Fórum

Mikor kezdted? Hol tartasz?

Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-01-12 18:38

Sziasztok!

Nagyon szeretem a kalóriagurut, sokat segít a diétázás kivitelezésében. Kíváncsi lennék, hogy kinek hány kilótól sikerült megszabadulnia amióta használja az oldalt. Én 7 hét alatt 5 kilóval lettem kevesebb.

Üdv: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2339
Fórum profilkép
Fancsek
2018-03-05 06:27

Sziasztok!

Először is egy rövid bemutatkozás. Nem a csibék, inkább az érett tyúkok kategóriájába tartozom a 62 évemmel. Fontos, hogy dohányzom (néminemű kihagyással immár több mint 40 éve), ennek következtében megállapították 12 évvel ezelőtt, hogy COPD-m (görgőszűkületet), asztmám van.

A két gyerek születése-szoptatása után automatikusan visszafogytam a "normál" súlyra (156 cm 45 kg.).

35 éves koromig soha nem merült fel, hogy fogyókúrázni, étrendet változtatni kellene.

Aztán egy idő után észrevettem, hogy nem jönnek rám a ruháim. Majd azt, hogy kövér lettem. Ekkor még egy-két hetes diétával megoldottam a problémát. Aztán érzelmi válság: "kit érdekel hogy nézek ki" alapon hagytam felszaladni a kilókat. Mivel elhíztam nem szívesen mentem társaságba, a társaság hiánya meg a még több evést hozta magával.

Persze nagyon rosszul éreztem magam. Elhatároztam, hogy lefogyok. Sikerült is két-három évre, majd lassanként jöttek újra a felesleges kilók. Azóta harmadszor próbálkozom fogyással különböző időközönként.

Természetesen én is kipróbáltam egy-két "fogyitablettát", de már a nevükre sem emlékszem, mert egy fikarcnyit sem hatott.

Az első fogyókúrámnál (diétámnál) egy kéthetes, nagyon csábító, 7–9 kiló súlycsökkentést ígérő diétát használtam. Gyakorlatilag be is vált, de már alig vártam, hogy végre "normális" ételt ehessek.

Ugye, azt mindannyian tudjuk, hogy a kilók nem olyan gyorsan jönnek fel, mint ahogy egy villámdiétával lemennek. De mi a fenéért váruk mégis arra, hogy túlsúlyosok legyünk? Érthetetlen! Persze én is ezt csináltam és most kezdhetem újra, vagyis ez év január 16-tól étrendet változtattam.

folytatás a következő bejegyzésben.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2340
Fórum profilkép
Fancsek
2018-03-05 06:41

folytatás...

Meg kell említenem, hogy mindenféle ételt imádok enni, így számomra az egyetlen megoldás az, ha a megszokott ételeket csökkenten vagy "átalakítok" pár alapanyagot.

Azaz hússűtéshez nem a megszokott olajat, hanem kókuszzsírt használok, panírozáshoz csökkentett szénhidráttartalmú lisztet és panírmorzsát. Köretként csak zöldséget, félig nyersen vagy teljesen nyersen. Kenyérből is csökkentett mennyiséget, és soha nem fehérkenyeret, hanem rozs vagy csökkentett szénhidráttartalmút veszek, ami ugyan drágább, de eleve kevesebbet fogyasztok és a 25-50 dkg-os adagot, hogy ne romoljon meg, adagonként fagyasztom le.

Gyümölcsöt az étkezés előtt (vagy két étkezés között) eszem, és nem utána. Édességet, ha éppen nagyon megkívánom csakis jó minőségű étcsokoládét. (Szülinapi és egyéb ünnepi alkalmakkor belefér egy kisebb tortaszelet, süti.)

Ezzel az egyéni módszeremmel (nálam csak ez lehet célravezető) másfél hónap alatt is fogytam 7 kilót.

Én mindenkinek azt javaslom, hogy olyan ételeket egyenek "diétás-fogyókúrás" időszakban is, amit máskor is szívesen fogyasztanak, hogy úgymond a fogyókúra végén ne legyen túl nagy változás az étrendben.

A mozgásról: nagyon jó, ha valaki sportolni tud, de sokan tudjuk, hogy a sportolás is csak akkor jó, ha rendszeres, ha csak a "fogyókúra" idejére alkalmazzuk, nem sokat ér.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2341
Fórum profilkép
Fancsek
2018-03-05 06:41

folytatás...

Összességében a legutóbbi eredményem, hogy könnyebben lélegzem, energikusabb vagyok, pedig semmiféle "fogyi csodaszert" nem szedek, csak az étrendemen változtattam. Persze nekem is szükségem van további motivációra, mert az eddig elért eredmény nem olyan látványos, mint ahogy ezt szeretném. Túl nagy súlyfelesleg esetén ez már így van! Mindenki azt szeretné, hogy egy-két hét alatt hűha reakciókat kapjon, pedig egy „jó” fogyáshoz idő kell.

Kérek mindenkit, hogy tapasztalatával, ötletével segítsen nekem a kívánt súlyt elérnem.

Köszönöm.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2342
Fórum profilkép
Fancsek
2018-03-05 07:01

Még valami:

amennyiben valakinek a csökkentett ételfogyasztás miatt a megszokottól eltérő emésztési gondjai lennének, azt szűzteával (jó ízű, citrommal kifejezetten élvezetes) ellensúlyozni lehet.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2343
Fórum profilkép
Fancsek
2018-03-05 08:18

Néhány, nekem bevállt ötlet reggelire:

 

1–4.: retek, uborka, paprika (én szeretem az erőset, tehát azt eszem), hagyma, paradicsom. Mikor mi, de jó időben akár mind. Ez egy jó nagy adag zöldség kevés kalóriával. Ezt akár egy kis mennyiségű öntettel (egy evőkanál szezámmagolajban vagy lenmagolajban elkevert mustár, só, bors, citromlé). Gyakorlatilag így magában is elég, de kiegészíthető két vékony szelet sovány sajttal, vagy egy főtt tojás, vagy két-három szelet sovány (csirke, pulyka) sonkával. Az egész zöldséges keveréket dúsíthatod jughurttal is.

Rengetegnek tűnik, de összességében nem lesz 300 kalóriánál több.

 

5. sovány túróból készült körözött, mellé a szeretett zöldségmix. Uborkakarikára, retetkre kenhető a körözötből. Kenyér már nem is kell. De ha mégis, akkor egy szelet belefér. (Én szeretem a roszkenyeret, a magos kenyeret, és természetesen a fehér kenyeret is.) Most már majd mindenhol kapható teljeskiörlésű zsemle, kifli is, ha az jobban megfelel.

Szerintem nem lehet megunni, a végtelenségig variálható!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2359
Fórum profilkép
Gólyaneni
2018-03-24 08:22

Sziasztok! Egy kis biztatás:

2016. november 22-én kezdtem a fogyókúrát, ami azóta életmódváltássá alakult. Általában napi 1500 kalóriát fogyasztottam, pontosan mérve mindent. Egy év alatt értem a kitűzött célomhoz.Először macerásnak tűnt így főzni, de hamar belelendültem. Az oldal használatával jóval egyszerűbb ez, mintha csak füzetbe vezetném. Szépen megindultak a kilók lefelé. 2017. februárjától a diéta mellé mozgás is társult. A kívánt célt egy év alatt elértem, de azóta is rendszeresen mozgok. Ugyan a pontos kalóriaszámlálást abbahagytam, de az egy év elég volt arra, hogy már fejben is tudjam követni az elfogyasztott ételekhez tartozó értékeket. Voltak hullámvölgyek, de biztatást adott, ha a statisztikai táblázatból kikerestem a már elért eredményt. Nem azt néztem,hogy 1-1 hét alatt mennyit mozdult a súlyom, hanem a kiindulópont volt a mérvadó. Ez mindig negatívon állt.

Voltak sajátmagamnak összeállított "aranyszabályaim", amiket igyekeztem betartani.Erről majd később.

Most a cél a súlyom tartása, mely hónapok óta kis ingadozással állandó. 

Mindenkinek kitartást és pozítiv szemléletet kívánok! 

Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2363
Fórum profilkép
duciandi51
2018-04-02 21:02

Sziasztok! Én ma kezdtem, de nem vagyok kezdő fogyókúrázó. - 30 kg a célom. Legalább. Megpróbálok 1500 kalória körül enni, illetve esténként mozogni is. A szobakerékpáron simán letekerem a 600 kalóriát, illetve elliptikus trénerrel is mozgok olykor. Remélem, hogy kitartó leszek. Tudom, hogy rajtam múlik, meg hogy fejben dől el, de azért olykor a gyomrom is beleszól ám!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2367
Fórum profilkép
sasa1100
2018-04-22 19:39

Üdvözlet.

2018.04.18-n kezdtem orvosi utasitásra amit előirtak: null fűszer csak 2-3 gramm só/nap, sok sajáta zöldség gyümölcs. illetőleg napi kalória max 1500. A kellemetlent a hasznossal próbálom összekötni. Szerda este 106,7 kg voltam. ma vasárnap reggel: 104,6.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2368
Fórum profilkép
Tercsi29
2018-04-22 22:23

Sziasztok!Ma találtam meg az oldalt 4. napja diétázom....sajnos lelki eredetű problémák miatt jóval a napi limit alatt teljesitek nem érzem magam rosszul remélem a házasságom miatt is hogy lassan megszabadulok egy 30 kg-os fölöslegtől most 85-90 kg vagyok pontosan nem tudom nincs mérlegem.A kérdésem csupán annyi lenne hogy az ilyen gyenge evésnek lessz-e mellékhatása(kérdőjel) Ne bántsatok, tegnap elött próbáltam kicsivel többet de felfordult minden és kijött.Rettentő nehéz de őszintén szólva most is mosolygok ahogy irok szerintem jót tesz hogy kibeszélhetem (nincs hosszú i betűm se)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2372
Fórum profilkép
sasa1100
(Tercsi29 részére, #2368)
2018-04-23 17:31

Rövid tapasztalatom alapján írom. Szerintem kell salátás napot tartani. Pl: 2 sárgarépa hámozoval felszelve majd kockázva, 10 dkg saláta felszelve hozzáadni egy csipet sót és egy kávéskanál olajat. Ezt napi 5 étkezésnél csinálni /reggeli, tizórai, ebéd, uzsonna, vacsora/ Melette minimális munka lehet. Ez napi 1 kg minuszt eredményez elején / víz/ utánna napi fél kiló. Gondom nincs belőle. Viszont mérleget szerezz be az nélkül nem ér semmit ha neki állsz fogyózni.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő