Rosttáblázat

A nulla rosttartalmú élelmiszerek (pl.: húsok, halak, sajtok, tejtermékek, tojás, zsírok, olajok stb.) a jobb áttekinthetőség miatt nem szerepelnek a táblázatban.

ÉLELMISZEREK(Adatok 100 grammra)EnergiakcalFehérjegrammZsírgrammSzénhidrátgrammRostgramm
Bokormogyoró62815.060.87.09.7
Bokormogyoró (pirított)64615.062.48.29.4
Brazil dió65914.367.14.27.5
Dió65415.265.27.06.7
Fenyőmag67313.768.49.43.7
Gesztenye1961.61.336.18.1
Gesztenye (sült)2453.22.247.95.1
Ginkgo Dió1824.31.728.39.3
Gyapotmag50632.636.316.45.5
Hikoridió65712.764.411.96.4
Kesudió55318.243.926.93.3
Kesudió (pirított)57415.346.429.73.0
Kókusz (nyers)3543.333.56.29.0
Lenmag53418.342.21.627.3
Mák52518.041.68.619.5
Makadámiadió7187.975.85.28.6
Mandula57921.249.99.112.5
Mandula (pirított)59821.052.510.110.9
Mogyoró56725.849.27.68.5
Mogyoró (pirított)58724.449.712.98.4
Napraforgómag58420.851.511.48.6
Paradió65914.367.14.27.5
Pekándió6919.272.04.39.6
Pekándió (pirított)7109.574.34.29.4
Pisztácia56020.245.316.610.6
Pisztácia (pirított)57221.145.818.010.3
Szezámmag57317.749.711.711.8
Tökmag53628.535.73.621.4
Vajdió61224.957.07.44.7
Ánizs33717.615.935.414.6
Babérlevél3137.68.448.726.3
Bazsalikom233.10.61.01.6
Bazsalikom (szárított)23323.04.110.137.7
Borsfű (szárított)2726.75.923.045.7
Borsmenta (friss)703.80.96.98.0
Cayenne bors31812.017.329.427.2
Currypor32514.314.02.853.2
Csilipor28213.514.314.934.8
Édeskömény34515.814.912.539.8
Fahéj2474.01.227.553.1
Fehér bors29610.42.142.426.2
Fekete bors25110.43.338.725.3
Fodormenta (friss)443.30.71.66.8
Fodormenta (szárított)28519.96.022.229.8
Fokhagymapor33116.60.763.79.0
Görögszénamag32323.06.433.824.6
Gyömbér (őrölt)3359.04.257.514.1
Kakukkfű (szárított)2769.17.426.937.0
Kapor (szárított)25320.04.442.213.6
Kapribogyó232.40.91.73.2
Korianderlevél (friss)232.10.50.82.8
Korianderlevél (szárított)27921.94.741.710.4
Koriandermag29812.417.813.141.9
Kömény33319.814.611.938.0
Kurkuma (őrölt)3129.73.344.422.7
Majoranna (szárított)27112.77.020.340.3
Mustármag50826.136.215.912.2
Oregánó (szárított)2659.04.326.442.5
Petrezselyem (szárított)29226.65.523.926.7
Piros paprika (őrölt)28214.112.919.134.9
Római kömény37517.822.333.710.5
Rozmaring (szárított)3314.915.221.542.6
Sáfrány31011.45.961.53.9
Szegfűbors2636.08.672.121.6
Szegfűszeg (őrölt)2746.013.031.633.9
Szerecsendió (őrölt)5255.836.328.520.8
Tárkony (szárított)29522.87.242.87.4
Turbolya (szárított)23723.23.937.811.3
Vöröshagymapor34110.41.063.915.2
Zsálya (szárított)31510.612.820.440.3
Amaránt (főtt)1023.81.516.12.1
Amaránt (száraz)37113.67.058.66.7
Amarántpehely35315.57.071.29.5
Arborio rizs (főtt)1332.70.033.00.5
Arborio rizs (száraz)3266.50.080.41.1
Árpa (főtt)1232.20.424.43.8
Árpagyöngy3509.01.475.015.6
Árpaliszt34510.51.664.410.1
Barna rizs (főtt)1122.30.821.71.8
Barna rizs (száraz)3627.52.772.83.4
Basmati rizs (főtt)1474.11.232.83.3
Basmati rizs (száraz)36010.03.080.08.0
Bulgur (főtt)833.10.214.14.5
Bulgur (száraz)34212.31.363.412.5
Burgonyaliszt3576.90.377.25.9
Búza finomliszt3379.81.071.03.2
Búza rétesliszt3379.81.071.03.2
Búzacsíra36023.29.738.613.2
Búzadara36012.71.168.93.9
Búzakorpa21615.64.321.742.8
Búzapehely32112.51.564.015.0
Csicseriborsó liszt38722.36.647.010.8
Durumliszt3649.10.075.83.0
Fehér rizs (főtt)1302.40.328.30.3
Fehér rizs (száraz)3606.60.677.91.4
Grahamliszt33711.72.760.012.8
Hajdina (főtt)923.30.819.92.7
Hajdina (száraz)34313.33.461.510.0
Jázmin rizs (főtt)1032.10.022.30.3
Jázmin rizs (száraz)3206.00.272.01.2
Kókuszliszt42917.114.360.037.1
Köles (főtt)1193.51.022.31.3
Köles (puffasztott)35413.03.477.32.7
Köles (száraz)37811.04.264.48.5
Köles liszt38210.84.371.63.5
Kukoricakeményítő3810.30.190.40.9
Kukoricaliszt3707.11.875.63.9
Kukoricapehely3577.50.480.83.3
Mandulaliszt60721.453.617.910.7
Mogyoróliszt32752.20.518.915.8
Müzli35211.23.366.69.1
Rizsliszt3666.01.477.72.4
Rozsliszt34910.91.563.611.8
Rozspehely36314.42.664.013.2
Szentjánoskenyér liszt2224.60.649.039.8
Tápiókagyöngy3580.20.087.80.9
Teljes kiőrlésű liszt33711.72.750.012.8
Vadrizs (főtt)1014.00.319.51.8
Vadrizs (száraz)35714.71.168.76.2
Zab38916.86.955.610.6
Zabkorpa24617.37.050.815.4
Zabkorpa (főtt)403.20.88.82.6
Zabliszt40414.79.159.26.5
Zabpehely35611.45.160.912.7
Zsemlemorzsa39513.45.367.54.5
Barna gomba222.50.13.70.6
Csiperkegomba223.10.32.31.0
Enoki gomba372.70.35.12.7
Kucsmagomba313.10.62.32.8
Laskagomba333.30.43.82.3
Maitake gomba311.90.24.32.7
Portabella gomba222.10.42.61.3
Rókagomba381.50.53.13.8
Shiitake gomba342.20.54.32.5
Acerola320.40.36.51.1
Áfonya460.40.18.33.6
Áfonya dzsem2430.30.059.70.9
Alma520.30.211.42.4
Almalé460.10.111.10.2
Ananász500.50.111.71.4
Ananészlé530.30.112.60.2
Aszalt áfonya3080.21.177.55.3
Aszalt alma2430.90.357.28.7
Aszalt datolya2822.50.467.08.0
Aszalt füge2493.30.954.19.8
Aszalt körte2621.90.662.27.5
Aszalt licsi2773.81.266.14.6
Aszalt őszibarack2393.60.853.18.2
Aszalt sárgabarack2413.40.555.37.3
Aszalt szilva2402.20.456.87.1
Aszalt szőlő2962.50.571.76.8
Avokádó1602.014.71.86.7
Banán891.10.320.22.6
Birsalma570.40.113.41.9
Bodzabogyó730.70.511.47.0
Cherimoya751.60.714.73.0
Citrom291.10.36.52.8
Citromhéj471.50.35.410.6
Citromlé220.40.26.60.3
Cukordinnye321.20.07.60.8
Cseresznye631.10.213.92.1
Csillaggyümölcs (Karambola)311.00.34.02.8
Csipkebogyó1621.60.314.124.1
Datolya2822.50.467.08.0
Datolyaszilva700.60.215.03.6
Durián1471.55.323.33.8
Egres440.90.65.94.3
Eper320.70.35.72.0
Feijoa610.70.48.86.4
Fekete áfonya570.70.312.12.4
Fekete dió61924.059.32.76.8
Fekete ribizli631.40.412.62.8
Füge (nyers)740.80.316.32.9
Görögdinnye300.60.27.20.4
Gránátalma831.71.214.74.0
Grapefruit (fehér)330.70.17.31.1
Grapefruit (piros)420.80.19.11.6
Grapefruitlé (fehér)390.50.19.10.1
Grapefruitlé (piros)390.50.18.40.8
Guava682.61.08.95.4
Kajszibarack481.40.49.22.0
Kantalup dinnye340.80.17.90.9
Kardamom31110.76.740.428.0
Kenyérfa gyümölcse1031.10.222.24.9
Kivi611.10.511.73.0
Klementin470.90.210.31.7
Kókuszdióbél3543.333.56.29.0
Kókuszdiótej2302.323.83.32.2
Kókuszreszelék6606.964.57.416.3
Körte570.40.212.13.1
Kumquat711.90.99.46.5
Licsi660.80.415.21.3
Lime300.70.27.72.8
Longán601.30.114.01.1
Loquat (japán naspolya)470.40.210.41.7
Málna521.20.75.46.5
Mandarin530.80.311.51.8
Mangó600.80.413.71.6
Maracuja972.20.713.010.4
Mazsola2962.50.571.76.8
Meggy501.00.310.61.6
Mexikói földicseresznye320.91.03.91.9
Mézharmat dinnye360.50.18.20.8
Narancs470.90.19.42.4
Narancshéj971.50.214.410.6
Narancslé450.70.210.20.2
Naspolya470.40.212.12.5
Nektarin441.10.38.91.7
Őszibarack390.90.38.41.5
Őszibaracklé440.60.010.31.3
Papaya430.50.39.11.7
Passiógyümölcs972.20.713.010.4
Piros ribizli561.40.29.54.3
Pomelo380.80.08.61.0
Sárgabarack481.40.49.22.0
Sárgadinnye340.80.27.90.9
Szamóca320.70.35.72.0
Szeder431.40.48.11.7
Szilva460.70.310.01.4
Szőlő (fehér, piros)690.70.217.20.9
Szőlőlé600.40.114.60.2
Tamarilló331.60.07.53.5
Tamarind2392.80.657.45.1
Vörös áfonya460.50.18.43.6
Abonett36013.02.365.013.0
Briós3468.210.454.01.7
Burgonyás kenyér26612.53.140.86.3
Búzacsírás kenyér29310.73.352.02.3
Búzakorpás kenyér2488.83.443.84.0
Fehér kenyér23810.72.234.79.2
Félbarna kenyér2468.21.549.02.0
Francia kenyér28911.71.856.42.2
Gofri4898.528.848.41.1
Graham kenyér27210.03.548.02.7
Kétszersült38912.06.367.08.0
Kifli2959.12.359.12.1
Kukoricás kenyér2666.77.443.52.4
Lenmagos barnakenyér27610.14.147.06.7
Magos kenyér28811.06.744.57.4
Mazsolás kenyér2747.94.448.04.3
Muffin4564.227.049.00.1
Olasz kenyér2718.83.546.93.2
Pirítós38912.06.367.04.7
Pita (fehér lisztből)2759.11.253.52.2
Pita (teljes kiőrlésű)2629.81.749.86.1
Pumpernickel2508.73.141.06.5
Rozskenyér2598.53.342.55.8
Teljes kiőrlésű kenyér25212.53.536.76.0
Tökmagos kenyér25810.76.334.89.5
Zabkorpás kenyér23610.44.435.34.5
Zsemle2779.20.057.42.1
Babapiskóta3808.04.078.01.5
Chips (burgonya)5367.034.648.14.8
Chips (tortilla)5037.823.460.05.3
Édes aprósütemények4916.424.560.22.0
Édeskeksz4836.321.066.02.0
Étcsokoládé (45-59% kakaótartalmú)5464.931.354.27.0
Étcsokoládé (60-69% kakaótartalmú)5796.138.344.48.0
Étcsokoládé (70-85% kakaótartalmú)5987.842.635.010.9
Fehércsokoládé5395.932.159.00.2
Halva53015.035.047.01.0
Háztartási keksz4307.08.979.52.6
Linzer4295.221.354.10.5
Mályvacukor3181.80.281.20.1
Marcipánmassza4498.120.056.01.9
Mézespuszedli3687.12.079.80.9
Mogyorókrém5415.429.756.85.4
Mogyoróvaj59822.251.417.35.0
Perec37311.04.171.04.2
Popcorn38712.94.563.314.5
Rágógumi3600.00.394.32.4
Ropi37411.03.772.01.7
Tejcsokoládé5357.729.756.03.4
Mogyoróital290.41.63.10.3
Rizsital470.31.08.90.3
Szója joghurt662.61.89.30.4
Szójabab (főtt)17218.28.92.36.0
Szójabab (száraz)44636.519.920.99.3
Szójacsíra12213.16.78.51.1
Szójagranulátum35845.31.939.922.2
Szójakocka35845.31.939.922.2
Szójakrém2346.020.02.93.0
Szójaliszt43437.820.722.39.6
Szójaliszt (zsírtalan)32751.51.216.417.5
Szójás kenyér26512.83.844.83.4
Szójatej332.91.61.20.5
Szójatúró (Tofu)768.14.81.60.3
Túró Rudi3579.618.039.01.4
Durumtészta (főtt)1585.40.632.01.2
Durumtészta (száraz)36012.51.473.02.6
Kukoricatészta (főtt)1262.60.723.14.8
Kukoricatészta (száraz)3577.52.168.311.0
Kuszkusz (főtt)1123.80.221.81.4
Kuszkusz (száraz)37612.80.672.45.0
Leveles tészta (fagyasztott)4236.029.034.01.0
Makaróni (főtt)1585.80.929.11.8
Makaróni (száraz)37113.01.571.53.2
Metélt tészta (főtt)1384.52.124.01.2
Metélt tészta (száraz)38414.24.468.03.3
Penne tészta (főtt)1565.40.631.61.1
Penne tészta (száraz)36012.51.473.02.6
Quinoa (főtt)1204.41.918.52.8
Quinoa (száraz)36814.16.157.27.0
Rétestészta, réteslap (fagyasztott)3289.53.664.21.0
Rizstészta (főtt)1081.80.223.01.0
Rizstészta (száraz)3646.00.678.61.6
Somen tészta (főtt)1314.00.226.01.5
Somen tészta (száraz)35611.40.869.84.3
Spagetti (főtt)1585.80.929.11.8
Spagetti (száraz)37113.01.571.53.2
Száraztészta (2 tojásos)37012.61.675.02.9
Száraztészta (4 tojásos)38113.02.076.03.4
Száraztészta (8 tojásos)38814.53.473.23.0
Tarhonya (főtt)1385.51.027.01.3
Tarhonya (száraz)34212.92.766.83.4
Teljes kiőrlésű tészta (főtt)1496.01.726.23.9
Teljes kiőrlésű tészta (száraz)35213.92.964.29.2
Üvegtészta (főtt)2000.00.049.20.4
Üvegtészta (száraz)3510.10.186.80.7
Adzuki bab (főtt)1287.50.117.57.3
Adzuki bab (száraz)32919.90.550.212.7
Articsóka473.30.25.15.4
Bab (főtt)1188.30.414.07.0
Bab (konzerv)1147.40.416.14.9
Bab (száraz)33921.91.142.220.2
Bambuszrügy272.60.33.02.2
Bambuszrügy (konzerv)191.70.41.91.4
Borsmustár (Arugula)252.50.62.01.6
Brokkoli342.80.44.02.6
Brokkoli (fagyasztott)262.80.31.83.0
Burgonya772.10.115.42.1
Burgonya (főtt)861.70.118.21.8
Burgonya (olajban sült)1722.75.226.12.6
Burgonya (sütőben sült)932.00.120.11.5
Cékla431.60.26.82.8
Cékla (savanyúság)650.80.115.50.8
Cukkini171.20.32.51.0
Csemegeuborka110.30.21.11.2
Csicseriborsó (főtt)1648.92.619.87.6
Csicseriborsó (konzerv)1397.12.816.16.4
Csicseriborsó (száraz)37820.56.050.812.2
Csicsóka732.00.015.81.6
Csili paprika (piros)401.90.47.31.5
Csili paprika (zöld)402.00.28.01.5
Csillagtök181.20.22.61.2
Disznóbab (konzerv)715.40.28.73.7
Édes hagyma320.80.06.60.9
Édesburgonya861.50.017.13.0
Édesburgonya (főtt)761.40.115.22.5
Édeskömény gumó311.20.44.23.1
Endívia saláta171.30.20.33.1
Étkezési paprika271.00.25.40.9
Farkasbab (főtt)11915.52.99.92.8
Farkasbab (száraz)37136.19.740.318.9
Favabab (főtt)1107.60.414.35.4
Favabab (konzerv)715.50.28.73.7
Favabab (száraz)34126.11.533.325.0
Fehérbab (főtt)1399.70.418.86.3
Fehérbab (konzerv)1147.30.316.44.8
Fehérbab (száraz)33323.40.945.115.2
Fehérrépa363.00.83.03.3
Fejes káposzta251.30.13.32.5
Fejes saláta151.40.21.61.3
Fekete bab (főtt)1328.90.515.08.7
Fekete bab (konzerv)916.00.39.76.9
Fekete bab (száraz)34121.61.446.915.5
Fodros kel422.80.66.61.7
Fokhagyma1496.40.531.02.1
Főzőtök310.60.65.41.5
Galambborsó (főtt)1216.80.416.66.7
Galambborsó (száraz)34321.71.547.815.0
Gyömbérgyökér801.80.815.82.0
Gyöngyhagyma722.50.113.63.2
Halloween tök261.00.16.00.5
Hínár260.50.06.30.5
Jalapeno paprika290.90.44.12.8
Jégcsapretek141.10.11.21.4
Jégsaláta140.90.12.01.2
Kapor433.51.14.92.1
Karalábé271.70.12.63.6
Karfiol251.90.33.02.0
Kelbimbó433.40.35.23.8
Kelbimbó (fagyasztott)413.80.44.13.8
Kelkáposzta272.00.13.03.1
Kerekrépa (tarlórépa)280.90.14.61.8
Kígyóuborka150.70.13.10.5
Kimcshi151.10.51.01.6
Kínai kel (pak-choi)131.50.21.21.0
Kínai kel (pe-tsai)161.20.22.01.2
Krumpli772.10.115.42.1
Krumpli (főtt)861.70.118.21.8
Krumpli (olajban sült)1722.75.226.12.6
Krumpli (sütőben sült)932.00.120.11.5
Kukorica (fagyasztott)802.80.417.22.4
Kukorica (főtt)973.31.419.02.7
Kukorica (konzerv)792.40.517.42.0
Kukorica (nyers)863.21.216.32.7
Lencse (főtt)1169.00.412.27.9
Lencse (száraz)35224.61.152.710.7
Leveles kel422.80.66.61.7
Lilahagyma420.90.110.11.4
Lilakáposzta311.40.25.32.1
Limabab (főtt)1157.80.413.97.0
Limabab (konzerv)794.90.210.14.8
Limabab (száraz)33821.50.744.419.0
Lóbab887.90.710.17.5
Makktök400.80.18.91.5
Mangold191.80.22.11.6
Manióka1601.30.236.21.8
Metélőhagyma303.30.71.92.5
Mungóbab (főtt)1057.00.411.67.6
Mungóbab (száraz)34723.91.246.316.3
Okra331.90.24.33.2
Olívabogyó (konzerv)1150.810.73.13.2
Padlizsán251.00.23.53.0
Pálmaszív1152.70.224.11.5
Pálmaszív (konzerv)282.50.62.22.4
Paprika271.00.25.40.9
Paradicsom161.20.22.30.9
Paradicsomlé170.90.33.10.4
Paradicsompüré381.70.27.11.9
Pasilla paprika (szárított)34512.315.824.326.8
Paszternák751.20.313.14.9
Patiszon181.20.22.61.2
Petrezselyem zöldje321.50.37.13.3
Pintó bab (főtt)1439.00.717.29.0
Pintó bab (konzerv)1177.01.015.35.5
Pintó bab (száraz)34721.41.247.115.5
Piros fejes saláta161.30.21.30.9
Poblano paprika (szárított)28111.88.229.821.6
Póréhagyma611.50.312.41.8
Rebarbara210.90.22.71.8
Retek160.70.11.91.6
Római bab (főtt)1369.30.515.98.6
Római bab (konzerv)835.50.38.86.3
Római bab (száraz)33523.01.235.424.7
Római saláta171.20.31.12.1
Rózsaszín bab (főtt)1499.10.522.65.3
Rózsaszín bab (száraz)34321.01.151.512.7
Sárgabab (fagyasztott)281.40.13.43.0
Sárgabab (főtt)351.90.34.63.3
Sárgabab (konzerv)201.10.13.21.3
Sárgabab (száraz)311.80.13.73.4
Sárgaborsó (főtt)1188.30.412.88.3
Sárgaborsó (száraz)35223.81.238.225.5
Sárgarépa410.90.26.82.8
Sárgarépa (főtt)370.50.64.43.3
Sárgarépalé401.00.28.50.8
Savanyú káposzta190.90.14.22.5
Savanyú uborka110.30.21.11.2
Serrano paprika321.70.43.03.7
Snidling303.30.71.92.5
Sóska222.00.73.22.9
Spárga202.20.11.82.1
Spárgatök310.60.65.41.5
Spenót (fagyasztott)293.60.61.32.9
Spenótlevél232.90.41.42.2
Sütőtök451.00.19.72.0
Szójabab (főtt)14112.46.46.94.2
Szójabab (száraz)14713.06.86.94.2
Tehénborsó (főtt)1178.10.716.73.6
Tengerészbab (főtt)1408.20.715.610.5
Tengerészbab (konzerv)1137.50.415.45.1
Tengerészbab (száraz)33722.31.545.515.3
Torma481.20.78.03.3
Tök161.20.22.31.1
Uborka110.30.21.11.2
Újhagyma321.80.24.72.6
Vesebab (főtt)1278.70.516.46.4
Vesebab (konzerv)845.20.810.24.3
Vesebab (száraz)33323.60.835.124.9
Vörös káposzta311.40.25.32.1
Vörösbab (főtt)1278.70.515.47.4
Vörösbab (konzerv)815.20.410.54.3
Vörösbab (száraz)33722.51.146.115.2
Vöröshagyma401.10.17.61.7
Vöröslencse (főtt)1117.40.719.63.4
Vöröslencse (száraz)35823.92.252.310.8
Wasabi gyökér1094.80.615.77.8
Yamgyökér671.30.113.82.5
Zeller gyökér421.50.37.41.8
Zeller zöldje160.70.21.41.6
Zöldbab (fagyasztott)281.50.23.53.0
Zöldbab (főtt)351.90.34.73.2
Zöldbab (konzerv)221.10.52.41.9
Zöldbab (nyers)311.80.24.32.7
Zöldborsó (fagyasztott)785.20.39.84.5
Zöldborsó (főtt)845.40.210.15.5
Zöldborsó (konzerv)694.40.48.54.1
Zöldborsó (nyers)815.40.48.85.7
Zöldpaprika200.90.22.91.7
Élesztő32041.06.011.00.2
Kakaópor36820.020.78.923.7
Kávé granulátum3606.02.555.123.3
Méz3040.30.082.20.2
Pektin3250.30.381.88.6
Pudingpor3511.60.185.10.9
Reszelt torma1361.05.020.01.0
Sütőpor700.00.117.40.9
Barbecue szósz1471.02.030.00.9
Chili szósz1220.70.826.01.6
Ezersziget salátaöntet2880.725.013.01.9
Fokhagymakrém1092.04.014.03.5
Gulyáskrém1251.98.67.84.3
Ketchup1041.40.323.00.7
Mustár1105.06.05.04.0
Pizzakrém1682.56.025.01.4
Spagetti krém1582.54.626.01.5
Tormás majonéz3031.226.014.50.8
Vöröshagymakrém1081.54.813.03.3
Irodalomjegyzék

kalóriaGuru.hu - Fogyókúra, diéta egészségesen, Online Táplálkozási Napló, Kalkulátorok, Kalóriatáblázatok.

Rosttáblázat - kalóriaGuru.hu

Rosttáblázat - kalóriaGuru.hu Rosttáblázat. Részletes és pontos, folyamatosan karbantartott rosttáblázat.

Rosttáblázat - kalóriaGuru.hu A glikémiás index az élelmiszerek fontos jellemzője, mely 0-tól 100-ig egy számmal jellemzi őket, aszerint, hogy mennyire emelik meg a vércukorszintet. Minél nagyobb vércukorszint emelkedést okoz egy élelmiszer annál nagyobb a glikémiás indexe. Fontos tudni, hogy csak az olyan élelmiszereknek van glikémiás indexe, melyek jelentősebb mennyiségű szénhidrátot tartalmaznak, mivel a vércukorszintet a szénhidrátok emésztése során keletkező cukrok emelik meg. Emiatt a glikémiás index táblázatban nem szerepelnek többek között a húsok, halak, sajtok és a tojás. Egy élelmiszer minél magasabb glikémiás indexel rendelkezik, annál jobban megemeli a vércukorszintet, melyre a szervezet nagyobb inzulintermeléssel reagál, hogy szabályozni tudja.