Fórum

Ketogén diéta

Fórum profilkép
Ili
2017-01-04 15:18

Sziasztok

 

Gondoltam nyitok egy témát a ketogénnek :-)

december 29-én kezdtem el, és le fogom írni a tapasztalataimat. Talán segít ez másoknak.

Túl vagyok már a 2000-ik fogyókúrán, gondolom mint sokan itt. Ugyanígy túl vagyok már dietetikus tanácsadáson és táplálkozás beállításos tanácsadáson és mindent betartva, mondhatom majdnem tökéletes vérképpel 93 kiló lettem az én normál 63 kg helyett. Tehát szép kerek szám ez a 30.

Ezt célóztam most meg!

Többet nem hallgatok senkire, mert abban hiszek, hogy mindenki magának kell kialakítsa a saját étkezését, figyelve a testét és a lelkét.

Ja, és a sok fogyókúra megtanított arra, hogy nem a kal-tól hízunk vagy fogyunk. Tudnék mesélni a saját történetembő: szigorú diéta 700-900 kcal és egy fél év alatt lement vagy kb 5-6 kg.

 

Most sokat tanulmányoztam a ketogén témát, régen már csináltam, csak nem szakszerűen. Most utánaolvastam, tanulmányoztam minden magyar oldalt /pro és kontrát/ és rengeteg külföldi oldalt is, ahol azért nagyobb az irodalma.

 

A következőt csinálom:

Az itt kiszámított kalórikalkulátorból kinézem a fogyáshoz ajánlottat és azt a következő felosztásban eszem:

20% fehérje

75% zsír

5% fehérje

Amit szedek: omega3, C vit, D vit, szelén

fél órát naponta lépcsőzőgép

 

Hat nap alatt 3,9 kg ment le. Tudom, a CH tartja vissza a vizet, tehát a víz ürült/ azért nem árt ha kiürül az a víz ami a szövetek között van és csak felfújt/, mégis jó így első hétre :-)

 

 

Ha van valaki aki ezt a fogyókúrát csinálja, örülnék ha megosztaná a tapasztalatait.

Ellendrukkerek nem kellenek!- A bíztatás jöhet :-)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3094
Fórum profilkép
yoyo
(Dodokacsa részére, #3093)
2021-07-25 18:14

Kedves Dodokacsa gratula a sikeredhez! De egyébként az nem 5% fehérje amit olvastál, hanem 5% szénhidrát, csak nyílván elírta az illető, ahogy az látszik is a szövegkörnyezetből, ill a "Ketogén diéta" témából is. Az 5% fehérje az valóban egy lassú öngyilkosság lenne! De azért a szénhidrátot sem kell ennyire száműzni, csak mérsékelni egyéntől függő mértékben, lehetőleg napközben és nem estére beiktatni, meg minél nagyobb részét lassabban felszívódóra cserélni. Már ez is nagyot lendít az egészségen és a fogyáson.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3095
Fórum profilkép
Dodokacsa
(yoyo részére, #3094)
2021-07-25 20:22

Én sem száműztem a szénhidrátot,csak a lisztes dolgokat meg a kenyérféléket,péksüteményeket,cukrot,meg a tésztát. Például meg eszek egy szelet dinnyét és máris meg van a délelőtti szénhidrátom. Emellett sok húst sok zöldséget eszek,kivéve a hüvelyeseket. A gyümölcsökkel nagyon csínján kell bánni.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3096
Fórum profilkép
Dodokacsa
(yoyo részére, #3094)
2021-07-25 20:36

Egyébként sokkal jobb grammban számolni mint százalékban. Mert a százalék az szubjektív. Tehát 10 kiló kenyér 5 százaléka,vagy 5 gramm szénhidrát. Nagyon nem mindegy

 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3148
Fórum profilkép
Nagyapa69
(Dodokacsa részére, #3092)
2022-01-26 10:42

Üdvözlöm!

Tudna adni egy pár receptet, én is hasonló cipőben járok. 

Köszönöm előre is.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3149
Fórum profilkép
Dodokacsa
(Nagyapa69 részére, #3148)
2022-01-26 12:40

Természetesen tudok adni tippeket,de a fenntebb említett mennyiségek,és kúrák az egyenes út a temetőbe. Én az adminok helyébe törölném azokat mert olyan mintha a bombagyártás receptjét írnám le.

Nos nekem a cukorbetegségem a múlt homályába veszett. Kivettek a cukros státuszomból,és minden a legnagyobb rendben van. Vérkép testsúly teljesen rendbejött. 

Az orvos meglehetősen bután nézett rám,de aztán belátta,hogy ha minden rendben van akkor megszűnik a cukros státusz,amit a 35 éves praxisa alatt nem tapasztalt.

Legelőször szájjba kel vágni a háziorvost,aztán a dietetikus baromságait végighallgatni,(kötelező protokoll) majd őt is elhajtani melegebb éghajlatra. 

Nagy receptek igazából nincsenek és titkok sem,a lényeg,hogy a lisztes termékeket kerülni kell.(kenyér és annak minden formája)Nem lehet sem norbifaszság kenyeret enni,mert kamu,rízst tésztát cukrot csokit szőlőt banánt hüvelyeseket,rántással készült ételeket.

Ha túlsúllyal kűzd,akkor, ha mód áll egy kis testmozgásra,sétára az jót tesz. Felírta az orvos a Meforal nevű gyógyszert amit lecseréltem 500 Merckforminra. Ebből egy szemet ettem naponta és az este történt meg. 

Naponta 30-50 gramm szénhidrátot szedtem össze sült céklából,0% joghúrtból(ami 6,4%),diót olajos magvakat ,sajtot tojást sült-főtt húst levest tészta nélkül szabad enni. Aki azt mondja,hogy teljeskiőrlésű kenyeret,meg rozskenyeret lehet enni,azt nyugodtan szájjba lehet verni. Nincs puffasztott rizs,nincs puffasztott búza,mert mások szerint az fogyókúrás. Hát nem

Röviden ennyi. A paramétereimről meg annyit, 174 centi magas vagyok 31,8 volt a legmagasabb cukrom,most4.2-6.5 ig van ha telezabálom magam, nem szedek gyógyszert,nincs cukros státuszom. 132.7 kiló voltam,most 7 hónap elteltével 101 kiló vagyok,de még van vissza 14 kiló a nyárig. 

Semmi szervi bajom nincs,a látásom a koromhoz képest (53) megfelelő,nem romlott. Visszatért a régi állapot. Ha esetleg szükség lenne mondjuk szénhidrát táblázatra azt email-címre tudok küldeni. 

Kívánok nagyon sok sikert a gyógyuláshoz. (az összes buzi orvost meg nyugodtan szájba kell verni.Nem fognak belőlem akutt beteget csinálni,itt már nem a Hipokratészi eskü számít)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3150
Fórum profilkép
Dodokacsa
(Nagyapa69 részére, #3148)
2022-01-26 12:57

Még annyit,hogy az alábbi linken semmit nem szabad 2 típusú cukrosnak enni. 

 

https://www.kalóriaguru.hu/receptek/receptek.php

 

Nincsen csak kicsit lisztes,nincsen csak mákszemnyi cukor. Ezen receptek közt csak akkor lehet válogatni,ha képen nézegeti az ember. 

Ja és az előző monológomból kimaradt a krumpli a befőtt a lekvár a rizs....ezek mind feketelistás étkek.

 

 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3151
Fórum profilkép
Dodokacsa
(Nagyapa69 részére, #3148)
2022-01-26 13:30

Leírom,hogy én mit eszek pl egy nap.(ha érdekes lehet)

Csak azért mert itt mikrobiologusok vannak,meg életmódtanácsadók,meg belgyógyász professzorok.

Reggeli: két tojás egy kis nyers paradicsom,meg egy 0% joghurt. (ez nem mindig valósul meg idő hiányában)

Ebéd. mondjuk 40 dkg sültkolbász mustárral,vagy sült céklával (mindez kenyér és péksütemény,krumpli nélkül.)A majonéz meg a ketchup nem jó mert az sok cukrot tartalmaz.

Vacsora: egy szafaládé sült céklával,sajttal

Ünnepi kaja és lakmározás: Reggeli elsetleg sajt vagy valami felvágott(de be szoktam a hasamba levő helyet spórolni az ebédre)

Ebéd: zúzapörkölt,kakashere taraja kombó (ebből max 4-5 tányér,mert nem fér belém több) majd ízesitett ásványvíz.) Ezt is természetesen tészta ,krumpli és kenyér nélkül.

Vacsora: 5 tojás vagy negyedkiló sajt egy fél fej jégsalátával(ez utóbbi nyersen,öntet nélkül)

Ez csak egy néhány lehetőség a sokból.

 

EZ NEM VICC AMIT LEÍRTAM. BÁRKINEK KÖZZÉTESZEM A VÉRVIZSGÁLATAIM EREDMÉNYÉT, 4 KERESZTES KETON VIZELETTEL AZ ELEJÉN.

KÖZZÉTESZEM A cukorbetegvagyok.hu OLDALON A MÉRT CUKROMAT NAPLÓZVA AZ ELEJÉTŐL MOSTANÁIG,ÉS KÖZZÉTESZEM SZÍVESEN A HEMOGLOBIN A1C VIZSGÁLATAIM EREDMÉNYÉT. 

Na most lehet velem vitázni kedves hölgyeim,és uraim!!

(nyitok ezen az oldalon egy új topicot aminek az lesz a címe."hogy fogyjál le jóllakottan 50 kilót egy év alatt",vagy "én már nem vagyok cukros bibibi"  címmel

 

 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3164
Fórum profilkép
Starlark
(Dodokacsa részére, #3151)
2022-02-12 11:16

Nagyon hasonló cipőben járunk. Nálam 3 hete diagnosztizáltak 2-es típusú cukrot. Az én értékeim ennyire nem voltak rosszak, a terhelésnél is a 60 percesem 13 volt a 120 11, 1-e miatt és az éhgyomri 7,2 miatt mondták ki a diagnózist. Szintén 500-as Merckformin.

A dietetikust nem értem el akkor így el kezdtem utánanézni, hogy most akkor mit is kellene tenni.

Rátaláltam Dr. Lustig előadására / https://youtu.be/nxyxcTZccsE / és összeállt a kép. Arra jutottam amire te, semmi cukor /ez szinte magával húz minden élelmiszeripar által feldolgozott terméket, mert mindenbe belepakolják még a sajtkrémbe is és nem árt a szeletelt bacon csomagolását sem elolvasni.../, semmi gabona, semmi krumpli.

Azóta sokkal többet kell főznöm, de megéri.

A szénhidrátom ennyire nem vágtam le drasztikusan 70-75g-ig azért engedem, általában nem érem el, mert ezzel a diétával azért nehéz :) 

 

3 hét alatt 4kg tűnt el, 91-ről most tartok 86,6-nál, az éhgyomri vércukrom 4,8- 5,2. Nagyon kíváncsi leszek az áprilisi labor eredményekre.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3166
Fórum profilkép
Dodokacsa
(Starlark részére, #3164)
2022-02-12 14:43

Üdvözöllek!

 

Csak megjegyzem ,hogy meg fogsz gyógyulni!! Legyél kitartó,és ne az orvosokra hallgass. Három hónap múlva menj el Hemoglobin A1 C vizsgálatra és ki fognak venni a cukros státuszból.

Amit a fenntebb olvasott xxx (sértő megjegyzés, admin által törölve) kiloJoule számításai és egyéb xxx (sértő megjegyzés, admin által törölve) önjelölt biológus beírásait figyelembe se vedd. Az az igazi öngyilkosság.

De ha ilyen következetesen odafigyelsz a szénhidrátra akkor meg fogsz gyógyulni,és nem kell hozzá még egy év sem!!

NAGYON SOK SIKERT ÉS KITARTÁST KÍVÁNOK!!!!!!

(Végre van értelmes hozzászólás. Te vagy a harmadik aki így gondolkodik mint én)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3186
Fórum profilkép
borzasliba
2022-06-13 11:32

Kedves Lili! Ha még aktív vagy, kérlek jelezd?! köszönöm Szeretném tudni, mi van veled! Mamabeby

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő