Fórum

Kérés, bővítés

Fórum profilkép
bleedingsky
2016-08-28 15:33

Sziasztok!

 

Lehetne egy olyan kérésem, hogy a kalóriatáblázatoknál bekerüljenek a rostok is +1 oszlopba?

Jó lenne aszerint is rendezni, pl. a zöldség és gyümölcs táblázatokat.

 

Köszönöm!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2243
Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-09-07 10:18

Köszönöm, hogy foglalkoztatok a kéréssel!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2244
Fórum profilkép
aibolya
2017-09-09 20:29

Sziasztok! 

Megtaláltam a szaunát a tevékenységek között, de nem találtam infraszaunát. 

Nagyon ellentmondó információkat találok róla neten. 30 perc 300 kalóriától a 30 perc 1200 kalóriáig.

Fel lehetne tenni a tevékenységek közé az általatok helyesnek gondolt értékkel?

Köszönöm

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2245
Fórum profilkép
admin
(aibolya részére, #2244)
2017-09-10 01:23

Szia!

 

Jelenleg a megbízható külföldi ajánlások a szaunára vonatkozóan, a típustól függetlenül, az ülésre vonatkozó kalóriaérték maximum kétszeresét mondják. Szóval számolásnál, az infraszaunára is használhatod nyugodtan a tevékenységek között található sima szaunát.

 

Akár infra, akár egyéb szauna típusról legyen szó, a neten valóban sok helyen található hatalmas 300, vagy akár az általad is említett extrém 1000 kcal feletti értékek, de ezek igen messze állnak a valóságtól. Szép lenne, jó lenne, de sajnos nem így van! Ezek az értékek egy régi, 1980-as évekbeli, alapvetően hibás elgondoláson alapuló tanulmányból származnak, amit hosszan lehetne fejtegetni, hogy miért nem úgy van, és meg is tették jó páran. Arról is sokat lehetne beszélni, hogy pontosan mi zajlik le a szaunázás közben a szervezetben. A lényeg, hogy a szaunázás valóban fokozza a keringést, az anyagcserét, helyesen végezve meg van a maga jótékony hatása, és hosszútávon, kismértékben, a megfelelő diétával egybekötve elősegítheti a súlycsökkenést is, de még a legjobb esetben is maximum az ülésre vonatkozó kalória adatok kétszeresével lehet, és érdemes számolni.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2246
Fórum profilkép
bocsizsolt
2017-09-11 07:00

Sziasztok!

 

Azzal a kéréssel szeretnék hozzátok fordulni, hogy a kalóriatáblázatban hozzá lehetne adni a cukortartalmat és a glikémiás indexet is egy-egy oszlopban? Ugyanis a cukorbetegeknél nagyon fontos lenne, hogy egy adott szénhidrát mennyiségnél mennyi a bevitt cukortartalom, ami erős vércukorszint emelkedést produkál, esetleg olyan dolog is kellhet, hogy mennyi a felszívódó szénhidrát (gondolok itt például az eritritre, ahol 99,5g a szénhidrát, de 0 a felszívódó értéke).

 

Üdvözlettel, Bocsi Zsolt

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2247
Fórum profilkép
admin
(bocsizsolt részére, #2246)
2017-09-11 17:34

Szia!

 

Köszi a tippet! Már tervbe van véve. Pontosan nem tudom megmondani mikorra lesz meg, mert sok átalakítással és rengeteg egyéb járulékos feladattal jár, de az elsődleges feladatok között van, így talán még ebben az évben meglehet.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2256
Fórum profilkép
Tsaci
2017-09-25 08:14

Sziasztok!

Kérdezném, hogy tudok-e csatlakoztatni még egy főt a táplálkozási naplómba vagy kell neki új login?

Köszi

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2257
Fórum profilkép
admin
(Tsaci részére, #2256)
2017-09-25 14:24

Szia! Kell neki egy külön fiók, de a napló Ismerősök lapján felveheted velel a kapcsolatot, és elérhetitetk egymás privát adatbázisát, adatait, attól függően, hogy mihez adtok jogot egymásnak.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2258
Fórum profilkép
adrus171
2017-09-26 18:22

Heló Én azt hiányolom hogy oda legyen írva az idő is hogy mikor fogyasztottam az ételt pl 9:00 reggeli és ezt én irhassam be plus van egy két étel aminek a kalóriája kicsit téves ezeknek egy jelentés gombot kellene csinálni és kijavítani!Mint például kávé tejjel cukor nélkül 46 kalória,kavé tejjel édesítővel 25 kalória, meg láttam még sok ilyen furcsa dolgot!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2259
Fórum profilkép
admin
(adrus171 részére, #2258)
2017-09-26 19:13

Szia!

 

Köszi a javaslatokat! A jelentés gombot szerintem hamarosan megcsináljuk. Eddig ezeket privát üzenetben, vagy e-mailben jelezték.

 

A két kávés érték a hozzávalók alapján rendben van. Az két különböző felhasználói recept. A megynyitásuk után látható, hogy a 25 kcal-os változat a tejen kívűl még 3 deci vizet is tartalmaz ezért kisebb a 100 grammra eső kalóriaértéke. A 46 kcal-os változat is rendben van, de mivel abban csak tej van, így a tejeskávé elnevezés pontosabb lenne.

 

Ha találsz furcsa dolgot, nyugodtan jelezheted akár emailben is. Ellenőrizzük és ha szükséges javítjuk. Szívesen fogadunk minden észrevételt!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2276
Fórum profilkép
akire77
2017-10-26 13:04

Sziasztok!

 

Ma azzal a problámával találkoztam, hogy átakartam írni a szénhidrát limitet. Átírtam a szénhidrátokat lementettem és átugrott teljesen más értékre. Aztán láttam hogy pl a zsírt át tudtam írni, de azzal változott a  szénhidrát mennyisége. Miért nem lehet csak külün-külön átdolgozni a limit mennyiségeket?

 

Köszi, Erika

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő