Fórum

Mikor kezdted? Hol tartasz?

Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-01-12 18:38

Sziasztok!

Nagyon szeretem a kalóriagurut, sokat segít a diétázás kivitelezésében. Kíváncsi lennék, hogy kinek hány kilótól sikerült megszabadulnia amióta használja az oldalt. Én 7 hét alatt 5 kilóval lettem kevesebb.

Üdv: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2640
Fórum profilkép
yoyo
(RZoli részére, #2639)
2019-02-19 14:40

Heti félkiló teljesen ok. Az a normális! Nálam és mindenkinél így van, hogy a vége felé lassul a dolog. Mindig az utolsó kilók mennek le a legnehezebben. Ott kell a kitartás, de csináld és az is lemegy.

 

Persze mindig az ehető részek számítanak. De valahol nem sokat számít. Ha nem tudod mennyi, kerekíts lefelé valamennyit és kész. A szárnyasok csontja amúgy sem túl sok.

 

A savanyúságot érdemes lé nélkül mérni, mert a lé csak víz meg vitaminok, nulla kalória. De nyugodtan ihatod mert egészséges, segíti az emésztést stb. Én szeretem! Néha még az uborkalevet is megkívánom. :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2641
Fórum profilkép
RZoli
(yoyo részére, #2640)
2019-02-20 12:32

Köszönöm!

 

bocs de mindig felmerül vmi:

gyrost szoktam heti egyszer enni... salátával. Csirkés gyrosnál mi a helyzet az olajjal? Ott is kell vmennyit számolni?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2642
Fórum profilkép
yoyo
(RZoli részére, #2641)
2019-02-20 13:25

Nyugodtan kérdezz, gyakran lógok itt. :) Nem vagyok gyros szakértő, de amiket én eddig ettem, azok alapján én nem foglalkoznék vele, szerintem ott nem igazán kell. Még ha plusz olajat is használnak a készítéséhez, a húsból legalább ugyanannyi zsír simán kisül. Kalóriában meg inkább a tészta dominál.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2643
Fórum profilkép
Babi56
2019-02-21 15:58

Sziasztok!

Még csak most regisztáltam. Van-e hasonló fogyókúrázó, aki az én cipőmben jár: 4 éve híztam meg 60 kg-ról 97 kg-ra. (klimax is nagyban hozzájárult, persze más is.) Januártól életmódot váltottam, semmi cukor, semmi tészta, csak zöldségek és fehérhúsok, stb. Nagyon szigorúan tartom magam, nem csalok és ezidáig vagyis február 20-ig 2 kg-ot sikerült leadnom. Még edzőterembe nem voltam....még ezután jön. Szerintetek ez normális? Fiatalabb kolléganőmmel diétázunk, és neki 5 kg ment le. Nem vagyok türelmetlen, és féltékeny rá, de mitől lehet ez, hogy másnak 3 kg-val több megy le? Mától én is megtervezem itt a kalóriagurun a heti étrendem és remélem segítségemre lesz, mert nem tudom mit nem csinálok jól. Mindent betartok Isten az atyám :-(  !

 

Ha esetleg lenne valaki, aki ilyen szerencsétlen helyzetben van, kérem írjon e-mail címemre.

 

Üdv. Babi56

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2644
Fórum profilkép
yoyo
(Babi56 részére, #2643)
2019-02-21 16:53

Ne aggódj, havi 2-3 kiló a normális és egészséges. Az első pár hétben mehet le több is, ahogy a kollégáidnak, de az jórészt csak fölös víz és nem zsír. Én kb 30 kilót adtam le összesen és nekem is kb havi 2 kiló ment le. Meg valaki könnyen fogy, de általában az emberek többsége nehezen. Nem vagy egyedül, ez van kb mindenkinél. Szépen csinálj mindent tovább, kezdj el sportolni és eléred a célod. Ha sportolsz erősödni is fogsz, tehát a mérleg nem mindig mutat majd olyan nagy változást, de attól még változol. Jó tanács olyat sportolj, amit élvezel is, mert az tudod rendszeresen csinálni és mivel élvezed, jobban is fog hatni!!!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2645
Fórum profilkép
PéMagdi
2019-02-23 12:31

Sziasztok!

Sajnos pár hétig nem tudtam gép közelébe lenni,betegség miatt,de most örömmel olvasom hozzászólásaitokat,a nagyon jó ötleteieteket és szurkolok Mindenkinek! Ez a betegség arra is jó volt,hogy atgondoljam az egész életmódváltást...arra jöttem rá,hogy nem mind egy mit sportolok és nekem nem célravezető a hirtelen fogyás,inkább a lassúbb,ami jól esik,amolyan öregesen,lassan,de biztosan! És igen bűnöztem kicsitSmiley,de csak módjával és számolok továbbra is és figyelem a szervezetem,hogy mi az ami jól esik és mi az ami,már erőltetett...nem adok időt a fogyásnak,ha öt évig csinálom,akkor öt év...nem sürgetem,mert nekem abból volt ez a betegség...Szeretettel üdvözlök Mindenkit!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2646
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2019-02-23 19:21

sziasztok,

 

én notorius fogyukuràzo voltam(bocs ,a klaviatura francia,nincs ékezet),vagy 30 éves praxisom van a fogyàsban,hizàsban..de legföképpen az utobbiban..

a tavalyi évben,juliusban..eldöntöttem..

itt a vége ennek a fogyok/hizok sztorinak..annyi energiàm lekötötte màr ez a dolog,olyan sokszor koncetràltam erre,majd elfelejtettem koncetràlni(melynek hizàs lett avége)hogy még ez egyszer nekifutok..utoljàra..nincs tovàbb,egyetlen terv van,A terv,az hogy lefogyok és slussz..

a kaloriaszàmolàs megmaradt,szinte napi rutin,aztàn szeptemberben a ketogén diétàra vàltottam..azota 20 kiloval vagyok kevesebb és még kb 10 kilo van hàtra.

Ezzel a sulyfelesleggel màr vigan lehet kocogni is,eddig bicikliztem...

Mi a titka a dolognak?egyetlen titok van,ez pedig a motivàcio és olyan erös elszàntsàg,hogy esély nincs a nemmegvalosulàsra..eldöntöttem kerül,amibe kerül,addig csinàlom ,amig kell..

a kerül,amibe kerül..az alatt azt értem,hogy prioritàst kapott az életemben..minden nap sportolok és erre idöt szabaditottam fel...csak nyers élelmiszert veszek és én fözök,a ketogén életmod nagyon szigoru..de én ebben talàltam meg aszàmomra megfeleö modszert...és ami alényeg,kitartani akkor is,ha hetekig làtszolag nincsen eredmény..nincs bànatevés meg feszko levezetése kajàlàssal..a titok:elfogadni,hogy ez a REND,igy csinàlom,ezen szabàlyok szerint és olyan kitartoan csinàlom,hogy az elmémben bekövetkezett vàltozàst a testem is követni fogja..és igy is tett..és ennek nicsen vége..nem diéta,amit folytatok ,egy életmod..egyre több olyasmi kerül az életembe,amit koràbban nem tettem a sulyfelesleg miatt:mert nehéz volt,meg fàraszto,meg szégyeltem magam...és nyàron megtanulok kajakozniSmiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2647
Fórum profilkép
RZoli
2019-02-24 14:58

Sziasztok!

 

kicsit bűnöztem de talán nem akkorát...

 

mostanában ahogy azt

olvastam, a kész barna rizs súlyát elfelezem (a vízfelvétel

miatt) és így eszem meg.. de most nagyon megkívántam és sikeresen meggyőztem magam, hogy igazából van az 3szoros is... annyira kevésnek tűnt.. 2zacskót főztünk ki... így a kész risz súlya 180gramm volt de én 60után számoltam a kcalt. Ez így csalás? Mert nekem

szemmértékre nem tűnik annak.

Asszony főzött egy nagy adagot, így az előmérés kivitelezhetetlen volt.

köszi előre is!!!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2648
Fórum profilkép
yoyo
(RZoli részére, #2647)
2019-02-24 15:12

Nem dől össze a világ. :) A bűnözés az, ha lenyomsz egy tábla csokit, vagy egy zacskó csipszet még ebéd után. Szemmértékre nehéz utólag kideríteni mennyit szívott magába a rizs. Kb. 2,5 szeres tömegnövekedéssel lehet simán számolni.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2649
Fórum profilkép
yoyo
(yoyo részére, #2648)
2019-02-24 23:30

Kellet a csokit említenem. Este lenyomtam egy táblával. Ilyen is már rég volt. Sebaj holnap minden megy tovább.Smiley

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő