Fórum

Ketogén diéta

Fórum profilkép
Ili
2017-01-04 15:18

Sziasztok

 

Gondoltam nyitok egy témát a ketogénnek :-)

december 29-én kezdtem el, és le fogom írni a tapasztalataimat. Talán segít ez másoknak.

Túl vagyok már a 2000-ik fogyókúrán, gondolom mint sokan itt. Ugyanígy túl vagyok már dietetikus tanácsadáson és táplálkozás beállításos tanácsadáson és mindent betartva, mondhatom majdnem tökéletes vérképpel 93 kiló lettem az én normál 63 kg helyett. Tehát szép kerek szám ez a 30.

Ezt célóztam most meg!

Többet nem hallgatok senkire, mert abban hiszek, hogy mindenki magának kell kialakítsa a saját étkezését, figyelve a testét és a lelkét.

Ja, és a sok fogyókúra megtanított arra, hogy nem a kal-tól hízunk vagy fogyunk. Tudnék mesélni a saját történetembő: szigorú diéta 700-900 kcal és egy fél év alatt lement vagy kb 5-6 kg.

 

Most sokat tanulmányoztam a ketogén témát, régen már csináltam, csak nem szakszerűen. Most utánaolvastam, tanulmányoztam minden magyar oldalt /pro és kontrát/ és rengeteg külföldi oldalt is, ahol azért nagyobb az irodalma.

 

A következőt csinálom:

Az itt kiszámított kalórikalkulátorból kinézem a fogyáshoz ajánlottat és azt a következő felosztásban eszem:

20% fehérje

75% zsír

5% fehérje

Amit szedek: omega3, C vit, D vit, szelén

fél órát naponta lépcsőzőgép

 

Hat nap alatt 3,9 kg ment le. Tudom, a CH tartja vissza a vizet, tehát a víz ürült/ azért nem árt ha kiürül az a víz ami a szövetek között van és csak felfújt/, mégis jó így első hétre :-)

 

 

Ha van valaki aki ezt a fogyókúrát csinálja, örülnék ha megosztaná a tapasztalatait.

Ellendrukkerek nem kellenek!- A bíztatás jöhet :-)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2190
Fórum profilkép
kriszta615
(Hzsuzsannna részére, #2189)
2017-06-04 09:59

Szia!

 

Gratulálok, ügyes vagy ! Csak így tovább! Smiley

 

Igen, belevágtam, kedden lesz 2 hete, hogy elkezdtem.

 

Súly és centi mínuszt nem tudok mondani, mert azt majd a doktornő méri a kontroll vizsgálaton, de a tükör nem hazudik ! Smiley

 

Látok már változást magamon, és a ruháimon is érzem.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2213
Fórum profilkép
96spacepirate
2017-08-08 22:15

Sziasztok! En ma kezdtem el nezelodni, mi is ez a dieta es nagyon erdekel! Ti hogy szamoljatok ki a 'net carbs'-okat? (Nem tudom a magyar nevet :D 

Pl itt a leveles kel CH-ja 5.6g, de 8.3 a rost. Az pedig negativ lenne :/ ez most akkor hogy van?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2215
Fórum profilkép
yoyo
(96spacepirate részére, #2213)
2017-08-09 11:12

Ha negatív lenne, akkor már biztos ki lett vonva.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2216
Fórum profilkép
Angyal Ferenc
2017-08-10 16:25

Sziasztok!

Valaki próbált már izomzatot építeni ketogén diétával? Nagyon kevés cikk található a magyar interneten, de más nyelvű oldalakon sem jobb a helyzet. Szerintetek létezik ketogén tömegnövelés? Működhet? :) 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2217
Fórum profilkép
yoyo
(Angyal Ferenc részére, #2216)
2017-08-11 08:40

Kizárt! A tömegnövelés teljesen más diétát kíván. Önmagában a sok fehérje nem elég izomépítéshez, kell hozzá a sok szénhidrát is.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2241
Fórum profilkép
KEszter
(Angyal Ferenc részére, #2216)
2017-09-03 15:31

Haho, 

 

Ne higgy el minden butasagot ;) Mutatnek valakit, aki a ketogen etrenddel magaslatokba tort. Szemelyesen ismerem, ezert merem ot mutatni/ajanlani. 

http://www.custombodyworks.hu/rolam-2/

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2267
Fórum profilkép
barnal
2017-10-05 21:22

Sziasztok,

 

Azoktól szeretném megkérdezni, akik már hosszabb ideje követik a ketogén étrendet, hogy a koleszterin és triglicerid szintetek hogy alakult? Nem ugrott meg túlságosan?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2308
Fórum profilkép
tündi121
2018-01-07 21:47

Szia!

Én is ugyanígy vagyok!!! Kb 6 éve híztam meg (+10 kg), de sehogy nem sikerült eddig lefogynom. Én is számoltam kalóriát, csináltam egy-két diétát, dietetikus tanácsadás stb. Mindet betartottam szerintem, de csak minimális eredményt hozott. Decemberben nézegettem a ketogént, gondoltam még ezt utoljára kipróbálom. Január 2-án kezdtem, azóta 0 szénhidrát(cukor, liszt) ma mértem magam, sajna semmi eremény. Hát még az is sajnos közbe jött, hogy megjött.., pont ezen a héten, nem tudom ez befolyásol-e valamit.

Én drukkolok Neked és magamnak is:)!!!!!

Mindenesetre folytatom a jövőhéten is

Én is szedek vitamnokat

Azt nem tudom, hogy nem kellene-e még a mennyiséget csökkentenem, mivel nekem az 1200ckal kalóriaszámolós diéta nem hozott eredményt( elvileg nekem 1200kcal esetén már fogynom kellet volna, de nem fogytam. Több kalkulátorban is megnéztem, mindenhol azt hozza ki, hogy alap kb 1600, min 1300). mivel eddig nem fogytam arra a következésre jutottam, hogy az összetétel is nagyon számít nálam.

Én úgy terveztem, hogy kb március végéig mindenképp csinálom, és meglátom...

OLYAN JÓ LENNE HA LENNE EREDMÉNY

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2309
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(tündi121 részére, #2308)
2018-01-08 08:00

Szia Tünde...

 

szeretnék két dolgot megkérdezni..

sportolsz-e valamit?

sokszor nekugrottál-e aztán abbahagytad a fogyókúrát(mert ez esetben az anyagcseréd lelassulhatott)?

kérésem lenne mindnenkihez:hogyan lehet felgyorsítani az anyagcserét?

és még valami:a menstruációt megelőző pár nap én 3 kilóval is nehezebb vagyok..a másik észrevételem,lehet,hogy nem azonnal indul be a fogyás..akár heteket is várni kell rá.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2315
Fórum profilkép
Boboka
2018-01-18 10:03

Sziasztok! 

 

Második hete vagyok ketogén diétán, előtte sokat olvastam róla. Mivel régóta futok, de a katasztrofális kajálás miatt +15 kilóval, muszáj ledobnom a felesleget, ez így nem jó sem az izületeimnek, se a teljesítényemnek. 

 

A napi kcal/fehérje/ch/zsír arányokat ez alapján állítottam be magamnak: 

https://ketogains.com/ketogains-calculator/

 

Eddig lement 3,5 kg (82,3 volt a kezdet) 

 

Az első két nap szörnyű volt, csipegetős, szénhidrátfüggő vagyok. A harmadik naptól viszont teljesen ok. 

 

Számomra nehéz az 1300 kcalt-t megenni, úgy, hogy minden arány stimmeljen, ezért ha vannak jó receptek ötletek annak nagyon örülnék.  

 

Elsőnek egy pizza receptet osztanék meg veletek, egy fb csoportból loptam, és isteni!

 

- 2 tonhal konzerv

- 3 tojás

 

Összekever (elvileg botmixerrel, de én csak egy tálban összekutyultam) sütőpapíron pizza formájúra alakítva 180°-on kb 15 perc alatt megsütöm, majd megpakolom bármivel ami otthon van. 

 

- Sonka (nálam Prosciutto Cruedo) 

- Sajt (nálam Grana Padano)

- és paradicsomszósz alá

 

vissza a sütőbe és 5-10 perc alatt készre sül. Smiley

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő