Fórum

Inzulinrezisztencia

Fórum profilkép
Szimba
2016-10-21 09:01

Sziasztok!

Inzulinrezisztenciám van. 2x500mg Merckformint kellene szednem, de szokató időszakban vagyok.. ja és 160 g-os CH diétán.. :))

Örülnék, ha itt is találnék sorstársakat és segítséget. 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1943
Fórum profilkép
Georgia
2016-10-22 20:47

Szia. Frissen regisztralt. Szenvedos rendesen. Orulok, hogy van sorstarsam. :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1944
Fórum profilkép
Szimba
2016-10-24 11:36

Szia!

Nos Én nem örülök, de hozzuk a legjobbat ebből. 

Te mi alapján diétázol? 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1945
Fórum profilkép
Szimba
(Szimba részére, #1944)
2016-10-24 11:38

Bocsánat, ez lemaradt!

 

A 7végét, hogy oldod meg? Tovább alszok, így kimaradt valamelyik étkezés.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1955
Fórum profilkép
szcintia
2016-11-06 16:46

Szia IR-es. sajna én is az lettem.Elkezdetem diétázni de még csak tanuló időszakban vagyok. 500Merckformint szedek ..1x1 reggel.

Mozgást még nem vezettem be, de rajta vagyok az ügyön. Fogytam 2 hónap alatt 4kg. Ennél többet nem szeretnék.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1957
Fórum profilkép
mona09
2016-11-09 13:26

Sziasztok!

5 éve diagnosztizáltak IR-t PCO-val együtt. Akkor Meforalt szedtem napi 2*1-t és megszületett a kisfiam. Most hagytam abba a szoptatást és az orvos javaslatára kezdtem újra el a diétát. Hiába figyeltem a terhesség alatt és utána is, majdnem 20 kg jött fel rám. Aug. 1 óta diétázom - lisztet, cukrot kihagytam az étkezéseimből, így már -14 kg-nál tartok. Az inzulinszintem most a normál tartományban van már :) Sajnos nem elég helyrehozni a dolgokat, tartani kell a diétát, mert a dokim szerint bármikor újra előjöhet.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1958
Fórum profilkép
Monaaa
2016-11-13 00:03

Sziasztok! Most találtam rá erre az oldalra és nagyon elvarázsolt. IR+PCO beteg vagyok 10 éve, ebben voltak gyógyszeres és gyógyszer nélküli időszakok, durva túlsúlyos, majd lefogyós tünetmentes évek, született mellette teljesen természetes úton gyermekem, de most ismét ott tartok ahol az elején és ez csak az én felelőtlenségem. Viszont most újra kezdem, és tudatosan teszek az egészségemért ahogy anno is sikerült, most fog. Sok receptem van, melyeket fel fogok tenni ide, hátha másnak is segítség lehet. Keresek "társakat" akikkel meg lehet osztani a tapasztalatokat vagy egyszerűen csak ki lehet borulni ha nem megy a diéta. Nekem az megy a legnehezebben, hogy este, amikor hazaérek és itthon a család betartsam a szabályokat. Most viszont úgy gondolom, hogy menni fog, mert ez a napló nagyon sokat segít ebben és tudom mennyire fontos ez. Sok sikert mindenkinek! :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2013
Fórum profilkép
reniantal
2017-01-03 22:16

Sziasztok, 10 éve diagnosztizáltak IR-rel. Kislányunk 9 éves lesz, az ikrek 4évesek. Tényleg ezer arcú betegség. Mindkét terhességgel 3 kgot híztam, már pajzsmirigy is szedek bogyót,kb 1 év alatt visszafogytam, de rettenetesen betartottam a diétát. 3*1000 megformált, lthiroxin. Aztán kezdtem intoleranciát mutatni a gluténtartalmú, a tejre, a tojásra. 1 év ILYEN diéta mellett 7 kg híztam. Most elölről kezdem, számolok mindent, tornázok ezerrel. Nem eszem glutént, tejet, tojást. Napi 140 szh, 50 g zsír, 136 g fehérje, 1300 kcal van megszabva. 3*850 megfogalmazása és reggel 1,8 Victtosa injekció. 6 hét alatt lement mindenhonnan 8-10 cm és 4 kg. 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2015
Fórum profilkép
reniantal
2017-01-03 22:31

13 kg híztam a terhességi alatt;-).  Most majd megfulladok a száraz húsoktól. Azt rontottam el nagyon, hogy nem figyeltem a zsírbevitelre és kevés szhot ettem, nem komplettáltam. 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2016
Fórum profilkép
reniantal
2017-01-03 22:38

Kb 2 éve tüdőgyulladást kaptam, rá sok antibiotikumot és lefogytam 5 kgot. Akkor örültem neki, de beborított mindent. A magas inzulinszint csinált 2db vastagbélpolipot, ami miatt az emésztésem is katasztrófa lett. Erre is oda kell figyelni, hogy daganatképzésre hajlamosít. Most tiszta lappal indulok, elölről kezdve mindent, nehezített terepen. De legalább már van 3 gyerkőcöm és nem lettem rákos. Az a pár kg meg csak lemegy, legalább már nem hízok, hanem fogyok.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő