Kalóriatáblázat - Zöldségek és hüvelyesek

ZÖLDSÉGEK ÉS HÜVELYESEK(Adatok 100 grammra)EnergiakcalFehérjegrammZsírgrammSzénhidrátgrammGI
Adzuki bab (főtt)1287.50.117.535
Adzuki bab (száraz)32919.90.550.235
Articsóka473.30.25.10-55
Bab (főtt)1188.30.414.00-55
Bab (konzerv)1147.40.416.129
Bab (száraz)33921.91.142.229
Bambuszrügy272.60.33.00-55
Bambuszrügy (konzerv)191.70.41.90-55
Borsmustár (Arugula)252.50.62.0
Brokkoli342.80.44.015
Brokkoli (fagyasztott)262.80.31.815
Burgonya772.10.115.4
Burgonya (főtt)861.70.118.258
Burgonya (olajban sült)1722.75.226.175
Burgonya (sütőben sült)932.00.120.160
Cékla431.60.26.864
Cékla (savanyúság)650.80.115.564
Cukkini171.20.32.50-55
Csemegeuborka110.30.21.10-55
Csicseriborsó (főtt)1648.92.619.828
Csicseriborsó (konzerv)1397.12.816.128
Csicseriborsó (száraz)37820.56.050.828
Csicsóka732.00.015.8
Csili paprika (piros)401.90.47.30-55
Csili paprika (zöld)402.00.28.00-55
Csillagtök181.20.22.60-55
Disznóbab (főtt)1107.60.414.30-55
Disznóbab (konzerv)715.40.28.70-55
Disznóbab (száraz)34126.11.533.30-55
Édes hagyma320.80.06.610
Édesburgonya861.50.017.1
Édesburgonya (főtt)761.40.115.261
Édeskömény gumó311.20.44.20-55
Endívia saláta171.30.20.30-55
Étkezési paprika271.00.25.40-55
Farkasbab (főtt)11915.52.99.90-55
Farkasbab (száraz)37136.19.740.30-55
Favabab (főtt)1107.60.414.30-55
Favabab (konzerv)715.50.28.70-55
Favabab (száraz)34126.11.533.30-55
Fehérbab (főtt)1399.70.418.831
Fehérbab (konzerv)1147.30.316.431
Fehérbab (száraz)33323.40.945.131
Fehérrépa363.00.83.062
Fejes káposzta251.30.13.310
Fejes saláta151.40.21.610
Fekete bab (főtt)1328.90.515.020
Fekete bab (konzerv)916.00.39.720
Fekete bab (száraz)34121.61.446.920
Fodros kel422.80.66.6
Fokhagyma1496.40.531.00-55
Főzőtök310.60.65.40-55
Galambborsó (főtt)1216.80.416.622
Galambborsó (száraz)34321.71.547.822
Gyömbérgyökér801.80.815.80-55
Gyöngyhagyma722.50.113.610
Halloween tök261.00.16.00-55
Hínár260.50.06.30-55
Jácintbab (főtt)1178.10.620.70-55
Jácintbab (száraz)34423.91.735.10-55
Jalapeno paprika290.90.44.10-55
Jégcsapretek141.10.11.20-55
Jégsaláta140.90.12.00-55
Kapor433.51.14.90-55
Karalábé271.70.12.60-55
Kárdi170.70.12.50-55
Karfiol251.90.33.015
Kelbimbó433.40.35.20-55
Kelbimbó (fagyasztott)413.80.44.10-55
Kelkáposzta272.00.13.010
Kerekrépa (tarlórépa)280.90.14.60-55
Kígyóuborka150.70.13.10-55
Kimcshi151.10.51.0
Kínai hosszú bab (főtt)1188.30.517.30-55
Kínai hosszú bab (friss)472.80.48.30-55
Kínai hosszú bab (száraz)34724.31.350.90-55
Kínai kel (pak-choi)131.50.21.210
Kínai kel (pe-tsai)161.20.22.010
Krumpli772.10.115.4
Krumpli (főtt)861.70.118.258
Krumpli (olajban sült)1722.75.226.175
Krumpli (sütőben sült)932.00.120.160
Kukorica (fagyasztott)802.80.417.254
Kukorica (főtt)973.31.419.0
Kukorica (konzerv)792.40.517.454
Kukorica (nyers)863.21.216.354
Kukorica (száraz)3659.44.774.2
Lencse (főtt)1169.00.412.226
Lencse (száraz)35224.61.152.726
Leveles kel422.80.66.610
Lilahagyma420.90.110.110
Lilakáposzta311.40.25.310
Limabab (főtt)1157.80.413.932
Limabab (konzerv)794.90.210.132
Limabab (száraz)33821.50.744.432
Lóbab887.90.710.10-55
Makktök400.80.18.90-55
Malabár spenótlevél191.80.33.4
Mangold191.80.22.10-55
Manióka1601.30.236.2
Medvehagyma190.90.32.910
Metélőhagyma303.30.71.910
Mungóbab (főtt)1057.00.411.631
Mungóbab (száraz)34723.91.246.331
Okra331.90.24.30-55
Olívabogyó (konzerv)1150.810.73.10-55
Padlizsán251.00.23.50-55
Pálmaszív1152.70.224.1
Pálmaszív (konzerv)282.50.62.20-55
Paprika271.00.25.40-55
Paradicsom161.20.22.30-55
Paradicsomlé170.90.33.10-55
Paradicsompüré381.70.27.10-55
Pasilla paprika (szárított)34512.315.824.3
Paszternák751.20.313.197
Patiszon181.20.22.60-55
Petrezselyem zöldje321.50.37.10-55
Pézsmatök451.00.19.70-55
Pintó bab (főtt)1439.00.717.239
Pintó bab (konzerv)1177.01.015.345
Pintó bab (száraz)34721.41.247.139
Piros fejes saláta161.30.21.310
Poblano paprika (szárított)28111.88.229.8
Póréhagyma611.50.312.410
Rebarbara210.90.22.70-55
Retek160.70.11.90-55
Római bab (főtt)1369.30.515.946
Római bab (konzerv)835.50.38.846
Római bab (száraz)33523.01.235.446
Római saláta171.20.31.110
Rózsaszín bab (főtt)1499.10.522.60-55
Rózsaszín bab (száraz)34321.01.151.50-55
Rukkola252.60.72.132
Sárgabab (fagyasztott)281.40.13.40-55
Sárgabab (főtt)351.90.34.60-55
Sárgabab (konzerv)201.10.13.20-55
Sárgabab (száraz)311.80.13.70-55
Sárgaborsó (főtt)1188.30.412.832
Sárgaborsó (száraz)35223.81.238.232
Sárgarépa410.90.26.847
Sárgarépa (főtt)370.50.64.447
Sárgarépalé401.00.28.543
Savanyú káposzta190.90.14.210
Savanyú uborka110.30.21.10-55
Serrano paprika321.70.43.00-55
Sisakviréglevelű tehénbab (főtt)1177.80.520.90-55
Sisakviréglevelű tehénbab (száraz)34322.91.661.50-55
Snidling303.30.71.910
Sóska222.00.73.20-55
Spárga202.20.11.80-55
Spárgatök310.60.65.40-55
Spenót (fagyasztott)293.60.61.30-55
Spenótlevél232.90.41.40-55
Sűrített paradicsom 15-17%402.40.26.50-55
Sűrített paradicsom 18-20%613.10.69.50-55
Sűrített paradicsom 28-30%874.00.816.00-55
Sütőtök451.00.19.775
Szárnyasbab (főtt)14710.65.814.90-55
Szárnyasbab (száraz)40929.716.315.80-55
Szójabab (főtt)14112.46.46.918
Szójabab (száraz)14713.06.86.918
Tarkabab (konzerv)956.80.911.131
Tarkabab (száraz)35321.01.063.031
Tehénborsó (főtt)1178.10.716.70-55
Tehénborsó (száraz)34323.92.148.942
Tengerészbab (főtt)1408.20.715.638
Tengerészbab (konzerv)1137.50.415.438
Tengerészbab (száraz)33722.31.545.538
Torma481.20.78.00-55
Tök161.20.22.30-55
Uborka110.30.21.10-55
Újhagyma321.80.24.70-55
Vesebab (főtt)1278.70.516.428
Vesebab (konzerv)845.20.810.228
Vesebab (száraz)33323.60.835.128
Vörös káposzta311.40.25.310
Vörösbab (főtt)1278.70.515.4
Vörösbab (konzerv)815.20.410.50-55
Vörösbab (száraz)33722.51.146.10-55
Vöröshagyma401.10.17.610
Vöröslencse (főtt)1117.40.719.626
Vöröslencse (száraz)35823.92.252.326
Wasabi gyökér1094.80.615.70-55
Yamgyökér671.30.113.837
Zeller gyökér421.50.37.40-55
Zeller zöldje160.70.21.40-55
Zöldbab (fagyasztott)281.50.23.50-55
Zöldbab (főtt)351.90.34.70-55
Zöldbab (konzerv)221.10.52.40-55
Zöldbab (nyers)311.80.24.30-55
Zöldborsó (fagyasztott)785.20.39.848
Zöldborsó (főtt)845.40.210.148
Zöldborsó (konzerv)694.40.48.548
Zöldborsó (nyers)815.40.48.848
Zöldpaprika200.90.22.90-55
Kalóriatáblázatok
Irodalomjegyzék

kalóriaGuru.hu - Fogyókúra, diéta egészségesen, Online Táplálkozási Napló, Kalkulátorok, Kalóriatáblázatok.

Zöldségek és hüvelyesek kalóriatáblázat - kalóriaGuru.hu

Zöldségek és hüvelyesek kalóriatáblázat - kalóriaGuru.hu Zöldségek és hüvelyesek kalóriatáblázat. Részletes és pontos, folyamatosan karbantartott kalóriatáblázat.

Zöldségek és hüvelyesek kalóriatáblázat - kalóriaGuru.hu Ideális kalóriadeficit előállítása fogyáshoz A fogyás egyszerű, ha megértjük az emberi szervezet működését. Ha koplalunk, akkor a szervezet azonnal "riadót" fúj, az anyagcseréjét lelassítja és "raktározási üzemmódra" kapcsol. Ez azt jelenti, hogy hiába eszünk nagyon keveset nem fog fogyni, de az izomzata szépen lassan leépül, miközben a szervezete zsír aránya növekszik, mert a fogyás főként izomból történik. Persze ez nem mehet a végtelenségig, így egy idő után a zsír is elkezd fogyatkozni, de ez akkor következik be, amikor már az egészsége látja kárát.