Fórum

Mikor kezdted? Hol tartasz?

Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-01-12 18:38

Sziasztok!

Nagyon szeretem a kalóriagurut, sokat segít a diétázás kivitelezésében. Kíváncsi lennék, hogy kinek hány kilótól sikerült megszabadulnia amióta használja az oldalt. Én 7 hét alatt 5 kilóval lettem kevesebb.

Üdv: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2732
Fórum profilkép
Gólyaneni
(kala55 részére, #2716)
2019-05-24 21:04

Szia István! Lehet Te lennél a nyerő, ha a leadott kilokban rangsort állítanánk. Akinek egyszer már sikerült, most sem fog kudarcot vallani.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2733
Fórum profilkép
pizsu1
2019-05-24 21:22

Én 2018. jan.3- 2019.jan-ig 94kg-ról 78kg-ra fogytam. Ezt tartom Kcal-át és CH-ot számoltam és számolom a mai napig.

Sokat használtam és használom ezt az oldalt. Mindig hálával, köszönöm

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2736
Fórum profilkép
bubu46
2019-05-28 07:09

Most örülök csak igazán a kalóriagurunak ! Életmód váltással sikerült leadnom 22 kg-t, amit tartok is 5 hónapja +/- 1 kg-al. Ám most " bejött " egy láb műtét, szigorúan alig-mozgással...Így csak egy célt tűztem ki , a szintentartást ! Most nem szabad unalomból, ön-sajnálatból eszegetni és ebben óriási segítség a kalóriaguru. Köszönet  !

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2743
Fórum profilkép
Tercsi29
2019-06-20 09:04

Sziasztok!Ismét itt vagyok tegnap letisztáztam magamban a tényeket és életmódot váltok.Tavaly sikerült 20 kg-tol megszabadulnom,különösebb megerőltetés nélkül most viszont van egy cicis 3 hónapos babám aki bizony engem kb. max 10 percig képes nélkülözni.Így sajnos sokkal lassabban megy a fogyás is.Csak diétázom még nem sportolok mert nincs meg a motiváló erő.Eddig 5 kg ment le 1 hónap alatt.Tudom hogy sikerülni fog és remélem a tejcsi is megmarad a babucinak

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2761
Fórum profilkép
Karika61
2019-07-12 10:50

Szerintem mindenképpen figyelembe kell venni az életkort, ill. a kiinduló súlyt. Minél kevesebbet szeretnénk - vagy kell - fogynunk, annál lassabban megy. Én kg-ot fogytam két hét alatt, aminek nagyon örülök - de mindent beírtam, ami csak a számhoz ért :-). Ezen kívűl 58 éves vagyok, 10 éve csak úgy repültek a kilók, most sokkal lassabban. Ezt csak azok megvigasztalására, akik nem tudnak hatalmas eredményeket felmutatni...Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2762
Fórum profilkép
Karika61
2019-07-12 13:00

Kiegészítem, mert kiamaradt : én 2 kg-ot fogytam két és fél, három hét alatt.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2763
Fórum profilkép
yoyo
(Karika61 részére, #2762)
2019-07-12 22:03

Nincs miért aggódnod, jól haladsz! 2 kiló 2-3 hét alatt teljesen ok. Az egészséges fogyás heti mértéke 0.5-1.0 kiló, azaz havi szinten maximum 2-4 kiló. Én is átlagban havi 2 kilót adtam le még amikor kimondottan fogyókúráztam. És időnként van hogy akár hetekig nem változik a súly, de az is természetes. Ha meg keményen edz valaki fogyókúra mellett, akkor van, hogy a mérleg egyáltalán nem mutat változást, mert közben az izom fejlődik is. Ez van most épp nálam. Csak a tükörben látom az apróbb változásokat. Hol innen, hol onnan csökken egy kicsit, de valahonnan mindig lemegy, csak általában nem onnan ahonnan előszőrre szeretném. :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2787
Fórum profilkép
Karika61
(krisztinahajnalka részére, #2646)
2019-07-26 22:28

Szia : Jó olvasni ilyen biztató sorokat... Egy kérdésem lenne a keto diétánál: a 30 CH-ba ugyan olyan értékkel számolod be például a zöldségeket is? Paparika, saláta, stb? Mindennek a CH-ját figyelembe veszsed?

Mert így elég nehéz, hisz mondhatni csak a hús marad.

Vagy tévedek?

Leírnád a lényeget? Köszi előre is! :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2789
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(Karika61 részére, #2787)
2019-07-27 10:47

szia,

 

igen,a zöldségek CH-jàt is figyelembe veszem,de azt tudni kell,hogy magas a rosttarlamuk,ami ugyan emeli a CH szintet de nem hasznosul olyan formàban(tökéletesen) mint példàul a gyümölcscukor vagy tejcukor..ezért ezeket lazàn is lehet szàmolni..van,aki aleveles zöldeket nem is szàmolja..

a ketogén diétàt nem fogyokuràra fejlesztették ki,hanem észrevették ,hogy az agyban megjelenö ketonok gàtoljàk az epilepsziàs gôrcsöket..tehàt az epilepsziàs emberek szàmàra igen fontos az àllando ketozisban levés(csak mellékhatàs  a fogyàs:-)..szoval te,aki nem szenvedsz epilepsziàban nem fontos mindig a ketozis àllapotàban lenned a fogyàshoz

egyébként rengeteg spenotot,kàposztàt,brokkolit,karfiolt lehet enni...ahhoz ,hogy ketozisban legyél kb 20/30/40 ch hatàrt kell tartani(függ az életkorodtol,mennyit sportolsz,egyéni érzékenységtöl)..

ide rakok egy linket hallgasd meg kérlek..ezenkivül a facebookon sok olyan közösséget is talàlsz,aki igy étkeznek,olvasgasd a véleményüket,hozzàszolàsaikat.

én azt gondolom ha egy magas fehérjetartalmu,egészséges ,normàl mennyiségü zsirt tartalmazo és alacsony CH-ju diétàt folytatsz,az nagyon remek..nem biztos,hogy tarthato szàmodra a nagyon alacsony CH bevitel..

https://www.youtube.com/watch?v=M0S5RkT-d2A&t=76s

https://www.youtube.com/watch?v=Io3ZF3suGsM

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2797
Fórum profilkép
Cicanilla
2019-08-08 14:24

Sziasztok! De jó, hogy van itt egy fogyis fórum, ahol van élet :) Én csak regisztráltam, de végül nem vezettem itt a fogyásom, de ez mindegy is. 128 kg-ról indultam 2019.04.05-én, most 105 kg vagyok. Az üzemorvosom felírta számomra a Mysimba tablettát, ami nagyon jól csökkenti az étvágyamat és az ehetnékemet is. Nagyon sok mellékhatása lehet, de nálam szerencsére egy sem jelentkezett. Ja, és nem is olcsó :( de gondoltam, megírom Nektek, hátha valaki nem ismeri, de szeretne élni a lehetőséggel. Amúgy kalória számlálással fogyózom, napi 1200, de sokszor előfordul, hogy nem eszem annyit, csak kb. ezret. 

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő