Fórum

Mikor kezdted? Hol tartasz?

Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-01-12 18:38

Sziasztok!

Nagyon szeretem a kalóriagurut, sokat segít a diétázás kivitelezésében. Kíváncsi lennék, hogy kinek hány kilótól sikerült megszabadulnia amióta használja az oldalt. Én 7 hét alatt 5 kilóval lettem kevesebb.

Üdv: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
Gólyaneni
(telstar részére, #2676)
2019-04-08 06:20

Teljes mértékben egyetértek Veled! Hosszan lehetne sorolni, hogy kinek és miért nem sikerül fogynia...sokan hatalmas - pénzzel megvásárolható-  beruházásként tekintenek a fogyókúrára, azt gondolván, hogy ezzel kiválthatják az emberi tényezőket: mint akarat, odafigyelés, tudatosság, kitartás. Pedig egy súlycsökkenést hozó életmódváltáshoz csak egy konyhai mérleg szükséges és egy kis kalóriaszámlálási ismeret. Egyszerű az egyenlet: ha kevesebbet fogyasztok, mint ami a szervezetemnek kell fogyok, ha többet hizok. 

A kalóriaszámlálás mellett szól az is, hogy így változatos marad az étkezés (ellenben a monodiétákkal), be tudjuk vinni a megfelelő vitamin, rost, és ásványianyag szükségletet, nyugodtan fogyaszthatjuk a család többi tagjának készített ételeket (főzési szokások minimális átgondolásával, megváltoztatásával - ami a családtagok számára is előnyös). Belefér egyszer- egyszer egy kis bűnözés is, így a lélek is jobban viseli.

A mozgásnak is nagy jekentősége van, de itt sem a nagy lendülettel megkezdettés drága, majd legtöbbször csírájában elhanvadt edzőtermi mozgásformákra gondolok. Nyugodtan lehet otthon tornázni, a világháló segítségünkre van, mindenki megtalálja a neki tetsző, örömet és sikert hozó feladatsorokat.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
Uhu
2019-04-08 18:29

Üdv a fórumtársaknak,

Két alkalommal csináltam már súlycsökkentő programot (diéta+sport), az első 3 éve volt, akkor -7 kg volt kb 3-4 hét alatt, a másik 1 éve, akkor is -7 kg, de kb 5-6 hét alatt - utóbbi esetben nem számoltam a kalóriákat és kicsit kevésbé intenzíven is diétáztam.

Egyébként az étkezésre valamennyire ügyelek (mostanában kevésbé) plusz mozgok is, de rendszertelenül és télen (hidegben) nem nagyon. Szóval így jutottam el ide most megint.

Most ismét írni fogom, mert a 3 évvel ezelőtti teljesítményt igyekszek megismételni. Tehát napi átlagban  -1500 kcal egyenleget szeretnék kihozni, ez hetente -10.500, azaz kb 1,8-2 kiló súlyvesztést jelentene, 3 hét alatt pedig 5,4-6-ot. Persze lehet, hogy közbejön valami, de ez a terv. Ma volt (van) az első nap.

A kalóriaszegény étrend mellett naponta 500-1500 kcal igényű mozgást fogok végezni, így tudok ekkora mínusz kalóriaegyenleget kihozni. Tehát az eleve meglévő mozgásformáim idejét és intenzitását (alapvetően túra) emelem meg. Ami könnyebbség, hogy szabadságon vagyok, tehát lesz időm.

Egyébként 182/79 (f) vagyok, tehát ha rám néz valaki, többnyire nem a krónikusan elhízott jut az eszébe, de engem zavar az elmúlt hónapokban fellopakodó felesleg.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
Blanki
2019-04-14 13:33

Nekem is sokat segít a kalóriaguru, ajánlom is mindenkinek, aki diétába kezd. Most vagyok a 14. hét végén, eddig 21 kg-tól sikerült megszabadulnom. Jó nagy súlyfelesleggel indítottam (cca. 50 kg), szóval még a felénél sem tartok és tisztában vagyok vele, hogy a tempó lassulni fog, de megpróbálok kitartani. 1300kcal körül próbálom tartani az energiabevitelt és gyaloglással min. 500 kcalt még lemozogni. 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
vonswissyfreemailhu
2019-04-26 07:24

Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra, remek fejlesztés. Elég súlyos diabéteszem keletkezett idősebb koromra, és hatalmas segítséget jelent ez az oldal a 140 g-os szénhidrát diéta betartásában. Ugyan nem a fogyás volt a célom, mert már lemondtam róla, hogy valaha is "versenysúlyba" kerüljek, de még az is kezd talán összejönni. Mindenesetre a cukrom szinte normalizálódott, és 7 hét alatt nekem is sikerült 5-6 kilótól megszabadulnom. Ha már így belejöttem - mert ezzel a honlappal könnyű tartani a diétát -, megpróbálok újra soványabb lenni. Messze még a cél, jó 30 kiló, de ha a Kalóriaguru segít, márpedig segít, akkor elérhetem. Köszönöm a fejlesztőknek! Remek ötlet, nagy segítség!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
kala55
2019-05-21 09:09

Hali!

160kg 174 cm 2007.03.

87kg 173 cm 2008.08.

96kg 172 cm 2019.05.

Irány a 92kg 173cm! :D:))

István.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
lackotuende
2019-05-22 18:16

Én most kezdtem és imádom :)

52 éves vagyok---171 cm magas  és 88 kg, a cél 70kg.

Tünde 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
Gólyaneni
(lackotuende részére, #2727)
2019-05-24 21:01

Szia Tünde! Veled közel azonos paraméterekkel indultam neki két és fél éve. Egy év alatt értem el a kitűzött célt, amit folyamatos odafigyeléssel most is tartok. Tehát: hajrá!!!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
Gólyaneni
(kala55 részére, #2716)
2019-05-24 21:04

Szia István! Lehet Te lennél a nyerő, ha a leadott kilokban rangsort állítanánk. Akinek egyszer már sikerült, most sem fog kudarcot vallani.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
pizsu1
2019-05-24 21:22

Én 2018. jan.3- 2019.jan-ig 94kg-ról 78kg-ra fogytam. Ezt tartom Kcal-át és CH-ot számoltam és számolom a mai napig.

Sokat használtam és használom ezt az oldalt. Mindig hálával, köszönöm

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
bubu46
2019-05-28 07:09

Most örülök csak igazán a kalóriagurunak ! Életmód váltással sikerült leadnom 22 kg-t, amit tartok is 5 hónapja +/- 1 kg-al. Ám most " bejött " egy láb műtét, szigorúan alig-mozgással...Így csak egy célt tűztem ki , a szintentartást ! Most nem szabad unalomból, ön-sajnálatból eszegetni és ebben óriási segítség a kalóriaguru. Köszönet  !

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő