ez meg? a statisztikát hogy tudom vele figyelni?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2370
Fórum profilkép
admin
(sasa1100 részére, #2369)
2018-04-23 10:34

Szia! A napló tetején a Statisztika fülre kattintva tekintheted meg. Táblázatos és diagram formában is mutatja. Ha mobilon nézed az oldalt, akkor a napló tetején a három vízszintes vonallal jelzett részre kattintva jön elő a menü.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2373
Fórum profilkép
Tercsi29
2018-04-24 16:39

Miért változott meg a napi limitem?Volt egy meghatározott cél és megduplázta azt,köze lehet az aktivitásnak hozzá?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2374
Fórum profilkép
admin
(Tercsi29 részére, #2373)
2018-04-24 17:46

Szia! Igen. Ha be van kapcsolva a limitek automatikus változttaása, akkor az aktivitással nőni fog a limit is. Hiszen, ha többet mozogsz, akkor többet is ehetsz. Ha szeretnéd, hogy a limitek fixek legyenek, akkor a Beállítások lap "Limit beállítások" részben tudod kikapcsolni. A "Limitek automatikus változtatása az aktivitásnak megfelelően" opció ne legyen bejelölve.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2375
Fórum profilkép
Tercsi29
2018-04-24 19:19

Uh köszönöm a gyors választ de teszteltem is közben egy 10 perces kardióval ami ismét megnövelte a limitet.Szerintem ez is egy pozitiv visszajelzésnek minősül :) igy legalább tudom hogy dolgozik a testem!!!!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2461
Fórum profilkép
bubu46
2018-08-30 12:13

Csökkenteni akartam a napi limitet és azt hittem, hogy ez automatikusan javasolni fog ennek megfelelő fehérje, szénhidrát, zsír mennyiséget . Emlékeim szerint amikor elkezdtem használni a rendszert - jó pár hónapja - csak a kalória limitet állítottam. Rosszul emlékszem vagy  nem jól használom a rendszert ? Hatalmas segítség ez a rendszer, köszönet érte !

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2462
Fórum profilkép
admin
(bubu46 részére, #2461)
2018-08-30 16:17

Többféle lehetőség is van. A legegyszerűbb, ha a Beállítások lapon a "Cél beállítása" részben beállítja a paramétereit és azok alapján számolja ki a rendszer az ajánlott limiteket, ami a "Limit beállításokba" is beíródik majd. Természetesen utána módosíthatja az értékeket, ha akarja. Ezt a "Limit beállítások" részben teheti meg és tetszés szerint bármit be lehet állítani.

 

Itt vagy megadja grammban a fehérje, zsír és szénhidrát értékeket és az üresen hagyott kalóriát mentéskor automatikusan kiszámolja a program, vagy ha a kalóriát is megadta, akkor pedig a megadott fehérje, zsír vagy szénhidrát értékek valamelyikét (általában a szénhidrátot) fogja a program korrigálni, hogy a megadott kalória érték kijöjjön.

 

Azt is lehet csinálni, hogy megadja a kalóriát és a fehérje, zsír és szénhidrátot százalékban állítja be. Pl: 15% fehérje, 30% zsír és 55% szénhidrát. A lényeg, hogy az összegük 100% legyen. A százalékok az alábbiak szoktak lenni:

 

  • Fehérje: 10-30%
  • Zsír: 20-35%
  • Szénhidrát: 45-65%

 

Ha esetleg további segítségre lenne szüksége jelezze.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2463
Fórum profilkép
bubu46
2018-08-31 05:53

Köszönöm a gyors választ. Én balga módon azt kerestem, hogy a megadott kalória-értékhez a rendszer felajánl/javasol fehérje-zsír-széhidrát arányokat.De beállítottam és ha kell, menet közben módosítani fogom. Köszönöm 

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő