Fórum

Ketogén diéta

Fórum profilkép
Ili
2017-01-04 15:18

Sziasztok

 

Gondoltam nyitok egy témát a ketogénnek :-)

december 29-én kezdtem el, és le fogom írni a tapasztalataimat. Talán segít ez másoknak.

Túl vagyok már a 2000-ik fogyókúrán, gondolom mint sokan itt. Ugyanígy túl vagyok már dietetikus tanácsadáson és táplálkozás beállításos tanácsadáson és mindent betartva, mondhatom majdnem tökéletes vérképpel 93 kiló lettem az én normál 63 kg helyett. Tehát szép kerek szám ez a 30.

Ezt célóztam most meg!

Többet nem hallgatok senkire, mert abban hiszek, hogy mindenki magának kell kialakítsa a saját étkezését, figyelve a testét és a lelkét.

Ja, és a sok fogyókúra megtanított arra, hogy nem a kal-tól hízunk vagy fogyunk. Tudnék mesélni a saját történetembő: szigorú diéta 700-900 kcal és egy fél év alatt lement vagy kb 5-6 kg.

 

Most sokat tanulmányoztam a ketogén témát, régen már csináltam, csak nem szakszerűen. Most utánaolvastam, tanulmányoztam minden magyar oldalt /pro és kontrát/ és rengeteg külföldi oldalt is, ahol azért nagyobb az irodalma.

 

A következőt csinálom:

Az itt kiszámított kalórikalkulátorból kinézem a fogyáshoz ajánlottat és azt a következő felosztásban eszem:

20% fehérje

75% zsír

5% fehérje

Amit szedek: omega3, C vit, D vit, szelén

fél órát naponta lépcsőzőgép

 

Hat nap alatt 3,9 kg ment le. Tudom, a CH tartja vissza a vizet, tehát a víz ürült/ azért nem árt ha kiürül az a víz ami a szövetek között van és csak felfújt/, mégis jó így első hétre :-)

 

 

Ha van valaki aki ezt a fogyókúrát csinálja, örülnék ha megosztaná a tapasztalatait.

Ellendrukkerek nem kellenek!- A bíztatás jöhet :-)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2521
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(mjenoe részére, #2520)
2018-10-24 13:16

szia,nagyon köszönöm a segitö hozzàszolàst,

igen,természetesen figyeltem a vizeletben lévö ketonok mennyiségét

ugye 4 darab négyzet van beszinezve,elsô bézs szinü és afölött pedig egyre mélyülö rozsaszin

az én esetemben a 3 rozsaszin négyzet közül a szin a középsö négyzet szinének felel meg..

tehàt ez nem tul sok és nem tul kevés..

két napja nem nézem,bàr kivàncsisàgbol megtehetném(meg is fogom holnap)azért nem mert most a 3.napja,hogy a fehérje és a zsir arànya kb egyforma és a fehérjetöbblet is CH và alakul kivàltva az inzulin jelenlétét ..

tehàt nagyon elgondolkodtato az hozzàszolàsod és nagyon köszönöm de za ok inkàbb màsutt keresendö..én sajnos sokszor nekifutottam és türelmetleség okàn abbahagytam az életmodvàltàst,konkrétan össze vissza ettem..mostnra megértem annyira - pszichésen is-,hogy képes vagyok "végigvinni"..ugy tünik jol értesz a ketogén diétàhoz,kérlek késöbb is szolj hozzà..köszönöm szépen

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2877
Fórum profilkép
Panni73
2020-01-12 17:37

Sziasztok! Ha valaki olvassa ezt a fórumot kérem segítsen nekem elindulni a keto diétában. Egyenlőre próbálok kevesebbet enni, főleg a szénhidrátra figyelni....

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2878
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(Panni73 részére, #2877)
2020-01-12 21:10

https://www.facebook.com/groups/917837251725856/

 

http://ironmania.blog/kalkulator/

 

szia Panni;kezdésnek két linket küldtem neked

az elsö egy csoport a facebookon,segiteni fog

a màsodik pedig egy program,mely kiszàmolja a makrokat..

 

ami engem illet..

50 gramm alatt tartom a CH-t,a fehérjét 70 gramm körül,a többi zsir,kb 1000/1200 kaloria egy nap és hetente 5 ször 60 km bringa

 

szigoruan véve nem ketogén diéta,amit folytatok,inkàbb egy magas fehérjetartalmu,egészséges zsirokat tartalmazo,alacsony szénhidràttartalmu étrendet folytatok...most csak gyorsan irtam neked,hogy legeyn hol kezdened..késöbb bövebben..szia!!kitartàst és sikert kivànok neked!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3034
Fórum profilkép
pichlerne
2021-02-04 03:44

Sziasztok :)

 

Imádom a Katogén diétát. 

Kicsit zavarban vagyok, mert részemről nem vagyok vega, imádom a húst, és a zöldségeket is egyaránt, de a 75/20/5 %-os arányt, nagyon nehéz tartanom. A Ch 5% simán megy (az is zöldségekből eredő CH), de a zsírt, és fehérjét sajnos elég nehéz részemről beállítani. Mit javasoltok? Az a problémám, hogy sehol nem találok használható Keto recepteket, melyek pontosan követnék ezeket a fontos arányokat. Valamit mégis jól csinálok, mert pírmán érzem magam, három hét alatt lement öt kiló rólam, de zavar a pontatlanság. Még a kávéról is lemondtam, ami nagyon fontos, hogy a májamat ne blokkolja még az sem, méregtelenítő szuper képességeiben, és most cikóriát iszom, no abban azért van némi CH, bánatomra, de igazából mimimális. Megköszönném ha megosztanátok tapasztalataitokat, receptjeiteket.

Előre is köszönöm, legjobbakat kívánva Nektek, Pichlerné Gyöngyi :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3036
Fórum profilkép
Attila01
(pichlerne részére, #3034)
2021-02-05 11:58

Én pár hete kezdtem, de én nem annyira szigorúan nem figyelem. A napi max 50g CH-t betartom, mert ez a kulcsa az egésznek, a fehérje legyen minél több, a zsír meg ahogy alakul. Arra figyelek még, hogy a kalória nagyjából azért meglegyen, hogy ne menjen át koplalásba. Korábban is csináltam pár hétig, de akkor még alacsonyabb CH-val, de akkor állandóan iszonyatosan viszketett bőröm mindenhol, de ez az 50g CH nálam pont optimális, nem vagyok éhes, sok energiám, nem viszketek és még koffeinmentes kávét is iszok minden nap. Ne görcsölj rá, ha működik, ahogy csinálod, akkor csináld úgy ahogy eddig.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3038
Fórum profilkép
pichlerne
(Attila01 részére, #3036)
2021-02-08 18:29

Üdv, :)

 

Köszönöm szépen, neeeeeem, nem görcsölök rá, csak jól akarom csinálni. :) Talán nekem tényleg a maximális eredmény a lényeg. Közben annyira jó KETO recepteket készítek, arányokat szigorúan betartva, hogy ezen a héten, tökéletesre sikerült. Nem mondom, volt olyan, hogy a pörkölt zsírt mérve, még kanállal kicsit a husi után küldtem, hogy megfeleljen minden, de egyáltalán nem esett nehezemre. :) Ennek a diétának szerintem, a zsír a kulcsa, ill. ténylegesen az arányok. Pompásan érzem magam!!! Az én napi CH fogyasztásom, max 15g. Egy grammal sem több. :) ...az a kis CH is, a reggeli cikória kávém alkotója, és némi zöldség (uborka, káposzta, kelkápi...) Olyan szuper jól fogyok, és erősödöm! :) Köszönöm kedvességedet, legjobbakat kívánom, és jó egészséget. :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3053
Fórum profilkép
Jakabné Matus
(Velenceitogirl részére, #2503)
2021-03-07 11:04

Szia Ili!- Gratulálok!Tudom mi ez! A szülések után híztam el. Nagyon szigorú keto diétát folytattam 9 hó alatt 12 kg ment le,de aztán megállt

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3089
Fórum profilkép
ZSUZSKAS
(Attila01 részére, #3036)
2021-06-28 17:28

Szia! Én sem számolgatok nagyon. Enélkül is fogyok. Ráadásul édesszájú vagyok, vagyis kell a súti. Ebben a könyvben tök jó fehérje alapú , finom süteményeket találtam! Édesfogyás a címe. Ajánlom mindenkinek!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3092
Fórum profilkép
Dodokacsa
2021-07-25 09:58

Kedves Mindenki!

 

A helyzet az,hogy 2-es típusú cukorbetegség alakult ki a COVID-om után. Sajnos nagyon beteg voltam de túléltem.

Nagyon furcsa látásproblémával fordultam a LÁTSZERÉSZEMHEZ,aki csarnok elsőre a cukor vizsgálatot javasolta,ami fényt derített a cukorbajomra. Megmértem és 22.5 mustfokom volt ami egy nagyon jó kékfrankos must érték. Elszaladtam a körzeti orvoshoz,(betartván a hivatalos protokollt) aki beutalt az SBO-ra. Ott hosszas huzavona után kiderítették hogy valóban magas picit a cukrom.

Kaptam gyógyszert Meforal 500-at amitől iszonyatos hasmenésem lett.

Aztán jött a saját kúra. Megtaláltam ezt az oldalt és segített!!!!!

Szénhidrát kúra,szénhidrát kúra szénhidrát kúra!!! Június 22.én diagnosztizálták a betegségem,és mostanra 8 kilóval vagyok szegényebb. A vércukrom 5.2-7.1 között ingadozik,attól függően hogy ettem e vagy sem.

Aztán nagylabor következett,ahol egyetlen csillagom sem lett, aztán még egy nagylabor,mert az orvos állítása szerint ilyen nincs,és az is ugyan ezeket produkálta.

Még egy hónap és el fogom hagyni a gyógyszert,vigyázok a szénhidrátomra és ennyi.

Az orvos még azt javasolta hogy 150 gram szénhidrát és egy grammal sem több. Én azt mondtam hogy semmivel sem vagy okosabb csak több évig tanultad a biológiát.

Olvastam néhány előttem szólót amit elképedve olvastam. 5 % fehérje!!!! Valószínű neki már vázizomzata akkora mint egy csontvázé. Bocsánat de van olyan vitamin ami zsírban oldódik,tehát kell. Baromi nagy tévedés,hogy a zsírtól hízunk!!  NEM KENYÉR ÉS ENNEK SZÖVŐDMÉNYEI,NORBI BAROMSÁGAI,ZABPEHELY ÉS BÚZACSÍRÁBÓL KÉSZÜLT TORTA,MEG HASONLÓ ELKÉPESZTŐ BAROMSÁGOK.

0% kenyér és lisztes származékai,0% cukor,0% tészta 0%krumpli. Aztán számoljuk ezen oldal alapján a szénhidrátot,és tökéletes alak,tökéletes vérkép az eredmény.

Én kipróbáltam és működik.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3093
Fórum profilkép
Dodokacsa
2021-07-25 12:50

Kedves Ili!

 

Te jól csinálod ahogy olvasom a fogyókúrát, mert egy éven belül csontváz leszel bőr nélkül. Az égi manna viszont nem hízlal. Valószínű az egész elektrolit háztartásod fel fog borulni,majd jön néhány betegség hozzá. Szerintem vadul nézzél utána a sejtek közti anyagcserének(ált isk 8.osztálya)Metabolizmus címen. Rá fogsz jönni hogy a saját nyakadat teszed a hurokba ezzel amit csinálsz.

De mindenki a saját élete kovácsa.

Jó egészséget kívánok

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő