Fórum

Mikor kezdted? Hol tartasz?

Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-01-12 18:38

Sziasztok!

Nagyon szeretem a kalóriagurut, sokat segít a diétázás kivitelezésében. Kíváncsi lennék, hogy kinek hány kilótól sikerült megszabadulnia amióta használja az oldalt. Én 7 hét alatt 5 kilóval lettem kevesebb.

Üdv: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3196
Fórum profilkép
Gólyaneni
(Fogy Tam részére, #3188)
2022-08-03 05:09

Ez igazán nagyszerű!

Nagy- nagy gratuláció!Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3199
Fórum profilkép
Fogy Tam
(Gólyaneni részére, #3196)
2022-08-03 14:56

Köszönöm!Smiley
És ami érdekes, hogy bár július elején abbahagytam a kúrát, a mérlegem szerint ettől függetlenül mégis ment kicsit tovább a fogyásom. Most 7 hónappal a kezdet - és egy hónappal a diéta befejezése - után 86-87 kiló között mozgok.

Viszont hastájékon kissé lifegőssé vált a bőröm. Erre kéne még kitalálnom valami ellenszert.  

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3200
Fórum profilkép
telstar
(Fogy Tam részére, #3199)
2022-08-03 16:17

"Viszont hastájékon kissé lifegőssé vált a bőröm" Sajnos 30 fölött nem bíztatnak... Én azt tapasztaltam, hogy az edzés, zsírégetés és a célzott hasizom gyakorlatok valamennyit segítenek és talán már nem is lóg, csak egy kicsit ráncos, mert elvékonyodott. De ehhez azért el kell(ene) jutnod az ideális súlyod közelébe - nem pedig leállni félúton!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3201
Fórum profilkép
max
(Fogy Tam részére, #3199)
2022-08-03 17:13

A bőrnek több idő kell a fogyás után míg szűkül, idővel biztos javulni fog valamennyit. Meg vannak tápkiegészítők is, amik szintén segítenek érdemes őket kipróbálnod. Időnként szoktam például Q10 koenzim kúrát tartani, amitől a bőröm is mindig láthatóan simbb lesz. Hialuronsav, meg a por alakú kollagén, amit a test gumijának is szoktak hívni, is segíthet. Ezeket rendszeresen szedem elsősorban izületekre, meg az izmoknak, de a bőrnek is jók. Ha ezek nem elegek és még mindig zavar vannak kozmetikai kezelések is, nézz utána. Nyílván van az komolyabb nyúlás, amin már csak a plasztika segíthet.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3202
Fórum profilkép
Fogy Tam
2022-08-03 23:22

Köszönöm az ötleteket. Olyan irtózatos bőrlógás nem alakult ki szerencsére - és ami mégis lett, az is csak a hasam alső két szélén tapasztalható. Így lehet hogy célzott mozgással tényleg javítható. De a táplálékkiegészítőktől sem ódzkodom.

174 centisként a számomra ideális testsúlyt úgy 85 kilóban határoznám meg, bár tudom, hogy "könyv szerinti értéknek" a 75-öt mondják. De azzal én már szerintem a környék összeszáradt madárijesztője lennék :))) Így is azt hallom az engem régóta ismerőktől, hogy ez a mostani állapot (kinézet) is már ideális. (Persze egy Fekete Lacihoz mérten egy Juszt László is ideálisnak mondható :)))

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3203
Fórum profilkép
telstar
(Fogy Tam részére, #3202)
2022-08-04 08:57

"Így is azt hallom az engem régóta ismerőktől, hogy ez a mostani állapot (kinézet) is már ideális." Igen, több 10 kilós fogyás után mondanak ilyent, de ennek a fordítása kb annyi, hogy "Már kezdesz elég jól kinézni...", de... Az ideális súly fölé akkor szabad menni, ha az embernek az átlagosnál TÖBB izma van, alá pedig, ha kevesebb. Ugyanis az izom máshova rakódik le, mint a zsír és ezáltal más testformát biztosít. Az ideális testsúly, 174 cm esetén, bőven 70 alatt van!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3204
Fórum profilkép
Fogy Tam
(telstar részére, #3203)
2022-08-04 11:45

Ezt a 70 alattiságot így elsőre egy fitneszgurunál tartanám reálisnak.SmileyHiszen ez alapján a számítás alapján minden második átlagember elhízottnak lenne kalibrálható.  Meg aztán 20 évente újabb és újabb trendel és elvek jönnek ki - aszerint hogy ki mit akar sugallni az emberek felé. Emlékszem, a '80-as években azzal volt tele a tévé, hogy egyen mindenki busát, mert az mennyire hasznos a szervezetnek. Aztán pár évvel később kisült, hogy pont hogy nem. Csak épp az akkori hal-lobbinak ez colt az érdeke. De csináltak ilyet tejjel, margarinnal vagy kruplival is. Miért ne tennék hát az "ideális testsúly" meghatározásanál is - vetődik fel bennem a kérdés. Ezzel is beültethetik sokak agyába, hogy fogynia kell és (itt a lényeg!) aszerint vásárolva táplálkoznia.

 

Persze nekem is van 70 kilós 175 centis ismerősöm, de a lábai pipaszárak, a karja meg pálcika. Ezzel szemben nekem csak a vádlim van vagy fél kilós darabonként (ez lenne akkor az a bizonyos izomzat). A korábbi rossz táplálkozásból fakadó (nem alhohol okozta) zsírmájam súlyáról, vagy épp a csöntvelő sűrűségemről már nem is beszélve. Amik együttesen kitehetnek simán +5 kilót. 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3205
Fórum profilkép
PALKOZS69
2022-08-08 14:26

Sziasztok!

 

Elkezdtem összeírni - kiváncsiságból- a vasárnapi menü kalóriatartalmát. MEGDÖBBENTŐ!!!

Alig ettem ,semmi süti ,nasi sör,bor semmi ,NULLA! Ennek ellenére majd 3000!!! kalóriabevitelem volt.

 

Szembesítenem kell magam azzal, hogy még a levegő is hízlal! 10 kilótól kell megszabadulnom.

 

Sokat segített a táblázat. Köszönöm.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3206
Fórum profilkép
yoyo
(PALKOZS69 részére, #3205)
2022-08-08 21:30

Van ez így! A jó kis magyaros kaják nem éppen diétásak. Valamelyik nap a strandon  délben lenyomtam egy nagy lángost jól megpakolva sajtal tejföllel és még késő este is azt emészetttem. :) De konyhai mérleget mindig használj legalább az első porció kimérésekor, ha esetleg nem tetted, mert a tömeget becsülni nem érdemes. Úgy könnyen kaphat óriási számokat az ember.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3207
Fórum profilkép
PALKOZS69
(yoyo részére, #3206)
2022-08-09 09:55

krumplis pogácsát sütöttem 1 kg lisztből. nem bírtam othagyni. legalább 25 dekát befaltam. a kalória értéke 1000 kalória volt ami rendesen megnyomta az aznapi bevitt  kalória mennyiséget. :)

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő