Fórum

Táblázattal kapcsolatos kérdés

Fórum profilkép
szofitamamma
2015-04-16 08:30

Sziasztok!

 

Tegnap jöttem fel először erre az oldalra és nagyon tetszik. Minden része a fórum is!

Azt szeretném kérdezni hogy ha rakeresek valamire akkor mi a mértékegység amit találok ? Tehát sonka 1 szelet?  100gr?segítsetek legyszi tok hülyének érzem magam....Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1937
Fórum profilkép
zoldebori
2016-10-10 11:01

Hogyan tudok a táplálkozási naplóba beleírni.Nem engedi, pedig be vagyok jelentkezve.

Köszönöm a segítséget.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1938
Fórum profilkép
admin
(zoldebori részére, #1937)
2016-10-10 12:26

Szia!

 

Az ékezést a napló Étkezés lapján tudod vezetni. Az elfogyasztott élelmiszereket, ételeket az ott található listából kell kikeresned és kiválogatnod. Mikor rákattintasz egy élelmiszerre a listában, a megjelenő menüben válaszd ki mikor etted. Ekkor bekerül a kicsit lejjebb található étrendtáblázatba a megfelelő étkezéshez, ahol a mennyiségeket, mértékegységeket is betudod állítani, vagy akár át is nevezheted őket. Ezután mentsd a válzoztatásokat a nagy zöld gombbal az étrend alatt.

 

Ha továbbra sem menne, vagy félreértettem mi nem megy, jelezd.

 

Üdv,

 

Admin

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1941
Fórum profilkép
bucimaci49
2016-10-17 12:50

Nekem az eritrittel kapcsolatban van kérdésem.  100 g eritrit 99,5 g szénhidrátot és 0 kalóriát tartalmaz. Utánaolvasva: az eritrit a vékonybélben felszívódik, de utána szinte teljes egészében kiürül a szervezetből, vércukrot nem emel, 0 GI értéke van.

 Az étkezési naplóban viszont - ahol egyébként 180 g-ban limitáltam a napi bevihető szénhidrát mennyiséget - az eritrit által képviselt szénhidrát megjelenik a napi egyenlegben.

Na most akkor az eritrit fenti tulajdonságai miatt ez beleszámít-e a napi adagba, vagy nem?

Lehet, hogy a naplóvezetésnél a megoldás az, hogy az eritritet nem vesszük figyelembe az étkezések során?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1942
Fórum profilkép
yoyo
(bucimaci49 részére, #1941)
2016-10-17 16:51

Ez egy spéci cucc, és mivel nulla kalóriás és nincs hatással a vércukorra se a legegyszerűbb, ha nem rögzíted a naplóban. Ha rögzíteni szeretnéd akkor írd át nullára a szénhidráttartalmát, így nem fogja a napi szénhidrátbeviteled módosítani. Mivel úgysem számít bele nyugodtan megteheted. Azért, ha akarod, írd a neve mellé zárójelbe, hogy a ch-ja valójában 99,5g.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1959
Fórum profilkép
bbbbarbi40
2016-11-16 10:55

Kedves Admin!

Tegnap regisztráltam és az lenne a kérdésem hogy a mért vércukor értékeimet hogyan tudom beírni?

Köszönöm:Barbi

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1960
Fórum profilkép
admin
(bbbbarbi40 részére, #1959)
2016-11-16 16:57

Szia!

 

A napló egészséglapján tudod megadni őket. Esetleg valami nem működik nálad? Jelezd és megoldjuk. :)

 

Üdv,

 

Admin

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1961
Fórum profilkép
bbbbarbi40
2016-11-17 09:00

Köszönöm a segítséget! időközben sikerült megtalálnom.

 

Barbi

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2109
Fórum profilkép
Gyerek
2017-02-25 17:36

Üdv,

 

A kalóriaszámolás pontosságáról érdeklődnék.

Kerékpározni szoktam és van pulzusmérőm, ami teljesen eltérő adatokat ad az itteniekhez képest.

Pl. 40km aszfaltos túra, amiben 650m szintkülönbség 330kcal a pulzusmérő szoftvere szerint, másik szoftver szerint csak 285 kcal. Ezek nagyon alacsony értékek az itt megadott 1400-1900kcal-hoz képest. Ha pedig nehezebbet választok a szintemelkedés miatt még többet számol az oldal.

Jó lenne 2000kcal elhasználni ilyen rövid idő alatt, 1 hét alatt le is fogynék 10kg-ot. Nyilván nem reálisak ezek az értékek.

 

Ezen kívül túra után nem kell ennem semmi pluszt, normál ebéd / vacsora elegendő.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2110
Fórum profilkép
admin
(Gyerek részére, #2109)
2017-02-25 18:26

Szia!

 

Köszi a kérdésed! Nos egy 40 km-es táv bizony nem kevés és sok kalóriát éget el a szervezet ez alatt. Hogy mennyit, az a mozgás típusán és intenzitásán kívül sok tényező, de leginkább a testtömeg befolyásolja.

 

Nem minden részletet adtál meg, de testtömegtől függően az 1400-1900 kcal teljesen reális egy 40 km-es távra.

 

Amit a pulzusmérő mutatott az szinte biztos, hogy az óránkénti kalóriaégetés volt és nem az összes.

 

Tegyük fel a 40 km-es távot egy átlagos 5 km/h-s sebességgel tetted meg, akkor az út 8 óra volt. Ha beszorozzuk 8-cal például az egyik pulzusmérő által mutatott értéket (285 kcal), akkor 2280 kcal-t kapunk a teljes távra, ami nagyjából annyi, sőt még több is mint az oldal által számolt. Tehát látható, hogy az valószínűleg az óránkénti adat volt.

 

200-300 kcal-t egy negyed órás kocogással könnyen ellehet égetni. Ellenőrizd a beállításait, ill. hogy pontosan mit mutat.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2111
Fórum profilkép
Gyerek
(admin részére, #2110)
2017-02-25 23:19

Közben rájöttem hogy elírtam az értékeket, a programok az alábbiakat írják:

3100Cal; 2842Cal - Ezek egyértelműen nem kcal-ban vannak megadva, tehát igazából 3kcal-t használtam el (?).

A pulzusmérőt ritkán használom mert nem szeretem, de jó lenne tudni minden edzésről kb mennyi kcal lehetett, ezért próbálnám valahogy kalibálni a dolgokat, hogy az oldalon megadott értékekkel számolhassak később.

A túra részletei: táv:44,5km; átlag sebesség: 14,5km/h; szintemelkedés: 657m; 80kg vagyok; 171cm.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő