Fórum

Mikor kezdted? Hol tartasz?

Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-01-12 18:38

Sziasztok!

Nagyon szeretem a kalóriagurut, sokat segít a diétázás kivitelezésében. Kíváncsi lennék, hogy kinek hány kilótól sikerült megszabadulnia amióta használja az oldalt. Én 7 hét alatt 5 kilóval lettem kevesebb.

Üdv: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2208
Fórum profilkép
Shajaran
2017-06-29 21:53

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni.

Fogynom kell 20-30 kg-t. Magas koleszterin, magas vérnyomás, stressz, kardiológiai problémk csak a szokásos. 

123 kg-ról indulok, nem vagyok nagy fogyókúrázó, nem a mennyiséggel van bajom, hanem hogy finom legyen. Sajnos a diétázás nehezített, mert hisztamin intoleranciám van, így pl csirkehúst, szóját, érlelt dolgokat (sajt, savanyúság) sárgadinnyét, banánt egyáltalán nem, paradicsomot kis mennyiségben ehetek. Ami még teljesen ki van zárva azok a csonthéjasok. (a többi kipróbálás alapján dől el, mit birok)

Na erre építsen diétát az ember, úgy hogy még finom is legyen és változatos.

Vagy nem lehet, vagy nem tudom megenni.

Szívesen rendeltem volna komplett menüt egész hétre, az diétás ételszállító oldalakról, de ezekkel a paraméterekkel nem lehet. Tudnátok e olyan oldalt ajánlani, ahol legalább többféle ételből lehet naponta választani és összeállíthatnám magamnak a napi kaját?  

Főzni minden nap nem tudok, pláne nem egy személyre, de ha adnátok tippet a főzéshez, megköszönöm.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2214
Fórum profilkép
egeszségesélet
2017-08-09 10:56

Sziasztok.

Én sok sikertelen jojós próbálkozás után 10 kiló minuszon vagyok túl 3 hónap alatt. Azóta havi 1,5 kiló jövöget lefelé. A jó benne, hogy nem kell koplalni, sőt, bármit lehet enni ebédre. Persze nem a hűtőt végig, de még a habos kávé is belefér. Figuactiv a neve, német, és nagyon szeretem. Ha valaki kipróbálná, keressen meg, egész más így fogyni, hogy finom édes és sós ízben is vannak étkezések. Sok sikoert a fogyáshoz mindenkinek!!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2220
Fórum profilkép
bocsizsolt
2017-08-14 13:56

Sziasztok!

 

Végre találtam egy jól használható weboldalt. Jól felépített a működése és tetszik, hogy mindent részletesen nyomon tudok követni, hogy minden általam kedvelt ételt, hozzávalóst, stb. fel tudok vinni a rendszerbe. 10 éve vagyok 2-es típusú cukorbeteg és az igazságot megvallva, nem nagyon foglalkoztam eddig vele, szedtem a gyógyszereket és ennyi. Harmadik hete váltottam teljes étrendet. Eddig -6.3 kg az eredmény, persze az elején jobban fogy az ember, később ez lassul. Egyszer már végig csináltam egy fogyókúrát, ott 26 kg-ot adtam le, de ezt az évek alatt sajna vissza is szedtem. 

 

Az oldal segítségével jól kontrollálhatom a napi bevitt értékeket, napközben mindent kimérek grammra és 5x étkezem, így egyenletesen tudom tartani a vércukor szintemet. Egyáltalán nem éhezem, sőt néha már úgy vagyok vele ... "jajj ne, már megint enni kell!!". Én a zab alapú diétát választottam, saját sütésű kenyérrel (27-28 g szénhidrát/100g), nem eszem semmilyen finomított szénhidrátot és csak lassú felszívódásúakkal főzök. Amit kerülök teljes mértékben kenyér (fehér és a többi), tészta, rizs (fehér), burgonya. Amit eszem, azok gersli, lencse, vöröslencse, csicseriborsó, barna rizs, párolt zöldségek. Fő fehérje forrásaim a csirkemell és a tojás. 

 

Üdv: Bocsi Zsolt

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2234
Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-08-26 06:07

Beértem a célba. 9 hónap alatt 15 kilóval lettem kevesebb és ma mutatta a mérleg először az "áhított" számot. Sokat segített a kalóriaguru, könnyebb volt nyomonkövetni az étkezéseket, használatával  egyszerűbb volt főzés közben számolgatni, a mozgástevékenység regisztrálása pedig motíválta az edzéseket is.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2236
Fórum profilkép
telstar
2017-08-26 16:54

Akkor most már "csak" tartani kell a kiharcolt eredményt. Az sem kis feladat!

 

Én 2.5 hónapja kezdtem itt és 7.5 kilót adtam le. Ezt a tempót szeretném tartani a jövőben is (napi 10 deka) és akkor 2018.07.08-án elérném a normális súlytartományom legfelső határát.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2248
Fórum profilkép
bobcike
2017-09-11 20:37

Sziasztok!

A hétvégén eldöntöttem elég a punnyadásból. 170 magas vagyok 85 kilóval. -15 a cél. Nagyon jó kis oldal ez, számolom a bevitt kalóriákat. Megijedtem hogy majd éhes leszek de nem :) Már csak egy jó adag kitartás kellene hogy el is érjem a célom. Sajna a mozgás az itthonra korlátozódik de reggel-este egy órát tornázom ( hasprés guggolás súlyzó  és Tatarek Rezső )  Olvasgattam, hogy nektek sikerült ennyit-annyit fogyni. Hát bízom benne nekem is menni fog .

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2249
Fórum profilkép
bocsizsolt
2017-09-13 13:50

Sziasztok!

 

Már ugyan írtam ide régebben, de az oldal segítségével 2 hónap alatt -13 kg-ot sikerült már tartósan leadni. Minden értékem rendben van, a cukrom is teljesen normális határok közt mozog.

A fogyásban úgy vettem észre, hogy az étrend 70-80%-ban, a sport 20-30%-ban segít a majdani kitűzött célom elérésében. Nagyon jó az oldal, és a statisztikai részt meg kimondottam szeretem, mert nagyon lényeges, hogy mennyi idő alatt hogyan változnak az értékek.

Persze ebben a -13 kg-ban a heti 6-10 óra asztalitenisz is benne van (sokszor játszom adogató gép ellen, ami nagyon kemény játék, az óránkénti ütésszám ilyenkor 600-1200 között mozog és ez mind a szívvonal felett történik).

Igaz az oldalon feltüntetett értékektől eltérő adatokat mutat a pulzusmérő órám (POLAR) így mindig csökkentem a ténylegesen bevitt időt a mért kalóriafelhasználás függvényében, hogy stimmeljen az óra által mért értékekhez. 

 

Üdv: Zsolt

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2273
Fórum profilkép
Ranna
(bobcike részére, #2248)
2017-10-17 21:16

Sziasztok!:)

 

Minden kedves fogyni vágyónak sok kitartást és erőt kívánok a nehézségek legyőzéséhez, és hogy elérjék a kívánt céljukat, vagyis annyi kilótól való megszabadulást amennyit megálmodtak maguknak, és ehhez egészséget is.

 

 

Én harmadik hónapja kezdtem el az életmódváltást - mert nekem az a megfelelő szerintem, és mivel sok fogyókúrát végigcsináltam hiába - úgy gondolom ez most menni fog.

 

Változás történt vele az életemben de visszanézve már nem tűnik olyan nagynak és kivitelezhetetlennek. Napi 5-6-szor étkezem, néha többször is, de mindig keveset és egészségeset.

 

Eleinte alig bírtam ki az étkezések közötti időt nagyon éhes voltam, ma már nem is tűnik fel, hogy keveseket eszem, mást eszem és hogy nem gondolok állandóan az EVÉSRE!

 

Mert szerintem ez az egyik legfontosabb, hogy a szemléletünket változtassuk meg az evésről, ne legyen az pótcselekvés, önjutalmazás, búfelejtés, stresszlevezetés!

Én 14 kg-ot fogytam evvel az életmódváltással.

 

 

Üdv: Ranna

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2274
Fórum profilkép
Ranna
(Shajaran részére, #2208)
2017-10-19 20:12

Szia Shajaran!

 

Hol tartasz a fogyásban?

Lehet tudni?

 

Üdv: Ranna

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2286
Fórum profilkép
Fogy Tam
2017-11-16 22:40

Október 5-én kezdtem a fogyókúrát - kalórialapú diátával. 115-ről indultam és most 106-nál tartok. Az oldalra csak most találtam rá, de nagyon inspirálónak érzem, hogy online tudom vezetni a kajálásaim listáját. Korábban már többször sikerült ezzel a módszerrel lefogynom - amiben nagy támaszom volt Nagy Margit 1400 kcal étrendtáblázata, amit annó a háziorvosomtól kaptam. A kalóriaguru ennek modernizált verziója, amivel sokkal könnyebbé válik az önellenőrzés. A kulcs azonban továbbra is a következetesség. Ami ha megvan, minden sinen lehet!

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő