Fórum

Mikor kezdted? Hol tartasz?

Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-01-12 18:38

Sziasztok!

Nagyon szeretem a kalóriagurut, sokat segít a diétázás kivitelezésében. Kíváncsi lennék, hogy kinek hány kilótól sikerült megszabadulnia amióta használja az oldalt. Én 7 hét alatt 5 kilóval lettem kevesebb.

Üdv: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
yoyo
(Karika61 részére, #2762)
2019-07-12 22:03

Nincs miért aggódnod, jól haladsz! 2 kiló 2-3 hét alatt teljesen ok. Az egészséges fogyás heti mértéke 0.5-1.0 kiló, azaz havi szinten maximum 2-4 kiló. Én is átlagban havi 2 kilót adtam le még amikor kimondottan fogyókúráztam. És időnként van hogy akár hetekig nem változik a súly, de az is természetes. Ha meg keményen edz valaki fogyókúra mellett, akkor van, hogy a mérleg egyáltalán nem mutat változást, mert közben az izom fejlődik is. Ez van most épp nálam. Csak a tükörben látom az apróbb változásokat. Hol innen, hol onnan csökken egy kicsit, de valahonnan mindig lemegy, csak általában nem onnan ahonnan előszőrre szeretném. :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
Karika61
(krisztinahajnalka részére, #2646)
2019-07-26 22:28

Szia : Jó olvasni ilyen biztató sorokat... Egy kérdésem lenne a keto diétánál: a 30 CH-ba ugyan olyan értékkel számolod be például a zöldségeket is? Paparika, saláta, stb? Mindennek a CH-ját figyelembe veszsed?

Mert így elég nehéz, hisz mondhatni csak a hús marad.

Vagy tévedek?

Leírnád a lényeget? Köszi előre is! :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(Karika61 részére, #2787)
2019-07-27 10:47

szia,

igen,a zöldségek CH-jàt is figyelembe veszem,de azt tudni kell,hogy magas a rosttarlamuk,ami ugyan emeli a CH szintet de nem hasznosul olyan formàban(tökéletesen) mint példàul a gyümölcscukor vagy tejcukor..ezért ezeket lazàn is lehet szàmolni..van,aki aleveles zöldeket nem is szàmolja..

a ketogén diétàt nem fogyokuràra fejlesztették ki,hanem észrevették ,hogy az agyban megjelenö ketonok gàtoljàk az epilepsziàs gôrcsöket..tehàt az epilepsziàs emberek szàmàra igen fontos az àllando ketozisban levés(csak mellékhatàs  a fogyàs:-)..szoval te,aki nem szenvedsz epilepsziàban nem fontos mindig a ketozis àllapotàban lenned a fogyàshoz

egyébként rengeteg spenotot,kàposztàt,brokkolit,karfiolt lehet enni...ahhoz ,hogy ketozisban legyél kb 20/30/40 ch hatàrt kell tartani(függ az életkorodtol,mennyit sportolsz,egyéni érzékenységtöl)..

ide rakok egy linket hallgasd meg kérlek..ezenkivül a facebookon sok olyan közösséget is talàlsz,aki igy étkeznek,olvasgasd a véleményüket,hozzàszolàsaikat.

én azt gondolom ha egy magas fehérjetartalmu,egészséges ,normàl mennyiségü zsirt tartalmazo és alacsony CH-ju diétàt folytatsz,az nagyon remek..nem biztos,hogy tarthato szàmodra a nagyon alacsony CH bevitel..

https://www.youtube.com/watch?v=M0S5RkT-d2A&t=76s

https://www.youtube.com/watch?v=Io3ZF3suGsM

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
Cicanilla
2019-08-08 14:24

Sziasztok! De jó, hogy van itt egy fogyis fórum, ahol van élet :) Én csak regisztráltam, de végül nem vezettem itt a fogyásom, de ez mindegy is. 128 kg-ról indultam 2019.04.05-én, most 105 kg vagyok. Az üzemorvosom felírta számomra a Mysimba tablettát, ami nagyon jól csökkenti az étvágyamat és az ehetnékemet is. Nagyon sok mellékhatása lehet, de nálam szerencsére egy sem jelentkezett. Ja, és nem is olcsó :( de gondoltam, megírom Nektek, hátha valaki nem ismeri, de szeretne élni a lehetőséggel. Amúgy kalória számlálással fogyózom, napi 1200, de sokszor előfordul, hogy nem eszem annyit, csak kb. ezret. 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
telstar
2019-08-09 15:30

Fogyásom története (mások vigasztalására):

Első 4 hónap:        -20 kg

A következő 1 év: -23 kg

A következő 1 év: -13 kg

Összesen tehát:   -56 kg.

Most itt tartok, A célom a jövőben: a szintentartás és "állagmegóvás", mivel a testsúlyom már normál(is)nak tekinthető és a környezetem is egyre kevésbé tolerálja, hogy "elfogyok".

Már több hozzászólásban kifejtettem az elveimet, amik (sajnos) eléggé unortodoxnak tekinthetők, de a fentiek alapján úgy látom, a gyakorlatban működnek.

1 év múlva beszámolok a szintentartás eredményéről. Ma reggel 80.4 kg voltam (183 cm, ffi).

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
Karika61
(telstar részére, #2798)
2019-08-09 21:17

Őszintén örülök Veled! Azt mondjuk nem mondanám, hogy megvigasztalsz, miután minden kilóért megharcololk. Mondjuk 1-es tipusú cukorbeteg vagyok.

Te milyen modszert követsz? Hogy sikerült ennyit lefogynod? Most háy kg vagy?

Köszönöm,

Zsuzsi

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
dumari
2019-08-10 08:20

Sziasztok! Én ma kezdem a fogyókúrát. nő, 170 cm, 86 kg vagyok. Vettem a gyógyszertárban egy LXR Testsúly Komplex nevű kapszulát. Használt valaki ilyet? Sajnos szinte minden ételt szeretek, akaraterőm egyenlőre nem sok van, ha megkínálnak valami finom étellel, azonnal elfogadom. SmileyTanácsokat elfogadok.

Üdv.: dumari 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(dumari részére, #2800)
2019-08-10 21:03

szia!

fogalmam nincsen a kapszulàrol..inkàbb a leveled màsodik feléhez szolnék hozzà..

csak rajtad mulik..el kell döntened,hogy megcsinàlod bàrmi àron,nincs idökorlàt,addig csinàlod,ameddig kell..söt!azon tul is..ha te tested hajlamos a gömbölyü formàt felvenni,akkor ez életfeladat és mindig észben kell tartsd

tehàt a motivàciot és biztatàst ne kivülröl vàrd vagy el se kezd és vàrd meg a pillanatot,mikor a késztetés màr belsö lesz.

olyan utat vàlassz,ami élethossziglan tarthato lesz..

ezért tanàcsoljàk a vegyes és kiegyensulyozott(fehérje,CH,zsir)tàplàlkozàst

itt a gurun szépen kiszàmolja a rendszer,mennyi az alapanyagcseréd,ennél kevesebbet ne egyél,hiszen igy az anyagcserédet lassitod

ha màr sokszori nekifuto vagy(ahogy én is)hasznos néhàny honapot azzal eltöltened,hogy az anyagcserédet rendezd(hosszu és babràs munka)

sportolj!!!!!!!ha fogysz ha nem..mindegy!a sport mindeképpen jot fog tenni,testednek,lelkednek egyarànt..ha idönként el is fogadod a kinàlàst,nem probléma,csak ne fogadd el màsnap,harmadnap..ezért ne legyen büntudatod,hosszu tàvra tervezz!és tervezz!!(a heti étrend,sport legyen leirva,rögzitve,szàmolva)..ennyi jutott eszembe hirtelen:-)   és hajrà!sok sikert!Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
Blanki
2019-08-21 16:38

7 hónapja küzdök. 33 kg-tól sikerült megszabadulnom. Az eleinte 1200-1300 kcal evést megemeltem 1400-1500-ra, cserébe a napi 500 kcal körüli gyaloglást kiegészítettem (ill. részben lecseréltem) tollasozással, biciklizéssel és úszással. Már könnyebben mennek ezek a mozgásformák is, szóval nem annyira uncsi, hogy csak gyalogolni tudok. Még 17 kg fogyás kell és akkor megint kitalálok valami változtatást (akkor már majdnem ideális lesz a súlyom). Remélem még ebben az évben össze fog jönni. :)

Sok kitartást mindenkinek!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
Karika61
(Blanki részére, #2807)
2019-08-21 21:29

Gratulálok, nagyon ügyes vagy :)

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő