Fórum

Mikor kezdted? Hol tartasz?

Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-01-12 18:38

Sziasztok!

Nagyon szeretem a kalóriagurut, sokat segít a diétázás kivitelezésében. Kíváncsi lennék, hogy kinek hány kilótól sikerült megszabadulnia amióta használja az oldalt. Én 7 hét alatt 5 kilóval lettem kevesebb.

Üdv: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
telstar
(yoyo részére, #3007)
2020-10-17 20:17

Yoyo! Itt valami nem stimmel!

Én is 80 kiló vagyok kb. mint te. Én is tartom a súlyom, kb. mint te. Amikor edzek (nálam ez kb minden nap), akkor 2800 kCal-t eszek (egyébként 2000-et ennék) és tartom a súlyom! Pl már 4 napja 79.6 kg vagyok - tized kg pontossággal.

Teljes képtelenség, hogy nem fogysz 1500 kCal-lal (ez a férfi minimum)!

Itt valami nagy titok lappang!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
Mamalma
(yoyo részére, #3007)
2020-10-17 22:59

Köszönöm a biztatásodat!Smiley

Jó gondolat és szerintem is fontos "a siker szempontjából, hogy a folyamat ne kínlódás legyen"! Nnna, de nem is lesz varázslat...Smiley, minden nap fel kell eleveníteni magamban a kezdeti miérteket. Habár elméletben bőven vannak ismereteim a tervezett utamról, a várható nehézségekről, azt is tudom, hogy az ördög nem alszik... 

A sokféle és nagy mennyiségű étel csábító, de újra meg újra rögzítenem kell, hogy ELLENSÉG. "Madárétkűvé" kell válnom, ha nem akarom szobafogságra ítélni magamat.Smiley

A fitneszterem és a "tömegsport" EGYÁLTALÁN  nem vonzó számomraSmiley, nekem az LEhúzó erő lenne. Gyaloglás, nordic walking mellett döntöttem, van hozzá cimborám is. Meg a konyhai mérlegemet, kalóriatáblázatot is előkelő helyre tettem.

Derűs napokat!Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
yoyo
(Mamalma részére, #3009)
2020-10-18 12:43

Séta, nordic stb is tök jó, főleg ha van társad hozzá mert úgy élvezetes. :) Így biztos menni fog. Fitnesztermet azért javasoltam, mert a legtöbbnek nincs partner, így általában az egyedüli otthoni torna nem nagyon szokot sokig tartani senkinél. Biztathatjátok egymást a nehéz napokon :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
yoyo
(telstar részére, #3008)
2020-10-18 13:07

Ne aggódj én sem értem, miért ilyen nehéz most! :) Ha én 2000-et vagy többet ennék, már gurulnék. :) Lehet rosszul fogalmaztam, fogyok, de már csak nagyon lassan. Ha többet eszek, mint 1200 kcal vagy több szénhidrátot, mint amit írtam, nincs változás, még edzés mellett sem. Amíg volt rajtam 30 kiló plusz, addig minden ment a nagy könyv szerint. Utána volt 1-2 év szünetem, amikor igazából csak szinten tartottam. Aztán az utóbbi 1 évben határoztam el megint, hogy szeretném szépen leszálkásítani magam. Megint egy "kultúrált" diétával kezdtem, de az utóbbi kb 2 hónapban kénytelen voltam baromira mekeményíteni. De ez szerintem teljesen általános, az utolsó kilók mindig a legnehezebbek! De nem éhezem, valójában még jobban is érzem magam, energikusabb vagyok kicsit, az édességeket meg a pékárut is csak néha-néha kívánom meg. Több pozitív változás is volt.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
telstar
(yoyo részére, #3011)
2020-10-18 13:59

Még soha nem hallottam, hogy létezne ilyen probléma és én sem tapasztaltam ilyent.

Annyit értek, amit írsz, hogy mivel a testsúly szerepel a szükséges napi kalóriamennyiségben, ezért ugyanannyi kalória bevitelével fokozatosan kevesebbet fogysz, mivel csökken a testsúlyod.

De a mostani helyzetedben kb 2000 kCal lehet a szintentartási kalóriaszükségleted, ezért 1500 kCal bevitelével kéthetente 1 kilót kellene fogynod (14*500=7000). Talán az a magyarázat, hogy ha a zsírod átalakul izommá, akkor az testsúlynövelő. 1 kg zsír kb 5 kiló izommal egyenértékű és emiatt alakul így a súlyod.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
Judithhha
(rysaize részére, #3003)
2020-11-20 10:16

Szia. Elnézést, hogy így írok, de most kezdtem el használni ezt a kalória naplót és nem tudom, hogyan kell használni. Egyszerűen nem jövök rá. És ide írni is csak úgy tudtam, hogy valakinek a posztjához. Regisztrálva vagyok. Köszi a segítséget. 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
admin
(Judithhha részére, #3013)
2020-11-20 18:50

Szia! Írtam privátban. Üdv, Admin

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
Judithhha
2021-01-19 12:35

Volt egy hozzászólásom az elején, a szerint 11.20-a körül kezdtem el a kalória számolást, akkor  94 kilóval kezdtem. Most 85 kilónál tartok. És úgy, hogy hát na Karácsonykor, előtte egy nappal és szilveszterkor nem számoltam, ennek ellenére azért igyekeztem nem enni nagyon sokat. De nem éhezem, nekem ez a legjobban betartható fogyókúra. December közepe óta, azaz 4 hete mindennap minimum 45 perc gyors gyaloglást csinálok. Nagyon büszke vagyok ám magamra. 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
Gólyaneni
(Judithhha részére, #3022)
2021-01-21 01:31

Gratula Neked, a továbbiakhoz pedig kitartást!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
Dia1985
2021-02-17 10:12

Sziasztok!

2021.01.19.-én kezdtem a diétát, 110,4-et nyomott a mérleg. Nagyon szigorú vagyok magamhoz napi maximum 1000 kalória, a szánhidrát minimális.

2021.02.17.-én 104.8. 5,6kg 4 hét alatt. Csak én vagyok nagyon türelmetlen? Nem vagyok nagyon elégedett. :( Esetek nagy többségében délután 4 óra után már nem is eszek. És sokszor az 1000 kalóriát sem viszem be. 3 napja elkezdtem intenzíven mozogni is. Köszönöm a válaszokat!:)

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő