Fórum

Mikor kezdted? Hol tartasz?

Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-01-12 18:38

Sziasztok!

Nagyon szeretem a kalóriagurut, sokat segít a diétázás kivitelezésében. Kíváncsi lennék, hogy kinek hány kilótól sikerült megszabadulnia amióta használja az oldalt. Én 7 hét alatt 5 kilóval lettem kevesebb.

Üdv: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3062
Fórum profilkép
szszabi
2021-03-10 08:28

Jó reggelt!

 

Újra száz kiló alatt:99,5!Smiley

 

Szép napot mindenkinek! (az enyém már az)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3063
Fórum profilkép
Fancsek
(szszabi részére, #3062)
2021-03-11 06:47

Gratulálok! Csak így tovább Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3064
Fórum profilkép
Gólyaneni
(szszabi részére, #3062)
2021-03-11 07:50

Nagy- nagy gratuláció!Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3065
Fórum profilkép
szszabi
2021-03-12 07:56

Köszönöm!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3071
Fórum profilkép
szszabi
2021-03-17 07:03

Jó reggelt!

 

Hát a múlt hetemre nem vagyok büszke...

Csak háromszor mozogtam és négyszer voltam vendégségben.Eredmény: +1,5 kg. Most 101,0 vagyok.Smiley

Nem adom fel,nyomatom tovább!

Kitartást nektek is!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3076
Fórum profilkép
szszabi
2021-03-24 07:23

98,5!Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3077
Fórum profilkép
Gólyaneni
(szszabi részére, #3076)
2021-04-07 14:12

SmileySmiley Grt!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3108
Fórum profilkép
ashuradark
2021-08-28 11:47

2 hónapja kezdtem életmódot váltani, de ebből csak 3 hete használom az oldalt és 5 kiló párolgott el ami óriási meglepetés és jó hír nekem. Már csak 15-től kell megszabadulnom, hogy újra a home-office előtti állapotban legyek. :D 

 

Sok sok sütike és csokika volt a karanténos időszak alatt és ittam a sok cukros üdítót is. Ezért az oldal használata előtt kb egy hónapal már megkezdtem fokozatosan(!) leállni a cukorról.

Ez kellett ahhoz, hogy utána békésen számolhassam a kalóriákat. Így sokkal kisebb a késztetés a bűnözésre. A minusz 5 Kg ezért nem egy hónap alatt ment le hanem kettő. 

 

Plusz jó hír, hogy egyre kevésbé érzem azt az "csak úgy ennék valamit" érzést.  Aki most kezdte, kitartást kívánok! Ne adja fel! Szerintem az első hónap a legnehezebb. Ahogy haladok előre, egyre könnyebbnek érzem a programot.

 

Sport: szobabicikli heti 3-4 alkalommal 15 perc gyors tempóban és a többi napokon fél óra tempós séta. Egyelőre még nem megy több de korábban ennyit se bírtam, úgyhogy ezek esetemben jó számok, majd idővel lesz jobb is. :)

 

Kitartást mindenkinek!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3109
Fórum profilkép
Gólyaneni
(ashuradark részére, #3108)
2021-08-29 09:07

Ügyes vagy! Csak így tovább!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3110
Fórum profilkép
telstar
(ashuradark részére, #3108)
2021-09-04 10:26

"5 kiló párolgott el ami óriási meglepetés és jó hír nekem"


Mint "rutinos" fogyozó, szeretném elmondani, hogy hogyan is kell, érdemes értékelni bizonyos tényeket. Példának okáért egy ilyen kezdeti 5 kilós fogyást.

 

Elsőként azon kell elgondolkozni, hogy vajon mi is tünhetett el? És az, ami eltünt, az mennyi kalóriát "ér"? Ugyanis ha zsír, háj tünt el, akkor az akár 45000 kCal-t is jelenthet, de ha víz formájában tünt el, akkor az csak 0 kCal-t jelent. Ezért szokás egy átlagos értékben "kiegyezni": ez pedig a nevezetes kilónkénti 7000 kCal, esetedben 35000 kCal. Tehát ez egy ismeretlen, bizonytalan érték. Ami viszont teljesen biztos: amennyi kalória eltünt, az csakis azért tün(hetet)t el, mert annyival kevesebbet ettél, mint amire a szervezetednek szüksége volt.

 

Sokkal fontosabb azt figyelni, hogy mennyi kalóriát ettél, (sem)mint a testsúlyodat, mert ez nem fog becsapni sosem, míg a testsúlyod egész biztos, hogy (látszólag értelmetlenül, kiszámíthatatlanul) ingadozni fog!

 

Ezért "jó hír nekem", hogy vezeted a kalórianapló(da)t. Csakis azt tudom tanácsolni, hogy ez legyen a bibliád és törekedj arra, hogy ez a lehető legpontosabban, legkorrektebben vezetett legyen. Beleértve a szervezetednek szükséges és a ténylegesen elfogyasztott kalóriákat is. Ez is egy komoly, bonyolult téma, de erre mindenképp érdemes energiát áldozni, mert ez tényleg alapja lehet egy sikeres fogyókúrának!

 

Amit szívből kívánok és amennyire tudom, támogatom is!

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő