Fórum

Mikor kezdted? Hol tartasz?

Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-01-12 18:38

Sziasztok!

Nagyon szeretem a kalóriagurut, sokat segít a diétázás kivitelezésében. Kíváncsi lennék, hogy kinek hány kilótól sikerült megszabadulnia amióta használja az oldalt. Én 7 hét alatt 5 kilóval lettem kevesebb.

Üdv: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3144
Fórum profilkép
Cabron
(telstar részére, #3143)
2021-11-18 15:28

Szia!

 

Fehérjét megoldottam, azt már túllépem. Ha viszont be akarom vinni a szükséges kalóriát, akkor a zsírt is, vagy a szénhidrátot. De végül is átgondoltam, és arra a következtetésre jutottam, hogy a zsírnak a 90% "jó" zsír, amit beviszek, tehát nem hiszem, hogy ebből gond lehet. 

Igazából, ha rendeződik a trigliceridem, akkor visszatérek egy nem számolgatós, könnyebben élhető étrendre, csak a durva dolgokat hagyom ki, amik ide vezettek. Remélem, hogy a 3 hónap még semmi ahhoz, hogy ha egy nem ennyire szigorított diétát követek, akkor nem lesz az, hogy elkezdek hízni. Jojo effektus ugye. Amitől végleg meg szeretnék szabadulni az az étkezésenkénti túlevés, a sok édesség, péksütemény, pizza, nasi meg ilyenek. Nem zéróra persze, de nem is ámokfutva. Plusz a mozgás, ami eddig nagyon kevés volt.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3145
Fórum profilkép
telstar
(Uhu részére, #3140)
2021-11-18 15:41

Szia!


Én a szintentartást pont olyan komolyan veszem, mint a fogyást, csak itt nem egy kisebb súly van megcélozva, hanem a tartandó fix súly. Igaz, az állandó készenlétet lehet egyfajta stressznek tekinteni, de hozzá is lehet szokni. Én már 4. éve sikeresen tartom a célsúlyomat, a 80 kilót. Fogyni nem akarok, mert a feleségem nem szeretné, hízni meg azért nem, mert én nem szeretnék.

 

Az én rendszerem is olyan, hogy nincs napi szinten feltétlenül betartva a kalórialimit, mert az tényleg nem életszerű, hogy mindig olyant együnk csak, aminek PONTOSAN ismerjük a kalóriáját (szinte inkább az ellenkezője igaz: pontosan szinte semminek nem ismerjük). Viszont kell lennie egy automatizmusnak, ami jól lereagálja ezeket az eltéréseket. Én azt találtam ki magamnak, hogy naponta méretkezek és a célsúlytól való eltérés alapján korrigálom az aznapi kalórialimitemet.

 

Én is "sportolok". Szobakerékpár-párti vagyok. A jelenlegi "dózisom" mindennapi 60 perc. Ezzel kb 650 kCal limit növekedést érek el, amit pontosan mérek. Ez is sokat segít abban, hogy könnyebb legyen a nagyobb limiteket betartani.

 

Sikeres testsúly-kontrollt mindenkinek!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3146
Fórum profilkép
Cabron
(telstar részére, #3145)
2021-11-18 16:00

Én is valahogy így képzelem el. Nálam még 2-3 kiló lefele a cél, aztán megtartás. Nem vagyok igazából hízásra hajlamos túlzottan, ha betartom, amit az imént írtam, akkor nem lesz gond. Nekem meg a férjem nem szeretné, ha nagyon lefogynék. Most 167/62 vagyok. 

Én is szobabringázom, szintén napi egy órát átlagban. Van, hogy ez csak 45 perc, de azt lőttem be, hogy 40 perc alá nem megyek, és minimum napi 5-ször (ez inkább 6 szokott lenni), és abból minimum 3x meglegyen a 60-65 perc. Plusz az ezen kívüli mozgás.

Kertünk van, állataink. Kutyaséta, állatok etetése, kerti munka alapból megvannak rendszeresen. Igazából csak a hasi zsírommal volt gond, de ez a zabálásból eredt, és a nyári söröcskézésekből. 

Az viszont egyértelmű, hogy az emésztésemet, anyagcserémet nagyon rendbe tette a diéta, teljesen más lett az életminőségem, szóval ez nagy motiváció, hogy ne térjek vissza a régi rossz szokásaimhoz. 

 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3169
Fórum profilkép
Dodokacsa
2022-02-12 23:36

Nekem hat hónap alatt 36 kilótól sikerült megszabadulnom,és tökéletes vérképpel rendelkezem.

Emellett valamilyen szinten nem lett löttyedt a bőröm,ahogy fogytam úgy követte a bőröm is.Sajnos nyomorék a térdem,így csak az úszás jöhetett szóba mozgás gyanánt

Ha valakit érdekel leírom egy napom étrendjét

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3170
Fórum profilkép
Gólyaneni
(Dodokacsa részére, #3169)
2022-02-19 19:36

Ez nagyszerű eredmény

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3173
Fórum profilkép
ferke
2022-04-14 18:43

Sziasztok!

2021 11 30- án kezdtem, és két honap alatt ledobtam öt kilót, kaloria számolással. 

De azota a sulyom megsem mozdult lefelé, lehet ,hogy rosszul csinálok  valamit.

 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3174
Fórum profilkép
max
(ferke részére, #3173)
2022-04-15 11:54

Részletek nélkül nehéz megmondani. Ha többet elárulsz talán többet tudok tanácsolni. De ha például nem mozogsz diéta mellett, akkor a tested egy idő után igazodik az alacsonyabb kalóriabevitelhez. Mindenképp sportolj valami intenzívebbet legalább heti 3-4 alkalommal, így az anyagcseréd nem lassul le. Inkább mozogj többször kevesebbet, mint 1-2-szer nagyon sokat. Ha fizikai munkád van, akkor nem is feltétlen kell sportolnod, mert a munka magasan tartja az anyagcseréd. A diétától fogysz, de a sport vagy a fizikai aktivitás/munka kell, mert az pörgeti az anygacserét. Eddig akárhányszor próbáltam csak diétával fogyni, mindig oda jukadtam ki, hogy muszáj mellette valamit csinálni, mert a test prímán alkalmazkodik bármilyen diétához.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3175
Fórum profilkép
ferke
2022-04-17 14:02

Sziasztok!

Lehet,hogy igazad van, mert csak kerti munka van  de intenziv sport nincs

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3176
Fórum profilkép
max
(ferke részére, #3175)
2022-04-19 11:46

A kerti munka remek mozgás, az sok kalóriát éget, legalábbis a gereblyézés, ásás vagy más nehezebb kerti munkák. De, ha nincs túl sok ezekből rendszeresen, akkor érdemes kiegészítened sportal is, hogy meglegyen a heti 3-4 intenzív fizikai tevékenység.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3180
Fórum profilkép
Uhu
2022-05-26 21:50

Sajnos ismét itt vagyok. Lassan egy hónapja nyomom a diétát plusz a napi kb 500 kcal-t elégető mozgást. Tkppen jól haladok és szerintem sikerül kb egy hónap múlva elérni a célomat, de a baj, hogy mi lesz utána?

 

Tudom, életmódváltás meg tudatosság stb stb, de sajnos nekem nem a fogyókúra nem megy, hanem ami utána kéne.

 

Kinek mi a mentális praktikája? Tehát nem a konkrét módszer, hanem hogy ez meg is tudja valósítani... 

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő