Fórum

Mikor kezdted? Hol tartasz?

Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-01-12 18:38

Sziasztok!

Nagyon szeretem a kalóriagurut, sokat segít a diétázás kivitelezésében. Kíváncsi lennék, hogy kinek hány kilótól sikerült megszabadulnia amióta használja az oldalt. Én 7 hét alatt 5 kilóval lettem kevesebb.

Üdv: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3111
Fórum profilkép
ashuradark
2021-09-11 21:46

Gólyanéni, Telstar, köszönöm szépen! :) <3 <3 <3 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3112
Fórum profilkép
BORZILABOR
2021-09-13 10:54

Most ismerkedek az oldallal. Tetszik, csak azt kifogásolom,hogy az italoknak nem szenteltek figyelmet, pedig hát azokban is van kalória is cukor is szénhidrát is. Ez kissé megnehezíti a táplálkozási napló vezetését

üdvözlettel: Borzilabor

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3113
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(BORZILABOR részére, #3112)
2021-09-22 13:32

szia

 

a hiànyzo italok adatait te is rögzitheted..Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3124
Fórum profilkép
Uhu
2021-11-12 16:43

Sziasztok. Sajnos ismét itt vagyok. ☹️ Ismét felszaladt az a pár kiló és most már sokkal könnyebben, mint anno x éve. 

 

Ismét elkezdtem, nem tudom, hogy már hanyadszor. Tudom, életmódváltás kellene hosszú távon, csak az a baj, hogy nem tudok annyit mozogni, mint amennyire szeretem a hasam. ☹️

 

Szval a célom karácsonyig 5 kiló mínusz, vagy esetleg 7, de az vsz irreális. (ffi, 181/88)

 

Ki van épp hasonló projekten? 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3125
Fórum profilkép
yoyo
(Uhu részére, #3124)
2021-11-13 11:06

Hát van ez így... a kilók már csak ilyenek ! :) 4-5 kiló nem irreális, kezdéskor mindig több megy le. Szerintem gondold át mi okozta a problémát és arra figyelj, hogy ezt kiküszöböld. Pl.: csak úgy általában többet eszel a kelleténél, vagy csak szeretsz késő este nassolngatni, stb. Én úgy vettem észre inkább a késő délutáni, esti túl evés a legrosszabb, mert ha napközben többet eszik az ember, azt azért lelehet mozogni a nap során. Én például majdnem minden napra beiktatok délelőttre egy kis szelet csokit vagy finomságot. Nyilván könyebb lenne, ha nem lennék édesszájú, de hát ez van. Szerintem ez jobb megoldás, mintha kínoznám magam, hogy nem eszek csokit, és egész nap stresszes vagyok tőle. Ha valamiről nem tudsz lemondani még, akkor inkább variáld át az időpontot, vagy a mennyiséget vagy egészségesebb alternatvát kell keresni. Ezzel kordában lehet tartani a súlyt, anélkül, hogy lemondanál bármiről is. Amikor meg majd kész vagy rá magától fog menni a drasztikusabb változtatás.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3126
Fórum profilkép
Uhu
(yoyo részére, #3125)
2021-11-13 14:01

Ok, de fura lenne, ha pl. az esti sorozatnézés helyett a napközbeni értekezleteken popcornoznék.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3129
Fórum profilkép
yoyo
(Uhu részére, #3126)
2021-11-14 13:00

Nyilván értekezleten nem, de ha mondjuk irodában dolgozol, akkor csipegethetsz az íróasztalnál a számítógép előtt ülve munka közben, jobb mint este, mert annak egy részéből biztos zsír lesz. Vagy, ha már este film közben akarsz valamit, akkor popcorn helyett csipegess mást. Pl. vannak ezek a vékony zsírmentes puffasztott rizs tallérok, RiceUp a neve, vagy vannak zöldség (pl.: cékla) csipszek is. Nagyon finomak és sokkal jobbak, mint a krumpli, meg a kukorica. Eurós boltban, meg a kínai üzletekben szoktam őket lárni, de biztos lehet máshol is. Mindig lehet jobb alternaítv megoldást találni mindenre, kreatívnak kell lenni. A rossz szokásokat fokozatosan át lehet alakítani. Kísérletezz neked mi jön be, mi az amit tudsz alkalmazni hosszú távon.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3130
Fórum profilkép
telstar
(Uhu részére, #3126)
2021-11-15 13:59

Hasonló alkatúak vagyunk. Nekem (is?) 80 kg a célsúlyom, de én jobban állok, mert ma reggel 78.6 kg voltam.

Én azt tapasztaltam, hogy hosszú távon NEM LEHET megtrükközni azt, hogy az ember nem vezeti pontosan a kalórianaplóját és az így meghatározott limiteket pedig "tűzzel-vassal" be kell tartani. Erre mondják, hogy "nincs királyi út"!

 

Az étrendben annyit tudok javasolni, hogy a zsíros dolgokat hanyagolni érdemes, mert azok túl sok kalóriába "kerülnek" és gyorsan felszívódnak.

Ha esetleg (ötletekben) segítene, akkor megnyithatom a kalórianaplómat a számodra.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3132
Fórum profilkép
Cabron
(Gólyaneni részére, #3109)
2021-11-15 17:17

Sziasztok!

 

Én nem kifejezetten fogyózás miatt vagyok itt, de tetszik az oldal. Triglicerid diétán vagyok (4,37 volt az érték, koleszterinem rendben). Elsősorban szénhidrát megszorítás, másodsorban zsírmegvonás. Mellékhatásként fogyás is jelentkezik, ami nem baj, mert hasi zsír azért volt, ha nem is brutál mértékben. 167/67-ről indultam és 2 hónap alatt 4 kilót fogytam, és igen, a hasamból is. Nincs szobamérlegem, nem mérem a kilók számát rendszeresen, eddig induláskor mértem, majd 2 hónap múlva, mert kíváncsi voltam a számra azok után, hogy a látvány és az érzet, illetve a visszajelzések alapján egyértelmű volt, hogy fogytam. 

Használom a táplákozási naplót, nem rendszeresen, csak úgy csekkolásként időnként, és szinte mindig marad tartalékom mindenből. Jól érzem magam a bőrömben, nem érzem úgy, hogy keveset eszem, remélem nem gáz, ha átlagban kicsit el vagyok maradva a limittől. 

Eddig keveset mozogtam rendszeresen, így most így télen szobabiciklizem a hétvégi séták mellett (arra csak akkor van időm). Heti minimum 5 nap edzés, ebből minimum 3 nap egy óra közepes tempó, és kettő nap 35-40 perc. De inkább 6 napon nyomom. Igyekszem inkább 1 órát tekerni, de van, hogy későn érek haza, nem fér bele csak 35- 40 perc. 

Átlag 20-25 km/h sebességgel tekerek. 3 hónap a diéta, úgyhogy van még egy hónapom az újabb laborhoz. Ha rendeződik a dolog, akkor kicsit lazítok a kajával, mert elfogyni nem szeretnék, inkább lassabban menjen még le a többi, ami még le kell menjen. 

Bocs, ha hosszú voltam.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3133
Fórum profilkép
Cabron
2021-11-16 10:19

Folytatva:

Leginkább az "aggaszt", hogy a fehérje limitit nem érem el. Mondjuk pár grammal maradok csak alatta, de kvázi rendszeresen. (70 g a limit, elfogyasztok pl. 61 g-ot). Az nem baj, ha a zsír és szénhidrátlimitet nem merítem ki, végül is triglicerid diétán vagyok, de a fehérjét nem tudom belőni. Ha megvan, akkor a zsír kicsit túlcsordul. Már, ha szeretnék változatosan táplálkozni. Márpedig szeretnék. 

Szerintetek?

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő