Fórum

Ketogén diéta

Fórum profilkép
Ili
2017-01-04 15:18

Sziasztok

 

Gondoltam nyitok egy témát a ketogénnek :-)

december 29-én kezdtem el, és le fogom írni a tapasztalataimat. Talán segít ez másoknak.

Túl vagyok már a 2000-ik fogyókúrán, gondolom mint sokan itt. Ugyanígy túl vagyok már dietetikus tanácsadáson és táplálkozás beállításos tanácsadáson és mindent betartva, mondhatom majdnem tökéletes vérképpel 93 kiló lettem az én normál 63 kg helyett. Tehát szép kerek szám ez a 30.

Ezt célóztam most meg!

Többet nem hallgatok senkire, mert abban hiszek, hogy mindenki magának kell kialakítsa a saját étkezését, figyelve a testét és a lelkét.

Ja, és a sok fogyókúra megtanított arra, hogy nem a kal-tól hízunk vagy fogyunk. Tudnék mesélni a saját történetembő: szigorú diéta 700-900 kcal és egy fél év alatt lement vagy kb 5-6 kg.

 

Most sokat tanulmányoztam a ketogén témát, régen már csináltam, csak nem szakszerűen. Most utánaolvastam, tanulmányoztam minden magyar oldalt /pro és kontrát/ és rengeteg külföldi oldalt is, ahol azért nagyobb az irodalma.

 

A következőt csinálom:

Az itt kiszámított kalórikalkulátorból kinézem a fogyáshoz ajánlottat és azt a következő felosztásban eszem:

20% fehérje

75% zsír

5% fehérje

Amit szedek: omega3, C vit, D vit, szelén

fél órát naponta lépcsőzőgép

 

Hat nap alatt 3,9 kg ment le. Tudom, a CH tartja vissza a vizet, tehát a víz ürült/ azért nem árt ha kiürül az a víz ami a szövetek között van és csak felfújt/, mégis jó így első hétre :-)

 

 

Ha van valaki aki ezt a fogyókúrát csinálja, örülnék ha megosztaná a tapasztalatait.

Ellendrukkerek nem kellenek!- A bíztatás jöhet :-)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2403
Fórum profilkép
virag0216
2018-06-18 12:06

Sziasztok!

 

Valaki csinálja a diétát pm alulműködéssel? Tapasztalt valamilyen változást negatív vagy pozitív irányba?

Köszönöm, ha megosztjátok velem az ilyen irányú tapasztalatokat. :)

Egy hete csinálom és most kicsit elbizonytalanodtam, hogy nem e rontom tovább az alulműködést.

 

Köszönöm :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2432
Fórum profilkép
Redpoo
(krisztinahajnalka részére, #2402)
2018-07-14 11:56

szia krisztinahajnalka,

 

igen, sikerült összeboronálni. A makróim kiszámítása után tudom napi hány gramm fehérjére van szükségem. Vegaként ez az amit nehéz összeszedni, de magvakban, mint pl a chia, rengeteg van, de nem állati eredetű fehérje porral is kiegészítem az étrendem (mandulatejjel összeturmixolva nagyon finom). Illetve aki eszik tejtermékeket, sajtokban és zsíros túrókban van elegendő fehérje. A makrókat pár havonta érdemes újra kiszámítani, ahogy a súlyvesztés is elindul.

A ketogén étrendnek éppen a minimális szénhidrát bevitel az alapja, nálam ez napi 20 gramm. Nekem nem volt olyan nehéz ezt betartani, ahogy elhatározásra jutottam, hogy váltok, ezt be is tartottam. Ha Neked a 100/120 is nehéz, de váltani szeretnél, akkor ne erőltesd, ami nem megy rögtön, inkább csökkentsd lassanként, míg el nem éred a napi 20-30 grammot. Kitartást és sok sikert:)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2497
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2018-09-12 18:04

tanàcsok fogyni vàgyoknak 7 rész a youtube-on..érdemes meghallgatni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2498
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(Redpoo részére, #2432)
2018-09-12 21:34

szia redpoo,

 

tartod azota is a ketogén+vega kombinàcioju étrendet

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2501
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2018-09-24 10:42

Ugy làtszik ,innét mindenki eltüntSmiley

akkor én hozzàszologatok idönként a témàhoz

 

gyakroltott fogyokuràzo lévénSmileyazt hiszem jol "elcsesztem" az anyagcserém és gyanitom,hogy inzulinrezisztencia is meghuzodik a hàttérben.

szeptember 13 àn vàgtam bele a ketogénbe

1200 cal..a makrok arànyai a ketogén szabàlyainak megfelelöen

eredmények

1 sokkal kevesebbet alszom

2 megszünt aszékrekedésem

3 naponta 2 szer eszem és nem vagyok fàradt,abszolut nem kivànom az édességet,falàsrohamok nincsenek

4 birom a kerékpàrozàst,teheàt energiàm nekem kevesebb

5 10 nap alatt a sulyom 3.3 kiloval a zsirszàzalékom pedig 1.3 al csökkent

folyt.köv

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2502
Fórum profilkép
Icusss
(krisztinahajnalka részére, #2501)
2018-09-24 14:05

Szia.Bizony,nem túl forgalmas ez a fórum,én is ezért latogatom már ritkán. :/ 

Azért örülök,ha néha megosztod a tapasztalataid legalább abból merithet "ihletet" aki próbálkozik ezzel a típusú dietaval.

Én személy szerint,köszönöm,ha megosztod Velem/Velünk a tapasztalataid,sikereid. :)

Sok sikert és kitartást csak így tovább! ;)  

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2503
Fórum profilkép
Velenceitogirl
2018-09-24 17:09

Szupi!Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2507
Fórum profilkép
Redpoo
(krisztinahajnalka részére, #2498)
2018-10-06 15:03

Szia krisztinahajnalka,

 

igen tartom:) A vegaság 23 éve tart, szóval az nem fog már változni, életre szól nálam. A ketogén az amit január óta tartok és eddig bevált. 3 számot mentem le a ruhatáramban. Amit írtál nálam is igaz. Sokkal energikusabb vagyok, nincsenek kajakómáim, éhségrohamaim, kiegyensúlyozottabb vagyok. Ami eddig nehezebben ment, az most sokkal egyszerűbb. Elképzelhetetlen volt hogy az egész napom a városban rohangálva töltsem el anélkül, hogy 10 percenként ne állnék meg pihenni, de most, végig nyomom az egészet. Ami a leginkább megdöbbentett az, hogy én ülőmunkát végzek napi 8-10 órában, nem mozgok többet mint azelőtt, de az étrend váltás elég volt ahhoz, hogy "ülve" is fogyjak. Nyilván nem biztos, hogy ugyanez az étrend mindenkinél beválik.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2519
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2018-10-24 11:15

szoval a Smileyketogén se fenékig tejföl

elsö honap eredménye 4.7 kg...tulajdonképpen ez màsoknak kaloricsökkentéssel is elérhetö sulycsökkenés..miért kelle ehhez drasztikusan csökkenteni a CH bevitelt?

nos az a tapasztalatom,hogy az éhségérzetem jelentösen csökkent a vitalitàsom pedig arégi,söt jobb..ezt sosem hittem volna ha nem probàlom ki..

a probléma az,hogy a sulycsökkenés egyre lassult majd megàllni làtszik..

oka:sokat sportaltam és keveset ettem..

igy oktober 22 étöl kezdve szakember tanàcsàra felemeltem akaloriabevitelt az alapanyagcserémhez szükséges értékre ,a sportot pedig mérsékeltem heti 3x1 oràra

makrok igy modosultak tehàt

1550 cal

25 gramm CH

119 gramm fehérje

119 gramm zsir

a CH -t pedig sok zöld leveles zöld "bevitele" jelenti

lendületem töretlen,kitartàsom egyre erösebbSmiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2520
Fórum profilkép
mjenoe
(krisztinahajnalka részére, #2519)
2018-10-24 12:13

Szia!  Az a helyzet hogy egyfajta ébrenlétet kell biztositani. Csiszár doktor nekem annak idején úgy tanitotta, hogy a szénhidrát bevitelnek kell adni egy ciklikusságot. Ez azt jelenti hogy az elején a kiüritett máj raktár után ( amikor beindul a ketogén folyamat) figyelni kell arra hogy nehogy a csökkentett CH bevitel miatt a szervezetben elinduljon a védekezési mechanizmus. ( ez egyébként különböző mértékben ugyan de mindenkinél megfigyelhető a tél előtti hónapokban - hiszen az csak kb 500 éve normális dolog hogy az ember biztosan túléli a telet. ) tehát a szervezetünkben ősszel mindig elindul ez a folyamat és emiatt nehéz fogyni az őszi időszakban.
Szóval figyelni kell arra hogy nehogy magas ketonszint legyen a reggeli pisiben. Ha a keton tesztcsik sötétlila, akkor emelni kell a CH bevitelen, és ha lehet azt a világos tartományban kell tartani. Ez biztositja azt hogy a szervezet vészreakciók nélkül működjön zsirlebontó üzemmódban. Ennek is köszönhető a szerényebb fogyási eredmény.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő