Fórum

Szénhidrát csökkentés

Fórum profilkép
Trudi71
2017-08-12 15:41

Sziasztok! Másfél hete "fogyózom"

Tulajdonképoen a kenyér és zsemle helyett eszem puffasztott rizst.

Továbbá kerülöm a tésztát is.107kg voltam,ami ugyan a 175cm-es magasságomhoz képest nem is tűnik soknak,viszont a 40kg feleslegből 25 tuti,hogy a pocakomon rakódott le. :D

20.-én megmértem magamat és 103kg lettem!! SIKER!!(Y)

DRUKKOLJATOK!!

KÖSZI! 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2218
Fórum profilkép
yoyo
2017-08-12 17:39

Csak így tovább! Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2219
Fórum profilkép
Trudi71
2017-08-13 06:17

Köszönöm szépen! Van!! :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2221
Fórum profilkép
bocsizsolt
2017-08-15 10:49

Szia Trudi!

 

Először is gratulálok a fogyáshoz és sok kitartást kívánok mellé.

 

Szeretném elmondani a tapasztalataimat. 10 éve szedek már gyógyszereket a 2-es típusú cukorbetegségemre, de én is csak most határoztam el, hogy komolyabban fogyni fogok hisz emiatt az elhízás miatt van minden ... 

 

A puffasztott rizsek, kenyerek többsége erős vércukorszint emelkedést produkál, ami több inzulin termelését teszi szükségessé, így hamar éhes lesz tőlük az ember. A tapasztalatom az, hogy egyenletesen bevéve és az étkezésekre (napi 5x étkezés) elosztva a napi szénhidrát mennyiséget nem lép fel éhezés.

 

Kerülendő: finomított szénhidrátok (cukor, méz), a tej, joghurt, kefír (ezek 3x szorzóval bírnak az inzulin válaszreakcióra), fehér kenyerek, tészták, rizs (fehér), burgonya, hal és a marhahús is, ugyanis hiába nem tartalmaz a hal és marhahús szénhidrátot, mégis nagyon meghajtja a hasnyálmirigy béta sejtjeit, ami a plusz inzulin termelés miatt megint csak étvágyat gerjeszt.

 

Ajánlom, hogy süss otthon saját kenyeret teljes kiőrlésű zabból, csak 28-30g szénhidrátot tartalmaz 100g-onként és az is lassan oldódó. Nagyon egészséges és pláne ha egy kis chia magot és lenmaglisztet is adsz hozzá. Nem nehéz kb. 15 perc alatt összegyúrható és 45 perc alatt készre süthető.

 

Fogyni a legjobban a barna rizzsel, lencsével, vöröslencsével, csicseriborsóval, gerslivel bulgurral, stb. lehet, mert ezek képesek a száraz súlyúknak megfelelő víz háromszorosát felszívni. A lényeg minden ételnél, hogy minél nagyobb legyen a víztartalma, mert azzal tudod csökkenteni a kalóriákat, szénhidrátot is. A szárazon megfőzött cuccot ízesítve érdemes botmixerrel összeturmixolni, hogy ne kelljen valamilyen sűrítőanyagot használni ami plusz kalória. Fehérjeforrásként a tojást és a sovány baromfi húsokat ajánlanám. A csicseriborsóból készíthető "humusz"-t használhatod kenyérre kenve vaj, margarin helyett például, nagyon finom.

 

Drukkolok neked!!! 

 

Én is erőteljesen diétázom és amit fentebb írtam annak komoly eredményei vannak.

 

Üdv, Bocsi Zsolt

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2225
Fórum profilkép
Trudi71
2017-08-19 18:19

Köszönöm a bátorítást és a tanácsokat is! :)

Mivel hála istennek a cukrommal nincsen baj így nem szükséges odafigyelnem rá.

Mostmár csak 100kg vagyok vagy még kevesebb mert ezt az eredményt kedden mértem. Augusztus 15.-én. De már az arcomon is látszik. ;)

Nekem ez a kenyér,tészta zsíros ételek mellőzése bevállt és ezt fogom tenni továbbra is. Mivel a pocakom is kisebb lett (a nadrágjaim kitágultak :D ) így a cêlom: 80kg.

Remélem tavaszig leadom. Eddig jó volt,most sem sürgős ;)

Talán minnél lasabb annál jobb. Hisz reményeim szerint nem fog lógni a bőröm...

Majd kiderül!!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2228
Fórum profilkép
Kispiturka
2017-08-22 13:18

szia! csak igy tovább, ügyes vagy:) én  a második terhességem alatt felszedett kilóktól akartam megszabadulni, 85 kgmal kezdtem a terhessséget, a 6 hetes kontrollon 94 kg voltam, most 80 kg vagyok. Kisfiam 9 hónapos. Most az első terhességem előtti súlyom (68kg) a cél. Tapasztalataim szerint az első pár kg nagyon könnyen lemegy, utána jön a stagnálás, nálam ezen a holtponton a rendszeres edzés segitett átjutni, heti 5 alkalommal edzek, kardio+súlyzó, igy talán a bőröm sem lesz csúnya. Drukkolok neked is, kitartással el fogjuk érni a kivánt testsúlyt.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2264
Fórum profilkép
Ágica59
2017-10-03 12:58

Sziasztok! Lassan egy hónapja hogy a gyógyszerem felemelte a doki. 500mg Merkformin XR.t 2x1000mg-ra. 120-140CH-t javasolt.  HÁÁÁÁÁT? Azt hittem belehalok. Ez így nem volt tartható akármennyire is szerettem volna. Most mindent írok  és egy kicsivel több CH-t viszek be ettől. Remélem sikerül majd. Szép napot mindenkinek. Sziasztok

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2265
Fórum profilkép
bocsizsolt
(Ágica59 részére, #2264)
2017-10-04 06:39

Szia Ágica59!

 

Ahogy előtte írtam én 11 éve vagyok IR-es. Ne gondold azt, hogy nem tartható a 120-150g CH.

 

Először is kell egy konyhai mérleg, azon kell mindent kimérni, mielőtt elfogyasztanád.

 

Aztán ezt érdemes még, ha van lehetőséged felvinni itt az oldalon, hogy lásd mi fér bele a napi étrendbe. Tervezd meg előre a másnapi étrendet az oldal segítségével!

 

Kizárólag lassú felszívódású szénhidrátokat fogyassz! (semmilyen finomított szénhidrát nem jöhet szóba, se cukor, se méz, stb., ezek helyett édesítőszerek, de a legjobb at ERITRIT)

 

Napi 5-6 étkezés, aminél 20-25g lehet a szénhidrát étkezésenként!

 

Simán tarható a bevitt tápanyagok egyensúlya, főleg ennek a weboldalnak a segítségével. Persze ehhez teljes étrend váltásra van szükség.

 

Amit érdemes nagyon kerülni, kenyér, tésztafélék, rizs, burgonya, tej, tejtemékek.

 

Kenyérből érdemes nekiállni a saját sütésű kenyereknek, egy jól beállított kenyér recept mindössze 10-12g szénhidrátot tartalmaz 100g-ban.

 

Amennyiben gondolod szívesen megosztom veled a tapasztalataimat.

 

A napi étkezésembe belefér a nasi is bőven (persze diétás keksz, zabszelet, süti teljes kiőrlésű lisztből, stb.)

 

Nekem most már tökéletes a vércukrom, sőt úgy nézem, hogy februárra el is hagyhatom újra a gyógyszereket, ugyanis a Merckformin rettenetesen terheli a vesét.

 

Üdv, Bocsi Zsolt

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2266
Fórum profilkép
Aaci
2017-10-04 14:19

Nem tartható??? Én ketogén diétán vagyok napi 20-40 g szénhidráttal, minden nap sportolok és energikusabbnak érzem magamat, mint valaha! :) nem egészen 2 hónap -10,5 kiló.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2275
Fórum profilkép
Ranna
(Trudi71 részére, #2219)
2017-10-22 22:04

Hajrá!

 

Csak így tovább! Smiley

Csináld azt a diétát, amit bírsz, és jó neked!

Drukkolok!

 

Üdv: Ranna

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2391
Fórum profilkép
Fevaeva
2018-05-25 09:06

Hajráááá!!!!!!!!! Smiley

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő