Fórum

Fogyókurás társat keresek

Fórum profilkép
banita35
2016-12-31 08:03

Sziasztok!

 

100+ fogyókúrás társat keresek, akivel östönöznénk, segítenénk egymást.

 

Köszönöm

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2073
Fórum profilkép
Benetton
(renata198006 részére, #2070)
2017-02-09 11:33

Szia Renáta, segíteni nem tudok, mert nem is néztem még a táblázatot, és most úgy érzem a legjobb lenne, ha egy hétig csak vizet innék.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2074
Fórum profilkép
renata198006
2017-02-09 13:16

Menni fog tutira!!! El kell határozni. Minden fejben dől el, aztán pedig akarni kell nagyon!!! Ha ez meg van már csak egy kis kitartás kell :). A 87 még bőven kezelhető sőt....

Szép napot neked :)

Renáta 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2075
Fórum profilkép
Benetton
(renata198006 részére, #2074)
2017-02-10 08:36

Aranyos ez a "87 még bőven kezelhető sőt..." :) Még este is elolvastam kétszer, annyi optimizmus árad belőle, h egész magabiztos lettem, h tényleg menni fog, ha "csak" :D ennyi vagyok. Köszi!:) 

Szóval fejben már eldőlt, és úgy érzem kitartás is lesz, mert nagyon-nagyon akarom. És hát itt vagy Te, akiben már eldőlt, és csinálja amit kell, nekem valóban könnyebb, h nem egyedül kínlódok. :)

Szép napot Neked is! :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2076
Fórum profilkép
renata198006
2017-02-10 12:08

Szia Banita! 

Én ma is voltam edzeni 1, 5 óra :) 

Valóban komolyan gondoltam amit írtam és amit tudnod kell, hogy te egy csodálatos ember vagy! Kilók ide vagy oda! :) Megcsináljuk és 1 év múlva visszatekintünk a kezdetekhez. Szerintem is jobb ha ezt többen egymást bíztatva csináljuk.

Csodálatos napot és hétvégét neked. 

Renáta 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2250
Fórum profilkép
bocsizsolt
2017-09-13 13:59

Sziasztok!

 

Az oldal segítségével 2 hónap alatt -13 kg-ot sikerült már tartósan leadni. Minden értékem rendben van, a cukrom is teljesen normális határok közt mozog. 

A fogyásban úgy vettem észre, hogy az étrend 70-80%-ban, a sport 20-30%-ban segít a majdani kitűzött célom elérésében. 

 

Úgy vélem nekem is el kél a segítség, amennyiben valaki keres még fogyókúrás társat szívesen megosztanám a tapasztalataimat és várnám én is a tanácsokat! 

 

120 -> 107 ez az eredményem eddig.

 

Üdv: Zsolt

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2251
Fórum profilkép
yoyo
(bocsizsolt részére, #2250)
2017-09-14 19:20

Ez az én tapasztalatom is, meg sok más helyen is olvastamm már, hogy 70% diéta+30% sport a siker kulcsa. Hisz 5 perc alatt simán meg lehet enni 500 kcal-t, de lemozogni már 60 perc is lehet testsúlytól függően. De azért kell a rendszeres mozgás is. Amikor elcsábulnék mindig eszembe juttatom, hogy ok, most megeszem a kaját, amit már nem kéne, és max félóráig fogom jól érezni magam, de, ha elérem a célom akkor egy egész életen át. Ilyenkor nem nehéz a helyes döntés. Egyébként nálam -27 kiló az eredmény. Szóval hajrá mindenkinek!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2252
Fórum profilkép
bocsizsolt
(yoyo részére, #2251)
2017-09-15 06:18

Az étrend teljes átalakítása sokkal többet számít, mint eddig gondoltam. Ellőtte is sportoltam heti 6-10 órát (aktív, intenzív asztalitenisz, sokszor adagatógép ellen!), de sohasem ment le egy deka sem.

Régebben már leadtam 26 kilót, de az évek alatt ez szépen visszaszivárgott. Azonban mostanság sportoláskor képes vagyok nagyon sok zsírtól megszabadulni a teljesen megreformált étrendemmel.

Napi 5x étkezés, elosztva a szénhidrátokat, hogy ne ingadozzon a vércukorszint, szerintem ez az egyik legfontosabb, mert ha nem ingadozik, akkor nincs éhségérzet. Ami még fontos, hogy az ember hajlamos összekeverni a szomjúságot az éhséggel, ezért minden étkezés előtt, vagy a két étkezés közt valamikor mindenképp megiszom 3 dl vizet. Amennyiben ezt megteszi az ember, akkor hamar rájön, hogy nem éhes, hanem szomjas volt ... 

Minden csak elhatározás kérdése ... avagy a Csillagok háborújából is idézhetnék

"Tedd vagy ne tedd, de soha ne próbáld!" 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2260
Fórum profilkép
Genia
2017-09-29 20:24

Sziasztok ! 15kg kellne fogynom ,50  eves vagyok ebben a korban mar nehezebb ,minden otletet szivesen fogadok ! koszi 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2261
Fórum profilkép
yoyo
(Genia részére, #2260)
2017-09-30 11:57

Mindenképp az étrenden kell változtatnod, ez az első. A fogyás 70%-ban az étkezésen múlik, de a mozgás is sokat segít. Tapasztalatból beszélek -27 kilós eredménnyel.

 

Napi 5 kisebb étkezés, sok víz, és a szénhidrátbrvitel csökkentése már sokat segít. Ha azt érzed, hogy már nem vagy éhes, de azért még jól esne egy kevés, na ott kell meg állni.

 

És persze ott vannak a szokásos dolgok, de szerintem ezeket te is tudod: sok gyümölcs, zöldség, sovány húsok, krumli helyett inkább rizs, stb.

 

Működik csak csinálni kell.

 

Mozgásnak meg ajánlom, kezdj el kocogni, aerobik vagy bármi ami jól esik és szívesen csinálod.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2268
Fórum profilkép
Czimmer55
(Genia részére, #2260)
2017-10-15 14:53

Kedves Genia és Yoyo! Én 62 vagyok, 10 éve cukros, de csak odafigyeltem az étkezésre, viszont nem diétáztam komolyan. A cukrom magas, a súlyom 87, ami magamhoz képest nem olyan rossz, de 10-15-öt ebből is le szeretnék adni.

Én ajánlani tudom a cukros diétát másnak is, napi 6-szori étkezés adott napi kalória, fehérje, zsír és szénhidrát értékkel. Én szept. 29-én kezdtem, 1400 kalóriával, 60 g fehérjével, 58 g zsírral és 160 g szénhidráttal naponta. Pár nap volt csak necces, de egész szépen ráálltam. Így valószínű, még szűkítek is majd a limiten.

Edzeni nem tudok eljárni, itthon állítok össze tornát magamnak, meg szobabiciklit.

És meg fgom tudni csinálni. Ha érdekel benneteket, konzultálhatunk itt, vagy privátban.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő